Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Веско  (Прочетена 60849 пъти)

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #20 -: 22-02-2011, 16:03:23 »

 Здрасти Лилка, то Биофах си е Биофах- няма нужда от коментар  :Content_14:. Ходих на Безбог(над Добринище), рая за сноуборд в България. Там комбинирам две от най-приятните ми дейности - планински преход и фрийрайд. Общо взето газ нагоре към върха и после обратно по девствения сняг в улеите. Разрбира се винаги се съобразявам и като има лавинна опасност се въздържам от подобни изпълнения.
По отношение на яденето- днес без да искам уцелих съставките за невероятно смути- кълнове агар агар, чиа, изкиснати бадеми, мед,семенца ванилия и вода. Доста ми се овкуси и ми подейства супер тонизиращо. Довечера ще пробвам "тататорово" смути - пресен чесън, бадеми, краставица, копър, зехтин, малко оцет и сол, че преди бях направо тараторозависим  tooth.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #21 -: 22-02-2011, 16:15:49 »

Как така кълнове агар агар?!
Да не би да искаш да кажеш алфалфа?

Агарът е водорасло.
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #22 -: 22-02-2011, 20:46:38 »

И аз бая се поопулих  :o на тия агар-агар кълнове. Викам си бре как се покълват тия водорасли :weight_lift:
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #23 -: 23-02-2011, 09:58:12 »

Ами то така става като човек се занимава и с друго докато пише. Естествено, че става дума за алфалфа- люцерна. Просто по това време се обяснявах, че не е задължително желанита да е животински и ето резултата  tooth . Извинявам се!
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #24 -: 24-02-2011, 21:07:52 »

Ами то така става като човек се занимава и с друго докато пише. Естествено, че става дума за алфалфа- люцерна. Просто по това време се обяснявах, че не е задължително желанита да е животински и ето резултата  tooth . Извинявам се!
По повода, имам приятели вегетарианци, които въобще не се притесняват да си хапват разни кремчета пудинг с желатин и въобще не вдяват, колкото и да им пиля на главата, че това в крайна сметка са обработени телешки кости.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #25 -: 01-03-2011, 19:10:00 »

 Здрасти хора и честита баба Марта ! Тъкмо се върнах от рилските езера и още съм в нещо като нирвана. С нетърпение чакам неделя и пак изчезвам натам. За тези оттук, които са ми приятели във фейсбук, качил съм малко снимчици, които мисля че се заслужават. Няма такава природа  :Content_22: ! Доста се натоварих физически, но никаква мускулна трекса. В последно време наблягам на зелените смутита. Вече започнаха да ми понасят, но в началото на прехода ми към суровоядство (преди 1 година) страшно ми разстройваха стомаха. Както и да е, твърдението, че човек трябва да се блъска с протеини, за да възстановаява след тежки физически натоварвания все повече ми се доказва, че е абсолютен мит. Естествено може да се окаже, че не при всеки е така. Ето и днешното ми меню:
Сутринта си направих две смутита. Първото- банан, връзка магданоз, мака, конопен протеин, мед, вода. Второто си беше суров шоколад- изкиснати бадеми, зърна какао, зърна ванилия и мед.
На обяд- бяла ряпа, моркови и връзка копър на салата с лимон и зехтин, две филийки хляб от лимец с маслинова паста и люти чушки.
Следобед - един портокал
Вечерята ще същата като обяда, защото ми остана доста ряпа и моркови, пък и не обичам хляба да ми застоява.

Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #26 -: 02-03-2011, 10:29:00 »

Това се казва приключение, баба Марта на езерата  :Content_14:
Качи малко снимки и тук :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #27 -: 02-03-2011, 14:00:31 »

много вкусно меню Веско, и докато четох огладнях  и си направих едно зелено бананово смути  :Content_22:
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #28 -: 02-03-2011, 17:07:24 »

Ето малко снимки  :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #29 -: 02-03-2011, 17:19:34 »






Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #30 -: 02-03-2011, 18:19:57 »

 :peperudi: красота, много добри снимки си направил...
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #31 -: 02-03-2011, 19:00:51 »

ohoo snowboard
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #32 -: 02-03-2011, 20:21:49 »

Иииии браво , много хубави снимки  :Content_14:
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #33 -: 09-03-2011, 12:31:36 »

 Искам да споделя, най-накрая осезаем ефект от суровоядството, що се отнася до кожата ми. Имах нещо като атипичен дерматит или бог знае какво, на което нищо не повлияваше. Така съм от 4-5 години. Без особено причина за няколко дни в месеца ми излизат червени петна по лицето. Преди ходих по дерматолози. То не беше лицева себорея, авитаминоза, какво ли още не, най-накрая като не мажаха да разберат от какво се получава така,  ми казаха - атипичен дерматит, най-вероятно на нервна почва и трябва да се мажа с кортикостериодни кремове  :Confus_3: . Откакто всеки ден си правя зелени смутита проблема изчезна. Поне засега. Явно зеленолистните доста добре повлияват кожата. Не че преди съм се лишавал от тях, но никога смлени на смути. Явно имат много силна целулозна обвивка и само дъвченето не им е достатъчно за да се освободи всичкия хлорофил и други полезни хранителни вещества и минерали. Както и да е, нагъвам спанак, коприва и магданоз, пък нека са нитратни. Скоро идва пролетта и живот и здраве, знам какво да правя  ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #34 -: 09-03-2011, 13:33:56 »

vesselin777 да ти кажа то май този дерматит е доста разпространен и аз имах по едно време контактен дерматит-малки 4ервени обривчета потялото най-вече по гърба и рацете и то след баня или при допир с изкуствени материи и мн сърбяха и хапеха  tooth...обаче и аз така откакто съм на сурово и съм махнала куп боклуци от менюто,а също и от козметиката си...само натурални неща...няма и дим от него  ;D
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #35 -: 09-03-2011, 13:42:33 »

Много хубави снимки. Сега както има и лифт... той между другото работи ли? Ако работи, ме е срам, че не съм се качила още през зимата, толкова е красиво  :Content_14:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #36 -: 09-03-2011, 13:51:20 »

...дай им на "лекарите" кортикостероиди да предписват, мнооого ги бива ;)
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #37 -: 09-03-2011, 15:33:00 »

Много хубави снимки. Сега както има и лифт... той между другото работи ли? Ако работи, ме е срам, че не съм се качила още през зимата, толкова е красиво  :Content_14:
Лифт има и работи, когато има достатъчно хора, т.е. през уикенда винаги, през седмицата не е зле да се обадиш. Извинявай, обаче за какво ти е тоя лифт. Аз все още съм доста против него, макар че трябва да се признае, горе е доста чисто и засега не е нанесъл сериозен демидж на природата там. Пътеката е обработена добре и евентуален поход нагоре, според мен, ще е прекрасно изживяване. Особено ако е слънчево. Ако искаш да видиш езерата в зимна обстановка имаш максимум една-две седмици според мен  ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #38 -: 09-03-2011, 19:47:31 »

ами ако се ходи с преспиване, не ми трябва. Мерси за инфото  :)
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #39 -: 22-03-2011, 14:18:31 »

Реших да изкарам малко дневника от прахта и да споделя последни впечатления по пътя на суровоядството. Откакто всеки ден ям поне по половин буркан ядково кисело мляко се случва нещо много"странно", в добрия смисъл на думата. Качих два килограма мускулна маса и вече като че ли по-лесно се справям с щангите, които отвреме-навреме вдигам, за да поддържам форма. Сега....... дали е заради пробиотиците, които имат подчертано благоприятно въздействие върху пълноценното усвояване на храната, дали е заради това, че бацилите вече са разградили повечето вещества още при подквасването и ги приемам на готово, честно казано не ме интересува, важното е, че действа. В последно време това ми е подхода, след като изчетох доста материали относно суровоядството. Човек лесно се обърква, да не говорим, че всеки "учител" говори различни неща.
Другото е, че най-накрая се престраших и се записах на йога. Засега не мога да кажа нищо конкретно, освен че се мислех за доста подвижен, а май ще се наложи да ми пренабият номерата  tooth.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти
 

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 22 запитвания.