Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За Християнството  (Прочетена 54992 пъти)

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #40 -: 03-12-2009, 22:37:03 »

Мантри, карми, прераждания.....Това е лъжа! Не се занимавайте с тези неща, това са проклятия, които се предават до 3-4 поколение. Аз съм се занимавал с йога повече от 20 години. Йога е религия, не само упражнения. По този начин имате достъп до демонични сили, които могат да ви контролират и а вие нямате контрол над тях. Понякога може да се гневите, да се карате без причина, да ви идват внезапно лоши мисли, за че живота ви е безсмислен, мисли за самоубийство и други. Това са тези сили, повярвайте ми, изпитал съм го.
 Исус казва: "Аз съм пътя, истината и живота". Няма друг път, няма прераждане. Библията е книгата на живота. Може ли да си представите че Бог, Създателят на всичко може да ви говори. Да, може, на мен ми е говорил, щом е говорил в миналото на пророците си, сега говори чрез Сина си Исус Христос.
Бог казва, изберете днес: Благословение или проклятие!

Аз избрах Благословение!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #41 -: 03-12-2009, 22:44:01 »

Злояд, що не си смениш ника на Апетитен!

Защото като реша, че някой продукт е менте и край - не можеш да ме накараш да ям от него.
Последния такъв случай са черните маслини - откакто четох, че ги боядисват с текстилна боя минах на зелени

Мантри, карми, прераждания.....Това е лъжа! Не се занимавайте с тези неща, това са проклятия, които се предават до 3-4 поколение. Аз съм се занимавал с йога повече от 20 години. Йога е религия, не само упражнения. По този начин имате достъп до демонични сили, които могат да ви контролират и а вие нямате контрол над тях. Понякога може да се гневите, да се карате без причина, да ви идват внезапно лоши мисли, за че живота ви е безсмислен, мисли за самоубийство и други. Това са тези сили, повярвайте ми, изпитал съм го.
 Исус казва: "Аз съм пътя, истината и живота". Няма друг път, няма прераждане. Библията е книгата на живота. Може ли да си представите че Бог, Създателят на всичко може да ви говори. Да, може, на мен ми е говорил, щом е говорил в миналото на пророците си, сега говори чрез Сина си Исус Христос.
Бог казва, изберете днес: Благословение или проклятие!

Аз избрах Благословение!
Какви пратики си правил? Много жалко е, че познавам и други хора дето след толкова дълъг опит като йоги са се отказали и не са намерили смисъл в това.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:За Християнството
« Отговор #42 -: 03-12-2009, 23:19:59 »

Досега не бях чувала мнение като на  roman_soldier   :o Изненадана съм.
Злояд, ти наистина ли познаваш и други хора с мнение като неговото?
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:За Християнството
« Отговор #43 -: 04-12-2009, 00:31:31 »

Злояд, що не си смениш ника на Апетитен!

Защото като реша, че някой продукт е менте и край - не можеш да ме накараш да ям от него.
Последния такъв случай са черните маслини - откакто четох, че ги боядисват с текстилна боя минах на зелени



 А с костилките ли ги ядеш?
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За Християнството
« Отговор #44 -: 04-12-2009, 00:37:50 »

roman_soldier, не идва ли всичко от Бог?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #45 -: 04-12-2009, 00:49:42 »

Досега не бях чувала мнение като на  roman_soldier   :o Изненадана съм.
Злояд, ти наистина ли познаваш и други хора с мнение като неговото?
Единия от тях ми е роднина, завършил в духовната семинария и е бил монах в един от манастирите - даже и от вегетарианството се е отказал и положи доста усилия да ме разубеди навремето. Това разбира се не означава, че сме загубили уважение един към друг. Всеки залита нанякъде в един или друг етап от живота си.

Злояд, що не си смениш ника на Апетитен!

Защото като реша, че някой продукт е менте и край - не можеш да ме накараш да ям от него.
Последния такъв случай са черните маслини - откакто четох, че ги боядисват с текстилна боя минах на зелени



 А с костилките ли ги ядеш?
Винаги ме е било страх да опитам да глътна костилка от маслина. Чувал съм, че се топят ама "страх лозе пази".
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:За Християнството
« Отговор #46 -: 04-12-2009, 00:52:58 »

няма страшно ,аз само така ги ям :Appetit_17: ,пробвай
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #47 -: 04-12-2009, 01:14:16 »

няма страшно ,аз само така ги ям :Appetit_17: ,пробвай
Като знам колко неща могат да се задържат с години по гънките на дебелото черво не съм напълно сигурен дали наистина се разтварят или чакат някоя по-сериозна клизма. Благодаря, но предпочитам да се въздържа.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #48 -: 04-12-2009, 02:13:39 »

Angie, всичко е от Бог, Той е създал света, Той създал и нас.
В тялото ни се намират всички химически елементи които се намират в почвата. Ние сме Негово Творение и Той иска да си общува с нас. Затова Неговият син Исус дойде на земята да умре за греховете ни. Да говоря за техники които съм правил няма смисъл. Правил съм повечето от асаните и включително и коремното и разбира се дишането. Няма да се върна там. Бях мъртав, сега съм жив. Бях проклет, сега съм благословен и благодаря на Бог за това. Не съм семенарист, това което обичам е да чета Библията и да слушам какво Святият Дух ме разкрива. Бях намусен, депресиран от време на време, нямах настроение, изнервен, болен от разни неща, сега Бог ме изцели, освободи и спаси. Имам радост, имам мир. Мирът идва от един източник само, това е Исус, принцът на мира. Ако търси някой мир от другаде няма да го намери и ако намери ще бъде за кратко. Най чудестното нещо е да чуствате Святият Дух и Той да ви говори, да усещате волята му за вас, да си общувате с Бога.
Приятели пазете се от проклятията. Не се оставяйте да ви духа източния вятър, това предупреждава Бог в Словото си. Вижте колко самоубийства, убийства стават. Хора избиват приятелите си, целите си семейства. Това са демонични сили които обладават тези хора и ги контролират. Ние обвиняваме хората за това, не това са демоничните сили, те не знаят какво мислим, но ни виждат какво правим и ни вкарват мисли в ума. Тези сили могат да напуснат само когато се произнесе Името на Исус, коетое над всяка власт в духовния свят. Аз няма да стана отново роб на тези сили. Никога. Искам да служа на Създателя, не на творението.  Йога колкото да изглежда примамлива с упражненията е проклятие. Може да имате полза в началото и да се чуствате добре, но крайния резултат е това. Понякога не разбираме защо ни се случват лоши неща или казваме защо само на мен става това. Това е защото не вярваме в Бог и нямаме ангел който да стои до нас.
Пазете се! Пазете се и от гледачки, баячки, на кафе, на ръце, тези които проклинат духове, от тези които разговарят с духове. Тези демонични духове знаят миналото, но бъдещето не го знаят. Те казват нещо което ще се случи и ако някой повярва това става. Бог знае само нашето бъдеще и Той ни го разкрива стъпка по стъпка само.
Има два вида гледачки, едните просто са се научили много добре да лъжат, а другите имат контакт с дух, който им дава знание. Някоя гледачка може да ви каже всичко за миналото и то да бъде верно, но след това лъжат за бъдещето. Нашето бъдеше е в ръцете на Бог. Той има план за нас, тези духове не знаят нищо за това.
Прочетете от Библията, Второзаконие 28 глава за благословенията и проклятията. Ето какво се казва в Левит 20:6
"И човек, който се отнесе към запитвачите на зли духове и към врачовете за да блудствува след тях, против оня човек Аз ще насоча лицето Си и ще го изтребя изсред людете му".
Ако някой е ходил да се покае. Да каже Господи прости на моето незнание. Аз съм ходил също, защото не знаех и при екстрасенс съм ходил.
Пазете се от екстрасенси, те използват дух, който им подсказва. Могат да ви кажат от какво сте болни и това ще е верно. Но Бог знае кое е най добре за нас и ако се обърнем към Него в молитва Той ще ни помогне, защото Той ни обича като Негови създания и има най доброто за нас.
Принтирайте си писмото от Бог, което пуснах днес и го четете всеки ден, дай те го и на ваши близки. Това е благословение. Ако не знаете как да се молите ще ви науча, ще ви напиша някои молитви. Ако искате за нещо да се моля пишете. Казвайте си сутрин молитвата в Матея глава 6, от стих 9 до 13.
А сега бъдете благословени от мен в името на Исус Христос.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За Християнството
« Отговор #49 -: 04-12-2009, 08:48:26 »

  :kisss:Еййййййййй, изтървала съм...кога дошли войниците...пък и доста са се изявили...
    Ех, деца,деца...едно от нещата ,които съм се опитвала да ви кажа е това:внимавайте!!! не залитайте в крайностите!!!Не четете и не приемайте писанията буквално,еднозначно, а вниквайте във философията на идеята...Всяко буквоядство е водило до грешен край ...точно от неразбиране на фило-софията на идеята...са си изпатили всички религии...а те са пак от там, пак от Природата, но много от тях са прилагани от обикновени хора, хора от ежедневието и когато се каже... не пожелавай ,тълкува се като не посягай!!!ами къде тогава остава мисълта...там колко неща си пожелаваме...
Многоуважаемият roman_soldier е прав по отношения на много от новите явления, но те си съществуват, те са част от  еволюцията на индивидите...обаче, основа на всяко надграждане на всеки  е неговият МОРАЛ!!!Той МОРАЛЪТ трябва да е устойчив е неподвластен на манипулации...Аз винаги съм била любопитна да се срещна с такива хора, но никога не съм си го позволила, най-вече от гледна точка на запазване на ТВОРЧЕСКИЯ момент в собственото си развитие!!!Аз искам, аз да открия на какво съм способна, какво от всичкото навитичко мога САМА да развия!!!
     Многоуважаеми roman_soldier , виждам , че се опитваме да работим на една нива, но с различен инструментариум, и по различни методики!Няма нищо лошо в това , всеки ще докосне някого, някога!!!Само не знам, дали така ми се струва или наистина е така , но усещам леко заповеднически тон, категоричност в изказа...звучи ми така...САМО АЗ СЪМ ПРАВ И НИКОЙ ДРУГ...ВИЕ СТЕ...НЕМА ДА ПРАВИТЕ ТОВА, ОНОВА, Т.Е НЯМА ДА СЕ РАЗВИВАТЕ, НЯМА ДА ТЪРСИТЕ ПО СВОЙ СИ НАЧИН БОГ!!!А ТОЧНО ТАМ В МНОГООБРАЗИЕТО БОГ ОПОЗНАВА САМ, СОБСТЕНИТЕ СИ ВЪЗМОЖНОСТИ ДА ТВОРИ НЕПЕВТОРЯЕМОСТ!!!
   Аз съм убедена, че най-вече влияе собственият пример, собствените ни дела...по делата ще ги познаете..., а не виждам никъде нещо за тебе, от тебе, кой си, що си , от къде си, пък и как стигна до тук...ти ще ли си пример поне за един???

    
« Последна редакция: 04-12-2009, 09:09:58 от mariiina »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:За Християнството
« Отговор #50 -: 04-12-2009, 12:56:31 »

Злояд,ти какъв си бил в предишния живот? Разкажи ни какво си спомняш.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #51 -: 04-12-2009, 16:49:46 »

Здравей Mariiina,
Задаваш много въпроси и на много неща търсиш отговор. Това на снимката е моето духовно въоръжение. Прочети Ефесяни глава 6 от стих 11 до 18 и ще разбереш за какво оръжие става въпрос. В живота съм мирен и смирен, ако не съм старая се. Това което пиша тук е съвет и също ви умолявам за тези неща. Това е заповед от Нашия Създател Бог, но също Бог ни е дал и воля така че ние решаваме какво да правим. Има духовни закони, има и физически. Физическите ги знаем, ако скочим от 10-ят етаж, няма да станем по красиви, но някои хора го правят в следствие на отчаяние и депресия. Ние минаваме през различни трудности и скърби но ако някой направи това, това е под влияние на демонични сили. Ако пипнем контакт 220 в, какво ще стане, можем да умрем и ние знаем това. Това са физически закони, ние познаваме много от тях. Но Бог е дал и духовни закони и ако не ги спазваме също има последствия и то сериозни. Това което е казал Бог в Библията да не правим е заповед. Това не означава че нашите творчески възможности ще се ограничат. Исус казва: „Ако познаете истината, истината ще ви напвави свободни“. Всеки дар е от Бога. Всяко добро е от Него. Ако някой обича да рисува, да пее, има дарба в някой занаят, ако е добър в професията си, това е дар от Бога. Също можем да искаме Бог да ни благослови в някоя област.
Философията говори само за относителна истина. Няма относителна истина, има абсолютна истина и това е Бог, нашият Създател. Бог ни е вложил стремеж към духовното, стремеж към творчество. Той не ни е направил роботи. Ние сме творци..
Какво е морал? Кое е морално и кое е неморално. Понятията са малко размити в нашето съвременно общество. Ако четете Библията ще разберете кое е грях и кое не. И пак казвам Бог не ни налага нищо, Той ни е дал воля да изберем живот или смърт, благословение или проклятие.
Аз съм извървял моя път в лутане и търсене на истината. Това е Словото, Това е Исус.
А по отношение на това кой съм, роден съм в Сливен, женен съм, имам три деца и благодаря на Бога, последните години живях в София, напуснах България през 1990 г, живея в чужбина, идвам си в България през лятото, ако Бог ми отвори път, занимавал съм се йога, бил съм вегитарианец много години, бях последовател на Петър Дънов, 1998 повярвах в Исус в Сливен и благодаря на Бог. В една песен се казва, всичките ни грешки ни доведоха до Теб, Господи. Това се случи с мен.
Активен

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #52 -: 04-12-2009, 17:03:23 »

Здравейте,

Разбирам че има много родители които участват на този форум. Искам да ви дам съвет, благославяйте децата си. Казвай те им Бог да ви благослови. Ако ги изпращате на училище казвайте им Бог да те опази, Бог да ти даде мъдрост и знание. Вечер когато си легнат може да им четете от детската Библия.
Детска Библия, Издателство Верен, Г. Ингверсен. Аз съм го правил много години. Децата се успокояват и заспиват спокойно.

Бог да благослови дома и семействата ви. И не забравяйте да се молите. Матея 6:9-13.

Активен

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #53 -: 04-12-2009, 17:08:53 »

И пак здравейте,

Участвам във форуми на този сайт: http://www.zemianazaem.com/category/soul_body/.
Имам коментари за алтернативно хранене и лечение. Някои от тях са много интересни. Прочетете ги и може да помогнете на ваши близки, приятели или роднини. Ще разберете как се излекувах и от кожен рак.

Благословение!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #54 -: 05-12-2009, 00:10:02 »

Злояд,ти какъв си бил в предишния живот? Разкажи ни какво си спомняш.
Практикувах някаква форма на йога, повлияна от тибетския ламаизъм. Трябва да е било в средна азия. Веднъж или два пъти съм виждал предишното си тяло отстрани - бях по скоро ариец отколкото със съвсем тъмна коса и по-нисък на ръст и набит отколкото съм сега. Обучаваха ме в ходене над земята, но така и не го научих както трябва.
  В сегашния ми живот много дълго време (още преди да ми е попадала йогийска литература) правех вайрочана мудра по за няколко секунди, когато се случеше да чуя хубава новина за да не си лепна задните части в тавана от кеф. Правех и някои други мудри и мантри (без да знам значението им - просто навик). Като дете вътрешното ми състояние беше толкова устойчиво, че доста често приятелите ми ме питаха " Ти луд ли си или не усещаш болка когато някой те удари?", а освен това имах и много добра дългосрочна памет (но сега толкова информация ми е минала през главата, че вече не е услужлива)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #55 -: 05-12-2009, 18:56:59 »

Здравейте,
Духът може да се отдели от тялото. Ап. Павел говори, в 2 Кор. 12:1 Принуден съм да се хваля, при все че не е за полза; но сега ще дойда до видения и откровения от Господа.     
2 Познавам един човек в Христа, който, преди четиридесет години, (в тялото ли, не зная, вън от тялото ли, не зная, Бог знае), бе занесен до третото небе.    
3 И такъв човек, познавам, (в тялото ли, без тялото ли, не зная; Бог знае),    
4 който бе занесен в рая, и чу неизразими думи, които на човека не е позволено да изговори.
Това става въпрос за него.Той е бил отнесен на на небето и е видял рая. Знам вярващи, които също са имали този опит. Това е Бога. На мен Бог ми е показвал че Сатана(Дявола) реално съществува. Библията казва че Сатана може да се преправи на светъл ангел. Тези сили, които ти позволят да правиш така не са от Бога. Ти не можеш да го правиш сам без помоща на други сили. Това са сили на нечестието в поднебесните места. Сатана няма достъп на небето. Тези сили могат да те отведят някъде, но само под небето. Може да са приятелски в началото но имай предвид, че могат да те накарат да човек направиш някое безумие, като самоубийство, да си блъсне колата в някое дърво и други. Тези сили могат да упражнят нежелателен контрол върху теб. Ако желаеш мога да ти кажа как да се освободиш и да познаеш силата на Бог и Неговия Син Исус. Името на Исус е над всяко име на земята, на небето и под земята, освен Отец. Святият Дух е Божият Дух, от Него няма по мощен.
Благословение!
Активен

roman_soldier

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Ефесяни 6:11-18
Re:За Християнството
« Отговор #56 -: 05-12-2009, 19:07:35 »

Забравих да ти пиша за прераждането. Няма прераждане, това са имитации на духове, които дават тази представа. Има много книги, медитации и други практики, които уж казват за предишни животи на хора. Това са имитации на духовно ниво. Не забравяй, тези духове имат знание за миналото и са имитатори. Исус казва за Сатана, че е крадец, лъжец и убиец. Да убие това иска той, преди да сме познали Исус, за да нямаме вечен живот.  Ако вярваме в Исус, един ден ще имаме духовни тела, а тялото отива в пръстта от която е и създадено и оживено от Божия дух. Духът, който Бог ни е дай е вечен. Трябва да изберем сега на земята, къде да отидем един ден и къде да живеем вечно. Бог ни обича и ни желае само добро.
Благословение!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За Християнството
« Отговор #57 -: 05-12-2009, 19:45:43 »

Забравих да ти пиша за прераждането. Няма прераждане, това са имитации на духове, които дават тази представа. Има много книги, медитации и други практики, които уж казват за предишни животи на хора. Това са имитации на духовно ниво.
Това е твоето мнение. Изпитал ли си нещо конкретно и доказуемо, че да си толкова категоричен? :surpris_23:

А за очистителните йога техники какво ще кажеш? ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:За Християнството
« Отговор #58 -: 05-12-2009, 21:44:13 »

roman soldier, много ми е интересно като как така всичко е от Бог, той е Създателя на всичко, обаче видиш ли, злите сили не са от него? Какво искаш да кажеш, че има и друг Създател освен Бог- този, който е създал злите сили?!? Извинявай, но препрочитайки ти постовете точно с това убеждение оставам, а аз не случайно ти зададох именно този простичък въпрос, а ти и в двата си поста даваш противоречив отговор.
Аз се радвам за теб, че си намерил Бог. Ако наистина си го намерил. Не вярвам, че Бог ни разделя по какъвто и да било принцип, както ние сами се разделяме- на будисти, мюсюлмани, невярващи. Дори не мисля, че има невярващи- просто не всички вярват че Бог е добродушен старец с дълга бяла брада.  Също така, много удобно Сатаната да е виновен за всичко лошо, което хората правим. Рая в небето, ада под земята... това са представи от времето, когато се е вярвало, че Земята е плоска... Аз не вярвам, че има нещо друго освен Бог. Сатаната и злите сили са приказки да плашат децата и простолюдието и греховете са много удачен повод някой да събира пари за опрощението им.
Хубава метафора би се получила от това, че си обиколил света, и накрая си се върнал откъдето си тръгнал, и си намерил това, което си търсел. Само че за това не е крива йога, и не е крив света, а сме си криви ние, които не знаем, че това, което търсим си е вътре в нас, и чакаме някой да дойде да ни го каже.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:За Християнството
« Отговор #59 -: 05-12-2009, 23:09:54 »

Библията може би е била хубава книга в оригинал, но да не забравяме кой е нейния рецензент - църквата.
В началото църквата е била инструмент на власта и с времето самата тя придобива независимост и огромна власт. Неслучайно византийският император Константин IV Погонат се преборва за създаването на източноправославната (автокефална) църква, за да е политически независим от Рим.
Един от папите на католическата църква заявил, че във власта на папата е дори да сваля от престола короновани особи и го е показал на практика. Единствения по-известен случай, когато църквата е била разследвана от краля е случая с тамплиерите. В останалото време почти през всичките тези векове от идването на Христос до края на средновековието църквата е държала хората в подчинение чрез страх и невежество и затова съм по - склонен да вятвам на свитъци, които са били изгубени малко след новата ера и намерени в наши дни отколкото на нещо писано от нагаждачи (не знам до каква степен са осакатили замисъла на светото писание).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 22 запитвания.