Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ами B12?  (Прочетена 103666 пъти)

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Ами B12?
« Отговор #100 -: 18-04-2011, 06:52:16 »

За теб е важно, за мен - не толкова, понеже съм непукист. :) Ама това е друга тема.

И аз съм "ЗА" истината с това уточнение, че истината трябва да бъде доказана. Иначе си остава хипотеза, когато е обоснована и направо нечия празна измислица, когато дори това не е направено. Това имах впредвид под "не ми харесва". Тук не разнищваме "има ли извънземни", че да го даваме толкова космически в разсъжденията. :)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ами B12?
« Отговор #101 -: 18-04-2011, 07:07:33 »

Най-важните неща са дадени от просветени хора,а не са открити от учени.Доказва ги практиката,а не научни постановки.
Могат обаче да докажат ,че дадено лекарство лекува заболяване.Което е абсурд.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Ами B12?
« Отговор #102 -: 18-04-2011, 07:31:15 »

Ето затова не се разбираме и изчерпваме темата:) За мен е обратното(когато става въпрос за фармакология). Има огромна разлика между теоретична и приложна наука, ама си прав, че това няма никакво значение, за който не го интересува. И мен не ме интересуват Кришна съзнание, Висарион, Анастасия etc... Само от любознателност, не като да са ми опора на убежденията. 
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ами B12?
« Отговор #103 -: 18-04-2011, 07:39:58 »

Важно е да се зачита другото мнение,всеки сам стига до истината за себе си,ако нега,в друго превъплащение. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Ами B12?
« Отговор #104 -: 18-04-2011, 07:57:40 »

Съгласна.  :) :love_028:
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Ами B12?
« Отговор #105 -: 19-04-2011, 01:55:46 »

Недоказуемите неща ги оставете настрани.  Миналата година въодушевен от многото реклами на Б12 реших да си шибна една 1000 гами ампула и след седмица още една. И двата пъти се чувствах зле.  Очаквах прилив на някаква извънземна сила или някакви такива глупости описани в културистичните форуми но нищо подобно. Минути след ампулата ми се доспива.
От това нищо не се разбира понеже нямах намерение да продължавам с ампулите щом нямам видима полза.  То човек трябва да купи няколко вида от няколко производителя да пробва поне месец ид а стигне до някакъв полурезултат.
По лесно и вкусно ми се стори да си продължавам на черноморска Мида, абсолютния шампион по Б12 в 100 процента усвояем вкусен вид.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ами B12?
« Отговор #106 -: 20-04-2011, 07:11:30 »

Те културистите освен В12 си шибат и доста друга химия - от там им идва енергията - Няма такъв витамин дето да води до осезаем прилив на енергия - ако беше така хората щяха да пият витамини вместо екстази  :Content_4 - emotloader:
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

ivanjonkov

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Ами B12?
« Отговор #107 -: 13-06-2011, 15:26:16 »

http://nowfoods.bg/p/Vitamin-B12-Instant-Energy
ето таблетна форма напълно веган и достъпна в бг
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Ами B12?
« Отговор #108 -: 06-07-2011, 18:07:56 »

Здравейте, приятели!
Много ме впечатли едно интервю с един есей, който споделя в дългогодишния си опит като вегетарианец и срещи с вегани и суровоядци.Интервюто е на английски, но не се наемам да го преведа, защото не съм толкова добра с английския  :whistling2 - emotloader:
Реших да го пейстна тук, може да е полезен за много хора!
http://naturalhygienesociety.org/diet-nazariah.html
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Ами B12?
« Отговор #109 -: 11-07-2011, 23:23:04 »

Здравейте, приятели!
Много ме впечатли едно интервю с един есей, който споделя в дългогодишния си опит като вегетарианец и срещи с вегани и суровоядци.Интервюто е на английски, но не се наемам да го преведа, защото не съм толкова добра с английския  :whistling2 - emotloader:
Реших да го пейстна тук, може да е полезен за много хора!
http://naturalhygienesociety.org/diet-nazariah.html


Ilka  линка е много дълъг и те е домързяло да го преведеш.  И понеже на мен ми хареса много сбито ще го преведа.
Статистиката на писача от линка сочи: Вегани вегетарианци и всякаква подобна пасмина имат честа или хронична депресия, шизофрения, окапват им зъбите, косата, оглупяват, развиват алцхаймер. Не живеят дълго, постоянно се мислят за интересни и богоудобни,  едвам мърдат и тн тн.   Естествено това е ако не гълтат зоб за вегетарианци. Например  скъпи безвкусни неща на ужасни цени като конопен протеин, какаови зърна, q10, b12, karnitin, минимум 5 вида водорасли и ... списъка е дълъг. Пропуснахме по цял ден да изтискват сокове, да поливат кълновете, да разтягат индийдки локуми и да вървят комплект с машината за клизми.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Ами B12?
« Отговор #110 -: 11-07-2011, 23:29:46 »

Стъкмистика  ;)
Нали самият Исус е бил есей и е препоръчвал клизмите ( в Евангелие към есеите май беше)
Със сигурност и пържоли не е препоръчвал. ;D
Храненето не е основното нещо все пак. Има много фактори. Всеки, който гледа само едната страна, губи!
Пък и къде по- мързеливо е да изстискаш един сок, отколкото да опържиш едни яйца на закуска. :Content_4 - emotloader:
« Последна редакция: 11-07-2011, 23:31:33 от Синева »
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Ами B12?
« Отговор #111 -: 12-07-2011, 19:48:40 »

Стъкмистика  ;)
Нали самият Исус е бил есей и е препоръчвал клизмите ( в Евангелие към есеите май беше)
Със сигурност и пържоли не е препоръчвал. ;D
Храненето не е основното нещо все пак. Има много фактори. Всеки, който гледа само едната страна, губи!
Пък и къде по- мързеливо е да изстискаш един сок, отколкото да опържиш едни яйца на закуска. :Content_4 - emotloader:


Недей така !  В тефлоновия тиган яйцата са готови за 2 минути. Забърсвам със салфетка малкото зехтин вътре и съм готов. А сока, ама миене, белене, рязане, после миене на машината.
Сега да се върнем на интересното четиво от Лилка.
набива се на очи тенденцията, вегетарианците да изкарват Исус вегетарианец а всичкоядните да го изкарват месоядец.  Стига се до шизофренични простотии в книгите.  Исус не бил нахранил с хляб и риба а то не било риба ами било някакви треви които се казвали риба. някой сбъркал при превода ...
Не си падам по посещения на древни църкви, но в тях би имало отговор на въпроса.  Просто където видя икона ми се набива на очи агнешкото.  Едно време не е имало хладилници.  Същите лишени от съдържание глупости ги има в книгите по йога.  Никаква риба от здравословен мотив. Разваля се за 3 часа от улова.   

Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Ами B12?
« Отговор #112 -: 03-01-2013, 11:28:40 »

Преди често се замислях относно „незаменимостта” на витамините и аминокисилините. Достигнах до извода: тяхната незаменима „необходимост” винаги е свързана с нечий интерес. Освен това колкото по-„незаменима” е съставката, толкова по-висока е цената. Ех да знаеше Мечо Пух колко приложими са принципите му в практиката!
Конкретно по темата прочетете тук:
http://www.organichno.com/index.php?option=com_content&view=article&id=455:b12-myths-legends-truth&catid=51:-1-&Itemid=30
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Ами B12?
« Отговор #113 -: 03-01-2013, 16:31:03 »

Темата за В12 е много дискутирана и обсъждана. Само да отбележа, че интересният материал за витаминчето :) е препубликуван с любезното разрешение на Вери и Милен от Магията на суровата храна, които са нашият първоизточник  :flowers2:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Ами B12?
« Отговор #114 -: 03-01-2013, 16:51:19 »

Хареса ми, стегнато обяснено е и затова разпространих сайта :)
Активен
Psychonaut

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Ами B12?
« Отговор #115 -: 03-01-2013, 17:12:16 »

 :Content_14: За съжаление, хората са толкова подвластни на скапаните митове, че нямам думи! Вчера водих много добронамерен...спор с наши приятели за веганство и суровоядство и направо  :surpris_23:!!! Хората в 21 век (и то биолози) още си мислят, че веганите набиват само соя (и то ГМО  tooth) и че в месото има незаменими АК + любимата ми история с В12.... всъщност не знам кое ми е най-любимо, но да кажем Топ 3 са ми:
-В12  tooth
-"незаменимите" АК  tooth tooth
-калцият в млечните  tooth tooth tooth
 :bleh

Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Ами B12?
« Отговор #116 -: 04-01-2013, 10:33:38 »

След като прочетох "Библия на витамините за 21 век" стигнах до извода, че темата за витамините, минералите, аминокиселините и микроелементите е сериозно преекспонирана.
Не че нямат своята някаква важност, но не опира само до тях. Бате Бино някъде беше писал, че много често специалистите се забиват само в една област като си мислят, че само това ниво е достатъчно да пращиш от здраве и благополучие (цитирам в доста свободен текст)... И аз съм много съгласна с това твърдение.

Нещата са многопластови и осигуряването на добра, пълноценна храна с всичко необходимо в нея не ти гарантира кой знае какво, ако на другите нива си пълен shit (развалина). :pensif_29:
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

jordannnn

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Ами B12?
« Отговор #117 -: 11-10-2013, 23:22:11 »

http://recepti.plamcom.com/page.php?pid=11 според тази статия d12 или всички от група d.след топлина обработка се унищожават. Как тогава месоядните си го набавят? Хапват сурово месо?
Активен

radost98

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Ами B12?
« Отговор #118 -: 10-07-2014, 08:24:12 »

http://vegebg.org/2014/za-9-2014/ В този брой има обширна и според мен много добре аргументирана статия за витамин Б12  :)
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Ами B12?
« Отговор #119 -: 16-07-2014, 18:51:39 »

Здравейте приятели! :love_026:
Правих си изследвания и се установи че витамин В12 ми е паднал доста под нормалните граници.
При норма 191-663, моят е паднал на 142. Имам и много нисък витамин Д.
Моля, помогнете! Дайте ми препоръки какво да правя, на какви храни да наблягам. ???
Повече от шест месеца се храня здравословно, като се стремя 70% от храната да е сурова.
От три години съм вегетарианка, млечни и яйца консумирам много рядко.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 22 запитвания.