Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Гарвана  (Прочетена 87072 пъти)

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #240 -: 27-09-2013, 22:14:16 »

липсват ти зеленолистни, без които скоро хептен ще сдадеш багажа и отново ще се раболееш,  а тогава и глада няма да те оправи, и белтъчини - затова слабееш. монасите всеки ден, когато не се пости, ядат риба и морски дарове. със зърнените, които също липсват в менюто ти, ще си набавиш и така необходимия силиций, който помага за усвояването на още почти 80 елемента в тялото! и ще донаправиш мускулите, които искаш. лисва ти и хляба. да си чувал, че  хлябът укрепява сърцето на човека?

приемането на много ядки и зърнени причинява анемия...

а тоя лимонов фреш ще ти съсипе стомаха, ако продължиш още малко в същия дух  ;)

« Последна редакция: 27-09-2013, 22:28:39 от donna »
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #241 -: 28-09-2013, 10:44:54 »

след няколко месечен период на дюнери и джънк фут, отново се завърнах на здравословната пътека! разболях се от нещо подобно на грип.... и разбира се вместо да ида на лекар и да ме натъпчат с хапчета и антибиотици както обикновено става - просто направих 2 дни сухо гладуване, които минаха удивително леко ...може би щото съм правил дори и 10 дни на вода, та организма ми не се шашка чак толкова само на 2 дни макар да беше сухо  :bleh

както и да е ...захраних се ...обаче реших да се опитам да го карам здравословно и засега чат-пат успявам! храня се предимно с плодове и зеленчуци, ядки и варива! по-подробно казано - ябълки, круши, грозде, банани, домати, краставици, пиперки, лук, белени семки, стафиди, сурови лешници и бадеми :) това ми беше в началото ...обаче понеже реших тоя път да се направя на по-умен и да не скачам пак от едната крайност на другата, да стресирам организма си и да не издържам ...реших, че не трябва да съм толкова краен и освен тия неща си хапвам леко сварени яйца 3-4-5 мин. по 2 яйца през няколко дни :) спрял съм хляба, захарта, солта ....сутрин редовно изпивам по 1 фреш лимонов :)

снощи обаче ме светнаха, че нямам енергия и съм анемичен, защото не приемам белтъци ...и ми казаха да ям тахан с мед и днеска за първи път добавих и това към менюто си, а друг човек ми каза киноа да си взема като му казах, че обичам кус-кус и мисля утре да си направя киноа + извара :)

манджите дето хапвам са боб, леща, картофена и гъбена супа ...всъщност това съм хапвал последните 2-3 седмици дето опитвам да се храня здравословно, иначе може би и други неща ще хапна ако сготвят вкъщи  :whistling2 - emotloader:

засега съм прегрешил само с един сладкиш дето имаше захар и брашно в него.... и днеска изядох 2 пакетчета с курабийки от здравословния магазин, но те май не бяха чак толкова зле като прегрешение ...ама просто не трябваше да ги изяждам всичките май :)

като почна да тренирам с гирите вкъщи ще включа конопен протеин и чиа семена преди и след тренировка...

засега това ми е менюто .....обаче днеска само през деня свалих 1 кг, което малко ме плаши - може би бъркам в нещо? някой по-напред с материала ще се радвам да ми направи някоя критика какво още е необходимо да включа в менюто си или къде бъркам ...ако свалям по 1 кг на ден няма да е мн добре  :surpris_23: а пък и не ми харесва да нямам достатъчно сили ...ужким си мисля, че се чистя ...ама с тия манджи и яйца не съм сигурен дали само в чистенето е проблема ???
само си местя писанието на другата страница да се сещам какво точно съм писал :)

както и да е ...за кои зеленолистни викаш, че ми липсват ...аз някъде из форума бях чел, че тия марулките са по-скоро декоративни вече, едни такива къдравки и по-скоро направени с търговска цел отколкото да носят някаква кой знае каква полезност, не е ли така? :)

белтъчини сега няма ли да се чувствам по-добре като ям мед с тахан? взел съм си извара ...мисля киноа днеска да пробвам ...хапвам по 2 яйца сварени през няколко дни ....малко не съм наясно наистина, но не е ли достатъчно това?

риба и морски дарове не може ли да мина и без тях :)

зърнени ..имаш предвид кълнове ли, защото май наистина трябва да си правя кълнове, взел съм си пшеница , ама не знам дали ще покълне май трябваше ръж да взема, че си я спомням като най-лесна, но ще видим с пшеницата де :)

за хляба ако е толкова наложително мога да си вземам да ям по 1 филийка черен хляб вита с 6 вида зърна...

защо много ядки и зърнени да причинява анемия, откъде накъде? пък и аз сурови ги консумирам ...в тях мн полезни вещества се съдържат, а ти ми говориш за анемия, donna ???

че и лимоновия сок ...той е доста киселинен на вкус, но нали прави силно алкална реакция в организма, значи би трябвало да няма проблем ...а пък и все пак се разрежда с малко вода :)
Активен
"няма грешки, има само уроци"

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #242 -: 29-09-2013, 09:15:41 »

Здравей Гарванчо. Много се кахъриш. Защо смяташ, че ти липсва нещо?  :surpris_23:"Професори" много в този форум и ако се вслушваш във всички мнения може по-скоро да се разболееш отколкото да оздравееш. Здравето е и в главата и в стомаха същевременно. Ако се чувстваш здрав, ще бъдеш здрав. Всъщност всички органи са едно цяло. За мен лично няма голямо значение дали се храня с растителна или животинска храна, защото и двата типа се превръща във фекалии и те са истинският проблем за здравето ми според мен. Затова карам на сокове повече и се чувствам ПРЕВЪЗХОДНО! Храня се само събота и неделя и си хапвам каквото ми се прияде. Но събудя ли се в понеделник сутрин - само сокове. Чувствам се енергичен, жизнен като цяло, върша си работата перфектно и с лекота. Само да хапна нещо и на момента ставам ленив, почвам да правя грешки и т.н. Ползвам и козе мляко понякога.
Поздрави
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #243 -: 29-09-2013, 11:09:41 »

ДеНиро, подшушвам ти нежно за една прекрасна възможност сам да провериш това си убеждение без помощта на "професори".. (Стига да искаш, разбира се , защото ако си предубеден, е ясно че няма да го направиш :) Знаеш ли какво значи думата "предубеден" :)?  )
 Та значи: Върви в някоя болница и поговори с 50-ина човека над средната възраст с лоши, хронични заболявания . Задай им точно тези въпроси-
"Преди да се разболеете, преди години,   имахте ли чувстото,  че сте здрави?"
" Смятате ли, че сте се разболяли , защото "не сте се чувствали здрави" ...?"
"и че ако се бяхте чувствали здрави - нямаше да се разболеете" ?

След това бъди любезен да ни споделиш какво са ти казали. ;)
(Ако нямаш добър диктофон, ще ти услужа, те няма да имат против да ги запишеш)

 (твоето изказване е типично за младият и здравият човек, който е убеден , че такъв ще е цял живот , без особено старание и задълбочаване..В това отношение свалям шапка на Гарвана, който макар и много млад и здрав, е осъзнал неща, които други , дори на сериозна възраст, не успяват..)
« Последна редакция: 29-09-2013, 11:17:24 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #244 -: 29-09-2013, 22:55:16 »

липсват ти зеленолистни, без които скоро хептен ще сдадеш багажа и отново ще се раболееш,  а тогава и глада няма да те оправи, и белтъчини - затова слабееш. монасите всеки ден, когато не се пости, ядат риба и морски дарове. със зърнените, които също липсват в менюто ти, ще си набавиш и така необходимия силиций, който помага за усвояването на още почти 80 елемента в тялото! и ще донаправиш мускулите, които искаш. лисва ти и хляба. да си чувал, че  хлябът укрепява сърцето на човека?

приемането на много ядки и зърнени причинява анемия...

а тоя лимонов фреш ще ти съсипе стомаха, ако продължиш още малко в същия дух  ;)



вярно е, че в Словото пише, че хлябът уякчава сърцето, но трябва да е истински - от био - жито и смлян в къщи, на домашна мелничка за предпочитане за да не му изфирясват полезнотиите  :)
аз също много рядко ям хляб, но може би това е грешка....
известно време и моето меню беше почти над 90% сурова храна - предимно диня и то качествена, но... почнах да губя сили и най - парадоксално да качвам кръвно при все че по принцип си ми е нормално или ниско...
та, явно хляб си е важно да се приема в разумни количества, но аз не сколасвам да му намеря време щото все гледам да ям плод.
иначе, за зелленолистните си права, трябва редовно да се вземат и то не само наръсени върху салата и в по - големи количества.

а защо приемът на ядки и зърна да причинява анемия?
лимоновият фреш също не виждам как ще му увреди стомаха, особено ако не е много концентриран, а се разрежда малко с вода.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #245 -: 30-09-2013, 06:27:05 »

(твоето изказване е типично за младият и здравият човек, който е убеден , че такъв ще е цял живот , без особено старание и задълбочаване..В това отношение свалям шапка на Гарвана, който макар и много млад и здрав, е осъзнал неща, които други , дори на сериозна възраст, не успяват..)
аааа, не не ....честно казано винаги съм чувствал, че нещо не ми е наред :) и не ми се е струвало нормално поне по 3-4 пъти годишно да се разболявам, да хващам винаги бронхити, да ме лекуват поне 2 седмици с хапчета и поне 1 от тях да е с антибиотици ...да се разболявам само да ме духне малко вятъра ...никога да нямам енергия и т.н. лошото е, че още се чувствам така - не знам кога съм се чувствал наистина свеж изобщо не си спомням ...ако е имало такъв момент последните години ще да е било за не повече от ден-два ;)
при мен може би и мислите са заразени наистина ...малко съм негативен и то най-вече относно себе си и не си вярвам като трябва да го правя ...ама виж за някоя болест може и да си внуша, че я имам ...примерно анемия, хронична умора и разни такива :whistling2 - emotloader:
относно храненето питам, защото никога не съм се хранил правилно ...и никога не съм се хранил разнообразно!! може би точно затова организма ми черпи енергия и вещества от разни части на тялото ми и затоване се чувствам добре! затова сега ми се иска да хапвам правилно и разнообразно, за да може да си доставям необходимите вещества отвън и да се лекувам, а не тялото ми да ги търси от костите, косата и кой знае още какво ....иначе аз мога да ям всеки ден едно и също изобщо не ми пречи ....цели лета съм карал на пържени картофи като ходех все при баба ми да ми прави всеки ден ;) цели пости (49 дни - великденски) съм карал само на бял хляб + маргарин като накрая вече бях почнал да ям само по 2 филии, че ми беше писнало ...напоследък пък почти всеки ден ядях дюнери ....но имам предвид, че се храня неправилно и НЕразнообразно ...и точно поради тази причина питам тук какво ми липсва, за да бъде хранененто ми достатъчно разнообразно, защото не смятам, че съм кой знае колко наясно ...ето, чета някакви работи сега, пробвам, експериментирам ...тахан, мед, варива, щуротии ...ама може да пропускам нещо важно знам ли ..или пък да не вземам достатъчно добри пропорции от отделните храни  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #246 -: 30-09-2013, 08:12:27 »

Нищо, няма проблем, че съм  те похвалил предварително. Това май вече е модерно -  Обама как получи Нобелова награда за мир заради обещанието си да се бори за мир  :pensif_29:
(справка: Обама я получи на 6-ия месец от президентстването си, но технически процедурата е много бавна, което значи , че е бил номиниран за това още преди да го изберат или поне - веднага след избирането му  tooth )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #247 -: 30-09-2013, 08:51:54 »

абе, човек, ти как си жив с такова хранене  :surpris_22:
това ядене ли е - картофи и то пържени и то не със студено пресован зехтин или шарлан, а с гадно, долнопробно олио най - вероятно...
хляба с маргарин изобщо дори не става за коментар  

благодари на Бог още сега, че си жив изобщо...
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #248 -: 30-09-2013, 08:57:57 »

... обещанието си да се бори за мир

борба и мир, двете звучат несъвместимо    :surpris_23:
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #249 -: 30-09-2013, 20:46:43 »

абе, човек, ти как си жив с такова хранене  :surpris_22:
това ядене ли е - картофи и то пържени и то не със студено пресован зехтин или шарлан, а с гадно, долнопробно олио най - вероятно...
хляба с маргарин изобщо дори не става за коментар  

благодари на Бог още сега, че си жив изобщо...

Все пак човешкото тяло е изумително здраво. Това незначи, че трябва да му тестваме границите, но до 20 и няколко години, някак си тялото успява да скрие ефекта от боклуците с които го тъпчат...

... обещанието си да се бори за мир

борба и мир, двете звучат несъвместимо    :surpris_23:

 tooth Както е казал Orwell, войната е мир.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #250 -: 30-09-2013, 21:09:00 »

мдаа, и както е казал Линфен - мирът е война   tooth
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #251 -: 30-09-2013, 21:33:05 »

това ядене ли е - картофи и то пържени и то не със студено пресован зехтин или шарлан, а с гадно, долнопробно олио най - вероятно...

Ей това не го намирам за правилно - пърженето със студено пресовани масла не е по-полезно отколкото с олио. Студено пресованите масла при термична обработка стават канцерогенни, нищо, че картофите пържени в зехтин са по-вкусни. :) Олиото е за предпочитане, ако става дума за пържене, а най-добре е кокосово масло или животинска мазнина. Съвсем отделен въпрос е дали изобщо да се пържи нещо.
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #252 -: 30-09-2013, 21:56:01 »

За кокосовото-само ако е рафинирано обаче. Ако не е му е ниска температурата на димене. Сега гледам, че маслото Ги е с доста висока температура на димене. Добре, че shofilev спомена, та пак да погледна таблицата.

Пьк от гледна точка на омегите, по-добре животинско, отколкото кокосово.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...
 

Страницата е създадена за 0.205 секунди с 22 запитвания.