Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За Християнството  (Прочетена 54976 пъти)

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #100 -: 11-12-2009, 16:00:29 »

Исус, Аз съм пътя, истината и животът и който дойде при мен, никак няма да го върна.

Ако търсите някъде другаде истината, няма да я намерите. Вярвайте си колкото си искате в карми, прераждане, в източни религии, махараджи, йоги, дановизъм, езически религии и др.

Но знайте, един ден всяко коляно, ще се преклони пред Бог и Неговия Син Исус.

Откровение 1:8 Аз съм Алфа и Омега, казва Господ Бог, Който е, и Който е бил, и Който иде, Всемогъщият.

Довиждане, желая ви благословение. Ако искате да ме намерите, това ми е блога:
http://plamenshopov.blogspot.com/
Активен

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:За Християнството
« Отговор #101 -: 11-12-2009, 16:48:41 »

Petko, не си чел. Ако беше, щеше да знаеш що е извори за българска история, а не да ме питаш кои имам предвид; щеше да знаеш, че не във всички библиотеки са налични изворите, затова и се разчита предимно на интернет; щеше да знаеш, че може да се има вяра на интернет, тъй като те се разпространяват във фототипен вид и обикновено са двуезични, с езика на извора и с превод; щеше да знаеш, че в нито един извор няма дори споменати "прабългари"; щеше да знаеш, че "славяните" излизат на сцената чак към 16-17 век - тогава се ражда и оформя идеята, първоначално наричана илирийска, а в последствие - панславянска. Това не е исторически форум и ако ти беше, да речем, чех, който пише нещо за народа си, въобще нямаше да обърна внимание, ако ще и една дума да няма вярна. Но ти си българин и пишеш за история на народа ни, сиреч пишеш и за историята на дядовците ми. Когато става въпрос за корените ми, се опитвам да казвам истината всеки път, когато някой ги изкарва по-чепати и по-изгнили или по-дълбоки и по-здрави, отколкото са в действителност. Не е въпрос на АЗ, просто смятам, че няма ли корен, няма да го има и цялото дърво.

Поздрави!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За Християнството
« Отговор #102 -: 12-12-2009, 10:11:46 »

Травъл, не ми отговаряш на въпроса, нито пък казваш коя са етносите, населявали България?
щеше да знаеш, че в нито един извор няма дори споменати "прабългари"
Естествено, че няма, но за българи или бугари има данни.
Тукидит, Тацит, Плиний Стари говорят ли ти нещо?
А "Български апокрифен летопис от ХІ в." нищо ли не значи? Или и той е нарочно подхвърлен? ;D :D :D
"История на Първото българско царство" от английския историк Стивън Рансиман.
"Сюлейманкьойският надпис"
А множеството хроники на Теофан Изповедник, Михаил Сирийски, Йоан Зонара, Георги Монах :surpris_23:
"Хроника на абат Регинон" и още мнооого други.
Така че не бързай със заключенията кой бил чел и кой не :pensif_29: :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #103 -: 12-12-2009, 18:58:15 »

Това което съм чела мисля че от Едгар Кейси  е че душите се прераждат при врага за да се изплаща кармата - гледаш децата на врага а те - твойте .
 А за преражданията съм по скоро склонна да вярвам , че преминава част от аза в ново тяло - и не за да изкупва грехове а по скоро да стигне до някаква истина която сам търси  :surpris_23:
В една книжцица беше доста добре и простичко обяснено как цялото има знанието - но когато то се раздели губи част от него .
Обяснението за съществуването ни е :  да преживееш нещо - не само да знаеш, че съществува. / в книгата де - аз още не съм го намерила сама за себе си  /
Ще ти кажа как завърши по-предишното ми прераждане, а ти си прави изводите.
Помня само този епизод от него, защото съдържа важен кармичен урок.
Съдейки по облеклото и бита на хората трябва да е било средизенюмноморска европа през късното средновековие (но не е Франция).
Някакъв мъж, облечен със същото наметало като мен уби една жена. Започнах да го гоня, но в един момент той изчезна в лабиринта от улички. Стражата ме задържа докато се изясни какво е станало и се намери някакъв да казва за мене "тоя беше с наметалото - видях го дя бяга".
И това беше достатъчно на съдебните заседатели да ме пратят на въжето.

В сегашното прераждане познах човека, дето каза, че съм бил аз. Беше лишен от способноста да говори членораздело. (кармата не греши).

А аз разбрах, че не трябва да се намесвам в такива ситуации, защото чуждата карма е заразна в някои случаи.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За Християнството
« Отговор #104 -: 12-12-2009, 20:34:26 »

Злояд, много интересно как си спомняш тези неща. Аз не си спомням, но някои неща имат проявления. Това, което знам за предишни прераждания, са ми го казвали, или са го казвали на баща ми. Например имам прераждане в Южна Франция- в сегашния си живот освен че учих в Южна Франция, френския просто ми се отдава, освен това не мога да казвам "р". Когато тичам, особено като бях по-малка (понеже напоследък освен да гоня рейс по друг повод не тичам :) имах особено усещане от едната страна в дробовете, все едно имах дупка там. Нищо ми няма, разбира се, обаче познай от какво се оказа, че съм умряла в последното си прераждане- от огнестрелна рана точно на това място, на което ме боли.
Между другото, този човек който тогава е посочил теб за виновник, наистина те е видял да тичаш, и е близко до акъла да си помисли, че ти си убил жената. Но виновни са съдебните заседатели, че са повярвали на един единствен свидетел, който при това не те е видял да я убиваш. Чудя се, този човек сега си плаща за тази грешка, ама тебе тогава са те обесили, и вероятно си оставил несвършени неща..и в крайна сметка нищо не те ползва неговото състояние. А ако му разкажеш това, което каза на нас...този човек как ли ще се почуства, какво ли ще му мине през ум...
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #105 -: 12-12-2009, 21:09:48 »

Angie, това, че точно огнестрелната рана напомня за себе си не е на добре. Човек получава дежавю от сорта "защо пак на мен се случва тази гадост" когато в предишното прераждане не се е отработил правилно кармата и тя е останала за по-късно. Желателно е да си спомниш какви твои действия или бездействия да довели до фаталния край за да не се повтори ситуацията.

А за моя случай - свидетеля си го е получил, не се съмнявам че и на съддиите нещо ще им се случи.
В сегашното прераждане и да му бях казал едва ли щеше да му стане по-добре.
Мен много хора са ме намирали в сегашното прераждане да си отмъщават(без да кажат защо) за неща дето съм ги правил преди поне 600 или 1000 години (трябва много да ровя в гугъла, за да разбера кога е било, защото тогава оставих следи в културата и историята на Китай)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За Християнството
« Отговор #106 -: 12-12-2009, 21:22:10 »

Злояд, ще ти пиша, ама на лични ;)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #107 -: 14-12-2009, 09:03:37 »

 :kisss:Хей, здравей,здравейтееееееее...много ви се радвам...да сте ми живи здрави, прави и корави...във всяко отношение!!!Браво на вас !!!Ама аз не знам защо си мисля, че е МНОГО ВАЖНО КАКЪВ СЕ ЧУВСТВАШ,а не какъв си бил!!!Билото...било...минало и заминало, ако непрекъснато го ровим ...не се знае какви ще ги изровим...Ако то - миналото е било достойно...щяхме и ние да сме достоЙни...Хай, сега решение отговорно да вземем...ДНЕС И СЕГА ДОСТОЙНИ ДА БЪДЕМ И ЗА СЕБЕ СИ , И ЗА ДЕЦАТА СИ  И ЗА ВНУЦИТЕ СИ...ТОГАВА В БЪДЕЩЕТО НЯМА ДА РОВЯТ НАЗАД , А ЩЕ СЕ ОПИТАТ И Те ДОСТОЙНИ НА ДОСТОЙНИ ДА БЪДАТ!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За Християнството
« Отговор #108 -: 14-12-2009, 10:08:59 »

Права си, бабче!  :Content_14:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:За Християнството
« Отговор #109 -: 14-12-2009, 15:14:16 »

ДНЕС И СЕГА ДОСТОЙНИ ДА БЪДЕМ И ЗА СЕБЕ СИ , И ЗА ДЕЦАТА СИ  И ЗА ВНУЦИТЕ СИ...ТОГАВА В БЪДЕЩЕТО НЯМА ДА РОВЯТ НАЗАД , А ЩЕ СЕ ОПИТАТ И Те ДОСТОЙНИ НА ДОСТОЙНИ ДА БЪДАТ!
:fluretaa:
Активен

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:За Християнството
« Отговор #110 -: 14-12-2009, 18:35:13 »

Травъл, не ми отговаряш на въпроса, нито пък казваш коя са етносите, населявали България?
щеше да знаеш, че в нито един извор няма дори споменати "прабългари"
Естествено, че няма, но за българи или бугари има данни.
Тукидит, Тацит, Плиний Стари говорят ли ти нещо?
А "Български апокрифен летопис от ХІ в." нищо ли не значи? Или и той е нарочно подхвърлен? ;D :D :D
"История на Първото българско царство" от английския историк Стивън Рансиман.
"Сюлейманкьойският надпис"
А множеството хроники на Теофан Изповедник, Михаил Сирийски, Йоан Зонара, Георги Монах :surpris_23:
"Хроника на абат Регинон" и още мнооого други.
Така че не бързай със заключенията кой бил чел и кой не :pensif_29: :love_028:

Абсоютно убеден съм, че не си чел извори, а само интерпретациите им по разни книжлета и форуми. Също така съм повече от сигурен, че няма смисъл да ти отговарям на въпроса. Ако наистина те интересува, иди, почети, пък - кой знае - може и сам да си отговориш не само кой е живял и живее в териториите около Черно и Бяло море, ами и що е "етнос" и каква е българската думичка за това.
Поздрави!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #111 -: 14-12-2009, 21:37:24 »

:kisss:Хей, здравей,здравейтееееееее...много ви се радвам...да сте ми живи здрави, прави и корави...във всяко отношение!!!Браво на вас !!!Ама аз не знам защо си мисля, че е МНОГО ВАЖНО КАКЪВ СЕ ЧУВСТВАШ,а не какъв си бил!!!Билото...било...минало и заминало, ако непрекъснато го ровим ...не се знае какви ще ги изровим...Ако то - миналото е било достойно...щяхме и ние да сме достоЙни...Хай, сега решение отговорно да вземем...ДНЕС И СЕГА ДОСТОЙНИ ДА БЪДЕМ И ЗА СЕБЕ СИ , И ЗА ДЕЦАТА СИ  И ЗА ВНУЦИТЕ СИ...ТОГАВА В БЪДЕЩЕТО НЯМА ДА РОВЯТ НАЗАД , А ЩЕ СЕ ОПИТАТ И Те ДОСТОЙНИ НА ДОСТОЙНИ ДА БЪДАТ!!! :heart_2:
Нали знаеш, че и самочувствието се спуква понякога. Важно е да знам какви грешки съм допускал, за да не повтарям поне тях.
А за бъдещите поколения - редно ли е да ги възпитават хора със замърсена карма и да се опитват да ги направят Хора (много трудна мисия). Смятам че трябва да започнем със себе си
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #112 -: 16-12-2009, 08:41:17 »

 :kisss:Дете, бабино...грешките са ни уроците...няма начин да се родим побелели и мъдри старци...
Учение, учeние, учение- мъчение!!!Няма как да разбереш каква болка си причинил, АКО не я изживееш и ти самият!!!
« Последна редакция: 16-12-2009, 17:37:55 от mariiina »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:За Християнството
« Отговор #113 -: 16-12-2009, 19:12:58 »

Аз съм от днес във форума и виждам,че не се вслушвате в най-големия(особенно Петко),а се стремите към духовно извисяване.Някой хора пишат с голямо самочувствие,сякаш са екстрасенси,астрофизици,микробиолози и имат две висши по философия и теология.Според мен християнството го оставете на мира-първо се оправете с йогата.Извинявам се ,ако съм засегнал някой,но това ми е първото впечатление.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За Християнството
« Отговор #114 -: 16-12-2009, 22:22:36 »

Аз съм от днес във форума и виждам,че не се вслушвате в най-големия(особенно Петко),а се стремите към духовно извисяване.Някой хора пишат с голямо самочувствие,сякаш са екстрасенси,астрофизици,микробиолози и имат две висши по философия и теология.Според мен християнството го оставете на мира-първо се оправете с йогата.Извинявам се ,ако съм засегнал някой,но това ми е първото впечатление.
Кой е най-големият? Баба Мариина ли имаш предвид? :surpris_23:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:За Християнството
« Отговор #115 -: 16-12-2009, 22:36:48 »

Някой хора пишат с голямо самочувствие,сякаш са екстрасенси,астрофизици,микробиолози и имат две висши по философия и теология.
Аз се радвам че имам такива събеседници - ние имаме знанията макар и позабравени, защо си мислиш че един обикновен селянин  няма да е по мъдър от астрофизик или микробиолог  :bleh
А големи, малки - и кой в кого колко се вслушва не се знае - тук споделяме и трупаме опит . Някой са успели да си спомнят повече от знанията си а други още ги търсят  ...
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:За Християнството
« Отговор #116 -: 17-12-2009, 08:36:14 »

Крис много ми е интересно ти какво си си спомнила за твойте 28годинки или Петко.Гордоста не води към добро.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:За Християнството
« Отговор #117 -: 17-12-2009, 10:31:15 »

Живота ми е доста променен за мойте 28 годинки - много далечен е от на повечето ми набори. Далеч не искам да се хваля колко съм мъдра , но факта че търся себе си само дори не е малко - защото повечето се водят по течението от масите и живеят без да знаят защо и дори без да се замислят въобще за смисъла на самият живот.
Кристиян - имаш интересен начин на събеседване, задаваш въпросите си остричко и си правиш изводи без да позначаш хората грам. Мога да ти се обеснявам дълго, какъв е живота ми, какво съм успяла да науча или защо имам увереността, че вървя в правилната посока - но не мисля  , че ще е достатъчно пак за да си направиш правилните изводи за мен - а и не ти трябва.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #118 -: 17-12-2009, 13:20:10 »

 :kisss:Тука кво си мерите ,бе деца...годините или акъла...Ако е за годините ...вие гоните!!!За акъл ...е и аз гоня...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:За Християнството
« Отговор #119 -: 17-12-2009, 13:43:32 »

Иавинявам се,ако съм те засегнал Крис,но ми еинтересно какво искаш да кажеш стова(да си спомнят знанията си).
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.