Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За Християнството  (Прочетена 54993 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:За Християнството
« Отговор #140 -: 29-05-2010, 21:04:05 »

И аз правех една мудра като дете
Бях много злояда и всеки ден ме наказваха да стоя на масата в детската градина след като всички се нахранят. и така докато не хапна нещо. Обикновено майка и татко когато идваха да ме вземат от градината ме намираха на масата, а ръцете върху нея и винаги правех една мудра. Тогава естествено незнаех какво правя, просто се чувствах зле и ме беше срам, че отново съм наказана, но въпреки това не можех да се насиля да си изям яденето. Стоях си на масата и мислех че от скука правя разни неща с ръцете си.
Чак преди няколко години осъзнах защо съм правела този жест- пише че се практикува за защита, когато човек е в стресова ситация и когато е тревожен.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:За Християнството
« Отговор #141 -: 29-05-2010, 22:29:09 »

Това е доста интересно за мен ,Даниела.Ето ,че си втори човек,с който разговарям,и е правил тези печати!Изглежда сте били много развити в минали животи..За мен е много добре да общувам с такива като вас,да!Щом като инстинктите  ви са били събудени правилно като деца,какво остава ,ако сега запретнете ръкави и се заемете с работа по тия въпроси.Може би ще достигнете  висше състояние.Ако аз имах вашите заложби,щях да съм много доволен.Сега с много труд и най вече с много грешки се примъквам педя след педя напред...мисля да ви задавам много въпроси напред по темата,нищо ,че може би ще кажете че не знаете....знам :Content_14: ,че знаете!
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:За Християнството
« Отговор #142 -: 30-05-2010, 13:58:53 »

Много интересна станала тази тема и аз ще я следя! :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:За Християнството
« Отговор #143 -: 30-05-2010, 21:55:34 »

И на мен ми е интересна! Само, че аз не съм много наясно и затова искам да ви питам абхая и варада не са ли с едно и също значение. Забелязвам моя мъничкия често да си кръстосва така пръстите, естествено несъзнателно.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #144 -: 30-05-2010, 22:52:28 »

  Zloqd,пропуснах да те попитам следното.Като  обмислих отговорите ти ,след това се сетих следното:Ти като си изпълнявал несъзнателно мудри и бандхи/ключове/ като си бил малък,спомняш ли си да си си пъхал езика ,зад мекото небце нагоре,случайно-зад носните кухини,така ,че да опре коста на черепната кутия отдолу,точно под мястото ,където се намира епифизата.?Ако разбираш какво те питам ,ще знаеш  защо те питам.Възможно е да си го правил ,като гледам какво ми разправяш.А щом си жив още,ако си го правил ,то е било успешно пренасочване на праната.Интересувам се ,защото ,досега не съм чувал ,някой да изпълни мудри и бандхи безсъзнателно.Ако си правил несъзнателно тратака и джаландхара както казваш,защо да не си постигнал и кхечари,например.?Питам сериозно,защото аз вече отрязох френума под езика ,а сега го издължавам и "доя" ,така ,че да стане успешна кхечари.Намерил съм и мястото за изпълнението ,само времето ще трябва да уточня допълнително.Но понеже изпитвам известна несигурност/не липса на смелост/ в абсолютно правилното изпълнение,затова те питам.Зная, че който е я направил тази мудра ,може да осъзнае кой е бил и къде и други подробности.Само дето не знам дали е възможно да я е изпълнявал някой като дете  с опита от предни животи.Възможно е да не си поставял този печат,което значи ,че използваш друга техника, за да посигнеш  каквото каза по горе.Така ,че искам да разбера!
Като малък бях много самовглъбено дете - странях от другите за да не ми нарушават вътрешното състояние. Добре, че тогава нямаше толкова псохолози като сега иначе да са ме обявили за аутист.
Според това което знам от родителите си, когато съм си играел на пода с играчките на три пъти се е случвало  както си седя и мълча изведнъж лицето ми да посинее и да започна да се задушавам - т.е. гълтал съм си езика без някакво външно въздействие. Мога само да предполагам къде е бил езика (баща ми вече не е между нас да го питам).
Прибързал си с рязането на френума. Преди година и половина си поставих за цел да видя може ли да се овладее кхечари мудра без да се прави това разрязване и успях. Ето ти линк към кутията на пандора(оставих я за идните поколения, защото няма други писмени източници дето са толкова подробни) . Смятам, че най доброто време за започване е около равноденствията, но това не пречи да се занимаваш с подготвителните упражнения. Тази мудра не трябва да се демонстрира - ако се изпълни с отворена уста и наклонена назад глава се получава блокиране на вишудха чакра и ефекта от мудрата намаля драстично докато човек се разблокира (около месец-два при редовно практикуване на йога)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:За Християнството
« Отговор #145 -: 30-05-2010, 23:52:18 »

Както си описал ,така е .Въпроса е ,че езика не може да се вкара достатъчно.Ти  ако не можеш да си долепиш отвън на лицето езика до междувеждието,,то отвътре ще стъгне до съвсем малко.На мен сега езика ми стига до носа да допра отвън,но е крайно недостъчно.Затова и не се опитвам.Как ще стигне до върха на носните кухини отвътре ,горе долу някъде малко под очите,ако не си го издоил както следва.Отговори ,ако обичаш на тоя въпрос.Защото се съмнявам един недостатъчно удължен език да изпълни максимума навлизане в кухините.Една от софия веднъж също ми каза че правела кхечари и тя ми описа  горе долу същото като теб.добре.но от едно подпъхване зад мекото небце и допиране до костта,до едно изпълнение както следва  на максимума,би трябвало да има голяма разлика.Аз всеки случай ще се пробвам ,едва когато успея да си близна поне очите отвън.Благодаря за линка,обяснението ти е точно и е така.ако врата е на криво наистина се блокира вишудха.След някой месец ще ти кажа какво съм направил по тоя въпросВъпроса ми беше дали се вдига наистина температурата на тялото за секунди или само усещането е такова.Понеже може да се пукне като две и две,не бързам,но ще я направя ,със сигурност не след дълго в най добрия вариант,каквото и да струва това.Моля те да опишеш вкуса и другите усещания по натам.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #146 -: 31-05-2010, 01:03:00 »

В началото вкарването на езика е по-лесно от изкарването и затова не трябва да се вкарва направо целия. Ако е вкаран и се наложи да преглътнеш насъбралата се слюнка (а при това положение гълтателния рефлекс трудно се контролира, защото тя се стича гъм гърлото и дразни) или те напуши да кихнеш ще се наложи да си извадиш езика доста бързо и при това действие можеш да разпориш носоглътката (тя е много финна ципа - сам ще се увериш в това).
Затова е добре първо езика да се вкарва наполовина докато се посвикне. От друга страна когато езика започне да се вкарва след около седмиса-две в тялото започват драматични физиологични промени - цялостно подмладяване. Езика става розов, изтънява и става много мек и гъвкав - това улеснява доенето и вече няма такава болка когато се дои.
И аз не достигам до носа отвън. Отвътре достигам до носната преграда. Веднъж с повече усилия достигнах до мястото където започват ноздрите, но тъй като при мен езика не възпрепятства дишането продължавам да дишам и в резултат бях получил изгаряния от праната - на върха на езика ми се бяха дамгосали задните отвори на ноздрите все едно с нажежено желязо и ме болеше 2-3 дни.
Сам ще се увериш, че източника на нектара не е чак зад окото - трябва да се водиш от вкусовите рецептори. В темата "Ако всички бяхме йоги" съм писал за вкуса. Нектара по принцип е в съвсем ограничени количества - няма стичане надолу, а само се усеща вкуса му( но не всеки ден - може да е по веднъж в седмицата).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #147 -: 31-05-2010, 20:58:27 »

И на мен ми е интересна! Само, че аз не съм много наясно и затова искам да ви питам абхая и варада не са ли с едно и също значение. Забелязвам моя мъничкия често да си кръстосва така пръстите, естествено несъзнателно.
Абхая мудра - по принцип се прави с двете ръце - лявата длан е под дясната и сочи нагоре. Тази мудра се използва за защита от директна заплаха. С нейна помощ Буда е укротил разбеснял се слон.
Варада мудра - означава щедрост. По-напредналите адепти я използват за да благославят.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:За Християнството
« Отговор #148 -: 31-05-2010, 23:21:09 »

  Аз бих искал да питам нещо, което ме занимава от години. Има ли предварително зададена "схема" на събитията и проблемите, с които трябва да се справим в съответното прераждане? Ако да(което би обяснило ясновидството), доколко тя се влиае от взетите от нас решения? Съществува мнение, че съществуват всички варианти на развой на дадено прераждане и нашите решения определят, кое ще реализираме. Което пък би обяснило защо ясновидците грешат понякога. И ако време не съществува(както някои твърдят), а във време/пространството ги има едновременно всички варианти, тогава нашите решения променят всички "бъдещи" прераждания в същия момент. Да не споменавам, че според такива като Зеланд, е достатъчна подходяща настройка за да минеш от единия вариянт в другия. Да го кажа в стила на дзен диалог. Ученикът пита вярно ли е, че всичко "ни е писано" и се знае как ще протече живота ни. Учителят отговаря -да. Ученикът пита нищо ли не можем да променим. Учителят отговаря-можем. Ученикът пита, не си ли противоречи учителя. Учителят отговаря -не.
  Кажете ми, много ли съм далече от истината?
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:За Християнството
« Отговор #149 -: 01-06-2010, 00:05:01 »

ТОЧНО ТАМ СИ/каква глупост казах само за отговор/,хахахахахаха.........
  така би следвало да звучи дзен отговор май... tooth tooth :Confus_3: :Confus_3:
 
 сега сериозно-мисля че си в центъра на самата истина,да ,така седят работите,волята е въздесъща,тя ,която насочва решенията ни...чудесен анализ,браво ,така мисли за напред винаги,даже и като си хрупкаш зелените работи...искрени поздрави за теб! :Content_14: :Content_14:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:За Християнството
« Отговор #150 -: 01-06-2010, 00:35:14 »

И на мен ми е интересна! Само, че аз не съм много наясно и затова искам да ви питам абхая и варада не са ли с едно и също значение. Забелязвам моя мъничкия често да си кръстосва така пръстите, естествено несъзнателно.
Абхая мудра - по принцип се прави с двете ръце - лявата длан е под дясната и сочи нагоре. Тази мудра се използва за защита от директна заплаха. С нейна помощ Буда е укротил разбеснял се слон.
Варада мудра - означава щедрост. По-напредналите адепти я използват за да благославят.
Злояд, как си обясняваш това че синът ми, който е на годинка и три месеца прави тези жестове с пръстите и ръцете, които едно към едно наподобяват тези мудри?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #151 -: 01-06-2010, 07:30:23 »

 :kisss:Ей, умници...да внимавате, ама мнооооооооого да внимавете и правене без УЧИТЕЛ да не препоръчвате!!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #152 -: 01-06-2010, 20:19:16 »

Val, като вкарам в уравнението и твоите сънища се получава следното - двамата с малкия усещате някакво негативно влияние от астрала. То може да бъде резултат от карма или нечии отрицателни емоции (може от твои притеснения) или енергии (магия) или да са същества без физическо тяло останали в ниския астрал(те се хранят с емоции, които имат ниски вибрации (страх) - в този случай не ги хранете и ще заминат при друг).
Добре ще е да идеш при ясновидка да разбереш какво е. Ако е карма вероятноста да се предотврати напълно не е голяма, но ако е магия - да се развали докато е време.
И незабравяй за собствените си емоции.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:За Християнството
« Отговор #153 -: 01-06-2010, 22:07:26 »

Злояд, точно така очаквах да ми отговориш. Всъщност аз така си мислех наум, но исках да чуя и друго мнение. Аз съм си направила някои проучвания и съм сигурна, че това не е карма, а е отрицателна енергия. Даже знам откъде и от кого кого. Определено  обаче се изненадах като забелязах тези жестове на синчето ми. Миличките как усещат всичко...
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #154 -: 02-06-2010, 12:16:44 »

 :kisss:Вал, най-добре е да не ходиш никъде, дете...и вске пак ,ако решиш, трябва да е при мнооооого добър и етичен човек.Намесата в творческия процес - живеене е желателна само ако е доброволно дадеда и желана.Ти можеш САМА да намериш отговора.Постави си ясно и кратко въпроса ...и забрави за него...в нужното време и място ще си получиш отговора, ще ти светне... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:За Християнството
« Отговор #155 -: 02-06-2010, 19:02:53 »


И аз го правех като малка този знак несъзнателно и дори майка ми ми се караше, че съм показвала "знака на Сатаната" (така е известен в популярната култура). Правех и разни други, но не ги помня.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:За Християнството
« Отговор #156 -: 02-06-2010, 19:41:16 »

Странно,защо илюминатите се паздравяват с този знак  ???
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:За Християнството
« Отговор #157 -: 02-06-2010, 19:48:30 »

Това пише че е мудрата за защита от енергийна атака.

Вал, когато се чувствам неспокойна  и сънувам лоши сънища първо почиствам добре цялата къща, после пръскам със светена вода и минавам с кандилото навсякъде с молитва. И се успокояват нещата .
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:За Християнството
« Отговор #158 -: 02-06-2010, 22:14:29 »

ТОЧНО ТАМ СИ/каква глупост казах само за отговор/,хахахахахаха.........
  така би следвало да звучи дзен отговор май... tooth tooth :Confus_3: :Confus_3:
 
 сега сериозно-мисля че си в центъра на самата истина,да ,така седят работите,волята е въздесъща,тя ,която насочва решенията ни...чудесен анализ,браво ,така мисли за напред винаги,даже и като си хрупкаш зелените работи...искрени поздрави за теб! :Content_14: :Content_14:
  Благодаря много! Май подсъзнателно търся потвърждения, че не съм единствения, който мисли така. :thankyou: А дзен отговора си беше на място и бих го разбрал. :love_028:
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #159 -: 03-06-2010, 08:55:23 »

  Аз бих искал да питам нещо, което ме занимава от години. Има ли предварително зададена "схема" на събитията и проблемите, с които трябва да се справим в съответното прераждане? Ако да(което би обяснило ясновидството), доколко тя се влиае от взетите от нас решения? Съществува мнение, че съществуват всички варианти на развой на дадено прераждане и нашите решения определят, кое ще реализираме. Което пък би обяснило защо ясновидците грешат понякога. И ако време не съществува(както някои твърдят), а във време/пространството ги има едновременно всички варианти, тогава нашите решения променят всички "бъдещи" прераждания в същия момент. Да не споменавам, че според такива като Зеланд, е достатъчна подходяща настройка за да минеш от единия вариянт в другия. Да го кажа в стила на дзен диалог. Ученикът пита вярно ли е, че всичко "ни е писано" и се знае как ще протече живота ни. Учителят отговаря -да. Ученикът пита нищо ли не можем да променим. Учителят отговаря-можем. Ученикът пита, не си ли противоречи учителя. Учителят отговаря -не.
  Кажете ми, много ли съм далече от истината?
    :kisss:ТОЧНО ТАМ СИ!!!ВСИЧКО СИ ПРОТИЧА НА МИГА, ВЪВ МИГА, КОЕТО ПРЕДОПРЕДЯЛА УМЕНИЕТО НИ ДА РЕАГИРАМЕ МИГНОВЕННО, КОНЦЕНТРИРАНО, БЪРЗО, ЕТИЧНО, КОРЕТКНО С...МНООООООООООООООГО ЛЮБОВ!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.195 секунди с 22 запитвания.