Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на vladi - открих го!  (Прочетена 50271 пъти)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Петко, мерси, мерси. Притеснявах се да не ме насметеш и ти като Марулчето, най-невероятния Global Moderator, когото познавам.
Съчувствам ти за ремонта, дано бързичко привършите и мнооого хубаво да се получи.  :)

Тези дни нямах никакво време за писане, и с четенето не съм наваксала, менютата забравих, но най-важното: чувствам се отлично и съм все още суровоядец  :D :D :D

Следващата седмица няма да ме има - ще давам рамо на варненската група, да не се тревожите за мен.  :) Взимам си лаптопа, така че Ошо, Казънс и компания ще са ми подръка за четене. Няма да се дам на 'нормалната' храна. Не че ми се иска вече. Когато минавах на 100%, струваше ми се, че трудно ще се разделя с половин дузина постни манджички, които обичам. Не се сещам изобщо за тях.

Деси, Василенче, ще ме приютите ли, ако започнат да ме тормозят с готвено?  :-*

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

иди при Десито, че Василена само на чай и ябълки ше та държи :D на море ли отивате малко?

не си казвала ни твойто, ни на бебчо менюто, да не сте "кривнали" или да си недояжда мама? ::)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Марулчеее, хвана ме веднага   :D
Прилежно си попълних дневничето на бебчето; моето е без подробности, но не съм криввала и се храня добре.  :-* Знам, че ако Петко не ме напляска, ти ще ми дърпаш ушичките и се старая да те догоня в кулинарните фантазии. Но бързам бавно.

Да, на моренце отиваме. Стегнах торбите за покълване, че да не умра от глад. Роботът също е приготвен. ;)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Ше те приютя бе Vladi,няма да те оставяв ръцете на тия ТЕРОРИСТИ ;D.Вкъщи е малко тясничко,ама мен душичката ми е широка ;).
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Василенче, мерси, мила, но не успях да се обадя предварително, че да се уговорим нещо и да се видим.

Първо да ви кажа на всички, че си изкарах много хубаво! От няколко месеца не бях чела напечатана книга - ужасен е този навик да налитам на електронни - насладих се на усамотение, лек ветрец и книжка в ръка. Истинска идилия!

Хапвах си разнообразно, бях се запасила с ядки и семена за покълване и накисване; единствено нектари и млека не съм си правила. Това беше и първото, което си забърках у дома.

Лошото на това да си веге от много години е, че народът го знае и се втурва да приготвя всякакви шедьоври, за да ме посреща. А когато домакинята седмици е ровила за веге рецепти и цял ден е шетала, няма как да кажеш 'Ама аз вече ям само сурово'  :)

Та имах няколко 'прегрешения' и то не толкова заради съблазън - не си го и помисляйте  ;), колкото да не проявя неуважение. Ето и списъка на готвената храна, консумирана в рамките на 2-те седмици, в които ме нямаше:

1. 2 резена тиквичка на скара (около 1/2 тиквичка), почти сурово беше - избирах си супер дебели парчета  ;)

2. Малка купичка задушени зеленчуци (грах, лук, зелен фасул, моркови, броколи, червени чушки)

3. Лучен хляб с маслини

4. Малка купичка леща


Оттогава съм с главоболие и смятам да направя едно своеобразно пречистване като консумирам само зелени нектари и плодове в рамките на 5-7 дни. Ако не се получи, поне ще мина отново на 100% сурово. Марулче, заплюла съм си рожковците ти, да знаеш! Все не им идва ред.  :(

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Айде добре дошла!

Зелени нектари и плодове е супер. :)
Аз също забелязах, че като хапна нещо готвено и на следващия ден не се чувствам хич добре: глава ме боли, раздразнителна съм, спи ми се...
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Най-накрая се завърна ;)
И аз да кажа,че от готвената храна и на мен ми става дискомфортно.....Пак сигурно зависи от храната ???.....,ама фактът си е факт ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Аз пък снощи хапнах салата от варени каттофи със зехтин и днес се чувствах перфектно!  :D :D :D Действително днес нямах умора и все още съм свеж на 100%, а изминах 5 км при дъжд и вятър, пазаруване...на йога бях...там пък всичко направих с лекота, а винаги имам нещо дето не ми се получава, както съм го искал ;D ;D ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Ам чи :D затова казах,че сигурно зависи какво си ял.Аз си ям суровите неща,но вчера изядох 2 варени царевици и абсолютно нищо ми няма днес.Но се сещам,когато ядох едни сготвени гъби,колко кофти ми беше:главоболие,смотано ми беше,бях крива и т.н и т.н. ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Е, аз като се замисля се сещам защо съм като прероден. Увеличих на 100 г дневно покълналата пшеница. Сутрин и вечер си хапвам от нея и наистина има резултати ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

ти си фани гадже-месоядка, да та питам после с тая покълнала пшеница >:( и на мен ми нямаше нищо, ма ся съм супер зле, и вместо да се оправям, се влошава работата >:(
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Петко, предполагам на теб нищо не ти става, защото почти всеки ден си хапваш и примерно соева майонеза, житенки и т.н., които не са сурови, тоест организмът ти не е отвикнал от тези храни. Обаче, ако няколко седмици или месец си бил само на сурово и хапнеш готвено, много е кофти наистина. Дори и да е нещо леко, голям шок си е за тялото....

Марулче, що така се влошаваш, душа?? Де е добра тая работа...  :-\
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Radula, зависи. Има много неща, дето организмът ми не понася. От белия хляб дето си го обичах, вече ме боли корем и се подувам. А за соевата майонеза - там термична обработка мисля, че няма. :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

ти си фани гадже-месоядка, да та питам после с тая покълнала пшеница >:(
Що пък да се мъча с месоядки :D :D :D :D :D На мазохист ли ти мязам :D :D :D :D :D
« Последна редакция: 06-07-2009, 20:20:02 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Марулчеее, ти сега като се прецака с месоядния, гледаш и Петко да повлечеш, а? Ама той не поддава. Железен!   :o

Радулче, Петко, мисля, че освен от вида на храната, зависи и от количеството. От почти суровите тиквички не ми стана зле, но като се натрупаха повечко готвени, появи се главоболието.

Преди като хапвах хляб, какъвто й да вземе от магазина, стомахът ми се бунтуваше. Ако си замеся сама хлябче с трици, семена и др., нямам проблеми. Подобно и с лука - ако е много лют, не ми понася; иначе го 'моря' в промишлени количества.

Вчера:
- сусамово мляко с банан и рожково брашно
- зелен нектар
- кайсии
- салата от домати, краставици, лук, рукола
- кълнове пшеница

Днес
-зелен нектар

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Влади, ше се пляскаме май пак, много оскъдно менюто отново ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Че то яде ли се в тази жега, Марулче?!

Цяла седмица съм стриктна със зеления нектар - не падам под 1-1,5 л дневно. Само магданозче + плод, свикнах с вкуса и не добавям мед. Намира ми се цяла торба рукола, но е доста дъхава и ми се иска с нещо да убия наситения аромат преди да я направя на нектар. Някой има ли идеи?

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Vladi, ти ядки, семена и мед консумираш ли?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Влади, пробвай с лимон.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Да, да, Петко, хапвам. Не ми остава време да си описвам менюто. Опитвам се да намаля плодовете (за всеки случай заради зъбите), да увелича зелениите и кълновете.
Мед не хапвам много, защото ми донесоха един който ми е неприятен на вкус, но вече го привършвам и ще отскоча да си купя от Четвъртък пазара. Прашец имам за ден, така че и с него ще се снабдявам.

Снощи си накиснах пшеница и ръж, слънчоглед и бадеми. Ще има пиршество.  :o

Вери, ще опитам с лимон, благодаря.
Тази рукола е домашно производство - от 'Пикадили' си закупих пакетче за покълване, но реших да я насея. Ароматът й е значително по-силен от тази, която съм купувала до момента. На салати слагам съвсем малко, защото ме заболява глава.

Тази сутрин си направих нектар с няколко стръка от руколата, голяма връзка магданоз, 1 1/2 банан, препълнена лъжица мед. Щом руколата доминираше на мирис и на вкус, представете си за какво чудо става въпрос!

Установих обаче, че ако оставя чашата открита, измирисва се. До тук си пийнах 2 х 200 мл.
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 22 запитвания.