Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ами B12?  (Прочетена 103526 пъти)

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Ами B12?
« Отговор #80 -: 13-04-2011, 21:53:13 »

Не е достатъчно за да бъдат усвоени.
Запасите са от животинските продукти, които е ял преди да стане веган.

Не е според мен, това не съм си го измислила аз. Всеки сам решава и "прецежда" кои източници на информация му се виждат достоверни.

А стотиците хиляди вегани са абстракция, която не бих си правила труда да обяснявам. Иначе могат да се измислят стотици хиляди обяснения - и медицински и икономически, нямащи нищо общо с понятието "феномен".  tooth
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ами B12?
« Отговор #81 -: 13-04-2011, 22:19:23 »

А ако не са яли животинските продукти никога защото са родени в семейство дето не яде такива неща.
Тук в БГ Веганството може да е екзотика но на много места не е така.
Как се връзва това с теорията ти?
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ами B12?
« Отговор #82 -: 13-04-2011, 22:45:29 »

По статистически данни:
UK - 2007 г.           162 000 вегани.

Същите работи дето ги говориш за В12 преди се говореха и за НЕЗАМЕНИМИТЕ аминокиселини дето уж били само в животинските продукти.

Макар това отдавна да е опровергано отдавна повечето доктори още вярват че е така.

How many Veggies ... ?
Here we summarise figures from different sources:
Updated 02/2007

Inhabitants (Million)

Vegetarians (total | % | statistics)

Australia:
20.385903

611,577 | 3 % | (estimate)

Source: Australian Vegetarian Society

Austria:
8.1

243,000 | 3 % |

Source: Vegane Gesellschaft Österreich

Belgium:
10.2

204,000 | 2 % |

Source: Survey carried out for GAIA

Canada:
31.9

1,276,000 | 4 % | (estimate)

Source: Toronto Vegetarian Association

Croatia:
4.5

166,500 | 3.7 % |

Source: Poll conducted by Spem communication group

Czech Republic:
10.2

153,000 | 1.5 % | ±0.5

Source: StemMark Agency

Denmark:
5.4

81,000 | 1.5 % | ±0.5 (estimate)

Source: Dansk Vegetarforening

France:
60

less than 1,200,000 | less than 2 % |

Source: Alliance Végétarienne

Germany:
82

7,380,000 | 9 % |

Source: Survey conducted by Institut Produkt und Markt

Annotations: [9,8 % (NeuePresse.de), 11 % (STERN)]

Great Britain:
61

3,660,000 | 6 % |

Source: Mintel (2006)

Annotations: According to a 2007 survey for Linda McCartney Foods, around 10 per cent of Brits eat no red meat, and there is a huge amount of ‘meat reducers’, with 31 million people eating vegetarian most of the time.

India:
997.5

399,000,000 | 40 % |

Source: Hindu -CNN-IBN State of the Nation Survey

Ireland:
4.1

246,000 | 6 % | (estimate)

Source: Vegetarian Society of Ireland

Israel:
7

595,000 | 8.5 % |

Source: Survey conducted by Israeli Ministry of Health, 1999-2001

Norway:
4.6

92,000 | 2 % |

Source: Norsk Vegetarforening

Poland:
38.6

less than 386,000 | less than 1 % |

Source:

Portugal:
10

30,000 | 0.3 % | s=0.02 p=95%

Source: Nielsen survey for Centro Vegetariano

Slovakia:
5.4

54,000 | 1 % | (estimate)

Source: Vegetarianska spolocnost

Spain:
45

1,800,000 | 4 % | (estimate)

Source: Asociacion Vegana Espanola (AVE)

Sweden:
9

270,000 | 3 % | (estimate)

Source: Animal Rights Sweden

Switzerland:
7.3

657,000 | 9 % |

Source: Swiss Union for Vegetarianism

Annotations: 9% according to the Nutritrend-Study from Néstle from 2001 are "almost" vegetarians (around 3% are really vegetarians)

The Netherlands:
16.3

700,900 | 4.3 % |

Source: Nederlandse Vereniging voor Veganisme

USA:
303.9

9,724,800 | 3.2 % | (of adults)

Source: Harris Interactive Service Bureau on behalf of Vegetarian Times 2008

Според нашите доктори тия половин милиард човека или си хапват скришно от статистиците месце или са някакви медицински феномени които трябва да са умрели отдавна от протеинова недостатъчност.
 :peperudi: tooth
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Ами B12?
« Отговор #83 -: 13-04-2011, 22:58:48 »

Като изключение, винаги има доза "шанс" или по-точно фактори, които не знаем и съответно отчитаме. Много "ако"-та стават. Прекалено много условия са това - да не са яли никога животински продукти, нито приемали добавки и да са живи и здрави дълги години.

"Теорията ми" може да се промени. Това е теоретично обоснованото и доказано на този етап. Науката постоянно се развива(уж), така че може да се появи нова, по-"вярна" теория. Ама това не значи, че трябва да вярвам сляпо в хипотези и кой какво казал. Иначе за веганството знам, че не е екзотика, нито от тук чувам за него:) За да се потвърди обаче благотворното му влияние, трябва да се проследят няколко поколения(от пра-баба какво е яла..) изцяло раститеноядни и то не 3 семейства ентусиасти, а значителна бройка, за да се направи представителна извадка. Ако има официално направен и описан такъв експеримент, може да ми дадеш напътствия как да открия научното списание, в което е публикуван, за да се информирам с новостите по темата.  

Повечето статистики са за вегетарианци, не вегани... 
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Ами B12?
« Отговор #84 -: 13-04-2011, 23:03:59 »

Според нашите доктори тия половин милиард човека или си хапват скришно от статистиците месце или са някакви медицински феномени които трябва да са умрели отдавна от протеинова недостатъчност.

И тъй като корпорациите не искат да изпуснат тази целева група ('или "таргет-група" както е модерно за забравилите българския език. ::) )- половин милиард е това  все пак  ;), почва едно писане на статии, книги проповядване, колко е важен витамин Б12 (като че ли е единственият важен и като че ли само витамините са важни) и доволно потриване на ръце от страна на търговците на добавки, собственици на лаборатории, "медицински работници" и всякаква пасмина.

Не се шашкам ни най малко за някакви витамини. Има къде къде по- страшни неща. Не трябва да се гледа толкова материално на нещата. ;)
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ами B12?
« Отговор #85 -: 13-04-2011, 23:47:55 »

Прав си че статистиките обикновенно са за вегетарианци не за вегани но на English  със сигурност има такива статии каквито споменаваш все пак 160 000 само в Англиа Вегани не са малко народ няма начин някой да не се е искушил да им сложи електродите и да ги тества  tooth
За америка данните са противоречиви от 0,5 до 1% от населението са вегани така че и там сигурно са ги изследвали.
Не съм ровил по темата щото имам приятели вегани дето живеят в Индия някои от тях вече имат и деца - до 10 годишна възраст и каквото знам го знам от тях. Те са си отгледали децата изцяло вегански и без никакви добавки.
И колкото пъти съм ги питал за незаменими нещо си са ми се смяли.
Уверявам те че всички са напълно здрави а децата им са си супер - нямат никакви липси от каквото и да било.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Ами B12?
« Отговор #86 -: 14-04-2011, 09:09:02 »

Като цяло, ако произвеждаш нещо, е много хубаво да ти се купува. А ако се купува от половин милиард души, е още по-хубаво. Ако аз имам този ресурс, вероятно също ще се изкуша да подкупя някой и друг учен, макар че защо да го правя, след като те работят за мен. По добре да им кажа, че ако ги уволня, много ще им се стъжни живота. Ама те май си го знаят и гледат де не ме ядосват. Не съм ги чул да говорят нещо, което няма да ми хареса. Хммм, чудя се, дали да не ги заменя с роботи ??? Кои ще разбере, с тези нови технологии! Ами те са като хората, просто нямат мозък! А, я чакай малко...ами те моите колеги ве
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Ами B12?
« Отговор #87 -: 14-04-2011, 09:10:57 »

...че са го направили!  :police:  Трябва да побързам и аз!  :police: :Content_22:

Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ами B12?
« Отговор #88 -: 14-04-2011, 09:51:17 »

Дааа кофти Фармацията е най големия бизнес на планетата.
Още по кофти е че тя се налага чрез дезинформацията.
Всички сме Яко У Матрицата  tooth
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Ами B12?
« Отговор #89 -: 14-04-2011, 10:29:34 »

Дааа кофти Фармацията е най големия бизнес на планетата.
Още по кофти е че тя се налага чрез дезинформацията.
Всички сме Яко У Матрицата  tooth

След около една седмица, ще пусна тема за нещо много интересно. Ето там да видиш за каква дезинформация става въпрос. Отпора е изумителен и го налагат чрез всички методи. Ножът е до кокал! Сега ми се налага да подготвям два пъти повече информация, само за да изоблича дезинформацията!
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Ами B12?
« Отговор #90 -: 14-04-2011, 12:28:31 »

Чухте ли? Световната банка оповести тревожен доклад,според който българите по време на кризата "пестели от здраве", по-точно си намалявали разходите като не си купували изписаните им лекарства.Това наистина е много тревожно - казаха и какъв процент от хората спестили от отрови(30 мисля).
 Работя в магазин за плодове и зеленчуци и като дойдат хората най-редовният лаф е:" Да видя дали ще ми стигнат парите,че дадох почти всичко в аптеката,какво да правя не може без лекарства"
 И другият лаф:" Имате ли грейпфрут? Доктора каза да ям по - един всеки ден. Къде е? " От скоро започнаха да питат и за авокадото като за лекарство.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ами B12?
« Отговор #91 -: 15-04-2011, 06:52:58 »

Избирателно четене:)

Микроорганизмите произвеждат  B12 ( Pseudomonas denitrificans, Propionibacterium shermanii,  Streptomyces griseus,...), но това не е достатъчно.
Има няколко "вида" B12 - Cyanocobalamin, Hydroxocobalamin, Nitritocobalamin, Methylcobalamin и т н.
Cyanocobalamin-a е този, който се превръща в биологично активния Коензим B12. Другите са т нар "носители" или съхранители, не знам как е понятието на бг.
Във ВСИЧКИ растителни източници B12 е неслучайно наречен "псевдо B12", понеже е в биологично неактивна форма за човешкия организъм, тоест минава и заминава. Преживните имат в стомашно-чревния си тракт бактерии, които правят тази транформация и от B12 в растителни източници го превръщат в биологично активния за нас, който отива в тяхното месо и мляко. В рибата и яйцата си го има по default.

Другият вариант е добавки, химически произведени по "правилна" технология.
Или на инжекции, най-сигурно:)

Действително си има запаси, но изчерпят ли се веднъж...


divineflow  , какво всъщност искаш да вмениш на читателите , опитай се д ани разясниш моля :)
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Ами B12?
« Отговор #92 -: 15-04-2011, 08:56:38 »

Това все едно е писано от някой фитнес инструктор завършил ВИФ. 
Бях чувал за протеини, които уж ги имало само в месото, ама за витамини ... просто такава идея ми идва в повечко  :Confus_3:
... остава неясен въпроса, как витамините в месото или млякото или в яйцата, преживяват термичната обработка, при положение че започват да се разрушават над 60 градуса, а елементарната пастьоризация започва от 72 нагоре, за варенето и печенето да не говорим!
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Ами B12?
« Отговор #93 -: 15-04-2011, 10:30:23 »

Интересен въпрос нали.
Още по интересно е как всички защитници на "Месната теория" удобно го пропускат.  tooth

""Действителната ни потребност от витамин В 12 е толкова нищожна, че може да се измери с микрограмове /милионни части от грама/ или нанограмове /милиардни от грама/. Един милиграм /хилядна част от грама/ витамин В 12 стига за две години. Здравия човек притежава запас за пет години напред. Но ето къде е клопката. Гниенето създава алкална среда, която пречи на секрецията на т. нар. “интринзик фактор” в стомаха и забавя производството на витамин В 12. В следствие на това ПО-СКОРО МЕСОЯДНИТЕ, ОТКОЛКОТО ВЕГЕТАРИАНЦИТЕ РАЗВИВАТ НЕДОСТАТЪЧНОСТ ОТ ВИТАМИН В 12 и го внасят от вън. Този факт се знае от известно време и се дискутира в доклад със заглавие “Витамини от В група”, поместен в Годишника на Министерството на земеделието на САЩ от 1959 год. А пропагандата насажда точно обратното! ""

http://forum.om-plovdiv.com/index.php?topic=56.0
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ами B12?
« Отговор #94 -: 16-04-2011, 07:02:44 »

Скоро ще измислят витамин В 22,който може да се набави само от 100валентнта ваксина.Без него умът ти работи нормално. ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Ами B12?
« Отговор #95 -: 16-04-2011, 14:14:29 »

Скоро ще измислят витамин В 22,който може да се набави само от 100валентнта ваксина.Без него умът ти работи нормално. ;D
Абсолютно! :Content_14: :Content_4 - emotloader:
Ако не е измислен вече. (Просто ние не знаем още за него) ;D
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Ами B12?
« Отговор #96 -: 16-04-2011, 14:19:08 »

titan, нищо не се опитвам да вменявам:) Свикнала съм да си обяснявам нещата и да (си) задавам прекалено много въпроси, например "как" и "защо". Отговори от типа на "това е пропаганда" или че витамините били измислени не ми харесват просто. Предпочитам факти, пред лично мнение(в подобни случаи поне). Ама нито искам, нито мога да убеждавам някого да мисли (като мен). Всеки сам си знае как възприема света и по какви критерии си филтрува потока от информация. :peperudi:
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Ами B12?
« Отговор #97 -: 16-04-2011, 23:50:57 »

Светльо кога ще пуснеш обещания материал?
Б12 има доста форми, внимание заслужават няколко. 
Производителите на спирулина, афа и хлорела  избълваха преди време че, изброените съдържат големи количества Б12.   Премълчали са факта че наистина при лабораторен анализ кобаламинови съединения присъстват но те не са усвояем B12. Дори напротив възпрепятстват усвояването на Б12.

Да уточним кой има нужда от допълнителна добавка с  витамина. Хора с анемия следствие на неусвояване на този витамин през храносмилателната система.  Тоест ако нямаме пернициозна анемия и не са ни увредени механизмите за усвояване, нямаме нужда от допълнителен прием.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Ами B12?
« Отговор #98 -: 17-04-2011, 07:32:56 »

След около една седмица, ще пусна тема за нещо много интересно. Ето там да видиш за каква дезинформация става въпрос. Отпора е изумителен и го налагат чрез всички методи. Ножът е до кокал! Сега ми се налага да подготвям два пъти повече информация, само за да изоблича дезинформацията!

Орто, всъщност темата която ще пусна не е за Б12, а за нещо друго. И го казах, защото по-горе стана въпрос за дезинформацията! Само да оправя нещо дребно и до дни ще мога да ви предложа цялата информация, която съм подготвил. Това е нещо, с което ще се занимавам от тук на татък.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ами B12?
« Отговор #99 -: 17-04-2011, 22:22:22 »

titan, нищо не се опитвам да вменявам:) Свикнала съм да си обяснявам нещата и да (си) задавам прекалено много въпроси, например "как" и "защо". Отговори от типа на "това е пропаганда" или че витамините били измислени не ми харесват просто. Предпочитам факти, пред лично мнение(в подобни случаи поне). Ама нито искам, нито мога да убеждавам някого да мисли (като мен). Всеки сам си знае как възприема света и по какви критерии си филтрува потока от информация. :peperudi:

Не е важно какво ти харесва , важно е да достигнем до истината и да можем да я отсеем от провокациите. Само така ще се предпазим.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 22 запитвания.