Просто е само едно - всяко отклонение от параметрите, които са ни зададени от природата ,води до непредсказуеми последствия - за един малки, за друг - по-големи , за трети - фатални ..
Скромният ми опит потвърждава напълно писаното от Бино...
Сега, като споменаваме Цапер, електромагнитни напрежения, убиване на "лошите" микроорганизми в телата ни и пр., държа да подсетя:
1. От къде са се взели те в нашите тела?
2. Как точно продължават да живеят там?
3. От къде вземат енергия и всичко необходимо за живот?
4. Кое им е вредното?
5. Други...
1. Взели са се от въздуха, който дишаме и храната, която приемаме.
2. Защо не са убити от стомашната киселина? Защото са устойчиви на нея.
3. Продължават да живеят, като се хранят с излишъци, неизхвърлени вещества и отрови, натрупвани от приемане на храни и течности, различни от амброзия. Ако ги нямаше "лошите" микроорганизми, щяхме да умираме без да сме се усетили, поради натрупване на вредности, които в дадено количество затрудняват, забавят и ...спират действието на органи и системи.
4. Вредното им е техните отпадъци и фактът, че имунната ни система ги разпознава като врагове, обявява мобилизация (= раздвижване, задвижване) и използва всякакви ресурси за унищожаването им... ). В мозъците на починали от Алцхаймер И Паркинсон (или починали след тежки форми на тези) са намирани отпадни продукти (=аки) от жизнената дейност на живеещи в устата ни бактерии... защо ли??!).
Тоест, убиването на лошите микроорганизми с ток, може и да е много по-малко вредно от същото с антибиотици, но то
не отговаря на горните въпроси и не предотвратява следващо развъждане на тези...
Те се развъждат само когато имат достатъчно храна, вода и температура... т.е. - неизхвърлени остатъци от храни и течности. И като ги убием един път, ще се развъдят пак. Не са лоши, ами са добри - по свой начин, в допълнителен смисъл...
Но е желателно да не им даваме възможност да живеят в нас.
Пътят натам е дълъг, криволичещ... може би нещо като "The long and winding road"... за всеки отделен човек е мааалко различен, въпреки общите закономерности.