Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За Християнството  (Прочетена 54995 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
За Християнството
« -: 27-11-2009, 18:20:31 »

 :kisss: :Content Всички сте прави.Ама един по един...Петко първо е ИДЕЯТА, СЛОВОТО, посятото в Душата - не мож да градиш ако не го измислиш- нема практика без теория!!!  Това идеалното вътре у нас си е само идея,която трябва да стане реалност!!!:pensif_29:
Атрактвиче, пиле бабино...и да искам не мога да отрека материята - тя носи и моята Душичка!Но- тя е да го наречем строителния материал чрез който строим себе си!Всяка човешка душа по замисъл ОТГОРЕ от ВИСОКО  си е само идея-нарисуван от Архитекта проект и този проект трябва сам да се построи.Представи си ,че един днешен архитект начертае една къща - това къщата ли е или само идеята за къщата?Е и този архитект му казва на чертежа - ето ти материалите - хайде сега да се самопостроиш!!!Това точно става с Душата и материята...
   А сега и аз имам една питанка - каква е спойката, която споява материята и
Душата???
 ето тук пуснах нещо за Душата http://forum.zemianazaem.com/index.php?board=30.0
« Последна редакция: 28-11-2009, 09:57:54 от Petko »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневник на Даниела
« Отговор #1 -: 27-11-2009, 18:30:08 »

   А сега и аз имам една питанка - каква е спойката, която споява материята и Душата???
Съзнанието!Когато съзнанието и душата се слеят,тогава се материализира нашето желание! :flower:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Даниела
« Отговор #2 -: 27-11-2009, 22:11:22 »

:kisss: :Content Всички сте прави.Ама един по един...Петко първо е ИДЕЯТА, СЛОВОТО, посятото в Душата - не мож да градиш ако не го измислиш- нема практика без теория!!! Това идеалното вътре у нас си е само идея,която трябва да стане реалност!!!
Бабо, тва за словото го забрави ;D Въобще ни слово, ни нищо. Какъв градеж?? Животът е само един миг от вечността. Заради кармата, която имаш си в това тяло и имаш тая съдба. След няколко прераждания може да освободиш душата си и да не се връщаш повече тук. Това е целта. Всички слова дето са за йога и за света....по специално в системата йога са дадени на мъдреците в медитация. По-късно са били записани. Но източникът не е словото :pensif_29: Истински можеш да се разбереш с някой, ако замълчите. Както и зрението не е за да оценяваш и капацитираш, а за да не паднеш в някоя дупка, така и словото не е за философстване. Колкото до тялото - то е просто дрехата ни за тоя живот. Трябва да се погрижим за него, както трябва да сме с добър автомобил, когато ни очаква път.
Тва за словото, бабо, е заблуда, която и на мен ми я рекламираха в университета, а и във всяка една наука. Словото е за поетите, писателите, за книгите, но това което се усеща с божествената частица...там словото не играе роля. Само практиката играе роля :pensif_29:
« Последна редакция: 27-11-2009, 22:16:53 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Даниела
« Отговор #3 -: 28-11-2009, 00:22:04 »


Mисля ,че се нуждаеш от интензивен разврат , за да се освестиш . :flowers2:

Моногамията не е порок. Хората не трябва да се превръщат в зомбита, ръководени от примитивни инстинкти, защото в този случай секса вместо да бъде нещо красиво като заключителен етап от хармонията между двама души ще извади на показ най-грозната страна от човешката природа.
Наистина ли намираш за нормално секса да върви в комплект с шамаросване, драскане, хапане, белезници, камшик... и разни унизителни неща?
:kisss:Тялото е важно , възбудата , секса , дрехите , бижутата , пък дори и гримът ако щете . Защо ? Защото те са израз на нас самите - ние сме творци на самите себе си и се показваме пред света на много нива - материално , интелектуално , духовно . И ако отричате материалното е същото като да отричате и духовното примерно .

      Това си е така и не съвсем!!!Една от основните задачи на Душата/програмата,словото,идеята/ е да се научи да строи форми от субатомния/наносвета/ или чрез него!!!Започвайки от най-малката форма, преминавайки през минералното царство, растителното, и животинското/човешкия ембрион повтаря во кратце този мнооооогомилионен процес!Та всички чело-веци днешни преодолявайки ооооооооогромни пространства и препятствия/дори само проблемите на едното семенце надвило другите и клетката оплодило/ сме мнооооого отговорни пред този мнооооого милионен в годините процес.Това строителство- на всяка от предшествашите форми е необходим урок и опитза Душата!!!Та да построиш божественна идеална форма си е творчество!Ако бяхме успяли днес по улиците щяхме да се разминаваме като Афродити и Аполоновци...а не...Оооооооообаче до тогва ще се учим...ще се цапотим, ще се рисуваме...това ще обогати въображинието ни - какви БИХМЕ искали да изглеждаме- къде какво по външността ни куца и има нужда да се одялка... :heart_2:

Нещо .... не те разбрах ако трябва да съм честна . Ама ето това имам предвид - какви са тези отнесени неща . То е ясно ,че човек носи душа ,интелект  в ТЯЛОТО си . Т.е. и трите фронта са еднакво важни . Не ми казвайте ,че като отричате всичко материално ,земно и човешко ставате по -просветени ! :bleh
Никой не говори за отричане - просто трябва да се научим понякога да се абстрахираме от тези неща, за да видим истинските ценности(а те трудно се забелязват на материален фон)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Даниела
« Отговор #4 -: 28-11-2009, 04:29:26 »

Разврат може да има и само като си с един човек, постоянен партньор.  ;) / това в кръга на шегата /.
Някои неща, които си описал за мен спадат към садизма.
« Последна редакция: 28-11-2009, 04:31:50 от Вери »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневник на Даниела
« Отговор #5 -: 28-11-2009, 09:26:41 »

 :kisss:Хай, сега нямало слово...първо аз говоря не за това слово, с което ние общуваме в ежедневието , ама ако беше чел книгата на живота - Бибилията ето там си пише:
ОТ ИОАНА СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ
ГЛАВА 1.

1. В начало беше Словото, и Словото беше у Бога, и Бог беше Словото.
2. То беше в начало у Бога.
3. Всичко чрез Него стана, и без Него не стана нито едно от онова, което е станало.
4. В Него имаше живот, и животът беше светлината на човеците.
5. И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе.
   Не бързай с оценките ...помисли...НАЛИ ПЪРВО ВИНАГИ Е МИСЛЕНЕТО.... не можеш да направиш нещо преди ПЪРВО то да се е родило в главата ти!!!

   А ето още нещо за размисъл:

БОГИ/слав. Бог родствено другим индоевропейским названиям:сравни авестийским
Baya, „господ”, „Бог”, древно персийски  Baga, древноиндийским Бхага, и др. В пероначальном значение – удача, доля,счастье .Латинсим Deus:греч.deos, индиским
Deva ,от корня div-„светить, сиять”.Немски Gott от прогерман. корня неясного значения./Помислете тук за значението на дева-светя ли е или девственица – според днешното разбиране за думата!!!/
                        Мифы народов мира.Энциклопедия.Москва 1987г.І том
Удача –сполука, успех
Доля –участ,съдба,късмет
Счастье – щастие
                        Русско-болгарский словарь


« Последна редакция: 28-11-2009, 09:30:54 от mariiina »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Даниела
« Отговор #6 -: 28-11-2009, 09:35:47 »

Чел съм я тая книга, но не вярвам и зрънце истина да има. Дай обаче още да задълбаем и да видим тези неща в Библията защо са точно така написани ;) Бабо, гледа ли филма, който преди време ти препоръчах - Zeitgeist The Movie / Духът на времето (2007)? Ако не си го свали. Гледай поне първата част, която е за религията и кажи какво ти е мнението. Ето линк за филма - http://zamunda.net/details.php?id=99337&hit=1 :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневник на Даниела
« Отговор #7 -: 28-11-2009, 09:38:55 »

 :kisss:Сега изслушай мойта притча.
В достъпна форма тя изрича същественото, а изцяло
не е възможно по начало. И тъй, захващам както мога.
Душата, туй е част от бога. Безсмъртна, чиста по природа.
Блаженство не върху изгода, а най-възвишено. Но ето
че в примката на битието я хванали като маймуна.
Върти под примката муцуна, ала ловците не я свалят.
Така подскача папагалът под мрежата, за да избяга,
с което само я затяга. В душата се завърза възел.
Безсмислен е, но го е вързал със яки пръсти интересът.
Напразно ведите се месят и сочат пътища, та бърже
да може той да се развърже.
Не се развързва, а се свива
все повече у всяка жива душа тоз възел от заблуди.
И как безпомощните люде развързали го биха, как,
когато той се губи в мрак, та те не го и виждат даже.
Но ако господ ни укаже нататък някаква пътека,
ще попросветне пред човека.
    ИЗ Махабхарата Рамаяна

Уфффффффф, синовете ме мъчиха с него  още преди две-три години...Ама цъ- не хвана почва у мене...Много енадъхан водещия, после припомними какво беше, че нема да си пълня съзнанието пак с тази глупост
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Даниела
« Отговор #8 -: 28-11-2009, 09:41:21 »

     Карма означава просто действие. Всяко действие предполага извършване на движение от отправната точка на състоянието на покой в Духа. А след такова движение не-избежно рано или късно следва равно по сила и противоположно движение: равнозначна ре-акция. Или това означава, че отдаването на омраза води до получаване на омраза. Отдадената любов привлича любов. Постепенно с развиването на мъдростта егото се научава да оставя действията да протичат през него, без по никакъв начин да се чувства лично ангажирано с тях. Плодовете от неговите действия тогава също спират да му въздействат. Мъдрецът, който представлява апогеят на духовната еволюция, остава не-поклатим в спокойния център на своята същност, блажен в реализираната истина, че той и неподвижният, Безкраен Дух са Едно.

Има много истина в това,нали?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За Християнството
« Отговор #9 -: 28-11-2009, 10:04:42 »

припомними какво беше, че нема да си пълня съзнанието пак с тази глупост
Ето - http://www.vbox7.com/play:8d0a8514
        http://www.vbox7.com/play:3f7e64c6&al=1&vid=
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #10 -: 28-11-2009, 10:57:08 »

 :kisss:Давай Ти - во кратце - телеграфен стил...моля те, моля те, моля те... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:За Християнството
« Отговор #11 -: 28-11-2009, 14:36:12 »

Словото не е говоренето!Словото е в смисъла на назоваването.За да създадеш свят в хаоса,трябва да назовеш нещата.Петко,когато се родиш и съзнанието ти е празно,как влизаш в света?
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:За Християнството
« Отговор #12 -: 28-11-2009, 15:50:27 »

Твърдението,че тялото е материално е непълно и ограничено.Вселената е енергиен поток на божествената еманация.Материята е остров в това море от енергия,създаден от съзнанието чрез сетивата.Единствения начин да отпътуваш от този свят завинаги е,да отпътуваш с цялата си конфигурация,тоест заедно с тялото.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #13 -: 28-11-2009, 17:25:47 »

 :kisss:зигзаг малко не разбирам,давай поясни...има или няма материя...тя има или няма енергия(сили(и какви са те...и кое е това,което ги направлява...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:За Християнството
« Отговор #14 -: 28-11-2009, 23:36:55 »

:kisss:зигзаг малко не разбирам,давай поясни...има или няма материя...тя има или няма енергия(сили(и какви са те...и кое е това,което ги направлява...
...има или няма материя...И двете са верни!Материята е възприемане на енергийни потоци по специфичен начин.Тя е интерпретация на съзнанието,което създава материалност сред потока от енергия.Тя е реална,но е само начин на възприемане.При определено състояние на съзнанието може да се "види" този енергиен поток като чиста енергия.Този енергиен поток има източник,който е наречен различно в различните учения.Този източник управлява всяко живо същество.Искрата на съзнанието идва от него и се връща при него след смъртта.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #15 -: 30-11-2009, 13:28:38 »

 :kisss:Материята е възприемане на енергийни потоци по специфичен начин.Тя е интерпретация на съзнанието,което създава материалност сред потока от енергия.Тя е реална,но е само начин на възприемане.При определено състояние на съзнанието може да се "види" този енергиен поток като чиста енергия.Този енергиен поток има източник,който е наречен различно в различните учения.Този източник управлява всяко живо същество.Искрата на съзнанието идва от него и се връща при него след смъртта.

Дааааа, вярно,ама не съвсем.Материята става енергиен поток НО!!!ЕДВА СЛЕД КАТО Е ОПЛОДЕНА  ОТ ИДЕЯТА/СЛОВОТО,ПРОГРОМАТА/.До тогава тя е тъмна материя!!!Това е исимволът на Дракона, Змията, тъй като тя се вие в една плоскост подобно на змия!!!Тя е и утробата, женката част, енергия!!!Искрата, светенето е от Словото/Идеята, програмата, семето/ В началото бе Словото и словото бе у Бог и Бог бе словото!!!
                СЪН


Веднаж  сънувах   небе
от тъмно  синьо  кадифе.
И  между  гънките  му  меки
 като  пеперуди  леки  -
летяха  сперматозоиди.
От къде  идваха
на  къде  отиваха?
Какво  искаха  да  оплодят?
Дали  човешката  раса,
тази бездуховна  маса
захвърлена  в  купела  на  омразата
попила  на  злото  заразата,
или  за  да  ни  пречисти
Бог ги  беше  разпръснал  като  листи
в  необята  на  всемира
сами  да  си  намерят
клетка, която  от  любов  да  напира.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За Християнството
« Отговор #16 -: 30-11-2009, 17:10:53 »

Бабче, нещо не те разбрах в частта за тъмната материя и женската част. Може ли да поясниш?
Между другото не знам защо тази тема е озаглавена "За Християнството", като гледам най-малко за това се говори  :)
Петко, аз съм гледала Духът на времето и точно тази част, която ти споменаваш, ми стана най-интересна. Мисля че в една друга тема бате Бино зачекна този въпрос и каза че ще даде обстоен отговор на въпроса защо според него този филм е манипулация, тъй че аз с нетърпение очаквам обещания пост от него. Аз лично за себе си мисля, че няма да се доверя на един филм. Също както и на много други неща няма да се доверя. Петко, ти си чел Автобиография на един Йоги и сигурно си забелязал, че Йогананда говори за Иисус. Съвсем друг е въпроса дали Библията най-точно отразява реалността. Знаем от историята, че на събора в Никеа много дълго време са мислели какво точно да бъде включено в Библията. Политика. Цялата апокрифна литература откъде се е взела? Дори и тези от Духа на времето да са намерили правилна закономерност, тя не означава, че Иисус не е съществувал. Аз лично досега не съм нито чела, нито чула който и да е духовен човек да е отрекъл съществуването на Иисус. Точно обратното. Това, че силните на деня са си го присвоили по някакъв удобен начин, е друга работа. На мен ми се струва, че религията е вяра, присвоена от политиката, и преобразувана в страх и контрол.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За Християнството
« Отговор #17 -: 01-12-2009, 06:03:12 »

религията е вяра, присвоена от политиката, и преобразувана в страх и контрол.
Съгласен съм напълно :Content_14:
Иисус може би е съществувал. Аз казвам, че просто е бил обикновен човек, а не такъв какъвто го описват.
Да, "Zeitgeist" е манипулация. Но в частта си за религията промивката почти липсва. Аз проверих някои факти, така че не ме интересува философстването. В смисъл, че вместо да се чудим кое какво е - просто проверяваме фактите лично ;)
Освен това кой филм не е манипулация ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #18 -: 01-12-2009, 09:04:34 »

 :kisss:Дааааааааааа, темата си е от дълбока,  та най- дълбока...дано не досадя на някого, защото доста повторения станаха...
       Та, ще започна от себе си... преди 15-20 г. аз си бях убеден атеист...ама нали съм си в кюпа на Живота, вероятно ми беше дошло времето, да започна да надграждам ...да проглеждам, да питам ,започна да ми става интересно да търся отговори на мнооооого въпроси, които по някакъв начин ме човъркаха от вътре...
   И нали съм библиотекар...имах доста начини да си намирам отговорите...и започнах да попадам ТОЧНО на книгите, които ми даваха отговорите.Най-много ме вълнуваше въпросът - защо религиите и науката се разминават...Нали все за едно и също нещо става въпрос...За живота и процесите чрез които той протича.
    Наложи се да се запозная с Бибилята,  защото трябваше да се явя на изпит по Основи на християнството...И от тогава не спирам да я чета и да и се възхищавам...това е като да ОТКРИВАШ все нови и нови  и интересни неща...Буквално се чувствам като откривател...защото тя е написана на езика на символиката и откривайки значението на символа откриваш истинското значение на писаното ...
Ще дам само един пример.

БИТИЕ


ГЛАВА 1.

1. В начало Бог сътвори небето и земята.
2. А земята беше безвидна и пуста; тъмнина се разстилаше над бездната, и Дух Божий се носеше над водата.
3. Рече Бог: да бъде светлина. И биде светлина.
   Това не ви ли звучи като - В началото бе процеса, който създаде въздуха, етера ,пространството и твърдите тела...спомнете си процесите от наученото...
нямаше още животинските видове...и над водата се носеха идеите,/сперматозоидите от моя сън/ и РЕЧЕ /каза/ / аз, буки, веди, ГЛАГОЛЯ = ГЛАГОЛ= ДЕЙСТВИЕ И = НА ГОВОРЯ/...ДА БЪДЕ СВЕТЛИНА, т.е Да бъде, да стане ,да се сложи началото на еволюционната спирала!!!
   А защо Светлина??? - вие сте ... какво е общото между светенето и формите...Кои форми светят със силна и кои със слаба светлина!!!???
« Последна редакция: 01-12-2009, 09:16:20 от mariiina »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За Християнството
« Отговор #19 -: 01-12-2009, 11:56:25 »

Петко, и Йогананда ако не се лъжа казва, да се медитира върху Иисус (защо върху него, а не върху някой друг?!). Леля Слава Севрюкова също казва, че го вижда, ама не него, а отражението му, което самото то свети с невероятна светлина, а самия него не може да го види, защото светлината му е прекалено силна.
Бабче, порови се в книгите по история да видиш какво казват за събора в Никеа, и в какво точно са вярвали ранните християни. Аз на византийците не им хващам съвсем вяра, сигурна съм че са изманипулирали много неща..
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.