Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на vladi - открих го!  (Прочетена 50277 пъти)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #140 -: 04-02-2010, 11:49:29 »

3.02.2010
До обед не бях гладна и пих единствено течности - вода с лимон, чай

13.00 - 2 ябълки + портокал
вода с лимон, чай
16.30 - киви
19.00 - салата от цвекло, 2 вида ряпа, моркови, магданоз, шепа пшенични кълнове, няколко ореха
Имах приготвени и задушени зеленчуци (лук, моркови, грах, зелен фасул), но хапнах 1-2 с.л. и ги оставих, май съм изгубила вкус към тях. А преди време редовно си ги правех и ги обожавах.

4.02.2010
Започнах деня с вода и лимон, продължих с чай от риган. Още не съм огладняла, май пак по обед ще хапвам. Имам останали кълнове, само зеленчук ще настържа. За вечеря - леща, ако омекне достатъчно.  :)

Направих си портокалови резенки с шоколад. Не съм сушила, само ги покрих с вариант на тахомеда - 1-2 с.л. рожково брашно, 1 с.л. мед, 2 с.л. тахан.
« Последна редакция: 05-02-2010, 13:18:53 от vladi »
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #141 -: 05-02-2010, 13:22:45 »

И менюто за днес:

Чаша вода с лимон, чай
2 портокала, 1 ябълка
Купичка елда с орехи и мед; салата от морков, червен лук и магданоз

Следобед ще забъркам бананов крем или ще хапна банан. За вечеря - салата от разни кореноплодни и чаша бадемово мляко (ако успея да го направя с един стар миксер)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #142 -: 09-02-2010, 08:42:00 »

Имах успех с бадемовото мляко! Бадемите - смелени в кафемелачка и разбъркани във вода с пасатор.  ;)

През почивните дни си направих хапвах плодове, кълнове и салати. Едната, която стана суперсвежа, бе с розова ряпа, моркови, връзка пресен лук и заливка от 1/2 лимон и 1 с.л. зехтин. Децата не спряха да я хапват, наложи се да правя нова доза.  :essen:

Другата салата бе отново с връзка пресен лук, ябълка, 1/4 авокадо. Никой не я хареса, остана цялата за мен.  :D

Подариха ми торбичка с бразилски орехи, опитах се да направя палачинки със смес от ядките и банани. В крайна сметка не ми се сушеше толкова време и хапнах нещо като меки бисквитки / сладки.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #143 -: 10-02-2010, 09:17:21 »

Вчера
- чаша мляко от коноп
- 2 портокала
- салата от моркови, магданоз и орехи
- 2 ябълки
- макарони от тиква с таханова заливка

Физическа активност: 2 км джогинг в снега  :), 20 мин. цигун

Днес
Започвам с 2 чаши зелен нектар (спанак + банан)
За обед ще приготвя зелева салата с житни кълнове, а за вечеря ще опитам нова рецепта за спаначена супа.

Физическа активност: ще се постарая да е мин. 20 мин. цигун; чувствам се много добре след изпълнение на упражненията и дихателните техники. Тялото се отпуска и ме обзема една приятна лекота, както телесна, така и душевна.  :)

Усмихнат ден на всички!  :Content_22:

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #144 -: 10-02-2010, 15:45:06 »

Влади, лющено или неолющено конопено семе използваш за млякото? Аз от кое време се каня да си купя, но сега в книгата Суперхрани прочетох, че е много богато на протеини и ще си взема.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #145 -: 10-02-2010, 18:58:24 »

Конопеното семе е уникално. Единственото, в което има баланс на Омега 3 и 6.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #146 -: 10-02-2010, 23:58:55 »

Здравейте , откъде мога да добия конопено семе за мляко , а став али за пушене ? :essen:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #147 -: 11-02-2010, 03:13:28 »

 :Content_4 - emotloader:
Не става за пушене.
От къде- другите да кажат точно. Аз все забравям, защото не съм заинтересована. Знам, че има в България.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #148 -: 11-02-2010, 10:38:50 »

Деси, мисля, че не е лющено, защото като разтъркам зрънцето, падат люспи. Не съм виждала кой знае колко коноп, този Радулчето го донесе от София.  :kisss:

Титан, в здравословните магазини ще го търсиш, 5 лв. му беше кг.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #149 -: 11-02-2010, 10:51:36 »

Вчерашната супичка се оказа доста вкусна, представете си гъст зелен нектар.  ;) А и както обичам спанак!

Започнах деня с йога в тъмни зори.
8.00 - сок от 1 грейпфрут и 1/2 лимон
10.00 - зелен нектар от магданоз

За обед ще си направя крем-сирене от орехи, защото не е нужно да отлежава.  ;)
Следобед - плодове, а ще вечерям салата със слънчогледови кълнове.
 :peperudi:

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #150 -: 12-02-2010, 02:36:33 »

Титан, коноп съм намирала само в София на женския пазар, в един магазин за кафе/ядки/бонбони ;) До него има арабски магазин, ако това ще ти помогне да се ориентираш.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #151 -: 12-02-2010, 11:09:52 »

Радулче, благодаря, че се включи навреме.  :kisss:

Отново започнах деня с йога и зелен нектар, по-късно ще хапна киви или ябълка. За обед ще свия бързи ролца с остатъка от сиренето, кълнове от люцерна и настърган морков. Вечерята ще е житце с богата салата.

Направих си профилактичен преглед и ПКК - всичко е наред. :Content_22: Само дето 2 пъти ме боцкаха, защото лекарят не вярваше, че резултатите са мои.  :D Толкова ми бил висок хемоглобинът! Щом съм слабичка и беличка, задължително трябва да съм анемична, анорексична или друга "-ична". При вида на втория резултат само се почеса и смънка едно 'амиии... добре'.

Смятам днес да се поглезя с домашен пилинг и плодова маска. Ей така за настроение и защото дълго не съм отделяла време за себе си.  :peperudi:
А ако не ме грабнат задачите, ще суша елдени хлебчета.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #152 -: 12-02-2010, 11:31:45 »

Титан, коноп съм намирала само в София на женския пазар, в един магазин за кафе/ядки/бонбони ;) До него има арабски магазин, ако това ще ти помогне да се ориентираш.

Ами те там много магазини , но като се затопли ще потърся :)  Благодаря ти .
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #153 -: 12-02-2010, 17:13:49 »

Здравей,Влади!Искам да те попитам за количествата горе долу.Аз от скоро гледам да се храня вегетарианки,много са ми вкусни салатите,кълновете,ядките и мисля,че прекалявам с количествата.Дали е нормално като за начало?!
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #154 -: 12-02-2010, 21:59:08 »

Кате, в началото и аз хапвах по-големи количества, добре че тогава беше лято, беше ми по-лесно с летните зеленчуци, имах периоди когато много ми се ядеше сладко и наблягах на меда и на сусамовото мляко.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #155 -: 13-02-2010, 00:59:11 »

Титан, коноп съм намирала само в София на женския пазар, в един магазин за кафе/ядки/бонбони ;) До него има арабски магазин, ако това ще ти помогне да се ориентираш.

Ами те там много магазини , но като се затопли ще потърся :)  Благодаря ти .
Ами, просто не знам как да го опиша... Ще направя един опит. Ако вървиш от центъра към централна гара, от дясно на пазара са всичките магазинчета. Въпросният е приблизително по средата на пазара. Арабският магазин до него е втория под ред, който съм забелязала. Първият е горе-долу в началото на разара. Трябва да преминеш пресечката, където минават коли (май е Симеон Велики тя, но не съм сигурна), и малко по-надолу от нея в дясно...
Това е в общи линии, не знам дали стана по-ясно  :D

Влади ->  :kisss: :kisss: :kisss:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #156 -: 13-02-2010, 10:37:11 »

Кате, като чета какво е написала Дани, май и при мен беше така. Дани:kisss:
Баща ми имаше проблеми с холестерола преди 2 години и доста материали + 3-4 книги прочетох по въпроса, та още тогава бях наясно, че с мазнини не е добре да се прекалява, пък било то и полезни. И в общи линии гледах да си следя количествата. Много ме засищаха зелените нектари и ядковите млека. Последните ги пиех с 1-2 с.л. мед на 1 л, но постепенно гладът за сладко премина и сега ги приемам натурални.

Помня, че и съпругът на Вери бе споделил съвет от лекар да не се хапват повече от шепа ядки дневно. Руските суровояди в страницата за начинаещи са се спрели на 100 г дневна дажба.

Около 30 г ядки или семена имат между 10 и 20 г мазнини в зависимост от вида си. Едва ли ако в началото леко превишаваш дозата, здравето ти ще се влоши, но е добре да си имаш едно на ум.  ;) Пък и най-важното е да слушаш тялото си. Само ще ти каже да намалиш ядките.  :)

Преяждане с кълнове?! Хммм... съветите, които съм чувала, както и за зеленолистините, са да поемаме колкото ни се иска. Ако не ти става тежко и стомахът не дава сигнали за проблем, не виждам място за притеснение.  :Content_22:

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #157 -: 13-02-2010, 13:36:03 »

Благодаря ви,сега като се замисля прекалявам най-вече със салатите и понякога ям хляб повечко.Млеката още не съм ги опитала,но ще го направя.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #158 -: 13-02-2010, 15:46:08 »

Кате, задължително си направи! Невъобразима вкусотия! На мен фаворит ми е сусамовото. Даже не усещам, че нагарча.  :essen:

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на vladi - открих го!
« Отговор #159 -: 14-02-2010, 22:23:28 »

Помня, че и съпругът на Вери бе споделил съвет от лекар да не се хапват повече от шепа ядки дневно.
Да, така беше. Но не знам дали изобщо така препоръчва или беше само за неговия случай. Тогава той беше с наднормено тегло, сега вече ги няма 20кг.
Аз все още не съм ходила да видя състоянието на моята кръв. Не знам мен какво ще посъветва.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.