Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Петко  (Прочетена 412693 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #140 -: 25-06-2009, 23:35:21 »

Няколко мои любими мисли на Учителя Дънов:

“Помнете: бъдещето на човека се определя от храната, която употребява. Колкото по-чиста и по-здравословна храна употребява, толкова по-велико и светло бъдеще си приготвя той.”

“При сегашните условия на живота, за предпочитане е човек да бъде вегетарианец. Месната храна внася в организма на човека отрицателни елементи, с които той мъчно се справя. Те се отразяват вредно върху физическия и психическия му живот.”

“За низшите животни месната храна е необходима, но за един по-висок живот, какъвто е човешкия, месната храна е вредна. Тя спъва човека в процеса на неговата еволюция. С каквато храна се храни човек, такива елементи внася в кръвта си. Нечисто е месото на сегашните млекопитаещи, с което човек се храни. Като знае това, той трябва да пази чистотата на своята кръв, защото от нея зависи здравето, от нея зависи и психическото му състояние.”

“Месоядството води към страдания, нещастия и болести. За да се излекува от тях, препоръчват на човека вегетарианска храна. Следователно вегетарианството не е нищо друго, освен метод за лекуване.”

„Хората със своите неправилни мисли, чувства и постъпки създават анормални течения в природата. Щом хората стават по-лоши, то и времето заприличва на тях. Природата е жива и разумна. Тя плаща скъпо на онези, които се отнасят към нея с незачитане".
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #141 -: 26-06-2009, 00:08:53 »

Петкоооо, какви бяха тия гъбки, това чудо... Изядох половин тава и като ме свих един стомах, на 2 се превих от болка, не знам какво стана, не ме е болял стомах от не знам кога... ???

Иначе пък станаха много добре на вкус, даже направих снимка да видиш за 3 часа сушене как изглеждат, според мен имаше нужда от повече, ти май ги печеш на над 50 градуса щом стават за 3 часа, а и пускаш реотаните и отгоре, аз само отдолу и пак дига над 50 градуса, че я изключвам периодично...

Сега ще ме е страх да изям другата половина от тавата, не знам защо така ми се отрази, може би гъбите ми нещо не бяха със света (купих от същото място като предните), не виждам от какво ще ми стане така лошо, аз ядох почти същата манджа няколко пъти преди няколко дена и ми нямаше нищо, чушки, тиквички и лук ям редовно и от тях ми няма нищо ??? :'(

пс: заливката не е достатъчно (тия ситните парченца дето са се залепили по тавата и по зарзавата са маслини), тряя повече маслинена тепенада от 2 лъжици...
« Последна редакция: 26-06-2009, 00:11:32 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #142 -: 26-06-2009, 00:18:04 »

Повечко маслинова паста и зехтин...аз писах малко зехтин, ама ти като гледам твоя го няма...при мен си личи, щом има зехтин ;D
Ами болката може да значи, че не си свикнала на съвсем сурови неща, но се съмнявам да е това. Не, не ги правя на повече от 50 градуса, а и даже рядко чакам по 3 часа...2 или 2 и половина часа и пак стават супер. Мен пък стомаха ми е супер от тях. Гъбките са най-тежката храна в тая рецепта. Дано си ги рязала и тях на тънко. На мен ми става кофти, като ям нормален хляб примерно, но не знам при теб каква друга би могла да бъде грешката... :-\
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #143 -: 26-06-2009, 00:19:54 »

Още една мъдрост от Учителя Дънов:

“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.”
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #144 -: 26-06-2009, 00:40:17 »

“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.”

абе, аз ти бях благодарна за идеята за манджата, ама то пък какво стана в последствие ;D

предните пъти слагах горе-долу толкова заливка (маслинена тепенада, зехтин и лимонов сок), но бяха само маслини, така с тиквичките и чушките става много манджа и заливката се просмуква в тях, а те не са изсушени достатъчно, гъбките преди ми се свиваха съвсем на мънички ставаха и мазнината и при мен се личеше, а сега гледай какво сухо седи... ма то пак си е добро на вкус, така че не е проблем... ;)

най-важното е, че оживях, аз си мислех, че съм се натровила с гъбите, от суровата храна нищо ми няма, много ми е добре на стомахчето даже... :) а гъбите уж бяха печурки, но някак бяха по-високи и тънки от стандартните, може би да са някакви други ??? тук няма от опакованите с фирмен етикет, ами така в щайга и си зимаш колкото искаш, кой знае отде ги берат... оох... :'(
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #145 -: 26-06-2009, 00:45:24 »

Сори, че заради мен те е боляло, ама аз наистина така си ги правя и както казах не ги чакам много да съхнат. Печурките принципно са си ниски, а тея твоите не знам...щом си жива значи не са били съвсем лоши ;D :D :D :D Айде лека нощ! :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #146 -: 26-06-2009, 00:46:49 »

Печурките принципно са си ниски, а тея твоите не знам...щом си жива значи не са били съвсем лоши ;D :D :D :D

утре ако не са появя във форума, хич не ма чакайте начи ;D :o
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #147 -: 26-06-2009, 06:04:39 »

В гъбите (култивираните печурки),няма нищо полезно! Знаете ли как се отглеждат? В оранжерия,на тъмно,постоянно пръскане с кво ли не,засявят мицела в тор,една пепелина,която е отпадък от химическо производство и още отрови,разни.
Йога ги отрича като храна. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #148 -: 26-06-2009, 10:20:44 »

Интересно. Не го знаех това :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #149 -: 26-06-2009, 11:49:54 »

Чакайте и аз да се включа нааааааааааааааааааааааааааай-накраяяяяяяяяяя :-*
И аз все си имам едно на ум за губите-не знам защо,обаче факт е.
Пък мислите дето си ги публикувал  СЪР Петко :D,са много поучителни ;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #150 -: 26-06-2009, 17:34:49 »

Да, за гъбите е така и според Аюрведа. Коментирахме май вече някъде.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #151 -: 26-06-2009, 19:01:54 »

аз не се водя от йога/аюрведа, защото би трябвало и любимия ми чесън да откажа, което няма да стане... просто съм си суровоядка и съм отказала толкова много неща, че гъбките хич не ми се искаше и тях да откажа, но сега няма да ям и тях, поне едно известно време да ми мине уплахата, че така не ми е ставало зле на стомаха от дете сигурно :o
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #152 -: 26-06-2009, 20:49:44 »

Спирам гъбите...така или иначе рядко ги хапвах...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #153 -: 26-06-2009, 22:06:13 »

Днес е кофти ден...откакто станах нещо не съм на 100%, а и като разбрах за Майкъл :'( вече се уверих, че няма да е хубав денят :(
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #154 -: 26-06-2009, 22:14:42 »

Ох,ако трябва да си призная,като прочетох за него,че и за Фара Форсет....и се натъжих,и се разплаках накрая.Тъй че не си само ти,Петко.
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #155 -: 26-06-2009, 22:21:55 »

Не знам дали е от деня, но днес ми беше последния изпит ииииииииииииииииииииии . . . не бих казала, че не мина особено добре - едното нещо, което ми се падна не го знаех, а другото леееееееекичко го пообърках  ::) и е почти сигурно, че не съм си взела изпита  :'( :'( :'(  Дано септември се представя по-добре  :)

p.s.: И аз като разбрах сутринта се понатъжих  . . .
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #156 -: 26-06-2009, 22:22:51 »

аз още снощи разбрах, че не можах да заспя до 5ч, беше вече в новините... ама такъв е животът :-\
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #157 -: 26-06-2009, 22:24:46 »

Той животът е такъв, но не ми се вярва просто...той беше най-големият...гений...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #158 -: 26-06-2009, 22:35:49 »

Да бе ,много шокиращо....гений,той си е цяла ИНСТИТУЦИЯ.
Марулке и на мен  кофти ми се отразяват такива новини,много съм състрадателна и нещо такова може да ме изкара от строя буквално за 2-3 дни :(
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #159 -: 27-06-2009, 04:46:42 »

Уф, от вас разбрах...така е като не гледам ТВ. Много ми е кофти, цял следобед и вечер не ми излиза от акъла.
Да почива в мир.  :(

Поздрав в синхрон с форума ни:

http://www.youtube.com/watch?v=E4Hcd60VoRM&feature=fvw
Активен
 

Страницата е създадена за 0.131 секунди с 24 запитвания.