Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За Християнството  (Прочетена 54996 пъти)

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #80 -: 08-12-2009, 16:16:32 »

Здраейте,

Това че хората следват други религии и учения не означава, че Бог не ни обича. Може ли бащата да не обича децата си? Той ни обича независимо дали сме против Него, в това се изразява Неговата любов към нас с жертвата на Единородния си син Исус на кръстта заради нас, заради нашите прегрешения. Това не е ли любов? И тази любов трябва да бъде в нас всички. Но Той иска да се примирим с Него. Той иска да се обърнем към Него и да кажем Небесни Татко, прости ни.

Благословение!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #81 -: 08-12-2009, 20:43:35 »

Здравейте,
Във Библията се говори за възкресение, не за прераждане. Когато Исус казва, че Илия дойде, Той има предвид Йоан Кръстител, не че Илия се е преродил като Йоан Кръстител.

Ето какво се казва в Матея 27:51 И, ето, завесата на храма се раздра на две от горе до долу, земята се разтресе, скалите се разпукаха,     
52 гробовете се разтвориха и много тела на починалите светии бяха възкресени,    
53 (които, като излязоха от гробовете след Неговото възкресение, влязоха в светия град, и се явиха на мнозина).    
54 А стотникът и ония, които заедно с него пазеха Исуса, като видяха земетресението и всичко що стана, уплашиха се твърде много, и думаха: Наистина тоя беше Син на Бога.

С това Бог доказва че възкресението е истина.

Благословение!

Според теорията на прераждането тези, които са водили свят живот имат право на по-дълга почивка във времето между две последователни прераждания, а някои дори се освобождават напълно и се връщат на земята само с някаква определена мисия. Нормално е тези светии да не са били преродени в друго тяло все още.

А за това дето казвам ние да си помогнем, а тогава и бог да ни помогне е защото покрай сухото гори и суровото. Знаеш какво става когато той се намеси пряко в земните дела - унищожаването на Содом и Гомор, потопа. Ако хората в тия два града са заслужавали съдбата си защо и животните? - те неволно са били въвлечени в сексуални оргии. Същата работа и с потопа - защо само по 2 животни от вид оцеляват - всичките ли останали са били грешни?
Затова трябва да променим не само себе си, а и хората около нас. Стремим се към една и съща цел, но по различни пътища. Много е труднонякой да потърси бога, ако преди това не обърне поглед навътре към себе си.
А сега ще ти разкажа един виц:
Отишли при Свети Петър един свещенник и един автобусен шофьор. Светията погледнал в тефтера и рекъл: шофьора да влиза, а свещенника не е за тука.
Отчето се възмутил : ама защо?
-Защото докато ти четеше литургия твоето паство дремеше, а когато той караше автобуса всичките му пътници се молеха.

Някъде не става с перце, ами се налага по-силен тласък, за да вкараш някой в пътя.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #82 -: 08-12-2009, 23:50:15 »


Zloqd Здравей,
Ако четеш Библията ще разбереш много неща, така само гадаеш. Няма прераждане, има ли някой доказателство, че е прероден? Това са халюцинации на хора, които твърдат тези неща и лъжи на демонични сили, които имат влияние върху тях. Казах ви, демоните, знаят много добре миналото ни.
Исус е първият от възкръсналите и се яви на апостолите и на други. Тома му видя прободените ръце. Исус сега е от дясната страна на Отец. И Бог ни говори чрез Него, чети в: Евреи 1:1 Бог Който при разни частични съобщения, и по много начини, е говорил в старо време на бащите ни чрез пророците, 2 в края на тия дни говори нам чрез Сина, Когото постави наследник на всичко, чрез Когото и направи световете.
За Гомор и Содом, най големия грях беше, че не бяха гостоприемни. Когато ангелите посетиха Содом, никой не ги прие в дома си, освен Лот, а освен това искаха да се гаврят с тях. Битие 19 глава. А за негостоприемството го има в пророците.
За потопа, Ной проповяда за това 120 год, но никой не повярва. Как ти се струва, сега не е ли същото? Бог избра животните за да запази видовете, от някой видове имаше повече двойки. Битие 7 глава.
Не всички ще влезат в Божието царство, само на тези на които делата издържат, а някой ще минат като през огън.
Бог ни е дал воля, да избираме. Не сме роботи. Така че....покаянието и приемането на Исус за спасител е избор на всеки.
Mariiina,
Името ми е такова, защото в Новият завет се говори, че трябва да бъдем твърди в вярата и дисциплинирани като войници. Ап. Павел казва в 2 Тимотей 1:7 Защото Бог ни е дал дух не на страх, а на сила, любов и себевладение(дисциплина). А римските войници по това време са били най дисциплинираните.
А сега благословение на всички от roman_soldier.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За Християнството
« Отговор #83 -: 09-12-2009, 00:55:07 »

Roman_soldier, нали именно духовници, и то под политически натиск, са решили какво да остане и какво не в Библията... Откъде знаеш какво е чистата истина, и какво е изманипулирано!?
Активен

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:За Християнството
« Отговор #84 -: 09-12-2009, 03:27:20 »

Исус е възкръснал в плът на Земята, но възкресението не е прераждане. Това го прочетох в една книга. В друга книга прочетох, че който не я е чел, нищо не може да разбере, защото в нея е истината. Аз взех, че дописах, че ако - все пак - я е прочел, но книгата не е била на кирилица, а - да речем - на клинопис, пак нищо няма да разбере. Но пък, разбрал-не разбрал, все тая - ръка не види ли и око не пипне ли, не се брои!

А семестриалния изпит по гражданско въздухоплаване ще си го взема със сигурност, защото знам член 142 от Закона за движение по пътищата, а именно - поради неизползване на създадената инфраструктура и нерегламентирано придвижване, подлежат на административно наказание "глоба" водачите на МПС, движещи се извън пътищата от републиканската пътната мрежа.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:За Християнството
« Отговор #85 -: 09-12-2009, 10:22:10 »

Най-важно е да си човек,да правиш само добро,да даряваш любов и топлина. Да помагаш.Да си положително настроен,да излъчваш позитивизъм.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За Християнството
« Отговор #86 -: 09-12-2009, 12:25:38 »

Травъл, успех! :)
Активен

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #87 -: 09-12-2009, 15:37:23 »

Angie,
Бог може да се намеси във всичко тук на земята, което човеците правят и ние си мислим за много от тях че са дело на хора. Така е при тези духовни събори, на които е взето решение кои книги да се включат в Библията. Какви са мотивите няма значение, дали са политически или не. Вземали са и решения които са грешни, това Бог е допускал. Писах преди, Бог знае нашите мисли, даже космите на косата ни са преброени.
Писах ви, Библията е написана от пророците на Бог, чрез Святия Дух, не са измислици на хора. Библията е Словото от Бог. И това Слово дойде на земята, този чрез когото бяха създадени световете, който създаде самите нас, но хората не го познаха и го разпънаха. Това е Исус.
Аз имам доказателство за това. Ако вие се покаете, кажете две думи само от сърцето си като, Боже, прости ми греховете и Боже, аз приемам Твоя Син Исус за Спасител. Тогава Святият Дух ще дойде у вас. Той идва само по покана. Той е доказателството. И когато четете Новият завет, Бог ще ви разкрива чрез Св. Си Дух. Това е доказателството. Аз не мога да ви докажа нищо, освен ако вие не поискате Бог да ви докаже, че това е истина.

Благословение!
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #88 -: 10-12-2009, 09:14:28 »

 :kisss: Привет roman_soldier !Разбрах идеята ти, ама на мен би ми се искало да не ги почитаме романите, чак толкова ,че да пренебрегнем собствения си произход, колкото и недисциплинирани да изглеждаме...Винаги ме е притеснявало пренебрежението на собствения ни корен, колкото и да не е, който ни се иска да е...Здраво семейство, здрав род, здрав народ/ и!!!Изграждането на която и да е идея винаги започва с най-малките части...Ако не изградим себе си ,като устойчив на пороци  индивид, няма да изградим здраво семейство, ако няма здрави семейства ,няма здрав народ!!!Простичка работа!!!Ти с такава жар и енергия защитава Божието слово, пред българите, ама видиш ли от позицията на романски войн!!!По този начи /това е мое мнение/ губиш от аудиторията...ако беше само за тебе ..добре, ама  губи и форума...
   Бог с тебе и с всички нас, вас... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #89 -: 10-12-2009, 16:37:14 »

Здравейте,

За много неща си права Mariiina. Сега ще стигна до откровения. Много пъти съм се питал защо сме били заличени от картата като народ, като държава 500 год., защо Русия ни е освободила, и то с много жертви не само на руснаци, но и финландци и др. са участвали, които са били в границите на Руската империя. За първото нямам отговор, но мисля че ние знаем причините. За второто отговора дойде и той е: ЗАРАДИ ГЛАВИТЕ НА ТЕЗИ, КОИТО НЕ СЕ ОТКАЗАХА ОТ ВЯРАТА СИ, бяха твърди и се пожертваха, защото знаеха, че има и възкресение. Може ли един велик народ да се вдигне единодушно, ако не беше Божията милост и да освободи един малък народ, който беше почти забравен. Благодаря на Бог и на руския народ и др. които участваха. Тук са нашите корени, не в езичеството. Нашият живот е скрит в Бога и Неговия Син Исус.
Имаме добри традиции и нека да ги спазваме, но по отношение на езическите обичаи, няма полза от тях.

Благословение!

Избора е наш, да се покаем или да не се покаем.
Активен

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #90 -: 10-12-2009, 16:47:43 »

Аз искам да видя тези, един ден на небето, които не се отказаха от вярата си, а се жертваха и благодарение на тях ние имаме тази прекрасна родина сега.

Благословение!

А това, че форума не е много активен в момента не е заради мен, а е заради силата на Божието Слово.

Евреи 4:12 Защото Божието слово е живо, деятелно, по-остро от всеки меч остър и от двете страни, пронизва до разделяне душата и духа, ставите и мозъка, и издирва помислите и намеренията на сърцето.

2 Коринтяни 10:3 Защото, ако и да живеем в плът, по плът не воюваме.     
4 Защото оръжията, с които воюваме, не са плътски, но пред Бога са силни за събаряне крепости.    
5 Понеже събаряме помисли и всичко, което се издига високо против познанието на Бога, и пленяваме всеки разум да се покорява на Христа.

Това е силата на Бог, да събаря всичко, което е против Неговото познание!
Активен

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:За Християнството
« Отговор #91 -: 11-12-2009, 03:54:12 »

 Да, безкрайно благодарни сме на цар Освободител, че двайсетина-тридесет години преди войната от 1878 премахна робството в империята си. Безкрайно благодарни сме на "братята", че през целия 18 век, докато вършееха из земите ни по време на войните с Османската империя, грабеха така, както и туците не са грабили (справка Н.В. Георги Раковски). Благодарни сме, че в края на всяка война забираха насила със себе си по петдесетина хиляди роби, за да има кой да ги учи на земеделие. Благодарни сме, че си поискаха 30 млн златни лева, а ние им ги платихме до стотинка за "освобождението", която сума "освободителите" нарекоха в същия договор "разноски по окупацията" (отделно златото от Вълчан войвода, което прибраха, за да водят война, пък после, когато ги попита къде е и защо няма война, го убиха). Благодарни сме, че разделиха брат от брата и направиха страната ни отвсякъде да граничи със себе си, че да може по-лесно да ни онождат впоследствие. Благодарни сме за всички жертви от Кресненското и Преображенското въстания; за тракийските и македонски бежанци - също. За Северна Добруджа сме благодарни, за Южна Тракия, за Македония и за Западните покрайнини. За Бесарабия даже и химни на възхвала им пеем. Много благодарност има насъбрана у нас. Още от 10 век, от времето на Светослав Киевски сме благодарни, особено едни 20 000 от Пловдивско, побити на кол - те са най-благодарни.

 Нас ни кръстиха светите апостоли Андрей и Павел още през 1 век. Къде е "християнството", за да свидетелства? Нас ни палиха по клади и ни убиваха заради вярата ни - кога "християнството" отбелязва паметта на мъчениците ни за Христа като поп Верко, Ала, Сила, Батуш воин, Кольо, Василий Врач и т.н.? Що за "християнство" е това, което ползва и печели от клирици (особен вид роби)? Що за "християнство" е това, което обявява за светец някой, който е предал вярата на народа си и го сложил под чужд, гръцки канон, нямащ нищо общо с учението на Сина; който е ослепил сина си; който е избил половината си боляри? Що за "християнство" е това, което обявява за един и същ оня, който подклажда омраза и насилие, който сипе огън и жупел в "Стар завет" и този, който ни научи, че единственият закон е любовта?

 По мартениците ще ни познаете, по кукерите, по зарязването на лозите, по съборите, по шевиците на сукмани и ризи, по думкането на тъпана, преди прихванатите да влезнат в огъня. Там е жива България, а не в измислиците-премислици на "християнството".
« Последна редакция: 11-12-2009, 03:58:08 от Травъл »
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:За Християнството
« Отговор #92 -: 11-12-2009, 10:38:42 »

Травъл - замислял ли си се дали не сме имали преди това грехове, който сме изкупили с тази си участ.

Аз повярвах в Бога като преди това се наложи да отрека всички религий - имах вътрешното убеждение , че нито една не мога да възприема докрай . Учила съм засилено религиознание - ама не като сега в училищата само християнство - ами разучавахме всички религии по света / за което съм много благодарна на директора и преподавателката която без учебник успя да направи безкрайно интересни тези часове за нас/ . В последствие реших, че не е задължително да съм християнка или каквато и да било, за да вярвам в това което усещам в себе си - било то нарича но "Бог" или по какъвто и да е начин .
Първо отричайки Бога и всякаква външна намеса установих, че имам собствена сила - доказала съм не веднъж на себе си , че имайки вяра в себе си човек постига всичко. После замисляйки се чудесата, който се случват на места в който се молят много хора осъзнах , че силата/ на мисълта/  ни е по голяма когато сме заедно . Вече мога да кажа , че вярвам и в Бог - нашият създател, просто защото го усетих. Вече не ме е страх, живота ми има смисъл - и това ме прави безкрайно щастлива и благодарна .
 Обичам ви  - усещам, че съм още недорасла и недоучила мнооого неща. Но пък се старая и ми е много интересно като научавам кой каква гледна точка има в тази насока.
 
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За Християнството
« Отговор #93 -: 11-12-2009, 11:35:33 »

Травъл - замислял ли си се дали не сме имали преди това грехове, който сме изкупили с тази си участ.
Разбира се. Всичко сме си заслужили. Има една приказка - всичко се връща.
Прабългарите са били много жестоки племена. Славяните също са решавали всичко с кръвта. Ако погледнем Средновековието, ще си отговорим на много въпроси. Земята ни е напоена с много кръв. 
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:За Християнството
« Отговор #94 -: 11-12-2009, 12:09:31 »

kriss, какво има да му мисля - и да съм имал грехове, не си спомням за тях, така че гледам да се спрявам с тези, които върша в това ми "сега".

Petko, oтвори си очите, за целта в интернет има предостатъчно материал. Няма "прабългари", няма славяни. По тези земи от памтивека живее един и същ народ, който според Херодот е "втори по многобройност след индите". Чети директно изворите, в тях е истината, а не в книжлетата, набухани с идеологически клишета.
Няма такова нещо като "заслужили сме си го". Ако имаше и трябваше да се връща според сторени злини в миналото, българите щяхме да сме един от най-слабо засегнатите народи.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За Християнството
« Отговор #95 -: 11-12-2009, 12:19:37 »

Абе то и на испанците с Инквицията ръцете им са напоени с много кръв, ама днес живеят по-добре от нас. За немците какво да кажем? После, колко от ония хора, чиито ръце са изцапани с кръв, са се преродили и днес в българи или немци?? Кармата и колективна ли може да бъде? В коя точка от Земята не е пролята кръв?? В никоя. И кой може да каже, че ако в предишен живот ти си убивал по една или друга причина, в този живот нямаш всички необходими предпоставки не да бъдеш убит или малтретиран, а напротив- да имаш всичко, и възможността да правиш добро?!
Какво и е лошото на нашата участ? Това че живеем на Балканския полуостров не е ли все пак по-добре, отколкото ако живеехме в Третия свят, където хората измират от глад и болести, които ние можем да си позволим да лекуваме по какъвто начин си искаме?! Какво са ни криви на нас хората живели преди 1000 години за това, че днес ние пътуваме по света, четем всякакви книги, имаме интернет, имаме образование(!!), обаче сме кухи лейки които предпочитат да възбуждат най-ниските си емоции, защото е по-лесно! За еволюцията мога да се съглася, че е колективна и индивидуална, но за кармата не знам...
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За Християнството
« Отговор #96 -: 11-12-2009, 12:42:14 »

Petko, oтвори си очите, за целта в интернет има предостатъчно материал. Няма "прабългари", няма славяни. По тези земи от памтивека живее един и същ народ, който според Херодот е "втори по многобройност след индите". Чети директно изворите, в тях е истината, а не в книжлетата, набухани с идеологически клишета.
Няма такова нещо като "заслужили сме си го". Ако имаше и трябваше да се връща според сторени злини в миналото, българите щяхме да сме един от най-слабо засегнатите народи.
Точно пък на интернет ли ще вярвам ;D :D :D :D Извори съм чел. Ти кои имаш предвид?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:За Християнството
« Отговор #97 -: 11-12-2009, 13:32:54 »

Това което съм чела мисля че от Едгар Кейси  е че душите се прераждат при врага за да се изплаща кармата - гледаш децата на врага а те - твойте .
 А за преражданията съм по скоро склонна да вярвам , че преминава част от аза в ново тяло - и не за да изкупва грехове а по скоро да стигне до някаква истина която сам търси  :surpris_23:
В една книжцица беше доста добре и простичко обяснено как цялото има знанието - но когато то се раздели губи част от него .
Обяснението за съществуването ни е :  да преживееш нещо - не само да знаеш, че съществува. / в книгата де - аз още не съм го намерила сама за себе си  /
« Последна редакция: 11-12-2009, 13:44:19 от kriss »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За Християнството
« Отговор #98 -: 11-12-2009, 14:43:21 »

А за преражданията съм по скоро склонна да вярвам , че преминава част от аза в ново тяло - и не за да изкупва грехове а по скоро да стигне до някаква истина която сам търси  :surpris_23:
  / [/sub]
:Content_14: Крис, намирам това съждение за много интелигентно и много по-смислено отколкото всичките набивани страхове за греха! Идеята ти за преминаването на аз-а също много ми допада, жалко че сега имам да пиша други работи иначе с удоволствие бих поразсъждавала по темата
Идеята на Кейси за врага обаче...някакси не ми е лесно да я приема, защото не приемам, че има такова нещо като "враг", но все пак допускам, че малко сме извън контекста на това, което е казал той..
Активен

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #99 -: 11-12-2009, 15:33:59 »

Никой, не може да устои на Божието Слово.

Евреи 4:12 Защото Божието слово е живо, деятелно, по-остро от всеки меч остър и от двете страни, пронизва до разделяне душата и духа, ставите и мозъка, и издирва помислите и намеренията на сърцето.

2 Коринтяни 10:3 Защото, ако и да живеем в плът, по плът не воюваме.     
4 Защото оръжията, с които воюваме, не са плътски, но пред Бога са силни за събаряне крепости.   
5 Понеже събаряме помисли и всичко, което се издига високо против познанието на Бога, и пленяваме всеки разум да се покорява на Христа.

Това е силата на Бог, да събаря всичко, което е против Неговото познание!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 21 запитвания.