Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За Християнството  (Прочетена 54965 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За Християнството
« Отговор #120 -: 17-12-2009, 13:49:10 »

Аа, бабче, за акъля...май май и там те гоним, не се подценявай :)
« Последна редакция: 17-12-2009, 13:51:38 от Angie »
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:За Християнството
« Отговор #121 -: 17-12-2009, 13:53:03 »

Анджи е желязна...
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #122 -: 17-12-2009, 14:31:02 »

 :kisss:Eй, вижте какво изрових от торбата със съкровища...


...Доброто сякаш вехне, а злото разцъфтява. Съблазънта сякаш шествува със смях, а благоразумието отстъпва с плач. Справедливостта сякаш чезне, а насилието побеждава. Знанието сякаш се потулва, а невежеството тържествува, подлостта сякаш властвува, а благородството се потъпква, любовта сякаш секва, а злобата се шири и уважението сякаш се похищава от праведните и се предава на  эзлите. Коварството сякаш бодърствува, а верността спи. Лъжата сякаш цъфти, а истината съхне безплодна. И правдата  сякаш отстъпва , препъвайки се , а неправдата  следва пътя си , правосъдието е в отчаяние, а несправедливостта – горда , пристрастието е пълномощник на управниците ,  онеправданият си остава унижен, а потисникът с това се гордее, алчността е раззинала паст и жадно поглъща отвсякъде  и близкото и далечното , съгласието е трудно постижимо, чезне: Злите съперничат с небето , а праведните искат да потънат вдън земя.От върха на почитта, доблестта е захвърлена на самото дъно на пропастта , низкото се уважава , а извисеното  го прокуждат,   властта преминала от достойните  към недостойните , а животът радостен и весел , се провиква:”Скрих  добродетелите и дадох  път на пороците.”   с.12

                                       Калила и Димна.София, Издателство Отечество.1988г.  247с.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:За Християнството
« Отговор #123 -: 17-12-2009, 14:40:22 »

Извинявай ,но от къде е туй чудо.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За Християнството
« Отговор #124 -: 17-12-2009, 14:48:33 »

Калила и Димна са два чакала- сборника е мъдри разкази, какво ставя ясно от цитата на бабчето. Май след това този сбрник е включен в друг един полулярен- Панчатантра. Бабче, отново в десятката! Страхотен текст си извадила! Най-много ми харесва това : "а праведните искат да потънат вдън земя".
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:За Християнството
« Отговор #125 -: 17-12-2009, 15:19:48 »

Само не мога да разбера,защо постоянно цитирате индийски епоси или басни-незнам как се казва.Тука пише тема -християнство.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:За Християнството
« Отговор #126 -: 17-12-2009, 16:25:53 »

Кристиян , аз съм християнка. Какво лошо има човек да се интересува не само от себе си или собствените си разбирания.
Когато видиш и усетиш любовта - няма значение, каква народност или какъв език говори човека у когото се е родила. Мъдрост притежават не само християните - тя е човешка .
:kisss:Тука кво си мерите ,бе деца...годините или акъла...Ако е за годините ...вие гоните!!!За акъл ...е и аз гоня...

 :heart_2:  Пожелавам ти здраве и дълголетие бабо Марина  и да ни даваш акъли , както го правиш досега .

Най умният начин според мен да покажеш на някой грешката му е не като му я посочиш директно а да му загатнеш .
« Последна редакция: 17-12-2009, 16:41:05 от kriss »
Активен

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:За Християнството
« Отговор #127 -: 17-12-2009, 17:29:06 »

Какво означава "Аз съм християнин/християнка"? Как се определяте като такива? Ходите ли в църкви, спазвате ли някои от празниците, постите и другите канони на деноминацията, към която се самоопредеяте? Вярвате ли в символа на вярата? Ходите ли да се кръстите пред "чудодейни икони"? И други въпроси имам, но предпочитам да ги поставям в ход на дискусия.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:За Християнството
« Отговор #128 -: 17-12-2009, 18:31:02 »

Покръстена съм тайно - не в църква , в къщи . Отгледана съм в семейство, което спазва християнските традиции . Отричала съм се и съм се покайвала след това . На църква ходя не само по празници ами и ей така ако се сетя за близък, който вече го няма или просто ако се чувствам объркана - любимото ми място за усамотение е на един връх в Родопите в един параклис . Качвала съм се безброй пъти до Кръстова гора - до кръста ходя за да се помоля - но себе си пак намирам на една скала - казват и Караджов камък , губиш представа за време там.  
В Бачковският манастир има ритуал - пренасят иконата на Богородица  от едно параклисче в гората до самата обител , след тази икона съм вървяла на нея съм се молила.

Спомних си разговор с приятели за църквата в Рупите - имаше спор / млада съм паля се  ;D /
Та имахме различни мнения за това как трябва да се изографисват църквите - аз харесвам стила на Светлин Русев . Патриаршията в Царевец също ми е правила голямо впечатление по начина който е изрисувана / да не кажа, че това беше вдъхновение дори за мен и това място беше върху първото ми платно - дотогава рисувах само уши и очи /


Мислила съм и по въпроса дали трябва да се опеделяш като християнин ако не спазваш нито пости нито божиите заповеди, казвала съм си - не , не трябва но после се замислям за самата себе си, колко пъти съм грешила и как ми се иска да не бъда зачеркната заради грешка за която се покайвам
...

Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #129 -: 17-12-2009, 21:53:04 »

Аз съм от днес във форума и виждам,че не се вслушвате в най-големия(особенно Петко),а се стремите към духовно извисяване.Някой хора пишат с голямо самочувствие,сякаш са екстрасенси,астрофизици,микробиолози и имат две висши по философия и теология.Според мен християнството го оставете на мира-първо се оправете с йогата.Извинявам се ,ако съм засегнал някой,но това ми е първото впечатление.
Във форума разглеждаме въпроси дето ако ги зададеш на прагматик няма да го затрудниш - морето му е до колене, но ако потърсиш по-задоволителен отговор ще разбереш, че нито науката (на сегашния си етап от развитие) нито половината религии могат да ти отговорят. Нормално е да имаме по-голямо самочувствие от такива хора дето си ги изброил - ние поне търсим отговорите, а те още не са започнали да ги търсят, защото си мислят, че ги знаят.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За Християнството
« Отговор #130 -: 17-12-2009, 23:09:49 »

Крис много ми е интересно ти какво си си спомнила за твойте 28годинки или Петко.Гордоста не води към добро.
За чия гордост говориш? И на какъв език приказваш въобще? :surpris_23:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #131 -: 18-12-2009, 12:54:26 »

 :kisss:Веднаж вече писах за себе си...определям се като КОСМОПОЛИТ, който се опитва да намери ОБЩОТО  в ЦЯЛОТО.Обаче до тук се стига, след много напъване , опъване и жилание.След като се опитвах да кача връо,с бая неща се наложи да се справя.Та се наложи да прочета , да помисля, да осмислям това знание, до което успявах да се докосна.Та от там и разбрах, че християнството наследява други религии...или няма нито една философия, рилигия, цивилизация, която да не е наследила друга.Няма и дори нито едно съзнание, индивид, които ,което да не наследява ...да не е наследник...и да не го наследят!!!Затова и за мен няма национални, етнически граници!!! Има ОБЩО ЗНАНИЕ, в което има от всички по нещо умно, мъдро...Нека да се опитваме да го откриваме и от него да се ползваме!!!Затова, аз, българката Мария Славова от село Срацимир, Силистренска област, често пействам, и ще ..всчко, красиво и мъдро  от всички народи и етноси!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:За Християнството
« Отговор #132 -: 18-12-2009, 13:06:32 »

 :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За Християнството
« Отговор #133 -: 18-12-2009, 20:00:45 »

Бабо :flowers2:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

xVEGANx

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • total liberation
Re:За Християнството
« Отговор #134 -: 25-05-2010, 22:07:15 »

Активен
Night of justice, knights of justice. Liberation's crusade's begun.

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:За Християнството
« Отговор #135 -: 28-05-2010, 23:04:40 »

Към Zloqd.Бих искал да помоля за един разговор с теб на темата за миналите животи.Имам същия въпрос както Angie.Ще се радвам ,ако се отзовеш на поканата ми.Мисля ,че мога да науча разни неща от теб по тия въпроси.живо се интересувам от тях и макар да имам известни наблюдения искам да знам метода ти за връщане в миналото.Желанието ми е и аз да умея в пълно съзнание по собствена воля да пътувам назад и напред във времето ,нещо което не мога за сега.Мисля ,че и Angie има какво за каже по въпроса,ако желае.С конструктивния анализ ,който забелязвам, че прави.Дори и да не стане дискусията на по задълбочено ниво,благодаря ви предварително. :thankyou:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #136 -: 29-05-2010, 10:27:24 »

През първите 7 години имах способоста като видя някой да получа видение какво е правил в предишен живот дори и да не сме се засичали тогава.
За последното си прераждане винаги съм знаел. Дори и излъчването ми не се беше променило докато не станах на 2-3 години.
На изток казват, че е проклятие човек да помни предишен живот, защото не можеш да имаш това, което си имал тогава (нито предмети нито социален живот).
Затова в сегашния живот доидох само с най-необходимия "ръчен багаж". В дадени ситуации правех мудри (съвсем несъзнателно) - знаех, че означават нещо, но какво точно...  Чак по-късно когато ми попадна йогийска литература разбрах, че мудрите съм ги правел съвсем на място според ситуацията. Понякога правех мантри или бандхи, гледах върха на носа или точката между веждите (пак доста преди да ги свържа с думата йога).
Запомнил съм и какви са усещанията когато съзнанието окончателно напуска тялото след края на прераждането - когато човек вече е в клинична смърт вестибуларният апарат отчита когато носят тялото. Слухът започва да отслабва - ако двама разговарят в същата стая (както стана при мене) постепенно започва да се чува все едно идва от другата стая (през това време невроните масово измират) след това започва да се чува с ехо - става съвсем неразбитаемо и накрая - все едно човек има вода в ушите.
И аз вместо да вляза в медитация се опитвах да разбера какво говорят тези дето правеха бдението - голяма грешка и от моя и от тяхна страна...
Знанието за другите прераждания - предимно през вторите 7 години от живота - несъзнателно по време на сън. Това са като пророческите сънища - никога не се забравят но вместо да ме пратят напред във времето ме връщат назад и след доста години успявах да направя връзката за време/място на въпросните събития.
Само два-три пъти се случи да се върна към едно и също прераждане, след като бях навършил 21. (въпросното прераждане е изиграло доста важна роля във формирането на сегашната ми карма - трябваше да опазя и традициите на даоска школа и живота на престолонаследник, а две дини трудно се носят под една мишница. Опазих и двете, но с какви средства ...).
Сега само ми се случва понякога (1-2 пъти) да преживея дежа-вю на някой исторически филм.

Смисъла на едно такова връщане е да намериш ключа към настояща карма. Но това което подхранва кармата са емоциите. Ако човек живее достатъчно дълго без да изпитва (а не просто без да показва) емоции кармата му загива.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:За Християнството
« Отговор #137 -: 29-05-2010, 10:59:38 »

Последните три изречения зарбирам много добре.кажи какво правиш за да реализираш това,ако обичаш.  :surpris_23:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:За Християнството
« Отговор #138 -: 29-05-2010, 15:50:45 »

Последните три изречения зарбирам много добре.кажи какво правиш за да реализираш това,ако обичаш.  :surpris_23:
  И аз следя темата с интерес и благодаря за отговорите! :love_028:
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:За Християнството
« Отговор #139 -: 29-05-2010, 19:18:54 »

  Zloqd,пропуснах да те попитам следното.Като  обмислих отговорите ти ,след това се сетих следното:Ти като си изпълнявал несъзнателно мудри и бандхи/ключове/ като си бил малък,спомняш ли си да си си пъхал езика ,зад мекото небце нагоре,случайно-зад носните кухини,така ,че да опре коста на черепната кутия отдолу,точно под мястото ,където се намира епифизата.?Ако разбираш какво те питам ,ще знаеш  защо те питам.Възможно е да си го правил ,като гледам какво ми разправяш.А щом си жив още,ако си го правил ,то е било успешно пренасочване на праната.Интересувам се ,защото ,досега не съм чувал ,някой да изпълни мудри и бандхи безсъзнателно.Ако си правил несъзнателно тратака и джаландхара както казваш,защо да не си постигнал и кхечари,например.?Питам сериозно,защото аз вече отрязох френума под езика ,а сега го издължавам и "доя" ,така ,че да стане успешна кхечари.Намерил съм и мястото за изпълнението ,само времето ще трябва да уточня допълнително.Но понеже изпитвам известна несигурност/не липса на смелост/ в абсолютно правилното изпълнение,затова те питам.Зная, че който е я направил тази мудра ,може да осъзнае кой е бил и къде и други подробности.Само дето не знам дали е възможно да я е изпълнявал някой като дете  с опита от предни животи.Възможно е да не си поставял този печат,което значи ,че използваш друга техника, за да посигнеш  каквото каза по горе.Така ,че искам да разбера!
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 22 запитвания.