Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Никко ;)  (Прочетена 84264 пъти)

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #20 -: 20-06-2009, 21:19:02 »

Може отпадналостта да идва оттам, че тялото ти се причиства... ;)
Може би си права, защото имам и лека хрема. Преминах на суровояден режим едва преди месец и смятам, че е нормално тялното ми да се пречиства. Какво е вашто мнение, като по-напреднали ?
« Последна редакция: 21-06-2009, 18:13:34 от theQueerN »
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #21 -: 20-06-2009, 21:25:15 »

2/4=1/2 ;)
 ;D ;D ;D ;D
Орехчета и домати,после 8 маслини инещо си там,а и смяташ,че е много ???
Замирисва ми на анорексия!

Кво те напече слънцето бе, Бенато ;D Момчето казва цяла купа орехи, това е МНОГО орехи! ;D И плодовете са страшно много... Лененото семе не е казал колко е сложил, аз затова казах да увеличи зърнените... Общо-взето консумира много мазнини и въглехидрати, а малко протеини, пък е на 16 години и все още расте, трябва повече зеленчуци и зърнени храни...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #22 -: 20-06-2009, 21:28:28 »

 ;D ;D ;D
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #23 -: 21-06-2009, 05:14:56 »

Аз пак ще кажа: яж салати, ама не само от домати и краставици. Трябва да има зелено. То засища, няма да чувстваш глад. И според мен захарта, която поемаш, е много.

Плодове и зеленчуци гледай да не смесваш. А аз лично се стремя банана и диня+пъпеш да ги ядем отделно.
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #24 -: 21-06-2009, 08:42:28 »

Аз пак ще кажа: яж салати, ама не само от домати и краставици. Трябва да има зелено. То засища, няма да чувстваш глад. И според мен захарта, която поемаш, е много.

Плодове и зеленчуци гледай да не смесваш. А аз лично се стремя банана и диня+пъпеш да ги ядем отделно.
         Относно "зеленото", какво препоръчваш, като изключим марулята ? Аз също се стремя да не смесвам, плодове и зеленчуци (от скоро).
         А ето и днешното меню (ще допълвам след всяко хранене):
         >към 8:30-9:00 - салата от 2 домата, краставица, магданоз с корените, супена лъжица смляно ленено семе(ръчно), две супени лъжици зехтин, лук и ситно нарязани маслини.
         > 12.40 - 1 ябълка
         > към 17:30 - салата отново от домати (домашни ;D), краставица, лук, магнаноз с корените, маслини и супена лъжица зехтин.
         > 19:00 - приблизително 200 грама малини набрани от домашната градинка ;D
« Последна редакция: 21-06-2009, 18:09:47 от theQueerN »
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #25 -: 21-06-2009, 16:05:39 »

Спанак, лапад, киселец, коприва...броколи.
Ние най-много ядем марули, салати, спанак, салата айсберг, къдраво зеле /kale/. Поне 2 пъти на ден: обикновено сутрин на зален нектар+плод и за обяд или вечеря на салата.
Кълновете също не са за подценяване.
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #26 -: 21-06-2009, 18:03:08 »

Спанак, лапад, киселец, коприва...броколи.
Ние най-много ядем марули, салати, спанак, салата айсберг, къдраво зеле /kale/. Поне 2 пъти на ден: обикновено сутрин на зален нектар+плод и за обяд или вечеря на салата.
Кълновете също не са за подценяване.

       Споделям твоите виждания, аз също си покълвам пшеницаи ръж а утре преди да се прибера, ще си накупя някои зеленчуци които се намират трудно в Енина. Много благодаря за информацията. :)
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #27 -: 21-06-2009, 20:24:40 »

Не знам кой го е напекло ;) Май ти си по-на юг ;D ;D ;D
Погледни и следващото  меню,но внимателно!

       
     >към 8:30-9:00 - салата от 2 домата, краставица, магданоз с корените, супена лъжица смляно ленено семе(ръчно), две супени лъжици зехтин, лук и ситно нарязани маслини.
         > 12.40 - 1 ябълка
         > към 17:30 - салата отново от домати (домашни Ухилен), краставица, лук, магнаноз с корените, маслини и супена лъжица зехтин.
         > 19:00 - приблизително 200 грама малини набрани от домашната градинка Ухилен

От 9часа до 17,30- една ябълка и после какво? Една салатка! :-\ и едни малинки и то 200грама. Това е момче ,което расте,това ли е балансирано меню? Съвети на деца се дават много внимателно,просто се вманиачават с това отслабване. И после е следващата стъпка.
Така,че умната ;)

Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #28 -: 21-06-2009, 20:37:28 »

Не от 9ч, а от 12.40 до 17.30ч само 1 ябълка.  ;)
Иначе съм съгласна, че малко яде.

Включи и ядки. Не е нужно да си правиш разни сложни неща. Поне по 100гр на ден, в чист вид.
Не знам...мен лично ме засищат зелената салата, ядките, авокадото и кълновете.
Нямаш разнообразие от зеленчуци.
Недей да се хвърляш изведнъж на сурово 100%, ако чувстваш, че не си готов. Важното според мен в началото е, че даден човек е веган. Суровоядец ще стане постепенно, ако има желание. Ако ти се яде готвено, не се ограничавай. Слушай тялото си.
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #29 -: 21-06-2009, 20:40:37 »

Искам да се изясня с всички тук. Аз нямам за цел да отслабвам, аз се харесвам така както съм сега.  ;) Нищо лично към никого, с интерес чета менията на всички ви! :) Както хората казват истината е накъде по средата ;) В интерес на истината аз се хараня само когато съм гладен, като гледам да не прекалявам и се стремя да има от всичко. Относно готвеното, не изпитвам почти никаква нужда да хапвам готвено, но не изключвам възможността някой път да си направя ориз или бобови. :) Поздрави към всички и ви пожелавам лека вечер!  :)
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #30 -: 21-06-2009, 21:18:41 »

Benato, това следващото меню е дадено след това, аз когато писах гледах от предния ден и там имаше много ядки, няма нужда от повече... Както казах зеленчуци тряя и зърнени продукти, плодове яде страшно много, въглехидратите са му предостатъчно, мазнини идват доволно от ядките и зехтина, но протеините са твърде малко, не знам какви зърнени можеш да си намериш в Енина/Казанлък, но ще е добре да включиш киноа, ръж, пшеница (киноата май е най-богата на протеин от всички зърнени)...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #31 -: 21-06-2009, 23:03:40 »

theQueerN, пробвай да си покълваш или вариш елда ;) Супер е! Аз често си правя. Тя е отличен източник на растителни белтъчини. Съдържа всичките осем незаменими аминокиселини, много богата е на желязо. 13% белтък, 68% въглехидрати(бавно усвоими). Перфектното допълнение към всяка диета и изобщо всяко хранене ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #32 -: 22-06-2009, 01:26:54 »

Нико, аз смятам, че си доста разумен човек за възрастта си. Не съм искала да те обидя или засегна. Просто, както и Петко не веднъж е казвал, хубаво е да се яде по малко, на често и разнообразно. Следвай основно това правило. И гледай да поемаш по-малко захари.
На мен лично ми се иска да има по-малко провалени суровояди.
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #33 -: 22-06-2009, 04:53:28 »

Нико, аз смятам, че си доста разумен човек за възрастта си. Не съм искала да те обидя или засегна. Просто, както и Петко не веднъж е казвал, хубаво е да се яде по малко, на често и разнообразно. Следвай основно това правило. И гледай да поемаш по-малко захари.
На мен лично ми се иска да има по-малко провалени суровояди.

Вери, не си ме обидила ни най- малко! Както вече казах, с удоволствие приемам всички съвети, които ми давате. :)

theQueerN, пробвай да си покълваш или вариш елда ;) Супер е! Аз често си правя. Тя е отличен източник на растителни белтъчини. Съдържа всичките осем незаменими аминокиселини, много богата е на желязо. 13% белтък, 68% въглехидрати(бавно усвоими). Перфектното допълнение към всяка диета и изобщо всяко хранене ;)
   
Относно елдата, тук в Казанлък се намира единствено бланширана. Не знам дали е подходяща ?
« Последна редакция: 22-06-2009, 04:55:23 от theQueerN »
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #34 -: 22-06-2009, 05:30:44 »

Не е много подходяща. До Стара Загора, ако отидеш, далече ли ти е? Там знам от други момичета се намира това онова. Имам една виртуална позната, която живее в Казанлък, но пазарува от СЗ разните полезности.
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #35 -: 22-06-2009, 14:37:10 »

Ами, честно казано нямам възможност през два- три дни да ходя до Стара Загора. Така, че ще трябва да се задоволя с това което се намира в Казанлък. Ето и менюто днес:
        >6:00 - 100гр. орехи (нямах много апетит тази сутрин)
        >15:20 -салата от зеле, 2-3 малки моркова, по една супена лъжица ленено семе и сусам (смлени ръчно), супена лъжица зехтин и един домат
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #36 -: 22-06-2009, 16:02:48 »

уаууу...от 6 до 15.20 часа са 9 часа и половина без ядене :o...аз толкова време не мога да издържа физически...ти как го правиш?!? ???
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #37 -: 22-06-2009, 16:26:56 »

уаууу...от 6 до 15.20 часа са 9 часа и половина без ядене :o...аз толкова време не мога да издържа физически...ти как го правиш?!? ???
И аз не знам как успях, но тази неприятна ситуация се получи, поради факта, че не можах да оползотворя голямото междучасие, за хапване.
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #38 -: 22-06-2009, 16:53:14 »

Другия път си напиши домашното вкъщи, да не се налага да го преписваш в голямото междучасие... ::)

Надявам се си хапнал нещо по-солидно след 15:20... ??? Виж, не искам да звучим като лоши какички и батковци (пък може би лели и чичковци ::)), просто се притесняваме за теб и не искаме суровоядството да ти се отрази негативно, защото ядеш много хубави храни, но недостатъчно и не добре балансирани... Училището ти свършва скоро, така че поне ще можеш да ядеш по начесто след това, от 6 сутринта до 3 следобед трябва да си ял поне 4 пъти според мен...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #39 -: 22-06-2009, 16:57:41 »

Уау, не съм сигурен дали бих могъл да погълна толкова храна :) А от днес включвам зеленчуците и зърнените още по- пълноценно. :)
 Относно домашните, аз често им ги разказвам :D, просто бях зает с една презентация и не включих, че е голямо междучасие. ;) Друг път винаги ходя до едно магазинче за плодове и зеленчуци.
« Последна редакция: 22-06-2009, 17:00:02 от theQueerN »
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 24 запитвания.