Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Къде сте бебчета-суровоядчета: да обменим опит  (Прочетена 99296 пъти)

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

Jullkata, точно така. Започни да му правиш домашни пюрета, слагай от всичко,каквото се сетиш. Картоф, чушка,морковче, сложи му малко масло и сиренце,ако пък не искаш това,може и без тях. Аз сега се сещам,че като му правих на моето сладурче, си облизваше пръстите :Appetit_17: :bleh. Изяждаше по-толкова много, че му се чудих къде го събира. Аз даже да ти кажа честно, много малко време съм купувала готови пюрета, първо, че ми излизаше много скъпо,(освен това купувах и адаптиращо мляко,защото нямах кърма) и второ не бяха чак толкова вкусни. Друго си е едно прясно приготвено пюренце от мама  :Content_22: :love_007: :love_026: ::) даже спрях  да му купувам и каши и тем подобни. На кухнята той не яде всичко. Например крема въобще и не го поглежда. Само понякога да изяде гриз с мляко или сутлиаш. И така следобед му давам плодове.
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Охооохо я да прочетат останалите,сиренце и масълце... ;D...не аз и на каката не слагах масло,струваше ми се тежичко за малкото стомахче,утре ще сложа тиквичка с картофчето,но съм сигурна че ще яде.Някой знае ли тази киноа как се казва на английски и дали я има в англия?
Иначе ще се опитам да следвам принципите на този сайт относно храненето на бебо и за това питам и търся съвети,но гледам,че много не пишат хората...щеше ми се да получа повече отговори...може би по-нататък...целувки  :-*
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Julkata, аз не разбрах все пак как искаш да захранваш, затова не пиша. Искаш да спазваш схема ли или ще въвеждаш храните педагогически? Месо и животински продукти ще даваш ли? Дъщеря ми е захранена късно, по схема, бавно, невегетариански, за тогавашните ми разбирания здравословно. Мога да ти кажа кое кога съм включвала. Аз мисля, че няма място за притеснения. Понеже писа, че вървяло бавно захранването. Казваш имате едно заместено кърмене. При нас все още няма такъв филм. :)
Плодове сурови можеш да му даваш. На Маги много рядко съм давала плодово купешко пюре. Всъщност аз и приготвях кашите и пюретата. От магазина съм купувала само, ако сме на път. На детска кухня не съм я записвала.
За привикването към сладкото не знам също какво да кажа. Едни пишат почнете с плодове, защото са близки на кърмата по сладост. Други почнете със зеленчуците, за да не им се мръщи после заради привикването към плодовете. Ясен основно се храни с кърма и плодове засега. Яде и ядки и зеленчуци, но първите 2 заемат най-голяма част.
За изхождането само съм чела, че било нормално да не ака всеки ден след като е започнало захранване.
Температура, зависи колко е. До 39.5 не смъквам с нищо. Когато е по-ниска не ме притеснява. Оправям я с много гушкане, течности, ако има желание да се пие, спане, кърмене / при сина ми/. Хремата пък с нищо не третирам. Всъщност на Т, кашлица и хрема в общия случай не им обръщам внимание. Иначе се лекуваме с класическа хомеопатия.
В крайна сметка води се по детето. Това е главното. :)

Киноа e quinoa, трябва да я има в Англия.
« Последна редакция: 10-08-2009, 04:19:39 от Вери »
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Julkata, здравей! Включвам се и аз малко късно.  :)

Караме 11-я мес. и още нямаме заместено хранене. Предлагам й от моята храна няколко пъти на ден, хапва колкото иска и след това суче. Въвели сме почти всички плодове и зеленчуци, някои семена и ядки, дори кълнове от леща опита онзи ден с мен. Водя се изключително от желанието на детето и наблюдавам кое как приема; ако иска цял ден само да суче, суче.

Това бих те посъветвала - прояви ли интерес, дай от храната. Щом хапвате картоф, добавяй и други зеленчуци, за да се запознава с тях. Отделно можеш да даваш и плод.

За изхождането само съм чела, че било нормално да не ака всеки ден след като е започнало захранване.
Според мен е индивидуално. Ние до 2-3-та група в градинката имахме режим за 2 изхождания дневно като по часовник. Сега ту 1, ту 2 пъти дневно. Бебчо още е си е с 3 изхождания.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Температура, зависи колко е. До 39.5 не смъквам с нищо. Когато е по-ниска не ме притеснява. Оправям я с много гушкане, течности, ако има желание да се пие, спане, кърмене / при сина ми/. Хремата пък с нищо не третирам. Всъщност на Т, кашлица и хрема в общия случай не им обръщам внимание. Иначе се лекуваме с класическа хомеопатия.
Да! За кашлицата на баткото правя бабини сиропи според вида й. Понякога слагам компрес. В нослето - отвара от лайка или физиологичен разтвор.

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Veri,Vladi,mersi mnogo za otgovorite vi.Otnosno zahranvaneto,da predpochitah shema v smisul koga kakvo da dam,zashtoto mi e malko mutna kartinkata,inache zameseteno hranene nqmame :) nqma i da imame,po skoro s puretata zamezvame :Appetit_17:,a i ne smqtam da gi zamestvam,moje bi v purviq mi posting ne se izrazih pravilno.Alex tolkova si obicha kurmeneto,che vuobshte ne burzam da go spiram,edinstvenoto neudobstvo e ,che kachih mnogo kilogrami i s tova kurmene ne smeq nishto da predpriema po vuprosa,zashtoto i nai-malkoto izmenenie ili namalqne na porciite i kurmata sushto namalq i Alex zapochva s revaneto i plueneto na gurdata.Otnosno qdkite,kakvi i koga moga da zapochna da mu davam,moje bi e udachno v plodovo pure da gi slagam,kakata mnogo obicha bademi v kremcheto :),za meso sum kategorichna,che nqma da davam,puk i nie v kushti ne qdem tazi mursha slava na Boga...edinstveno sirene moje bi i to po-natatuk,iskam da e zdravoslovno i za tova sum tuk,ako iskah neshto po-narodno,shtqh da se izsipq v drug forum ;)A i da se vurna pak na agave nektara,moje li da slagam v pureto,zurnenoto naprimer ili  v chai?I nqkoi shte mi preporucha li dobur blender,edna moq poznata si kupi nqkakuv,no dade 600 paunda za nego,burka vutre vsqkakvi qdkovi mleka i podobni,stava neveroqtno gladko,dori mislq,che ne precejda,no tezi pari mi se struvat mnoooogooo...eto i oshte neshto se setih,tq naprimer pie samo destilirana voda(ima mashinkata)i dori i az se bqh navila na tazi opciq,ima li smisul ot tova,kakvo shte kajete?
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Julkata,
При нас всеки ден е различно.

Ако сутринта се е събудила около 6 и съм я кърмила, около 8.30-9.00 предлагам пасиран (намачкан) плод, по обед - зеленчуково пюре или супичка, следобед - зърнена каша, а вечер няколко хапки от моята салата.

И обратно, ако не сме се кърмили от вечерта, то сутрин давам зърнената каша и т.н. В общи линии се опитвам да балансирам храненията. Откаже ли плода, предлагам зеленчук или зърнена закуска, ако откаже и тях - само суче. Съвсеееем, съвсем разглезено бебе  ;)

Освен картоф и морков, в началото давах лапад, спанак и коприва, тиквички - това излизаше на пазара в България в момента на захранването. Около вашата възраст бяхме.

Хубаво е, че месо не консумирате. Аз все още приготвям за таткото и голямото ми дете, но поне имаме компромис да е ограничено количество. На бебчето сирене, масло и жълтък съм давала колкото да не излъжа сестрата   :)

Ядките ги включих към зърнената закуска, май след 7-8-я мес. (трябва да си погледна тефтерите). Смилам по 1 с.л. слънчоглед, тиквено семе и сусам и добавям, когато ядките са готови (елда, овесени, просо, киноа). Отделно давам по 3-4 бадема или ореха смелени е малко вода на кашичка.

Друго, друго... скоро започна да пие от моето сусамово мляко. Опита пшенични, ръжени кълнове и кълнове от леща.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Нектар от агаве не ползвам - живеем в България. За мед е рано, отскоро добавям по малко сол в храната.

За дестилираната вода (май в bg.mamma) четох, че не било добре да се пие непрекъснато. Редувам изворна и структурирана (Мер е описала в сайта как се прави жива вода).

Ако ще избираш кухненски робот, с две ръце съм за Kenwood. Ползвала съм Moulinex, Siemens, AEG - към всеки имах забележки, но Kenwood-a е просто моят си робот. Имам цитрус преса и сокоизтисквачка, малка купа за бебешки храни, 2 мелнички за подправки, семена и ядки, блендер, миксер, нож за смилане, 3-4 приставки за рязане и стъргане, приставка за месене. Взех го преди 3-4 г. за 200 лв. Няма начин да не го намериш в Англия, но оттук ще ти излезе по изгодно.

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Vladi, mersi mnogo za podrobnata informaciq :flowers2:,znachi shte izchakame do 7mes za da vuvedem qdkite i mlekcata im,a do togava shte pribavqm razni zelenchuci kum kartofa,shte propusnem koprivata,che na kakata bqh dala v sushtat vuzrast i posle leleeee beshe strashno kato se setq :) obrivi po dupeto i tqloto mai,za tova poslednoto ne sum mnogo sigurna :)
A otnosno doktorskoto mnenie,nashiq e dosta viden doktor,no me suvetva sushtite shturotii kato ostanalite s jultucite gadnite popari i mruvkata,no az mnogo seriozno mu zaqvih,che podobni neshta nqma da davam na deteto si i toi vidish li prie dosta spokoino bez da se opitva da me razubejdava.Nasho priqtelsko semeistvo sa pulni  i mnogo striktni vegani,doktorkata na tqhnoto dete si spomnqm,che golemi razpravii im vdigashe i vse se razpravqha po konsultaciite,no te bqha mnogo tvurdi i nakraq doktorkata se otkaza :)
Oshte tezi dni shte otida i shte potursq za kuhnenski robot KENWOOD-mnogo blagodarq za tazi informaciq,shte mi e bezkrainno cenna :),za destiliranata voda i na men ne mi zvucheshe mnogo normalno da se pie samo ot neq,tazi moq poznata dori i utiqta si pulni ot neq i prechistvatelq za vuzduh ???Bi li mi kopnala nqkude link s tazi jiva strukturirana voda,za koqto e pisala Mer-az vse oshte mnogo trudno se orientiram tuk,oshte vednuj mnogo blagodarq za infoto i hubav den  ;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Julkata, ако ще даваш млечни, по-добре след годинката. Ядки /бадем, кашу / дадох към 11-я месец. Мед след годинката. Агаве има тук, но не съм давала. Даже нямаме купен, не знам защо. Не съм убедена, че ми трябва. От подсладителите най-често ползваме мед, кленов сироп и фурми. Блендер- ние сме с Vitamix. Мисля, че го има и в Англия. Много съм доволна, верно скъп е. За друг не мога да дам менние. Водата си я пречистваме с Брита механизъм, който е свързан към чешмата. Но той не филтрира флуор. Но за това ние се обаждахме в Общината да питаме дали е флуорирана водата в нашия квартал. Оказа се, че не.

Нашата педиатърка последния път даже остана приятно учудена като разбра Ясен на какъв хренителен режим е. Иозбщо не ние поучавала и набивала канчето. Само каза: Браво! Добра работа!
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Вери, Julkata, в една моя стара книга със съвети за отглеждане на бебета дори след 12-я мес. препоръчват въвеждане на ядки. Ако майката много държи, може и около 10-я мес. стига да са смелени.

Аз, т.е. тя избърза, защото добре приемаше бадемовото мляко и сметана, опита от моите бадеми и много ги хареса. Освен това, нямам подкрепата на лекаря и сестрите, нито на семейството, а само от кърма, плодове и зеленчуци качваше съвсем малко или нищо.

Според схемата на Казънс (Rainbow Green Life) от 8 мес. могат да се дават бадеми, шам-фъстък, сусам, тиквено семе, слънчоглед, коноп, чиа.

Julkata, не знам дали от предишната ми публикация стана ясно, но количеството от 3 с.л. микс от семена не давам наведнъж. Държа в хладилник и на бабчето давам 1/2-1 ч.л. в зърнената закуска от време на време.

Вери, съгласна съм с теб за млечните, а и Julkata едва ли ще има проблем - не знам някое дете да ги е харесало от раз  :D Аз и на двамата съм давала да опитат, отказват да хапнат и повече не ги закачам. Баткото ми е закусвал попара 4-5 пъти, но само с хляб и чай, сирене не искаше да помирише. И сега е така.

За меда се чудя. Уж бил алерген, уж заздравявал венците, развалял зъбите... противоречива информация съм срещала и се колебая. Казънс препоръчва пчелен прашец от 7 мес., какво пречи да давам и малко мед тогава? Но си давам само прашец спорадично.  :)
« Последна редакция: 11-08-2009, 07:45:01 от vladi »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Дъщеря ми е захранвана много стриктно по късната схема. Ядки тогава въведох много след годинката, мед след 3-тата годинка. Прясно мляко май след 2-рата, но съм давала много много рядко, защото не бях убедена в полезността му. Нея не съм кърмила за жалост, беше на АМ. Сирене и масло към годинката, кисело мляко след. Кашкавал и яйца много по-късно. Пилешко към годинката, останалите меса след. Тя много обича/ше сирене, кашкавал и яйца. Попара не съм правила, не защото тя не искаше / тя ядеше всичко /, а защото я намирах за безмислена. Давах разни зърна с масло и сирене. В тази връзка глутена го въведох след 9-я месец. До тогава правих каши от елда, кафяв ориз и просо.

Ясен го гледам по съвсем друг начин. От ядките, както писах, е опитвал, не ял, към 11-я месец бадеми, кашу, орехи, лен, сусам. Чиа също. За тиквено и слънчогледово семе нямам спомен. Дори и не си записвам, с Маги водех списък кое кога и как.
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Veri,golqma razlika v otglejdaneto na 2-te ti deca :) ti zashto ne kurmi Magi?I az ne kurmih Angie(kakata),zashtoto ne mi dopadashe ideqta,sega razbiram kolko zagubena suum bila,a imah tolkova mlqko...na neq ne sum davala meso,vupreki,che samo kato go videshe napravo poludqvashe i sega e taka,vijdam tuka rabotata na gena-svekurva mi ne sqdat bez mruvka,te dori ne mogat da si sgotvqt postno-ne znaqt kak stava :)
Znachi smlqn susam moga da dam i bademovo mlqko-ok samo deto shte se ozorq za da namerq surovi bademi,v uk sum vijdala samo pecheni.V interes na istinata,imame edna nasha blizka poznata,koqto e i dietolojka obache po zdravoslovnite hrani i kogato se pribrahme edno lqto v bg tq me suvetvashe da davam na malkata bademovo mlqko a ne AM,sushtoto i kogato mlqkoto mi drastichno namalq predi 2 meseca pak mi preporucha da davam takova mlqko do kato se vuztanovi kurmata-tazi jena da otbeleja e fakir,hrani se izkluchitelno zdravoslovno,predimno surovo i bez gram jivotinsko,dori ima kabinet v 2 chastni kliniki  mislq,izgotvq menuta za bolni hora i e opravila vseki, koito q e poslushal...ta taka otplesnah se malko :)
Veche davam na Alex da si opitva banan,qbulka i praskova,no hora toi ne moje da se spre,reve trushka se iska oshte i oshte,ne znam da mu dam li kolkoto iska...:)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Да, Julkata, бадемовото мляко го дават на кърмачета вместо АМ, когато майката няма мляко.
Сусамово съм давала преди 5-6 г. на сина ми заради калция - 1 г. го кърмих, след това започнах да му давам сусамово, а после минахме на домашно квасено.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Julkata, според мен давай му колкото иска.
Иначе да, голяма разлика има в отглеждането на двамата. Но аз не спирам да чета, да се интересувам и да се информирам откакто съм родила Маги т.е. вече 5 години. А разликата между двете деца е 4 години.  :)

А не кърмих Маги поради незнание, неинформираност, липса на подкрепа от медицинския персонал в България. Родих я със секцио, дадоха ми я на 3-я ден, дотогава са я хранили с АМ, трудно и беше да засуче, кърмих я със силиконови зърна, под час, за 15-20мин, през останалото време плаче, докато не се измори от рев и заспи, аз се шашкам, чудя се защо плаче, не давам гърда, защото ми е казано, че не трябва. Като се прибрахме вкъщи почнах да дохранвам с АМ, защото си мислех, че не стига. Да не забравя да отметна, че се и изцеждах с една измислена помпа. Това занятие беше отвратително. Изцеждаш малко, психираш се, че нямаш кърма. А всъщност бебето е най-добрата помпа. Споделяш с педиатъра, той вдига рамене и казва: ами дохранвай. Маги хич не искаше да спазва тези 15-20мин на ядене, висеше с часове на гърдите ми.  :D Аз заключих, че това е така, защото явно нямам кърма. И така към 40-я ден изгубих желание за кърмене, постепенно спрях да се цедя, пих даже някакви хапчета да спра тотално кърмата. А кърма е имало. Никой тогава не пожела да говори с мен и да намерим проблема.

После четох, четох, намерих си грешките. Толкова бях уверена в себе си, когато родих Ясен. Без вода, глюкоза, залъгалки, шишета, биберони, АМ, помпи; хранене на поискване и колкото иска. Само кърма. Е, имах малко трудности в началото, разранени зърна, но тук срещнах страхотна подкрепа от лекари.
Исках да го родя нормално след секцио, но не се получи. Намерих си и тук грешките. Още чета и още се уча в тази насока. Подготвям за следващия път.  ;)  :)
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123

О Вери,
толкова ми е познат този сценарий. Аз бях същата - родих със секцио Нора /сега е на три и половина/. Дохранване, висене на гърдата с часове, тъпи педиатри, гадни помпи - все едно чета за себе си. А толкова исках да кърмя, но се шашнах и не успях.
Най гадното беше, че и тя се мяташе в ръцете ми като стана на 1-2 месеца и не искаше да суче.
Дохранвах с какви ли не АМ, колики, рев до изнемога, отказваше и шише даже. Накрая след консултагия с гастро разбрахме, че е направила алергия към белтъка на млякото. А може и за това да е отказвала - не знам. Мъка - мъка.... минахме на кисело мляко по съвет на хомеопата, след активен курс с зелена енергия и бифидус и нямаше никакъв проблем.

Но си остана едно болнаво дете - миналата година всеки месец бях по една седмица в болнични - ту бронхо спазми, ту шарки, ту кашлици...

Сега е на "бабаториум" вече втори месец в едно чисто село на североизток и заяква на плодове и зеленчуци от градината.

Дано имам и второ - толкова неща ще променя, още при самата бременост, а за кърменето и отглеждането да не говорим.
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

ole ole Veri i az taka,doslovno sushtoto...pulna neinformiranost i  zagubih mlqkoto i tolkova drugi vajni neshta,no sega uporito navaksvam s Alex.Purvoto dete rodih normalno,no s Alex beshe sekcio,bqh izvunredno razocharovana i sega cheta i izsledvam vsichko za  estestveno rajdane sled cezarovo,shte obmenqme opit,inache Alex otkazva da si qde  zlenchukovoto pure,hmmmm pravq go s kurma i pak ne  go shte,do predi sedmica napravo reveshe za nego...
Napravih si susamovo mlqko predi malko slojih susheni slivi,banani i med i prosto ne moga da se psra da piq...:)tova mi e purvoto zdravoslovno neshto koeto sum si prigotvila v jivota,muja mi opita i mu prizlq,kato ima ot krava za kakvo vika da piq tova,eto susamovo blokche nego shte izqm...ha ha ha...i Alex go haresa,koeto e dobre...
Активен

nor4y

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Здравейте момичета,страхотен сайт и страхотен форум.До сега само съм чела тук( форума)...много от идеите ми допадат,някой са ми странни(например за тези които са в Бг не е ли странно да се дава банан(обожавам),авокадо(умирам за тях),манго,ананас и т.н,нали е най-добре да се дават сезонни зеленчуци и плодове и то от нашия географски район...вие как мислите?Макар,че зимата нямаме голям избор на плодове)Но като цяло много ви се кефя.Мисля,че ще супер и хората трябва да ви се възхищават и да се вдъхновяват от такива като вас.
Аз не съм вегетарянка,да не говорим за веган и суровояд(хапвам пилешко и риба,но рядко,кисело мляко и сирене),но пък се старая да се храня все по-здравословно и по-здравословно лека полека(ям плодове,зеленчуци,кълнове,семена,ядки...).За съжеление нямам много време и май е по-добре друг път да пиша по-подробно за мен....
Имам бебе на 7 месеца и половина,само на кърма сме,кърмим се на поискване.До сега е опитвал само суров морков,ябълка и круша и то докато аз ям.От няколко дни искам да му приготвям по нещо специално за него.По принцип идеята за ПЗ много ми допада,но се притеснявам,че храната която ядем не е био...не можем да си го позволим,а и няма голям избор.Иначе имах голям мерак да го захранвам така,като все пак подбирам по моя преценка(да внимавам с глутена,меда,семена и т.н.,за сега поне до 1-2 години без животински).Затова реших да му приготвям по нещо на него и отделно да му давам по малко то нашето...Понеже всички казват че късно захранените деца имат железен дефицит реших да почна с каша.Купих био кафяв ориз,но ми казаха че не се препоръчва да се почва с него....после взех бял био ориз.Да но приятелки ме посъветваха,ако давам по мъничко,да използвам момента докато има голям избор на плодове и зелнчуци на пазара.Много се чудих,в Пловдив няма  био плодове и зелнчуци(освен Гимел-2-3 вида).Имаше и един сайт,но и той вече не функционира.Пред мен седеше голяма дилема домашно приготвена,но не био храна или купешка ,но био(не си падам по готовите...но все пак са био)
Както и да е Опрестраших се,поне за сега и от днес реших да му приготям картоф на пара.Имам стерилизатор на Нук,който става и за готвене на пара.Аз съм яла ,харесват ми,но картофите са малко твърди...в указанието пише 100мл вода и че ще се готвят около 20мин.На бебо сложих 150мл.(за около 30мин) хапна малко(за първи път),но като ги опитах после аз...ми се видяха твърдички...леко като че ли суровки ....дано не съм сгафила нещо...Вие как ги приготвяте?
И да питам мами от Бг от къде пазарувате плодове и зеленчици?
А случайнода сте намирали сушени плодове,на които да си пише че са без серен диоксид?
« Последна редакция: 19-09-2009, 14:26:47 от nor4y »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Здравей, nor4y!
Срещала съм те и в бг-мамата. :)
Беше питала там за с-мата на д-р Роси. Ето я:
http://novosemeistvo.bg/forums/index.php/topic,211.0.html

За кафевия ориз кой ти каза, че не е подходящ? С какво е по-полезен белия? Защо искаш да приготвяш нещо по-специално за бебето? Какво те притеснява?

Моят син, Ясен, е на 1год и 3мес. Главно е на кърма. Вече яде от всички плодове; ядки; мед; зърнени леко накиснати или покълнали; маслини; някои сушени плодове. Със зеленчуците му е най-трудно, защото са по-твърди. Случва се да му дам и нещо варено: леща, боб, ориз, картоф. Картофа най-рядко.
Захраних го педагогически; сяда с мен на масата и яде каквото аз ям. Не мога да кажа, че е заместил кърмене или че яде пълна порция. Често, 5мин след като е изял цял един банан, иска да суче. Нашата храна не е изцяло био все още. Приказките за железния дефицит не ги вярвам. В Канада не ги изследват бебетата за това чудо.

Картофите ги готвя на пара за около 20-25мин.
Активен

nor4y

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Вери притеснява ме факта ,че не се храним с био продукти,а много ми се искаше поне бебо да се храни с такива...знам че един ден,когато и да е 100% ще седне на нашата маса,но все си казвам до тогава може да имаме по-добри възможности....Не искам да яде храни с нитрати,пестициди и всякакви химикали...къде отива полезното тогава?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 22 запитвания.