Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Веско  (Прочетена 60892 пъти)

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #80 -: 06-04-2011, 18:13:37 »

http://www.zemianazaem.com/archives/89
Салатката на Мер изглежда много вкусно  :Appetit_4:
Веско, пробвай в смутито с коприва и спирулина да сложиш щипка канела и малко тахан, става много приятна консистенция и на вкус и на усещане.  :peperudi:
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #81 -: 06-04-2011, 21:49:58 »

 Мерси Лилка, утре такова смути ще ми е закуската.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #82 -: 15-04-2011, 23:23:51 »

 Да споделя как е хавата напоследък  ;) От йогата се чувствам много добре. Гадното само е, че се налага да ставам много рано, но като има и други хора покрай мен в залата е някакси по-леко. Нещо обаче започна странна смяна на настроенията. През повечето време съм ОК, но от време-навреме имам нервни изблици. В смисъл, когато ми е кеф да не общувам с никой, просто да си гледам към цъфналите джанки, много ме дразни някой да ми нарушава уединението. Преди имах някакви задръжки, но сега директно изстрелвам каквото ми е на душата. Иди обяснявай, че не си разсърден, депресиран и т.н. Просто искаш за пет минути да съществуваш и толкова. Както и да е, може би очаквам с хората около мен да се променяме заедно, което очевидно няма как да стане.
 По отношение на храненето всичко си е ОК. В момента има изобилие от зеленолистни и блендера не спира. Сдобих се с Флашка и първо си минавам водата през каната и после я сипвам да се структурира в шишето. Бях скептичен, но ми е подарък и реших да я ползвам. Засега осезаемо усетих , че първите два-три дни не мога да се напия. Такъв ефект се наблюдаваше при мен като малък, когато нямаше масово бутилирана минерална вода и пиехме само чешмяна.  Като отидех на село отначало не можех да се напия с тамошната. Сега се получи същото. Сигурно съм "изльокал" десетина литра вода първите три дни. И това без да смятам водата в смутитата, ядквото мляко и т.н.
 Ето днес какво ядох:
сутринта смути от спанак,магданоз,мака,банан,мед, сусамов тахан и канела (Мерси Лилке! Не е точно по твоята рецепта, но и нея пробвах. Просто ми свърши спирулината, пък и ме мързеше да ходя да си набера коприва).
след два часа смути от слънчоглед, чиа и лен
на обяд домати, краставици, магданоз и тофу
следобяд ме подгони гладния и си хапнах две супени лъжици тахан, после по някое време пих и оризово мляко.
Вечерях с кисело мляко от бадеми. Вече го правя със стартерната култура на Дафлорн. С лекота става доста гъсто. Направих си таратор с див чесън, краставици и копър.
Завърших със сок от арония и червено вино. Супер комбинция се получава.
 За количествата, които поглъщам в последно време не искам и да отварям дума  :Confus_3:. Огромни са, но ми се е отворил вълчи апетит. Не, че се притеснявам, нали е сурово, количества и калории няма да броим   ;)

Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #83 -: 17-04-2011, 13:37:49 »

Веско, привет!Прочетох внимателно написаното от теб.Ще изразя моето мнение въз основа на големия си опит в областта на здравословното мислене.Ти по душа си вегетарианец, но имаш още да работиш в/у нагласите си към живота като цяло.Йогата е един от най-добрите начини.Има и други.Например разходка сред природата, правене на нещо, което ти доставя удоволствие и т.н., но това ти решаваш.Основното е  да можем съзнателно да постигаме стабилен баланс на емоциите.Иначе се отклоняваме от баланса.Израз на това е рязката смяна на емоциите, необоснован глад и т. н.Мисля, че си достатъчно интелигентен човек и с голямо желание и старание работиш за твоето усъвършенстване.За това реших да пиша с мисълта да ти бъда полезна.Знам, че всичко това, което искам да кажа не е толкова просто и не се постига толкова лесно и бързо.Твърдо съм уверена, че е постижимо!

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #84 -: 17-04-2011, 20:09:12 »

Йогата е един от най-добрите начини.Има и други.Например разходка сред природата, правене на нещо, което ти доставя удоволствие и т.н., но това ти решаваш
Тук визирам начините за съзнателно постигане на емоционален баланс.Колкото са по-рационални нагласите ни, толкова сме по-стабилни емоционално, по хармонични.

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #85 -: 17-04-2011, 20:42:03 »

 Благодаря ти за отделеното внимание Ros ! Сигурен съм, че искрено се опитваш да ми помогнеш. Честно казано основния ми проблем в момента не ми се споделяше много тук . За момента не ми се споделя никъде. Просто не мога да се реша да променя живота си и да започна да се занимавам изцяло с това, което обичам, а врати постоянно ми се отварят. Въпросът е докога ? Иначе като погледна живота си преди една, две, три години.....че и назад, определено съм много по-добре. Това ме успокоява. Все пак човек не може да се сравнява с никой друг освен със себе си   :love_028: :peperudi:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #86 -: 17-04-2011, 21:35:20 »

Светльо,а този сок от арония домашно производство ли е или си го купуваш ?
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #87 -: 17-04-2011, 21:39:17 »

офф.. и аз пък значи  :Content_14: мислех си за Светльо  :Content_14:  та ВЕСКО! кажи сега за Аронията  :Content_4 - emotloader:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #88 -: 17-04-2011, 21:57:59 »

офф.. и аз пък значи  :Content_14: мислех си за Светльо  :Content_14:  та ВЕСКО! кажи сега за Аронията  :Content_4 - emotloader:

 :Content_4 - emotloader: И аз понякога си мисля за теб  :laugh:
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #89 -: 17-04-2011, 22:20:16 »

ама аз такова...сериозно  tooth чудех се къде са ти мускулестите снимки  :Confus_3: и се отнесох!
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #90 -: 18-04-2011, 11:25:45 »

 Палавници!  tooth
 Сокът от аронията си го купувам. Български е и плодовете се отглеждат тук.  Познавам производителя и мисля че може да му се има доверие. Биосертифициран е, ако това има значение за теб, макар че това в този форум май това повече дразни. Както и да е, на мен ми действа много добре. Ако ще я използваш внимавай с количествата, че е сташно богата на йод . При някои хора има силно разхлабващ ефект. При мен той не се проявява.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #91 -: 18-04-2011, 12:06:25 »

 :kisss:Еееее и тука ви бия по точки!Аз пък си я отглеждам.Който иска да я види , на фейсбука ми да ходи!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #92 -: 18-04-2011, 17:21:52 »

прочетох фантастични неща за Аронията!Сега ако кажеш кой е производителя и от къде го купуваш ще изтърча до магазина! :Content_14:
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #93 -: 18-04-2011, 17:26:49 »

 www.aronia-bg.com
Има го в специализираните биомагазини. Всъщност, виж си личните съобщения.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #94 -: 19-04-2011, 18:05:49 »

И аз имах преди години един такъв пероид в който избягвах да общувам с хора, които имат други възгледи и на практика се бях самоизолирал, защото около мен нямаше други такива. С времето се примирих с факта, че хората не се самоусъвършенстват толкова бързо колкото на нас ни се иска, а накрая бях приятно изненадан от това, че доста хора взимат личен пример от мен. Иска се слонско търпение.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #95 -: 20-04-2011, 10:22:42 »

Много си прав, Zloqd!

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #96 -: 26-04-2011, 09:08:52 »

 Здравейте,
 Ето менюто ми вчера:
Сутринта- смути от коприва, банан, мед, спирулина, тахан и канела
 после литър бадемово кисело мляко.
На обяд- варен ориз, маслинова паста, пресен босилек, лют пипер и настъргани домати - полусурова манджа 
Следобед- смути от изкиснати чиа, лен, коноп и слънчоглед.
Вечеря- домати, краставици, връзка копър, авокадо и от тази "хардкор" дижонската гочица (уасабито пасти да яде  tooth).
 Между другото си хапвах бонобони от мед, тахан и конопено брашно, което си го правя сам. Покълвам леко конопа и после го суша на слънце. След това в мелничката за кафе. Ще ми се да имах и брашно от рожков, но нищо. Обаче много се прецаках ,че си взех цял буркан от големите сусамов тахан на Балчо. Уж суров и от неолющен сусам, но е много гаден и няма нищо общо с този на Тръндеви.
 
По време на празниците се направих на мъж и се съблекох почти гол при един излет на Лозенската планина. Чувствах се супер , но на следващия ден за първи път от години се разшмърках и ми задра гърлото. Не силно , но все пак по никое време, точно при най-хубавото слънце от годината. В този случай стахотно ми помогна Бронхо пан. Е няма такъв чай ! Спаси положението буквално за един ден сериозна употреба. Продължавам серията без лекарства по никакъв повод и много се кефя. Пък как ще е за
напред- времето ще покаже  :love_028: :peperudi: :Content_22:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #97 -: 26-04-2011, 11:46:11 »

Здрасти Веско,
яко меню  :Content_22:! Я кажи за това бадемово кисело мляко, от къде точно да си поръчам въпросните стартерни култури? Имаш ли някакви контакти? Че ще идвам в София от 29-ти до 2-3-ти и ще мога да се помоткам и занимая с това.... :) Вече с дехидрататора, мн. ми се ще да пробвам и ядково кисело мляко или сирене, което ми се струва много висш пилотаж още, ама нейсе...ще видим  ;D
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #98 -: 26-04-2011, 12:43:27 »

 Това какво е висш пилотаж и до къде можеш да стигнеш го определяш само ти ! Все пак тук обсъждаме храненето, не ядрената физика. Смело напред ! Сигурен съм, че след няколко опита ще се справяш по-добре и от мен. Все пак жените като цяло сте много по-изпълнителни изпипвате детайлите до край. Особено при пипкавите работи.
 Стартерната кулура я вземам от Дафлорн, но е малко скъпичка. Те са и мулти левъл маркетинг. Вземи им телефона от сайта и се обади. Офиса им се намира в кв.Сердика. Най-вероятно ще трябва да отидеш до там. Аз си го поръчах от един магазин,в който се продаваха техни продукти, но беше сложна работа, а ти определено нямаш толкова време. В крайна сметка ако изпипаш нещата и с Лактофлор не се получава никак зле. Пък е и доста по-евтино. Един съвет- не бели бадемите и не ги прецеждай. Още не съм си го избистил защо точно, но като че ли ферментацията е доста по-бурна. Става доста по-кисело.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #99 -: 28-04-2011, 08:25:11 »

Веско, аз без да искам веднъж получих нещо като кисело мляко ето така:
направих си пастет от накиснати, но необелени бадеми, вместо вода добавих реджувелак и на следващия ден си помислих, че пастета се е развалил, защото беше почнал да кипи. С голямо съжаление за изхабения материал се приготвих да го изхвърля, но сърце не ми даде и реших да го опитам и какво мислиш: кисело мляко!!! Бях толкова щастлива  :Content_4 - emotloader: Открих топлата вода.  :bleh
Защото Ан Уигмор отдавна го е открила женицата. Нали Светльо даде линкове за клипчета с нея, та тя навсякъде си ползва реджувелака. Но наистина не предположих, че ще го докара толкова вкусно.
Защото аз по принцип не обичам кисело мляко от обикновено мляко, а това стана страхотно!
Реджувелака си го оставям добре да ферментира, да стане по-резливичък  O0
Май това е най-евтиният вариант за ядково кисело мляко.
Хубав и усмихнат  ден!   :Content_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 23 запитвания.