Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на vladi - открих го!  (Прочетена 50279 пъти)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #120 -: 24-11-2009, 14:14:58 »

benato, благодаря и за подкрепата.  :love_026:

Абсолютно си прав! Старая се да подходя с правилна нагласа, за да не се изкушавам и в основни линии имам подготовка, своеобразен тренинг дори. Чувствам, че съм неподготвена в друг аспект - да давам обяснения на (не)познати, затова ядох. Когато гладувам, предпочитам да отклонявам покани, за да не се чувствам неловко от въпросите и неразбирането на околните, но в случая трябваше да уважа приятелите на съпруга.

При всички положения ще си направя 10-те дни. Лесно ми е за момента. Дори обмислям да нулирам броенето, т.е. днес да ми е ден 2 вместо 6. Мислиш ли, че идеята е добра? Понасям го изключително леко, струва ми се, че и тегло не губя.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #121 -: 26-11-2009, 09:25:37 »

Ден 7
Без никакво съмнение - най-неприятният! Събудих се с главоболие, каквото не съм имала от години! В добавка: болки в китките, лактите, раменете и едното стъпало. Всички са ми или слаби места или съм имала травми през годините. Това ме наведе на мисълта, че тялото май се е захванало да чисти ставите.

Малко гимнастика, ци гун, енергични разходки подобриха кондицията ми. Хубавото бе, че нямаше спад на енергията, нито неизменния ми 'спътник' - замайването.

Ден 8
Ситуацията сякаш е овладяна. Имам единствено болки в китките, но са значително по-поносими.
Започнах деня с чаша вода и лъжица оцет. Новата ми реколта се получила доста по-киселка.  :surpris_23:

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #122 -: 30-11-2009, 09:47:23 »

10-дневния житен режим го завърших и малко по-късно ще пиша за резултатите. А сега...
Драги съфорумци, заповядайте да се почерпите. Поводът? Остават ми още няколко годинки до 40-те! Когато започва животът!   :peperudi:


Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #123 -: 30-11-2009, 10:54:01 »

мерси Влади за почерпката , хрупам ябълка като нямам друго под ръка  :Content_22:
« Последна редакция: 01-12-2009, 00:34:09 от Даниела »
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #124 -: 30-11-2009, 22:29:45 »

Влади, страхотна почерпка  :Content_14:
Имаш хубав повод на много хубав ден  :whistling2 - emotloader:  Пожелавам хубавите дни и пводите за празнуване да не спират! Пожелавам ти много любов- вълнуваща, завладяваща, опияняваща! Пожелавам ти много сбъднати мечти и прекрасни моменти със семейството и приятелите! Пожелавам ти  да започнеш живота на 40 с много мъдрост и да го продължиш с много жизненост!
 :flowers2:
Активен
Намасте :)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #125 -: 01-12-2009, 09:49:51 »

Darby, много благодаря!  :flowers2:

Сега да обобщя за житния режим.
Всичко си мина според очакванията.  :) Трудности - почти никакви, ако изключим лекото замайване, за което ежедневно писах. Наруших режима еднократно, но без преяждане (5-6 печени бадема, ½ домат и няколко парчета краставица на салата, 5-10 парчета печен картоф с подправки). Приемам съвети как вие се справяте с подобни ситуации.  :) Отказвате покани, отивате, но обяснявате, че не може да се храните, отивате и се храните колкото да не биете на очи или пък друго.  ???

От ден 7 до края имах силни болки в ставите. Първоначално се събудих с тях, в последвалите дни се появяваха едва в края на деня. Добре се повлияваха от топъл душ, масаж, гимнастика.

Радвах се на добро настроение и кондиция.

На 2 пъти ми се появяваха екземи с големината на монета от 1 лв., изчезваха до 2-3 дни - обяснявам си го с чистенето. Също така се 'порадвах' и на прозрачен секрет от носа за около ден.

Килограми мислех, че не свалям, но като се качих на кантара, се оказа че съм - 1,200 кг, което ме устройва идеално. Предполагам, че до дни ще го върна без да полагам особени усилия.  :)

С две думи: хареса ми. Със сигурност ще го направя отново. По-лесен е от плодово-чайния режим, но отстъпва на гладуването в духовен аспект.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #126 -: 01-12-2009, 11:34:20 »

 :Content_14: браво Влади, аз от единствения ми житен режим качих 3 килограма  :Confus_3:
...а съвет за справянето не мога да дам, при всеки човек е различно- на мен ми е лесно. Снощи бях навън, караха ме да ям сачове с пилешко месо, да пия алкохол,  казвам че нямам желание, пия си чая и водичката, боднах няколко грахчета и картофи от сача  .... обаче днес имам много слуз, нагълтах се с цигарен дим  >:( затова обикновено не излизам по заведения...
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #127 -: 01-12-2009, 12:42:29 »

Живот и здраве след половин година като влезе в сила забраната за пушене по заведенията, ще се почустваме и ние като бели хора  :police:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #128 -: 01-12-2009, 13:26:06 »

Аз,също чакам тази забрана да влезе в сила,но силно се съмнявам,че ще се спазва :surpris_23: :police:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #129 -: 01-12-2009, 13:42:43 »

Vladi, честито и от мен, успешно да ти целят стреличките, по каквото си се прицелваш - празно да няма!  :flowers2:

Светльо, вярвай, не се съмнявай, добрите дни за нас непушачите идват. И аз ги чакам отдавна  :Content_14:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #130 -: 01-12-2009, 13:44:27 »

 :kisss:Аз много, много не цепя басма на агресивните месоядски мнения - каквото повикало - такова се обадило...тогава аз задавам въпросчета от сорта на ...да не би гимнастичките да имат телата и гъвкъвостта от кюфтета и пържоли, дали фотболистите ако се намаат с кюфтета и пържоли ще са по -бързи, дали човек след като се е налапал- прекалил дори с вегетарианска храна може веднага да грабне мотиката и да копа... и дали аптеката от моята градинка е по-полезна от градската аптека,дали е по-добре да вися пред докторските кабинети или да се разхождам в парка, дали е по-добре да си давам парите за плодове и ядки или за нещо което се разлага...и дали ако си видяха храната под микроскоп биха я хапвали със същият апетит... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #131 -: 14-01-2010, 14:37:28 »

vladi, какво става с теб?!? Къде се губиш? :surpris_23:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #132 -: 01-02-2010, 16:52:12 »

Привет! И благодаря на всички за хубавите думи!  :flowers2:
Имам много за разказване и още повече за четене тук, във форума, но май ще е от утре!  ;)

Днес само споделям, че ми е ден за гладуване на вода.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #133 -: 01-02-2010, 20:18:03 »

Ще чакам с интерес разказите ти ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #134 -: 02-02-2010, 08:29:43 »

Гладуването вчера мина нормално, днес е ред на плодовете.

През последните 2 месеца се бях превърнала във висококвалифицирана болногледачка. Само касинката и табелка с името на ревера ми липсваха! И докато бебетата се повлияват лесно от лечебния процес - ден-два на кърма и евентуално плодове, и нищо им няма, то ситуацията е доста по-сложна със 7-37-57 годишните "деца"! То не бяха лекари, изследвания, консултации и... пак отначало. Споделяла съм, че синът ми го лекувам с хомеопатия, но се наложи да сменим специалиста, а точно по Рождество трябваше да го тровя с поизведенията на алопатичната медицина! Най-сетне намерих нов хомеопат и започнахме изчистване на поразиите. Големите "деца" продължават да не слушат и да си гълтат хапченцата.  :(

Дотук с лошото! Гости от чужбина и 2 позабравени приятелства ми връщаха настроението, а суровоядството си ме крепеше като цяло (незичерпаема енергия + ведри мисли ви звучи познато, сигурна съм). По празниците предимно гладувах - не планирано, явно тялото си го искаше. И 1 ябълка да хапнех, съвсем скоро започваше силна кашлица и обилен секрет от носа. За първи път ми се случва подобно нещо, но без да му мисля много, съобразих се. Ако гостувахме на приятели, наслаждавах се на малко плодове; останехме ли у дома, отдъхвах с пълен глад. С времето всичко се нормализира.

От цялата негативна енергия се развалиха 3 уреда, вкл. PC и робота ми. Не ме питайте как я карам без незаменимия помощник! Когато човек от години е свикнал на подобни благинки, хмм... повече от неудобство си е. Преживявам предимно на плодове, кълнове и малко салати, като вместо да стържа на ренде до припадък, ръфам измитите цвекло, ряпа, алабаш, целина. Зелените нектари приемам под формата на салата от спанак.  :)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #135 -: 02-02-2010, 08:45:25 »

Продължавам с нови сили!  :Content_22:
За да запазя тонуса си, стараех се всеки ден да правя поне сурия намаскар, а когото имам време, и малко джогинг.

Намерих си аудио книга "Подсъзнанието може всичко" и в свободните минути я слушах, чета и същата за деца от 3 до 12 г. Обогатих библиотеката със 'Суровоядство за заети хора', една руска книжка с рецепти от далечната 1965 и разни други полезности. :)

Доста се поувлякох по Фредерик Патенод. Може би защото не приготвя сложни блюда, предпочита плодове и цитира други мои любимци като Греъм, Шелтън и Албер Мосери.  :) В момента препрочитам неговата The Raw Secrets.

Това е от мен съвсем накратко.  :peperudi:

Хубав ден на всички!  :love_028:

Редактирам се, защото пропуснах нещо важно. Обичам на рождения ми ден и на Рождество да си правя равносметки, а да започвам следващата година с новогодишни обещания. Ето и моите за 2010:

За семейството:
- да намаля маята в хляба, който им приготвам и постепенно да ги приуча към квасен хляб
- да продължа с ежедневните  2 с.л. кълнове на сина ми
- да не пропускам да им предлагам салата за обед и вечеря
- да затвърдя закуската от плодове на детето
- да няма ден без разходка, без приказка и без положителни утвърждения

За мен:
- да си подаря 3 100% сурови месеца, без кашу, без маслини, без сушени плодове и всичко, за което има и бегло съмнение, че не е сурово
- да овладявам йога и ци гун
- да прочитам всеки ден поне 2 стр. от напечатана книга  :)
« Последна редакция: 02-02-2010, 09:02:24 от vladi »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #136 -: 02-02-2010, 09:51:52 »

Здравей Влади, ще е интересно да споделиш за "Суровоядството за заети хора"  :)- някоя нова рецепта  ;D
...това за маята в хляба и аз го мисля- за сега просто съм намалила количеството в хлебчетата, с квас още не съм правила
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #137 -: 02-02-2010, 12:43:08 »

Дани, със сигурност ще понапиша някои рецепти, изглеждат ми простички.

У дома правих типов хляб с цвиг и никак не го харесаха - влажен бил, сбит, твърд. Сега успешно намалям маята, да видим кога ще ме усетят.  :D 1-2 пъти седмично пека, иска ми се е да е максимално здравословен.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #138 -: 02-02-2010, 13:47:09 »

Влади много е хубаво че отново пишеш.  :)Хубави обещания си написала. И на мен ми е интересно за Суровоядството за заети хора и ще чакам рецепти.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #139 -: 03-02-2010, 10:26:32 »

Деси:kisss:

Създадох нова тема за рецепти от книгата и вече сервирам първа порция супи.

Вчера май малко прекалих с ябълките и се загуби приятното чувство на празнота в стомаха. Ама мнооого са сочни и вкусни тези родни златни превъзходни! По-късно през деня хапнах 1/2 киви, 1/2 портокал и сока на още 2 от тях.
 

Страницата е създадена за 0.055 секунди с 22 запитвания.