Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Веско  (Прочетена 60850 пъти)

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #140 -: 06-02-2012, 22:19:00 »

Веско, направо описа сценария, който си разиграх в неделя. А не бях вдигала такава температура от сто години поне. Време й е било явно.  :)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #141 -: 07-02-2012, 10:17:27 »

Това си го писал вчера, значи днеска вече те броя за здрав! ;-))
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #142 -: 09-02-2012, 18:07:49 »

Веско, скорошно оздравяване ти желая.
 Весело ми стана от този израз:

  В крайна сметка не същетвува семе, което да може да бъде усвоено, без да бъде сдъвкано.
 
Мисля, че на всеки му се е доказало на практика, посещавайки едно място за усамотяване  tooth

 Иначе съм здрав, даже ми предстоят високопланински премеждия :Content_22:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #143 -: 18-11-2012, 23:43:54 »

 Викам си, да взема да обновя малко дневника...... какво ще кажете  :whistling2 - emotloader: ?
 От днес започвам строг "пост" до коледа. Изпуснах началото на официалния, ама карай. Значи почти 40 дни на 100% сурови плодове, зеленчуци и кълнове. Никакви ядки, авокадо, кокос и други мазни храни. Общо взето смутита, плодове и салати, пък да видим какъв ще е ефекта .  :surpris_23:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #144 -: 19-11-2012, 08:03:03 »

И аз така съм решил Веско. Малко гладуване и след това само плодове и зеленчуци до Коледа. Даже без кълнове и зехтин.
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #145 -: 19-11-2012, 10:33:40 »

Като при мен сигурно...аз съм така от лятото и е супер! (всъщност от пролетта се опитвах, но тогава имах проблем с ядките) :))) Дори се насилвам да ям мазнини от време на време, но със сигурност са под 10%...и честно казано - колкото по-малко, толкова по-добре се чувствам. Никога не съм била толкова жива за такъв дълъг интервал от време, а най-хубавото е, че става все по-добре  :Appetit_4:  :Appetit_4:  :Appetit_4: Ще взема и аз да си ъпдейтна дневника май :))))
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #146 -: 19-11-2012, 15:06:25 »

 И аз точно съм решила да взема мазнините под контрол, зехтина и авокадото вече ги спрях, сега е време да поспра с ядките и семената.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #147 -: 21-11-2012, 22:01:00 »

 Проблема ми момента  е, че тея пусти банани много ме притесняват. Трудно бих си позволил био банани, а пък тези по супермаркетите откровено ме отблъскват с миризмата, която им се носи от кашоните. Да не говорим, че повечето имат и подозрителна засъхнала бяла консистенция по кожата. Така де, като е режим на прочистване, нека да е такъв. Разни токсини в момента са ми излишни. Яд ме е , защото биобананите в Австрия са по 1,50 евро, а в Бг по 6 лв  :Confus_3: . За момента го карам основно на райски ябълки, киви, мушмули, спанак и кълнове от елда и леща. Поне всичко е българско органик или домашно производство, дори и кивито. Диви растения все по-трудно сколасвам да бера в количества, пък и блендера ми изгоря......... абе изобщо е тегаво с намирането и обработката на качествена храна, но няма да се откажа. За момента искам-не искам май слязох под 2000 калории, а по цял ден "хвърча" като луд, та ще видим къде ще му излезе края.  :surpris_23:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #148 -: 21-11-2012, 23:52:45 »

Къде ги продават тези банани по 6лв? Ям по не повече от 2-3 на седмица така че ще се прежаля. Даже не знаех че има такова нещо като биобанан
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #149 -: 22-11-2012, 00:46:38 »

И аз не знам да има... :surpris_22: Пък и био - колко е гаранцията да са био... Иначе аз сега си взимам по-зелени(жълти) и си ги държа в нас да доузреят...В магазина наистина миришат гадно, но като постоят 1-2 дни в нас и си замирисват на "вкусни" банани. От пролетта насам не съм падала под 15 на ден, така че ако е имало кофти ефект, до сега щях да се оплача  tooth
Активен
Psychonaut

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #150 -: 23-11-2012, 17:46:05 »

 Био има в Балев и Биомаг. Определено има разлика, говоря го от опит. Не искам да разпалвам дебат относно биото. Просто скоро бях във Виена и имах шанса да опитам и био и конвенционални и двата вида на Dole и съжалявам да го кажа, но определено имаше разлика и то не в полза на конвенционалните. Да не говорим , че цената се разминаваше само с 20-30 цента на килограм.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #151 -: 24-11-2012, 16:13:11 »

Аз като бях на Тенерифе и там опитах поне 3 вида банани, и трите бяха с различен вкус. Не знам дали са били био, но там те си ги произвеждат и са нещо като ябълките при нас. При всички положения, най-вкусните банани за мен, си остават тези, които са узрели вкъщи.  :surpris_23: Стават най-сладки и ...кремообразни, знам ли..дори да ги взема узрели от магазина не е същото.
Активен
Psychonaut

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #152 -: 24-11-2012, 23:47:20 »

 Естествено, че когато узреят у вас ще са по-вкусни. Повечето пъти узрелите банани в магазините са минали през етиленовата камера.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #153 -: 27-12-2012, 08:54:37 »

Веско, захранваш ли се вече, как върви?
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #154 -: 28-12-2012, 17:33:47 »

 Съвсем го забравих този дневник  :Confus_3: !
 Захраних един ден преди Бъдни вечер с кафяв ориз, коприва,бял равнец и всякакви зеленчуци - всичко това сварено. Стомаха хич не ми се изкефи. На следващия ден на трапезата с родителите ми си хапнах и варен боб, ядки и сърми с кисело зеле. Сготвени без мазнина и сол, разбира се. Пийнах си и винце, от домашното и съвсем ми стана кофти. Все едно някой ме беше изритал в корема, че и главата леко ме заболя още на масата. Явно много бързо прекалих с разнообразието и количеството.
 Относно постенето : 35-6 дни ядох само сурови плодове,зеленчуци, кълнове от елда и леща. Също така сушени смокини, сливи, круши и коприва, но тях по-малко. Резултата е доста задоволителен - прекрасен сън, чувство за баланс и лекота. Най-странното е, че качих 1 кг, но това може би е вода, защото към края започнах активно да се натоварвам с тежести и по пистите. Средно на ден съм вкарвал от 3000 до 4000 kcal.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #155 -: 28-12-2012, 21:25:27 »

Кафевият ориз без спор е по-полезен от белия, но и по труден за мелене...знам ли може от това да е...Иначе аз също ядох ориз и картофи по Коледа и ...мисля да ги включа в менюто си :) 2 години само на сурово не ми беше зле, просто сега ми се приядоха и картофи. А и 80/10/10 не ги отричат, така че мисля че съм ок с тях
Активен
Psychonaut

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #156 -: 28-12-2012, 22:11:26 »

Даа, роднините обичат да се яде.. все с нещо ще те изкушат, колкото да подсилят празничното усещане :Confus_3:

И аз се захраних набързо скоро със същия ефект, три дни ми беше леко underground настроението.
Но, 3000-4000 kcal. са поне 5 кг плодове... :surpris_22: Дали да не увелича количествата следващия път..
« Последна редакция: 28-12-2012, 22:13:38 от rima »
Активен

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #157 -: 29-12-2012, 11:44:11 »

Изглежда си изкарал хубав месец на сурово и направо се чудя как си качил килограм при тези храни :D Обикновенно става обратното.
Определено си захранил доста рязко, може би първо е било добре да включиш само леки задушени зеленчуци, в последствие картофи, а след това ориз и другите варива, но за следващия път.  ;) С един мой приятел осбъждахме точно това, че като спреш да ядеш дадена  нечовешка храна (имам в предвид всичко различно от плод и зеленчук) за дълъг период от време и после като я включиш направо има бомба в стомаха ти. От една страна си станал супер чувствителен и разбираш, че тази храна не е подходяща за теб, но дали няма и друг момент, в който организмът се "изнежва" и примерно има липса на част от микроорганизмите, ензимите и тн. необходими за усвояването на съответната храна.

Искам да ви попитам за кафевия ориз. Тази година започнах да ям такъв (на крина си купувам, че е най-евтин), но миналата година като бях в испания и моите хората там споменаха, че кафевият ориз ако не е био по-добре да се избягва, защото отровите, с които е пръскан, са в по-големи количества спрямо белия ориз. Какво мислите по въпроса?
ПоЗдрави :)
Активен
Total Liberation

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #158 -: 29-12-2012, 18:18:52 »

ми аз нещата дето не ги консумирам в промишлени количества(като бананите) така или иначе си ги зимам от зоя-та, че ми е близо до работа...пък те се водят био  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #159 -: 30-12-2012, 12:20:23 »

 Ицо, и аз се чудя как го качих този килограм, но все пак може би е вода в мускулите.
 Относно кафявия ориз - аз си купувам български (този на Крина ми изглежда същия), но не си спомням точно фирмата - мисля че се казва Трохо. Не знам дали е пълен с отрови (аз му сменям два пъти водата докато го варя, защото ми се вижда бая мръсна, колкото и да го кисна и мия предварително). Според мен е в пъти по-качествен от био-вариантите , които са в Бг. По-принцип съм винаги твърдо ЗА био-то, но в случая българският е много по-засищащ и вкусен, което според мен е явен сигнал, че се отглежда на по-богати откъм естествени минерали почви.
 Относно изнежването на организма при отвикване от някои храни  и при мен това е дилемата- дали е изнежване или просто най-накрая си го оставил на мира, като го храниш с "най-човешката" храна. Според мен е по-скоро второто. Както казват старите хора " С хубавото бързо се свиква"  :pensif_29:. Има опити, при които с постепенно увеличаване на дозата арсен, човек привиква да живее с принципно летални дози. Това не променя факта, че арсена е отрова.
 Тита, не виждам причина да не ядеш зимата картофи. Първо, те са си 80/10/10 отвсякъде и второ растат под повърхността, т.е. са силно заземяващи и същевременно са затопляща храна. Според мен ти вече толкова  си изчистила, че напролет, пък камо ли лятото, по естествен път ще "забравиш" за влечението си по готвени грудки и кореноплодни.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти
 

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 23 запитвания.