Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на vladi - открих го!  (Прочетена 50262 пъти)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Сряда
- сусамово мляко
- салата от зеле, моркови, целина, кълнове от люцерна; маслини и домашен хляб със семена
- череши и шепа черници
- задушени пресни картофи с чесън, копър и магданоз, салата от домати и краставици

Четвъртък
Мило дневниче, сънувах лош сън, който ми навя мъчителни спомени; събудих се с главоболие и без настроение, без желание за каквото и да било. Аха-аха да ме обхване депресия. Направих си зелен чай и го пийнах на малки глътки да ми стопли сърчицето. Поплаках си. Мобилизирах се за 30 мин. тренировка, хладен душ.
Нямам желание за храна, но все пак:
- зелен нектар с магданоз
- череши

Чувствам се малко по-добре.  :)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

и аз често сънувам някакви глупости и гадости... по принцип съм забелязала, че ако не се съсредоточа в съня когато се събудя, ги забравям веднага... трябваше веднага да си направиш зеленото нектарче и да забравиш :-*
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Марулче, благодаря ти, мила.  :-*
За мой голям срам бях изпила на нектар всичко зелено от хладилника. Трябваше да се разходя до пазарчето за магданоз :) Запазило ми се с в съзнанието, че магданозчето не е препоръчително за кърмачки (намалява млякото) и се ограничавах, тъй като го обожавам. Снощи прегледах книгите си за билки и установих, че всичко е било напразно - листата спомагат за образуването, а семената - за намаляването на млекцето. В почти среднощна доба хукнах да причаквам бабичките пред сергиите.

В трудни ситуации си напомням думички, които видях, че и Петко скоро написа в дневника си: 'Няма нищо случайно'.  :)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

е, сега аз ще се разплача начи :'( представяш ли си тук дори магданоз няма, насадих една леха на градината, но нещо не иска да покълне, камо ли да пусне магданоз... сега и марулите свършиха (току-що изядох последната), комшиите се смиляваха и ми даваха, че на нашата градина и това няма... и направо не знам какво зелено ще ям сега... :'(
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Марулче, имаше някаква осбеност... ама каква?! Или се бъркам с морковите!
Семе остана ли?

Няма ли начин да ти доставим зеленко? Автобуси до това селце пътуват ли? Още утре мога да ти изпратя по автобуса.

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Vladi, сокът от моркови увеличава кърмата:) Личен опит нямам все още :D, но на няколко места съм го срещала:)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Ами, не знам, на мен ми казаха как да го направя, но просто неще да покълне магданоза. Аз си насадих и други семенца, кориандърът ми покълна много добре, той прилича на магданоз на вид, но на вкус е доста особен, съмнявам се да стане за нектарче чак...

Това тук не е селце, а град и то доста се е разраснал последните години, има големи магазини, от тези дето обикаляш с кошница и после минаваш на лента и автоматична каса ;D, но хората явно ядат само боклуци защото продават само готови, обработени неща и много малко сурово - ядки примерно има 100 вида печени, а едвам открих суров бадем и лешници измежду тях. Тахан има само от печени семена. Семена за покълване просто забрави. Даже тривиални неща като гъбки и мандарини няма, дето си мислех, че не може да съществува магазин без тях... :-\ Направо не знам как живеят тия хора само на готвено и преработено...

Утре отивам в Кърджали да видя свят малко и да купя пресни продукти, казаха ми, че имало здравословен магазин, но дали ще го открия, пък и може да не е много зареден... преди да замина от Пловдив си накупих много неща от здравословните магазини, ще ми изкарат още известно време, после ще прескоча до Пловдив пак да заредя... можеш да ме посрешнеш със зелено нектарче и китка магданоз (вместо с хляб и сол) ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Радости, благодаря! Не го знаех, а много обичам моркови... лошото при тях е, че направя ли си сок, синът ми ме изпреварва и го изпива  :)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Марулче, объркала съм се. Като чета 'това няма, онова няма' останах с впечатление, че си в някакво райско кътче, оградено с чукари, без никакви магазини и народ.

Ще те чакам със зелено нектарче с много лед. Днес разбих леда и нектара в каната - освежаващо, разхлаждащо... нямам думи! Точно това ще е нужно след дългия път към благинките, с които сме свикнали (марулки, магданоз, сурови ядки...)  :-*

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

И на мен ми е много странно, че толкова неща няма, не бях идвала тук от около 3 години, тогава ядях всичко друго, но не и здравословно и не ми е правело впечатление, че баба постоянно готви и не яде хич сурово... и не само тя, ами явно така са свикнали всички... повечето хора си имат градини, но пак повече готвят и консервират продуктите от тях...

По принцип наистина е като райско кътче, защото никак не прилича на голям мръсен, шумен град... Но няма чукари, има си доста народ, магазини... и даже живеем в 5-етажен блок, а не в сламена колибка ;D градината ми не е до блока, а е на около половин километър, пада се в края на града... подредено и цивилизовано е като цяло, но от друга страна до блока ни редовно пасат крави, така, че да не си помислите, че съм твърде дълбоко в цивилизацията ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Това тук не е селце, а град и то доста се е разраснал последните години...
Все с тая тайнственост...що така? Даже и представяне нямаш...Опитай се да разкажеш малко и за себе си...няма от какво да се криеш ;)

Ще те чакам със зелено нектарче с много лед. Днес разбих леда и нектара в каната - освежаващо, разхлаждащо... нямам думи! Точно това ще е нужно след дългия път към благинките, с които сме свикнали (марулки, магданоз, сурови ядки...)  :-*
Може би е приятно, но определено с тоя лед тероризираш здраво целия си организъм...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Все с тая тайнственост...що така? Даже и представяне нямаш...Опитай се да разкажеш малко и за себе си...няма от какво да се криеш ;)

а ти откъде си сигурен, че няма от какво да се крия ;) видът ми на невинно ангелче може би заблуждава ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Ок. Ти си знаеш :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Може би е приятно, но определено с тоя лед тероризираш здраво целия си организъм...
Благодаря, аз слагам 2 ледчета на 1 л вода колкото да се охлади леко. Не понасям студени течности.

Вече написах в дневничето на Василенчето, което имам като свое, но ще добавя и тук. От четвъртък пийвах зелено нектарче и хапвах череши поради липса на апетит. Снощи си направих салатка от зеле, моркови, разни зеленолистни и ръжени кълнове.

Магданозът ми действа супер ободряващо, май ще се пристрастя към него. Отново в потвърждение на това, че няма нищо случайно на този свят, в лошия ми ден, за който писах, получих полезни линкове към статии как да се научим да казваме 'сбогом' на любимите си хора, когато трябва да продължат пътя си; как да намалим тъгата, чувството за безнадеждност и самите ние да продължим напред. Дали от магданоза или от прочетеното, чувствам се значително по-ведро. Обичайното ми състояние.  :)

Днес хапнах череши, ще доям кълновете с някакъв зеленчук.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Ок, vladi, заблудил съм се. Извини ме ::) Помислих, че на чашка слагаш по толкова :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

vladi,какво лошо ти се е случило онзи ден,аз май съм изпуснала  :(?
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Петко, няма за какво. Аз на Марулка организма ще стресирам  :D Е, ледчета ще се разтопят докато си дойде от китното южно градче, така че всичко ще е точно.

Василенче, нищо конкретно не се е случило, мила. Сънувах лош сън и той ме върна сред призраци, от които смятах, че съм избягала преди месеци. Ама така боли като ти се разбият мечтите на парченцааа... не е истина направо!  :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

 
vladi,знаеш ли,че един такъв сън,свързан с нещо,от което ме беше страх  ме беше изкарал от релси за 2 години!!!!!!!
Пребори се  :-* 
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Василена, от йогата ли нещо ти е станало...не преувеличи ли малко ;D?! ??? Как един сън може да ти влияе 2 години пък чак? Тъкмо си мислих, че чета 2 часа(та да кажа "и аз и аз така"), а то било 2 години :(
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Не ми се обяснява сега-може.Говоря за един страх вследствие от този сън.И не преувеличавам изобщо даже.....за съжаление.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.