Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тwilight Splitting  (Прочетена 57913 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #300 -: 18-02-2011, 11:04:58 »

Цветенце, аз миналата година изпробвах 3 различни продукта и реших да ги редувам-на Балев Био, на Златна ябълка и на Now. Бих си купувала само на Златна ябълка, но ми идват доста скъпо. Сега след почти 3 месечна пауза си взех пак на Балев. Предпочитам ги на таблетки като разбира се винаги гледам да нямат спойващи агенти. Не ми харесва да ги смесвам с други храни, защото ми развалят удоволствието от храненето.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #301 -: 19-02-2011, 10:03:17 »

 Моите уважения Деси, но нещо си се объркала. Първо, спирулината на Зоя  е био и е произведена от Евър Тръст ЮК, чието седалище е в Англия , а е сертифицирана от Soil Association, на които ако не вярваш, тогава на кои ?  Второ, спирулината на прах на Балев е АБСОЛЮТНО същата - пак от Евър Тръст, само че с различни етикети, защото той  е директен вносител, както Зоя.
 Още по темата - хавайската спирулина на Зоя НЕ Е сертифицирана като био, но е в пъти по-качествена от китайската( да другата е китайска, както и на Балев), не мирише толкова силно и много по-добре се възприема от организма. Казвам го от неколкомесечен опит. Вярно, че излиза на цената на хлорелата, но предпочитам една лъжица хавайска, пред две от китайската.
Надявам се, информацията да е полезна за всички, които се интересуват от цианобактериите. Peace!
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #302 -: 19-02-2011, 12:00:09 »

Здравей Веселин! Същият сертификат съм го виждала и Евър Тръст е фирмата-доставчик, а не фирмата-производител. Това лично от Зоя са ми го казвали, защото съм питала. Производителят е безизвестен, затова слагат на насипните си стоки етикети Зоя. Тази спирулина, която съм си купила от Балев е хавайска, а не китайска. На произход пише: Хавай, САЩ. Цената е 36лв за 250 таблетки по 500мг без спойващи елементи.
Аз съм си направила моите изводи и въобще не съм се объркала. Но всеки сам си преценява от къде да пазарува. Просто споделям моята информация и съмнения. Не искам да споря с никой. Мразя да влизам в конфликти.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #303 -: 19-02-2011, 19:18:24 »

Деси, разбира се че и аз не искам да влизам в конфликти, най-малко пък с теб. В Балев съм виждал тази на Евър Тръст на прах, за хавайска на таблетки не споря, защото не вярвам че може да има таблетки без спойващи вещества . Да не говорим, че искрено вярвам на Дейвид Улфи по отношение на суперхраните и смятам, че концентрирана храна като спирулината трябва да се измеша хубаво със слюнката преди да се преглътне, така че на таблетките въобще не обръщам внимание.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #304 -: 20-02-2011, 09:28:12 »

Това за ослюнчването не го знаех, дори и в книгата му не е споменато, но пък пише:
"Спирулината естествено се слепва добре и може да се пресова на таблетки без използване на таблетиращи агенти."
Но всеки си има предпочитания. Аз не желая да й усещам вкуса. На мен напоследък ми се промени мнението за суперхраните под формата на прахове и бях спряла всякакви изсушени храни. Сега взимам спирулина като хранителна добавка за да си подсиля организма. Само водорасли нори мога да ям.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #305 -: 20-02-2011, 10:19:40 »

Това с ослюнчването го каза в интервю, което е качено в youtube. Почна с фразата "chew your juice, drink your food" и обясни, че е този принцип е особено важен при смутита и фрешове от суперхрани, защото са доста концентрирана храна, а както всички знаем смилането повечето храни започва от устата. Ако представлява интерес, ще се разровя да намеря интервюто.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #306 -: 20-02-2011, 15:10:14 »

Аз това клипче съм го гледала. Помислих си, че е казал нещо конкретно за спирулина.
Белее, извинявай за спама!
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #307 -: 21-02-2011, 16:54:01 »

НП, аз знаех че ти си скептична за продуктите на Зоя и се радвам, че разбрах защо.
Явно следващия път ще си взема хавайската. И аз предпочитам да я добавям в храната пред таблетираната форма. С малко повече фантазия прилича на смути от спанак  tooth
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #308 -: 21-02-2011, 22:25:14 »

На мен много ми харесва да слагам водорасли в смутитата. С портокали е супер, а най-любимото ми е банан, спирулина, рожково брашно и вода до 500мл. Така хем дъвча, хем ми е много вкусно  ;D
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #309 -: 22-02-2011, 09:42:06 »

Спирулината я пробвах с доста неща, най-ми харесва с топла водичка и малко мед или с банан и пак в топла вода. Любителка съм на топлите шейкове.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #310 -: 22-02-2011, 17:44:06 »

oo Делфинче, от кога се каня да си взема Рожкови :) Ще го направя веднага след житуването и ще пробвам това смути ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #311 -: 23-02-2011, 23:45:41 »

Жестоко е! Малко странно звучи, но с повече вода и по-малко мат'рял е по-вкусно  :essen:
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #312 -: 02-03-2012, 09:25:28 »

Спирулината я пробвах с доста неща, най-ми харесва с топла водичка и малко мед или с банан и пак в топла вода. Любителка съм на топлите шейкове.

Не е добра идеята за топлите напитки и сушени водорасли - нали за това производителите прилагат методи на сушене, при които не се използва висока температура, за да се запазят ценните им качества - е, поне тези производители, които предлагат качествен продукт. Да, ако топлата вода е с температура докъм 30-35 градуса - ОК, но над тази вече е безсмислено да се добавят водораслите. Доколкото си спомням, при температура над 40 градуса най-ценните неща в тях се унищожават.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #313 -: 05-03-2012, 22:15:09 »

Аз си слагам в смутито банан+магданоз :) от топлите напитки само кафе и чай...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 22 запитвания.