Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Никко ;)  (Прочетена 84235 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #40 -: 22-06-2009, 17:11:58 »

Ма не е никак много храната, просто да е разпределена равномерно за да не гладуваш... Примерно както ти е сега менюто, след орехите в 6, хапваш към 9 някакви плодове, после към 12 нещо по-стабилно, каквото искаш, но да има някакви зърнени и ядки в него (и то не само по 1 лъжица), и след това в 15:20 си хапваш тази салатка, дето си я ял... те ти ги 4 пъти ядене, аз даже щях 5 пъти да ям ако ставах толкова рано, но айде от мен да мине като за теб само 4 пъти ;) след 15:20 ядеш още 2-3 пъти до вечерта и си готов за деня :)
« Последна редакция: 22-06-2009, 17:17:02 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #41 -: 22-06-2009, 17:29:19 »

Както по-горе писах по-малко и на често. А не да не ядеш 9 часа и после да избухаш една салата.  ;)

Дет' се вика: слушай к'во ти пее радиоточката.  :D  :D  :D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #42 -: 22-06-2009, 17:46:13 »

theQueerN, към колко часа ставаш, щом си закусил в 6.00?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #43 -: 22-06-2009, 18:35:01 »

theQueerN, към колко часа ставаш, щом си закусил в 6.00?
Ами налага ми се да ставам 5:20 за да мога да си приготвя закуската и след това да се приготвя за училище. :)
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #44 -: 22-06-2009, 19:20:40 »

Попитах, защото не е за препоръчване 30-40 мин. след ставане да се яде. Всяка система в тялото, докато се събуди и заработи, обикновено минават 1-2 часа. А правиш ли нещо, когато имаш повече време и не бързаш за училище?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #45 -: 22-06-2009, 19:25:12 »

Попитах, защото не е за препоръчване 30-40 мин. след ставане да се яде. Всяка система в тялото, докато се събуди и заработи, обикновено минават 1-2 часа. А правиш ли нещо, когато имаш повече време и не бързаш за училище?
За какво по-точно става въпрос ? Физически упражнения или нещо друго ?
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #46 -: 22-06-2009, 20:09:47 »

Става дума за пиене на някаква топла вода и/или разни масла - зехтин, тиквено, конопено...пчелен прашец(задължителната добавка за суровоядците), а също и физически :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #47 -: 22-06-2009, 20:43:36 »

Физически упражнения: към 4км. ежедневно ходене
Относно пиенето на вода, да пия топла вода (даже гореща), но гледам да е най-малко час след хранене. А за останалите неща (изкл. на зехтина) не съм ги намирал тук в Казанлък. Зехтин слагам на почти всяка салата по 1-2 супени лъжици.
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #48 -: 22-06-2009, 20:48:21 »

Опитай с водата на гладно, веднага след ставане ;) И зехтин, ако имаш възможност пий на гладно ;)
Интересно ми е, понеже си ученик, как реагират съученици, приятели и познати...а и родителите ти, на начина ти на хранене? :-[ :) Питам, щото всеки от нас среща трудности сред хората около себе си и ми е интересно и ти да споделиш ;) Освен това ми е трудно да си представя аз как бих издържал на 16 да ме критикува целия свят почти ;D ;) :)
« Последна редакция: 22-06-2009, 20:50:43 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #49 -: 22-06-2009, 21:40:23 »

Опитай с водата на гладно, веднага след ставане ;) И зехтин, ако имаш възможност пий на гладно ;)
Интересно ми е, понеже си ученик, как реагират съученици, приятели и познати...а и родителите ти, на начина ти на хранене? :-[ :) Питам, щото всеки от нас среща трудности сред хората около себе си и ми е интересно и ти да споделиш ;) Освен това ми е трудно да си представя аз как бих издържал на 16 да ме критикува целия свят почти ;D ;) :)
Добре ще последвам съвета ти (надявам се мога да говоря на "ти") !  :)

А сега ще разкажа как ме приемат околните.
Първо ще започна с хората най-близко до мен, семейството. Майка ми няма нищо против суровоядството, смята, че е налудничево, но аз съм убеден, че тя вътре в себе си е съгласна с мен. Баща ми хал, хабер си няма от подобен начин на хранене. За него тези неща са глупости, но трябва да отбележа, че и той не ми се меси в избора. Баба ми все повтаря:
- От толкова сурово ще те заболи корема! -а аз избухвам в смях.
Дядо ми ми се радва и той не може да ме разбере, но не се бърка в чуждите работи.
Брат ми понеже е по-малък от мен с 8 години и му е интересно да опита от всичко което ям, но за съжаление повечето неща не му харесват (той по принцип е скаран с храната) и все се връща на онея вафлички, пържени картофи, филии с маргарин и прочее. Аз постоянно му обяснявам кое какво е и как действа на организма, но явно се иска още време.
Сега да се прехвърля на един по далечен кръг от хора. Това (както някои можеби се досещат) е класът ми. Почти всички ми се чудят и ме мислят за луд, но има 5-6 човека кито се интересуват по-подробно от начина ми на хранене. Двама индивиди от мъжки пол пък така са се вманиачили на тема хранене и така грешно си "набиват" мисълта, че ако се тъпчат с месо и протеинови шейкове ще станат мускулести и ще са "здрави". Не стига това ами и вафлички си хапват и после що съм качил килограми и хайде да гладуваме... ???
Друг интересен индивид, този път от женски пол пък се тъпче с каквото й попадне и после се насилва да повръща. Типичен пример за анорексия-невроза.
Като цяло много хора ми се чудят, повечето не ми се месят. Има един, двама, които се наемат да спорят с мен за "полезността" и "необходимостта" от месо и млечни продукти, но аз лесно успявам да ги оборя.  ;)
Това е в общи линии за мен, въпроси приемам по всяко време!  ;D
« Последна редакция: 22-06-2009, 21:46:28 от theQueerN »
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #50 -: 22-06-2009, 21:45:17 »

Ох,Петко това за натиска от страна на другите е вярно.Даже не знам дали думата е точно натиск,ама не е приятно изобщо даже.Въпроси,изумени погледи,аз понякога много се дразня,въпреки че не съм от хората,които дават обяснения за постъпките си,но не ми е приятно.Като се започне:"Ама как така,ама защо така?","Еми ей-така"- им викам.....Не знам вие как се оправяте с обясненията,аз лично леко се дразня....,но знам,че този момент не може да се избегне >:(
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #51 -: 22-06-2009, 21:58:00 »

Браво, Нико, супер, че се справяш с околните! :)

Василенче, аз не на всички казвам как ям. Близките ми приятели всички ме разбират и подкрепят, даже и те прихващат. Семейството вече отдавна ми е свикнало на всичко, така че и те са много добре настроени. С роднините ми е най-трудно. Добре, че рядко ги виждам. Като ходя на гости... скоро не ми се е случвало. Не знам и аз, но помня, че те като бяха последния път на гости, стана дума и за суровоядство, аз тъкмо бях попаднала на сайта и те ме гледаха учудено, ама какво да кажат хората. В общи линии не е толкова зле.  ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #52 -: 22-06-2009, 22:07:08 »

Радулче,не е лесна нашата суровоядна задача ;D ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #53 -: 22-06-2009, 23:15:52 »

Нико, разбира се, че може на "ти" ;) Ти се справяш супер! Добре е, че никой не ти се меси!
Иначе аз не се дразня от околните. Бих се подразнил, ако някой вкъщи не ме разбира, но за моя радост вкъщи е спокойно ;D Е, отвреме навреме слушам реплики от сорта на "Оле, как са ти изкочили кокалите! Ама е много грозно!", а аз казвам: "Просто е супер! Истинско блаженство!"
На йогата като ходя там един от служителите на хотела(в същия хотел аз работих 1 година) ми каза, че вече не приличам на охрана, а на гуру. А аз му казах: "Супер! Тва се иска!"
Усмихвам се и хвърлям подобни реплики, на което ме мислят за луд...всъщност не ми пука, но е яко в някакъв аспект ;D ;D ;D :D
Роднините...там е проблем вече. Сега съм 57 кг. Когато бях 60 едната ми баба беше готова жив да ме оплаче! За нея, колкото си по-тлъст, толкова си по-здрав :DА другите роднини само хвърляха реплики от сорта на това, че сякаш съм излязъл току-що от Освиенцим или Дахау(за който не знае, тва са концлагери, в които са били депортирани и убивани, по жестоки методи, евреите от Хитлер).
Други роднини казват, че трябва да кача спешно килограми, и подмятат, че без мръвка няма как да стане.
НО роднините рядко ги виждам ;D ;D ;D
Добрата вест е, че запалих 3-4 души вече и за хранене и за йога...така че ето как реално можем да променим света ;) Като заключение мога да кажа: Нека  направим света едно по-добро място за живот! ;) :)

П.П. Поздрав за всички - http://www.vbox7.com/play:8103611e
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #54 -: 23-06-2009, 00:45:47 »

Нико, не бях ти чела дневника от доста време (както и повечето дневници от нямане на време  :'( ), но днес влезнах в твоя и направо останах изумена и то повече от приятно. Възхищавам ти се на твоята млада осъзнатост; на това, че дори в училище се храниш сурово; на това, че не се притесняваш от коментарите на околните (може само да си горд от тази твоя различност); радвам се, че твоите роднини не ти пречат и не те спират от това да си бъдеш такъв, какъвто искаш :), че наистина е рядкост това. Леле, как ти се радвам, не знам дали има друг такъв екземпляр  :D в България като теб. Страхотен си, пожелавам ти все така да успяваш да устояваш собствените си разбирания :).

Прочетох, че си хапваш доста мед. Аз от прекаляването с мед си навлякох доста неприятности. Сега намалих консумацията доста - до 1 буркан на 3-4 седмици (преди беше 1 буркан на 3-4 дена).
Друго исках също да споделя, не смятам, че количеството храна, която хапваш е много, даже ми се струва малко  :P аз в училище ядох много повече от теб (и то боклуци), е разбира се всичко си е индивидуално. Тъй че не се притеснявай (и при това си изглеждаш много добре), яж, когато огладнееш, разнообразявай и не прекалявай с определена храна (че и то черешите са полезни, но 3 кила на ден няма да е за добро :) примерче).
Активен
Духът владее материята!

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #55 -: 23-06-2009, 13:50:29 »

Благодаря ви за топлите думи както и за сеъветите!  :)
Да пупликувам и днешното меню:
>6:00 чаша топла вода
>7:30 ябълка и супена лъжица мед (*)
>към 9:40-10:00 салата от 2 домата, краставица, ленено семе, сусам, нахут (покълнал), моркови, 2 супени лъжици зехтин, и по 1/2 чаена чаша ръж и пшеница
> 14:30 шепа орехи и един грейпфрут

(*) мисля да прекратя или силно да намаля употребата на мед, защото вече втори ден след употреба на въпросната храна получавам силни болки в  корема.
>19:00 приготвих си http://www.recipemagician.com/recepti/dipove-i-pasteti/surov-humus-ot-tikvichki/ с малко изменения, заместих тахана с орехи, нахут, ленено семе, сусам и слънчоглед (вкуса малко ми напомни за т.нар. "Млечна салата")
>към 20:30 Ябълка (доста голяма) и купа малини (ръчно набрани)
« Последна редакция: 23-06-2009, 21:49:57 от theQueerN »
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #56 -: 23-06-2009, 19:47:36 »

Нико, от меда и аз имах болки преди 7-8 месеца. А от пчелния прашец бяха толкова силни болките, че се сгъвах на топка в леглото, 2-3 часа ме болеше, след което заспивах от умора. Така бях, когато навлизах първите седмици в суровоядството...даже е по-точно да се каже вегетарианството тогава. Така ме болеше 2-3 пъти и спрях с прашеца, а мед взимах по 1-2 лъжици само на ден. Сега обаче нямам болки от нищо...просто това което за нас е храна сега, преди е било като отрова. Не сме се изчистили и затова ги има болките. Така че всичко лека полека и ще стане ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #57 -: 24-06-2009, 13:35:12 »

Надявам се да е така! :)
Ето и менюто от днес:
>6:50 чаша топла вода
>7:30 един банан
>към 8:30-9:00 две ябълки, доста големи
>14:15 близо 100 гр. фурми
> 16:00 салата от зеле, домат, ленено семе,сусам, нахут, ръжени кълнове, маслини, копър, лук (листата), магданоз и супена лъжица зехтин
« Последна редакция: 09-07-2009, 14:50:12 от theQueerN »
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #58 -: 25-06-2009, 09:46:19 »

На днешната дата (25.06.2009) менюто е :
> 9:00 чаша топла вода
> 10:45 салата от зеле, моркови, магданоз, орехи и нахут
> 12:30 половин чаша кокосово месо
> 14:30 салата от домати, краставица, пшеничени и ръжени кълнове, супена лъжица зехтин, смлян сусам и нахут
> 17:10 манго и банан
> 20:15 салата от ленено семе, магданоз, маслини, краставица, домати и кимион
« Последна редакция: 25-06-2009, 19:34:19 от theQueerN »
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #59 -: 25-06-2009, 21:51:21 »

Ей, Ники, все по-богато и хубаво ти става менюто, бравос! :)

Я кажи сега, как си отваряш кокоса?  ;D В земята или с бормашина?  :D (майтапче, или с онази джаджа за месо)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 24 запитвания.