Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Веско  (Прочетена 60882 пъти)

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #60 -: 26-03-2011, 07:22:43 »

 :kisss: благодаря Светльо  :Content_14:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #61 -: 27-03-2011, 07:55:41 »

мерси за клипчето и съветите, ще пробвам и с реджувелак  :Content_22:
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #62 -: 27-03-2011, 11:27:12 »

 Здравейте пак  :Content_22:. Ето вчерашното ми меню:
 Сутринта след малко йога си хапнах традиционното зелено смути от спанак, магданоз, банан, мед, конопен протеин и мака. След около един час изпих почти целия буркан с ядков айран (подквасеното мляко от 100гр бадеми и 600 мл вода). На обяд си купих тофу и си го натроших на шопска салата -  с домати, крактавици и много магданоз и люти чушки. Вечерта ядох същото, а помеждудругото си бях купил хляб Слънце Луна от този дето е с пшеница, ръж и ядки и си чупех от него отвреме-навреме следобед, защото бях постоянно в колата по задръстванията и огладнявах. Беше топъл и докато се усетя..... го бях омел половината. А си бях казал, че докато ям няма да се занимавам с нищо друго  :Confus_3:
 Гадното при мен е, че пак ми се върна този атипичен дерматит. Пак червени петна около носа  :(.  Вече се чудя от какво е  ??? Тамън се бях зарадвал, че със суровоядството и по-точно със помощта на зеленолистните съм си оправил кожата и...... Тъпо е, защото в последно време бях свикнал хората да ми се радват как изглеждам - в настроение, енергичен, въобще не ми личали годините и т.н. и аз така се успокоявах и същевременно се надъхвах още повече, че съм на прав път.Не държа кой знае колко на хорското мнение(иначе щях ли да съм веган, че и клонящ към пълно суровоядство), но когато трансформацията прави впечатление и на околните, повечето от които са били откровено скептични, е доста зареждащо. Както и да е ...... имам една позната, която сериозно се занимава с хомеопатия. Познавам доста хора, на които е помогнала и мисля да се пробвам при нея, после ще споделя резултата.

Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #63 -: 27-03-2011, 11:32:30 »

 Отделно си мисля да направя една седмица изцяло без глутен. Да видим... може пък и той да способства за неразположението ми. Нали се води алерген.
Хайде нещо малко по-весело. Тази сутрин се докарах смутито на цвят, който отиваше даже и на чашата и не можах да се сдържа и да не го "щракна" :
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #64 -: 27-03-2011, 12:04:19 »

Отделно си мисля да направя една седмица изцяло без глутен. Да видим... може пък и той да способства за неразположението ми.
Да, това щях да вмъкна и аз.
За хомеопатията също съм ЗА.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #65 -: 29-03-2011, 10:16:29 »

Веско, какви са тези червени петна? Моят приятел има подобен проблем и вече стана много зле работата!  :-\
Казаха му, че е себореен дерматит и се маза с едни тъпи кортикостероиди, които само естествено замазват положението и после по-зле. Сега се отказа от тях, слава Богу, и търсим природни начини за лечение, но за сега не сме задълбали много...
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #66 -: 30-03-2011, 09:58:15 »

 Какво да ти кажа, точно същото и при мен. Тъпите кортекостероиди не решават проблема, а само подтискат имунитета и после гадините, които причиняват дерматита стават още по-агресивни. Все не намирам време да се срещна с жената с хомеопатията. Но ще е скоро. Нали знаеш с какво се занимавам, та не е много уместно да се разнасям с разни кожни проблеми, а пък в козметиката изобщо не вярвам. Странното е, че в последно време тоя себореен, атипичен или какъвто е там дерматит го виждам все по често и то само при млади хора, което ме навежда на една мисъл- стрес ! Колкото и да е банално. Забелязал съм, че при мен се обостря като съм под силен стрес, но от друга стана с кое заболяване не е така ?! Вместо да се чудя и философствам, започвам да действам. От днес няма да консумирам нищо с глутен поне една седмица. Всяка сутрин стриктно се правя асаните от йогата(но все пак съм супер начинаещ) и завършвам с релаксация - пълно съсредооточаване върху коремното, гръдното и ключичното дишане. Да видим, ще го преборим ли този стрес. 
Ако искаш пробвайте да мажете петната с лигата, която пуска чията като се накисне. Чувал съм, че помага при кожни неразположения. Аз и това ще пробвам.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #67 -: 30-03-2011, 11:04:13 »

Ами, да, стрес и скапано хранене и начин на живот...Тия дни подхванах да чета Малахов и това с пречистванията на организма от шлаките е много ключово нещо...толкова сме "разбъзикани" от неправилно хранене, лоши мисли, липса на движение, замърсената среда покрай нас...
Викам да ходим на село всички  :police:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #68 -: 30-03-2011, 11:15:58 »

Веско, глутена е голям алерген. Аз ти препоръчвам не 1 седмица, ами минимум 2 седмици без никакъв глутен. Чак след това можеш да провериш как ти реагира организма, но с малко количество. И аз в момента съм 3-та седмица без глутен и на сурово. От време на време си правя такива продължителни периоди. Другото, което мога да ти препоръчам за дерматита е суров гел от алое вера. Помага за всякакви кожни проблеми.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #69 -: 30-03-2011, 14:32:17 »

 Заинтригува ме Деси .  Какво точно представлява този гел ? В смисъл, ти ли си го приготвяш и ако да как ? Аз досега алое само на сок съм пробвал, т.е. въобще не съм наясно с това как се действа с него.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #70 -: 30-03-2011, 15:11:49 »

Веско, аз вкъщи си имам растение алое и си ползвам суровия гел. Ето тук съм описала:
http://desilifestyle.net/2011/01/%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b8%d0%b5%d0%b9%d0%b4%d0%b6%d0%b8%d0%bd%d0%b3-%d0%b0%d0%bb%d0%be%d0%b5-%d0%b2%d0%b5%d1%80%d0%b0-%d0%bc%d0%b0%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%82%d0%b8%d0%b2-%d0%bf%d0%b5/
Ако не можеш да си намериш живо растение можеш да потърсиш такъв гел с висок процент алое.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #71 -: 30-03-2011, 18:57:42 »

Деси, аз точно след твоята публикация за алоето се зарибих и една девойка ми даде 3-4 разклонения на нейното алое да си ги посадя...Ама до сега ги държах във вода, че нямах време. Още са малки да ги  :essen:, ама ще видим по-нататък  ;)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #72 -: 02-04-2011, 14:54:28 »

 Здравейте пак ! Вече трети ден карам без глутен и да ви кажа, не е зле. Може би ще ме откажете и от глутенсъдържащите житни.  Успешно заместих хляба, който беше една от малкото преминали термична обработка храни в менюто ми. Просто си сварих елда. Досега я бях ял само покълнала. Ще гледам да ям и ориз и картофи, че хич не ми се отслабва пак..... и като го споменах, почти не ми стават панталоните от миналото лято. Не съм се мерил от един месец, така че може да се окаже, че съм качил още някое и друго килце. Това на този етап ме радва. Все пак почти нямам сланина и се чувствам достатъчно подвижен. Ако започне да ми тежи, тогава ще му мисля.
 Ето вчерашното ми меню:
Сутринта- смути от прясно набрана коприва, банан, мед и мака. Между другото разрбах едно нещо - коприва и спирулина наведнъж в смути е голяма гадост. Миризмите им хич не си отиват.
След около 2 часа - протеиново смути от накиснати чиа и лен,конопен протеин, спирулина. Лена го мия през цедка.
На обяд - сварена елда подправена със зехтин, червен лют пипер, копър, магданоз, сол. Стана нещо като манджа и не беше зле. Хубавото е, че става набързо. Половината от елдата ми остана и днес ще вечерям същото.
Следобед- ябълка
Вечерта се спретнах чуден таратор с див чесън. Май го докарах повече от литър и сериозно преядох, ама много ми се овкуси, един такъв гъст и пресния див чесън, че и краставицата се уцели хрупкава, направо... :essen:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #73 -: 05-04-2011, 18:43:45 »

 Искам да попитам, някой хапва ли салата от сурова коприва и пресен чесън? Много се учудих, като един приятел ми обясняваше, как баба му прави всяка пролет. Била супер известна салата, но аз как не съм виждал никаде да я ядат  :surpris_23:. Както и да е, току що си направих с прясно набрани връхчета от коприва, пресен чесън, зехтин, оцет и сол. Хич не е зле, но ако има някой знае някаква  специална рецепта да споделя, че сега е сезона  :essen: .
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #74 -: 05-04-2011, 19:08:46 »

С чесън не бях правила   :) браво че сподели  :Appetit_17: това ще ми е вечерята днес  :essen:
Активен

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #75 -: 05-04-2011, 21:24:52 »

Искам да попитам, някой хапва ли салата от сурова коприва и пресен чесън? Много се учудих, като един приятел ми обясняваше, как баба му прави всяка пролет. Била супер известна салата, но аз как не съм виждал никаде да я ядат  :surpris_23:. Както и да е, току що си направих с прясно набрани връхчета от коприва, пресен чесън, зехтин, оцет и сол. Хич не е зле, но ако има някой знае някаква  специална рецепта да споделя, че сега е сезона  :essen: .

Аз лично, често си я хапвам на салата. Понякога я мешам с всякакви зеленища, понякога не, но винаги присъства чесън. С кълнове от слънчоглед е вкусна. Ако ядеш млечни си я прави със сирене.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #76 -: 05-04-2011, 22:14:20 »

Благодаря! Знаех си, че има някой излъгал се по копривена салата. Нали не ти жарка на езика  :Content_4 - emotloader:
Иначе, на този етап от живота ми, нямам никакво намерение да се храня с млечни.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #77 -: 05-04-2011, 22:31:44 »

Тази година още не съм си правил копривена салата - не знаех, че е станала копривата.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #78 -: 06-04-2011, 01:03:39 »

Млечните пречат да се усвоява желязото на копривата.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #79 -: 06-04-2011, 17:39:19 »

Копривата спокойно може да се яде сурова. Снощи си правих страшна салата с коприва, а днес песто от коприва. :essen: Супер станаха, но ще споделя рецептите тези дни в блога ми. Днес публикувах информация само за копривата.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 22 запитвания.