Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на vladi - открих го!  (Прочетена 50265 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Сори, опитах се да кажа нещо смешно...ама не стана...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Абе глупости бе Петко-"сори" ще ми вика ;D ;D ;D-я се стегни малко ;).
Хубаво е казала Вери,ка'т същински бизнесмЯн си,ама убав си с риза и вратовръзка.
 ;)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Ех,ще сменям снимката,Петко налага нови правила,не може само него да хвалят :D ;D :D ;D :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Ема така си е,benato,не може само Петко да хвалим.Ти изкарай смокинга и жабото,пък аз роклята с гол гръб и поне всички да сме в тон.Няма само Петко я,емахаа ;D  ;)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Действайте, момчета! Всички по примера на Петко! Ама като него втори няма  ;)
Петко, златен си ни ти! И наистина го забрави това 'сори', нека извиненията останат за случай, в който сгафиш адски много. Не, че се сещам какъв би могъл да е.  :)

Василенка, мерси за подкрепата, мила! Ще се боря до победа. Пълна победа.

Така и така съм си влязла в дневника, да взема да напиша нещо по менюто поне!

1 л зелен нектар
шепа череши
резен диня

Сега смятам да си направя богата салата и да добавя микс от кълнове, орехи и сусам.

И след като ме подхвана Марулчето, преди да се е появил и Петко, добавям:
500 мл сусамово мляко
купичка елда с мед и ядки

Физическа активност: 3 км джогинг, 30 мин. тренировка
« Последна редакция: 16-06-2009, 16:27:07 от vladi »
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Влади... като се има предвид всичката физическа активност, която описваш... също и кърмиш... а и доколкото разбирам си си доста слабичка........ това меню не е ли прекалено оскъдно? :-\
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Марулче, и на мен ми се струва малко. Опитвам се повечко да хапвам. Обикновено няколко пъти през деня взимам разнообразни ядки и семена, както и по 1 л сусамово мляко. От края на миналата седмица нищо не ми се яде, май беше заради прекалено много емоции.

Не се тегля на кантарчета, не усещам по дрехите да съм отслабнала. Успокоих се и лека-полека ще си възвърна апетита.

Физическата активност си нормалната за мен - винаги съм била 'шило в торба'  :)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Ох да можех да се храня и за теб, такова меню щях да ти спретна... аз такъв апетит си имам ;D когато съм в емоционален период и аз не мога да ям, но не се случва често, даже супер рядко вече, взела съм нещата под контрол, суровоядството много помага на психическо равнище :)

Забелязах, че редовно се движиш и то по много... Именно затова мисля, че храната ти е твърде недостатъчна... В другата тема видях, че се оплакваш, че много отслабваш, а нямаш нищо излишно, което да можеш да си "позволиш" да свалиш... :-\ Ти не си ли забъркваш някакви сурови "манджи" или сладкиши? С тях калорийките влизат много лесно и приятно. ;) Така самостоятелно едва ли можеш да изядеш по много ядки и семена, аз даже хич не мога да ям само ядки, понякога хапвам шам-фъстък, но ако не си ги ръгна в някаква "манджичка", хич няма да ги и погледна, камо ли да ям... А влязат ли ми примерно в тортичката, стой та гледай какво става ;D Та мисълта ми е, да завоалираш по-хранителни продукти в някакви манджи за да ядеш по повече от тях, иначе я ти се дояли, я не...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Не, Марулче, не забърквам, мила. Все не ми остава време... колкото и да се каня. Ама то е, защото съм любознателна, всичко ми е интересно... и предпочитам да си чета нещо, вместо да правя манджички. Метвам ядки или семена да киснат или покълват, за да не съм само на плодове и зеленчуци, и хайде с книжката или пред ПЦ-то да си чета.

Ядки обичам много, май само кедровите са ми неприятни заради мазнините. Тежки са ми. Опитах да ги комбинирам с други ядки, със стафиди, салати, кълнове... не съм открила начин да ги приемам.

Вече си хапвам и по малко готвено (след като установих, че със 100% сурово отслабвам) - задушени зеленчуци и от онези оризови спагети, които се варят 1 мин., задушени картофи на салата с много пресни зеленчуци, варива.

Ако направя паралел с гладуванията ми от преди време, може и да не отслабвам повече, дори да се върна на 100%. В онези случаи първите няколко дни смъкна малко и след това 'заковавам'.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Вече си хапвам и по малко готвено (след като установих, че със 100% сурово отслабвам) - задушени зеленчуци и от онези оризови спагети, които се варят 1 мин., задушени картофи на салата с много пресни зеленчуци, варива.

Аз не искам да се бъркам, но... Дали наистина от 100те процента отслабваш или от факта, че не ядеш достатъчно сурово? В смисъл, пробвай да ядеш тройно повече да те видя как ще отслабнеш :) Суровите "манджи" всъщност отнемат много по-малко време за приготвяне от готвените. Ей сега за има-няма час забърках една тава кюфтета, друга тавичка гъбки с маслинен сос и трета тавичка с нещо, дето не знам точно какво е защото го измислих в крачка... ;D Всичко вече е във фурната и в кухнята ухае на толкова вкусно... (Добре, че Василена живее далеко да не подуши ;D) Като през това време писах във форума и правих и други неща... Изобщо не отнема време, единственото неприятно е чакането да се изсушат, но ти през това време ще си четеш книжки и без това ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Стига вече, достатъчно прочетох!
Да хващам ли влака за Симитли или както се казва населеното място?
Марулке,по кюфтетате ще те позная!
 ;D ;D ;D
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Василенка, наистина я подушваш! Щом и в моя дневник я намериии...  :D

Марулче, от по-малкото калории, разбира се. Аз от дълги години съм с висок % на суровото, ако % има значение.  :)
Може би е въпрос на навик и организация да започна да забърквам сурови манджички. Наминавайте с Петко по честичко в дневника ми да ме контролирате.  ;)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Наминавайте с Петко по честичко в дневника ми да ме контролирате.  ;)

Сега ше му кажа да та напляска, че не слушаш ;D

Да хващам ли влака за Симитли или както се казва населеното място?
Марулке,по кюфтетата ще те позная!
 ;D ;D ;D

Джебел се казва градът, няма ЖП линия изобщо, да се надявам, че кюфтетата са ми в безопасност при това положение ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Записах се на курс как се прави суров сладолед. В твоя чест, Марулче;)

Василенче, като започна и аз да забърквам едни ми ти ванилови, плодови и шоколадови радости за окото и небцетоо... Чувствай се поканена и у дома. Но като свършиш с разтоварването   ::)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Василенче, като започна и аз да забърквам едни ми ти ванилови, плодови и шоколадови радости за окото и небцетоо... Чувствай се поканена и у дома. Но като свършиш с разтоварването   ::)

ти недей я кани много, че тя вече се стяга за влака, пък Пловдив и е по път... :D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Марулке,само тая работа с Ж.П. линията отърва кюфтаците...за момента,по-нататък ще помисля за придвижване с парапланер ;D.
Vladi,това беше грешка от твоя страна,нооооо "казана дума,хвърлен какмък".Много си мила все пак ;D
 ;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Марулче, суровото готвене отнема по-малко време, така е. Освен, ако не е нещо завъртяно. Но! При мен лично, ако ми се падне ден, в който Ясен да е кисел и да иска само да се носим, гушкаме, кърмим, хич не ми е и до приготвяне на една салата дори. Тогава нещо на бързо: плод, шепа ядки / аз пък обожавам така да си ги рупам, особено с кашуто как злоупотребявам /, някое зеленолистно. Най-много зелен нектар или ядково мляко успявам да си направя.

Влади, кедровата ядка се доближава по мазнини до авокадото. Пробвай да замениш авокадото с нея в някоя рецепта и не смесвай с други ядки или пък зърна. Да не стане много тежко. Примерно, вчера гледах Марулчето пусна една рецепта за доматена супа, която се гарнира с кедрови ядки или авокадо. Допадна ми.
За сладолед най-лесно е да замразиш банан и после да го разбиеш в блендера. Можеш да си добавиш и други плодове - замразени или не. Да украсиш с кокосови стърготини, ядки и т.н. Ето ти мелбичка.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Вери, благодаря за предложението. С голямо желание си купих кедровите ядки, макадамията и бразилския орех; най-бързо свърши последния, другите ги 'мъчих' по 1 с.л. на ден.

Марулче, още съм на теорията... докато дойде време да разбъркам първия сладолед... ехеее лятото ще свърши  :D
Виж как си коригирах менюто за днес  ;)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Здравей, vladi! Един лек ремонт правим вкъщи и се оказа, че твоя дневник изобщо съм го пропуснал, та 30 мин. четох сега.
Действайте, момчета! Всички по примера на Петко! Ама като него втори няма  ;)
Петко, златен си ни ти! И наистина го забрави това 'сори', нека извиненията останат за случай, в който сгафиш адски много.
Мерси за комплиментите :-*Тва сори ми е навик май ::)
Така и така съм си влязла в дневника, да взема да напиша нещо по менюто поне!

1 л зелен нектар
шепа череши
резен диня

Сега смятам да си направя богата салата и да добавя микс от кълнове, орехи и сусам.

И след като ме подхвана Марулчето, преди да се е появил и Петко, добавям:
500 мл сусамово мляко
купичка елда с мед и ядки

Физическа активност: 3 км джогинг, 30 мин. тренировка
Купичката елда с мед и ядки щом не забравяш - проблеми няма да имаш ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Ех,ще сменям снимката,Петко налага нови правила,не може само него да хвалят :D ;D :D ;D :D
:D :D :D
особено с кашуто как злоупотребявам...
Вери, и ти ли ;D ;D ;DЕх, това кашу ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 23 запитвания.