Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За Християнството  (Прочетена 54947 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #20 -: 01-12-2009, 13:18:30 »

 :kisss:А това го знам - на този събор са премахнати доста неща ,между които и това за  прераждането. :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За Християнството
« Отговор #21 -: 01-12-2009, 19:32:03 »

:kisss:А това го знам - на този събор са премахнати доста неща ,между които и това за  прераждането. :heart_2:
Значи са сгрешили много ;D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

LordIahnia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • I think about them and smile.
Re:За Християнството
« Отговор #22 -: 01-12-2009, 21:14:56 »

Ок де, как да разбереш дали настина виждаш светец, например, а не "демони"(или както ги наричат :D) ? нали тва е идеята, че можели да променят облика си и да се представят за светци, ангели и тн. , че дори антихриста е нещо подобно :D Аз съм атеист всъщност, ама ми е интересно да знам :D
Активен
They say it's the last song. They don't know us, you see. Its only the last song if we let it be.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За Християнството
« Отговор #23 -: 01-12-2009, 22:37:28 »

Един човек, роман солджър в сайта е писал, че се е занимавал с йога, и пише за някакви тъмни сили, които му се явявали...Аз може да съм много наивна, но все си мисля, че няма демони и тъмни сили, но има конвулсии на мозъка, халюцинации, криворазбирания..с две думи ми е по-лесно да вярвам, че няма тъмни сили,а мозъка е този, който ни подвежда...
А тези, които са решили каква да бъде официалната вяра, и които и сега решават какви да са официалните версии на всичко,мноого добре са си направили сметката. Манипулацията е един вид "демонизъм" според мен, но си е чист продукт на човешкото желание за власт.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #24 -: 02-12-2009, 09:24:48 »

 :kisss:Мдааааааааа, аз ви предупредих че темата е дълбока....трябва да внимаваме да не се удавим в нея...да се научим да плуваме, да стане добри плувци...
   Хай сега подред...Петко,баба как мислиш , ние се раждаме развити и  о-съ-знати и ли се раждаме за да развиваме нещо...и какво???Т.е незнаещи= грешни и  знаещи = безгрешни???
    Сега за тъмните сили...това пък е във връзка с горното...Как се развива съ-знаенето - дали преодолявайки нещо ,някакви условия...има ли задачки за решаване, казуси... Как се чувства второкласника пред първокласника, който започва да се учи и най-често е изплашен от трудността да усвои азбуката , пък и в думи да я нареди, а как се о-съ-знава и мисълта вложена в изречението....Та тъмнината , това е страха от НЕПОЗНАТОТО, което след като го усвоиш, опознаеш ВИЖДАШ че не е трудно!!!
    Затова ТРЯБВА на ...СТРАХА ,СТРАХА ДА ВЗЕМЕМ...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:За Християнството
« Отговор #25 -: 02-12-2009, 10:20:06 »

 Хай сега подред...Петко,баба как мислиш , ние се раждаме развити и  о-съ-знати и ли се раждаме за да развиваме нещо...и какво???

Човек се ражда,с пълен комплект положителни и отрицателни качества.Въпросът е,че през годините се приучава да набляга на отрицателните и резултатите не закъсняват.За щастие,ние можем да променим това,като преместим фокуса си към положителното(най-общо казано).Въпрос на избор!
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #26 -: 02-12-2009, 10:49:52 »

 :kisss:Малко не разбрах...значи се раждаме с всичкото знаене и незнаене и можене и неможене???
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:За Християнството
« Отговор #27 -: 02-12-2009, 11:02:07 »

Това с не моженето пък аз не го разбрах ???
Знам,че ние се раждаме с всички положителни и отрицателни емоции и качества.Развиват се тези,които използваме по-често!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За Християнството
« Отговор #28 -: 02-12-2009, 15:47:52 »

Това с не моженето пък аз не го разбрах ???
Знам,че ние се раждаме с всички положителни и отрицателни емоции и качества.Развиват се тези,които използваме по-често!
Раждаме се напълно съвършени. Енергиите текат през бебешките телца, както през телата на най-напредналите йоги. Няма блокажи, няма препятствия. Едно от доказателствата е меката фонтанела на бебето. Постоянно се развърта космическата енергия по чакрите му. Нищо отрицателно няма заложено. Но тук се намесват родителите и му разказват игрицата :Content_4 - emotloader: Това не прави, онова не прави. Учат го на уж добри неща - нормално(което всъщност е отвратително) хранене, държание(чрез забрани и тормоз - пак лош метод) и т.н. Обаясняват му кое е лошо и кое добро. Как може да обясняваш нещо, за което и ти самия си некомпетентен :surpris_23:
Един пример: Малките деца като ги питаме нещо...какво харесват и им изброим няколко неща, те какво казват? "Това обичам...но това мразя"
99 от 100 деца използват активно думичката "мразя" в най-ранна детска възраст. Колко пъти съм обяснявал, че да мразиш е да желаеш нещо лошо на някого или нещо, а като нещо не ти харесва, се казва, че не харесваш.
Учим децата на омраза още от съвсем мънички, пък после "къде сгрешихме"...
И това е пример само за една думичка. А колко много такива има :-\
Новородените са като един супер мощен компютър, на който ние трябва внимателно да инсталираме операционна система. И нали знаете какво става с яки машини, на които сме им сложили бъгава ОС ;D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:За Християнството
« Отговор #29 -: 02-12-2009, 16:03:53 »

Петко, напълно прав си! Аз мисля, че няма по-трудно нещо от това да си родител , по-точно добър, честен, искрен родител-приятел (един ден и ти ще го усетиш на гърба си  ;))

Kолкото и да се старая, все се съмнявам - това нaи-доброто ли е? Правилно ли постъпвам/реагирам? Достатъчно ли давам и достатъчно ли свобода оставям? Kакви ще са последиците на моите действия и думи? Никoй не може да каже, но ако са лоши, то това е моя грешка, ако са добри - в детето е заслугата  :)

Да си родител е най-непридвидимата "професия", най-неизвестната, няма от къде да се учиш, освен от живота и от опита си, най-лошо платената и най-непрощаваща грешките.




« Последна редакция: 02-12-2009, 16:15:20 от canat »
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:За Християнството
« Отговор #30 -: 02-12-2009, 16:35:40 »

Петко,подкрепям мнението ти.За емоциите съм се изразил неправилно.
А,за качествата имах в предвид,че имаме пълен набор от тях.Дори от т.н отрицателни,като мързелът да речем,които в умерено количество са полезни.И от възпитанието вече зависи,кое качество и по колко ще се развие.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:За Християнството
« Отговор #31 -: 02-12-2009, 17:37:40 »

Канат ,но и няма по голяма радост от това,да се радваш на децата :heart_2:
Да се прибера вчерта от работа и като ме чуе баткото ,скача и с вик идва да ме прегърне и ми показва да си оставя якето,за да е сигурен,че няма да излизам пак :laugh: Това не се описва с думи :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:За Християнството
« Отговор #32 -: 02-12-2009, 17:40:34 »

benato  :kisss:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:За Християнството
« Отговор #33 -: 02-12-2009, 17:43:25 »

Канат ,но и няма по голяма радост от това,да се радваш на децата :heart_2:
Да се прибера вчерта от работа и като ме чуе баткото ,скача и с вик идва да ме прегърне и ми показва да си оставя якето,за да е сигурен,че няма да излизам пак :laugh: Това не се описва с думи :surpris_23:

Спомням си сега,че и аз като малък правех така,като се прибираше майка.Такава радост. :kisss:Би било прекрасно,ако се научим да ценим повече,такива моменти.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:За Християнството
« Отговор #34 -: 03-12-2009, 00:57:45 »

Децата са моето хапче за щастие. Колкото и да съм ядосана, уморена като се прибера и ги видя усмихнати - а моите деца са много усмихнати и всичко ми минава. Дано винаги да са ми такива веселички, здравички, щастливички. Вчера дъщеря ми, която е на 8 години ми разказва как тръгнала от училище без настроение, заради някаква диктовка. Но като си видяла братчето как се смее на паяка и забравила за онова лошото дето й било в коремчето. На мен пък ми мина умората като ги видях как си играят и изобщо......истинско щастие са това децата!
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #35 -: 03-12-2009, 09:17:23 »

 :kisss: Нещо пак не разбирам...Значи съвършени думате...ами тогава давайте ..сътворете кой каквото иска, след като го МОЖЕ , и значи само трябва да го изяви... да пее, танцува, да рисува, архитект да стане, поет, писател... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #36 -: 03-12-2009, 19:20:41 »

Здравейте,
Библията е Слово от Бога. При Бог не можем отидем без да вярваме в Него и това което ни е дал в Библията.
В Новият завет се казва който има сина(Исус) има и Отца. Библията можем да разберем само ако повярваме в Сина и го примем за Спасител. Тогава Бог ни дава Святият си Дух. Святият Дух идва в нас само по покана. Така че кажете молитва за спасение като следната:
Отче, Небесни Татко обръщам сега към теб. Прости ми че съм те пренебрегвай като мой създател. Приемам Твоя син Исус за мой Спасител, който умра на кръста за моите грехове. Прости ми. Благодаря Ти Татко мой че ме прие. Амин.
Тази молитва трябва да я кажете на глас. Тогава Св. Дух ще дойде във вас и ще ви обяснява Словото. Той ще ни бъде Съветник, Утешител както се казва в евангелето на Йоан.
Благословение
Активен

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #37 -: 03-12-2009, 19:24:41 »

Думите, които ще чуете са истина. Те ще променят живота ви, ако им позволите. Те идват от сърцето на Бог. Той ви обича и Той е вашия баща, който вие търсите през целия си живот. Това е Неговото  писмо към теб.

Писмо от Отец

   Мое Дете,
Ти може би не ме познаваш, но Аз зная всичко за теб. Аз зная сядането ти и ставането  ти. Разбирам мислите ти отдалеч. Псалм 139:1-3.   Даже космите на твоята глава са преброени.   Матея 10:29-31.   Ти си създаден по Мой образ.   Битие 1:27.   В Мен ти живееш, движеш се и съществуваш.   Деяния 17:28.   Ти си Мое създание. Аз те познавам даже преди да бъдеш още заченат.   Еремия 1:4-5.   Аз съм те избрал още преди създанието на света.   Ефесяни 1:4.   Ти не си Моя грешка.   Псалм 139:15-16.   Всички твои дни са записани в Моята книга. Аз определих   точно времето на твоето раждане и къде да живееш.   Деяния 17:26.   Ти си страхотно и чудно направен.   Псалм 139:14.   Аз те образувах във вътрешностите на майка ти.   Псалм 139:13.  Аз те изведох в деня на раждането ти.  Псалм 71:6.  Аз съм бил погрешно представен от тези, които не ме познават.   Йоан 8:41-44.   Аз не съм далечен и гневен, но Аз съм любов.  1 Йоан 8:41-44.   И Моето желание е да излея любовтта си върху теб.   1 Йоан 3:1.   Просто защото ти си мое дете и Аз съм Твой баща. Аз ти предлагам много повече отколкото твоя земен баща би могъл.   Матея 7:11.    Аз съм перфектния баща.   Матея 5:48.   Всяко дадено добро и всеки съвършен дар идва от Моята ръка.   Яков 1:17.   Аз съм Твой снабдител и ще посрещна всички  твои нужди.   Матея 6:31-33.   Моят план за твоето бъдище е винаги изпълнен с надежда.   Еремия 29:11.   Защото Аз те възлюбих с вечна любов.   Еремия 31:3.   Моите мисли за теб не мога да ги изброя. Те са по многобройни от пясъка.   Псалм 139:17-18.   Аз се радвам за теб с песен.   Софония 3:17.  Аз никога няма да се отвърна от теб да ти върша добро.  Еремия 32:40. Ти со Мое скъпоценно притежание.   Изход 19:5.   Аз се радвам да ти правя добро с цялото си сърце и душа.   Еремия 32:41.   Аз искам да ти покажа велики и тайни неща. Еремия 33:3.   Ако ме потърсиш с цялото си сърце ще ме намериш.   Второзаконие 4:29.   Наслаждавай се в мен и аз ще ти дам желанието на сърцето ти.   Псалм 37:4.   Защото съм Този, който дава тези желания.   Филипяни 2:17.   Аз мога да направя несравнимо повече отколкото си мислиш.   Ефесяни 3:20.   Аз съм Този, който те насърчава и утвърждава.   2 Солунци 2:16-17.   Аз съм Този, който те утешава в скръбтта.   2 Коринтяни 1:3-4.   Когато си съкрушен, Аз съм близо до теб. Псалм 34:18.    Както овчар носи агне, така Аз те нося близо до сърцето си.   Исая 40:11. Един ден Аз ще избърша всяка сълза от очите ти и ще отнема всяка болка, която ти пострада на тази земя.   Откровение 21:3-4.  Аз съм твой  Баща, и те обичам така, както обичам Моя Син Исус.   Йоан 17:23.   Защото в Исус се разкрива Моята любов към теб.   Йоан 17:26.   Той е Мой представител. Ефреи 1:3.  Той дойде да покаже, че Аз съм откъм теб, не срещу теб.   Римляни 8:31.   И да ти каже, че Аз не те обвинявам за прегрешенията. Исус умра, за прегрешенията ти, така че ти и Аз сме примирени.  2 Коринтяни 5:18-19.   Неговата смърт е израз на Моята любов към теб.  1 Йоан 4:10.   Аз дадох всичко, което обичах за да спечеля твоята любов.   Римляни 8:32.   Ако ти приемеш Моя Син Исус, ти приемаш Мен.   1 Йоан 2:23.   И нищо не може някога  да те раздели от Моята любов.   Римляни 8:38-39.    Ела при Мен и аз ще направя най голямото празнинство на небето някога виждано.   Лука 15:17.   Аз винаги съм бил твой Баща(Отец) и ще бъда винаги.   Ефесяни 3:14-15.   Моят въпрос е....Ще бъдеш ли Мое дете?   Йоан 1:12-13.   Аз те чакам...   Лука 15:11-32.
С любов, Твоя Баща, Всемогъщия Бог.

Молитва: Боже, аз наистина разбрах, че Ти си мой създател и мой небесен Баща. Прости ми, че не съм те познавал досега. Сега аз приемам Твоя Син Исус за мой спасител и Неговата жертва на кръстта за моите прегрешения. Благодаря Ти за Твоята любов към мен и за вечният живот, който Ти ми даде..
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #38 -: 03-12-2009, 22:01:07 »

Това с не моженето пък аз не го разбрах ???
Знам,че ние се раждаме с всички положителни и отрицателни емоции и качества.Развиват се тези,които използваме по-често!
Раждаме се напълно съвършени. Енергиите текат през бебешките телца, както през телата на най-напредналите йоги. Няма блокажи, няма препятствия. Едно от доказателствата е меката фонтанела на бебето. Постоянно се развърта космическата енергия по чакрите му. Нищо отрицателно няма заложено. Но тук се намесват родителите и му разказват игрицата :Content_4 - emotloader: Това не прави, онова не прави. Учат го на уж добри неща - нормално(което всъщност е отвратително) хранене, държание(чрез забрани и тормоз - пак лош метод) и т.н. Обаясняват му кое е лошо и кое добро. Как може да обясняваш нещо, за което и ти самия си некомпетентен :surpris_23:
Един пример: Малките деца като ги питаме нещо...какво харесват и им изброим няколко неща, те какво казват? "Това обичам...но това мразя"
99 от 100 деца използват активно думичката "мразя" в най-ранна детска възраст. Колко пъти съм обяснявал, че да мразиш е да желаеш нещо лошо на някого или нещо, а като нещо не ти харесва, се казва, че не харесваш.
Учим децата на омраза още от съвсем мънички, пък после "къде сгрешихме"...
И това е пример само за една думичка. А колко много такива има :-\
Новородените са като един супер мощен компютър, на който ние трябва внимателно да инсталираме операционна система. И нали знаете какво става с яки машини, на които сме им сложили бъгава ОС ;D :D :D
Съзнанието на повечето бебета наистина е като бял лист хартия. Състоянието на тялото зависи от кармичния товар с който идват на този свят. Аз имах херния и рахит, а има и много бебета дето идват с вродени недостатъци.
Това за родителите си съвсем прав. Много пъти съм си мислел за времето което съм загубил докато се препрограмирам , защото като бях малък все ми казваха:"не си събирай очите в точка", "като пиеш вода не я изкарвай през носа", "недей да бръмчиш"(мантра), и за това ,че ми вмениха понятията "мое" и "чуждо".
На практика чак сега при мен започнаха да се проявяват неща, които бях заложил в предишни прераждания.
Затова идеята да се живее с орлите никак не е самоцелна. Колко време от живота на човек се губят докато се научи да координира движенията си, да поовладее тялото си, трябва да отделя време за ходене на училище, след това да си спомни за какво е дошъл на този свят, още веднъж губи време докато попадне на точния гуру  или да намери необходимите писания(и да си ги преведе)  и накрая ако не е нанесъл междувременно някакви непоправими поражения на тялото си да започне да усвоява практиките и да се оправя със стара и нова карма.
Накрая идва момента, когато тялото не е в състояние за изпълнение на повечето практики и както следва - всичко отначало.
« Последна редакция: 04-12-2009, 00:39:53 от Zloqd »
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:За Християнството
« Отговор #39 -: 03-12-2009, 22:17:29 »

Злояд, що не си смениш ника на Апетитен!
« Последна редакция: 03-12-2009, 22:38:16 от rima »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.116 секунди с 22 запитвания.