Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тwilight Splitting  (Прочетена 57950 пъти)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Тwilight Splitting
« -: 26-10-2009, 11:32:29 »

Ето и моя дневник, "Цепене на мрака"  ;D Днес започнах житния режим. Имам колежка, която е фен на Дънов, изпълнява негови упражнения сутрин и е с много чиста и блага енергия. Говорих с нея сутринта в кафето, като се редях за 3 чаши гореща вода (нали само преварена може). Много ми го нахвали, каза че от 10 години го прави през Февруари. Кефя се - единственото, което ми липсва, е кафето. Така или иначе усещам че не ми действа особено добре, сякаш ме интоксикира. Не съм сигурна дали ще продължа да не пия кафе и след режима, може би не, поне за известно време. Днес сякаш колегите са се наговорили и до сега ме черпиха три пъти с бонбони. Прилежно ги прибирам в чекмеджето  :Cherries

От сутринта хапнах житото (супер много засища), половин орех и току-що 1 ябълка.
Изпих 1 чай от малинови листа и малко бял, че не виждах (кръвното ми е 85:60), както и останалата вода.
След около час-час и половина ще обядвам останалото жито. Снощи го залях с топла вода, но не го похлупих. Дъвче се трудно, но много засища. Имам и мед, но засега не ми се яде :) Имам и още една ябълка и почти всичките орехи (това е докато съм на работа).
Ще вечерям третата ябълка и останалото жито.
Чувствам се много добре и изобщо не съм гладна. Дано да продължава така и в следващите дни :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #1 -: 26-10-2009, 11:36:56 »

 :flowers2: Интересно ще ми е да следя дневника ти beelee ..огладнях докато четох ммм
Кръвното ти ми се вижда малко ниско, ама с повече течности ще си добре мисля  :)
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #2 -: 26-10-2009, 13:08:51 »

и аз ще го следя, защото мисля да направя житен режим скоро  :Content_22:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #3 -: 26-10-2009, 16:46:00 »

С времето все по малко ще ти се яде,аз така правих и на седмия ден минах на сокове. :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #4 -: 27-10-2009, 13:03:36 »

Днес се чувствам нов човек и познайте - минус 2 кила, кожата ми видимо се успокоява :) Не е истина колко бързо почнах да виждам резултатите!

Снощи много ми се спеше, едвам се прибрах до нас. Легнах си към 9 и спах точно 12 часа. Днес преди да дойда на работа бях пушка, но като захванах да работя почна да ми бяга концентрацията.

Сутринта: 1/2 доза жито + ябълка и пак пих микс от малинови листа и бял чай. Добре е :)
Към 10.30 си изядох орехите, а току-що обядвах - житото с малко мед. Имам още 2 ябълки за следобяда.
Имам и мускулна треска на челюстта от дъвчене по 99 пъти  :Confus_3:

Забелязвам, че това жито ми е много, но засега ще се придържам към дозата.
Кафето все още ми липсва, но съм решила и няма да пия.

Радвам се, че има интерес към дневника ми, все пак аз до скоро се хранех по точно обратния начин. Имам повици към други храни, обаче не към месо (примеро домати със сирене, зелена салата, такива работи). Снощи сънувах, че бера сини сливи и стафиди, нямам думи просто  ;D

Поздрави на всички! :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #5 -: 27-10-2009, 13:39:05 »

Здравей,
Чудесно е, че си решила да се отказваш от кафето - поздравявм те за което. Иска ми се да можех и аз...за съжаление единственото, което постигнах е да го намаля от 4 чаши дневно на едно кафе сутрин  :surpris_25:
Ще наминавам често - често от тук (и аз съм на житен сега), много ми е приятно да знам, че има и друг в "борбата"  :sorcerer - emotloader:
Смело прибирай бонбоните в чекмеджето, те колегите рано или късно ще се научат :)
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #6 -: 27-10-2009, 15:35:57 »

И аз бях така, особено след някоя тежка вечер, а и пиех само силно кафе...намалявах го постепенно.
В работата ми има евтино барче, лавацата е 80 ст. и пиех по 2. После минах на по-леко, понеже почнах много да се вълнувам, после на още по-леко, накрая пиех по 1 на ден от най-лекото.
Да си призная, и аз не мисля че бих могла да се справя во веки веков без кафе, но после и да пия ще е безкофеиново, само заради аромата. Целта ми е поне до края на постите да изкарам на 100% суровоядство и чайчета, пък после ще видим :)

Горе забравих да напиша, че ми е доста студено тия 2 дни. И предния път беше така, но през лятото е добре дошло. Днес съм се навлякла с ботуши, 2 блузи, шал, топ ме не разбива  ;D Уикенда съм на сауна и парна баня, после на масажче. Като не ям, това не значи да се лишавам от другите удоволствия, а те са толкова много!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #7 -: 27-10-2009, 21:28:49 »

Не знам къде ще му излезе края с това кафе - наркоманска работа:)
Скоро гледах някакво клипче или четох някъде, че както при теб на повечето суровоядци им е по-студено. Аз обаче намерих решението: от суровата храна имам повече енергия, така че ходя предимно пеш. Докато вървя се загрявам и така все ми е топло :) Направо 2 в 1 хем си правя разходка, хем не ми е студено.
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #8 -: 27-10-2009, 22:03:48 »

 :flowers2: браво beelee много се радвам, че има и други, които разтоварват :Content_14:
аз мисля да карам известно време на сокове, плодове и чай пък после мисля да включа житце, но ще видим
Преди време много обичах да пия кафе, обожавам аромата му, но вече мога без него. Първо намалих на едно кафе дневно и си избирах по кое време на деня ще си го пия. Постепенно почнах да разреждам дните и започнах да забравям да си го приготвям. След една "пречистваща" програма почна да ми става лошо от кафето.
Опитвах се да го пия, защото имам ниско кръвно и си мислех, че без него няма да се справя. Увеличих водата, чайовете и вече не съм в полу-сънно състояние. Най-новото ми откритие е чая мате. Направо е невероятен, тонизира, дава енергия и забравям да се храня. Направо съм влюбена  :heart_2: ааа щях да забравя: преди съвсем да спра кафето си купих инка, много е вкусничка и има приятен аромат на кафе. Тя е изцяло растителен  продукт и ако искаш може да пробваш с нея :Appetit_17:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #9 -: 28-10-2009, 10:43:50 »

Вкъщи открай време я пият, даже като малка са ми давали, но не ме грабва...кафето си е наркомания, наистина. Иначе и аз ходя доста пеш, но ако спра на едно място ми е студено. Също и като си легна, докато чета книгата за лека нощ, но не е болка за умиране.
Днес бележа голям напредък, събудих се към 6 сама!!! Това не се е случвало скоро. Вчера ходих 4 пъти до тоалетната...това не се е случвало никога  :bleh Вечерта изпитах невероятна нужда да изям малко чесън и си го позволих...предполагам не е нещо кой знае какво.

Днес си изядох житото и ми беше много трудно, едвам дъвча. Изядох и една ябълка и засега изобщо не съм гладна. Мисля да завърша 5те дни, за които ще ми стигне пакета жито и уикенда да съм на сокове. После ще видим, може и да продължа. Проблемът е, че докато съм на работа няма как да си ги правя пресни, а не знам дали не изфирясват, ако се съхраняват по-дълго.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #10 -: 28-10-2009, 10:53:13 »

И аз да споделя, че ми е по-студено по време на гладуване. Сигурно някой може да го обясни, ама аз не съм този някой. Засега се обличам повече и пия топла вода или чайчета. O0
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #11 -: 28-10-2009, 13:13:57 »

 :kisss:Що мръзнем, бе деца ,какво ни липсва???Петко, ти мръзнеш ли... :laugh:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #12 -: 28-10-2009, 13:57:32 »

Топлината в тялото идвала от бактерии,които се намират в нашите черва,когато гладуваме,гладуват и те :) ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #13 -: 28-10-2009, 15:26:05 »

Mен няма кой да ме завива...така е, като и двамата работим много  :bleh
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #14 -: 28-10-2009, 16:59:18 »

Аз се чудих защо толкова много ми беше студено преди няколко дни, а то защото съм гладувала  :D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #15 -: 28-10-2009, 23:11:18 »

:kisss:Що мръзнем, бе деца ,какво ни липсва???Петко, ти мръзнеш ли... :laugh:
Не мръзна. Като стана сутрин и отварям прозореца...нищо, че е 7-8 градуса, а и като добавя, че спя без пижама :whistling2 - emotloader: почти натуралисимо :bleh
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #16 -: 29-10-2009, 01:17:18 »

beelee какво като си хапнала малко чесън? И ти ли го обявяваш за храна, която "разбунва енергията ни" или просто не те се връзва с житения режим? Иначе и аз като съм на мед, чай и плод ми е студено. Откакто съм на сурово, обаче сякаш съм с нормална телесна температура - нито топло, нито студено - просто супер! Е,то още не са настъпили истинските зимни дни наистина, но ще поживеем, ще суровядстваме и ще видим ;) ;)
Петко, аз да ти се похваля  :laugh: и аз отварям прозореца като стана даже излизам на терасата по ношница независимо колко е студено. Така много хубаво се разсънвам. А пък като си пия горещата вода с оцета след жабуркането и другите работи, понякога се изпотявам. А после студеното душче ми действа още по ободряващо... Петко, на истинските йоги не им ли е студено?
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #17 -: 29-10-2009, 09:32:04 »

Докато съм на мазнини вечно ми е жега. Затова лятото ми беше супер докато суровоядствах. Иначе и аз спах снощи на отворен балкон, екстра е :) Вече като че ли отмина зъзненето. Да добавя, и аз се къпя с почти студена вода по принцип. Ходя на сауна, за да си направя някакъв контраст, щото с горещата се изпотявам още под душа :Р Чесъна тялото ми го поиска, щото е имало нужда, но не знаех дали няма да навреди на режима :) Сурова храна е, и супер малко количество, така че съм спокойна :)

Вчера си взех шарлан и днес жабурих. Издържах 15 минути - на 8мата минута стана като гъба, набъбна и го изплюх. После заредих отново и продължих до 15тата, когато стана абсолютно течно. После чистенето продължи и по пътя за работа, като докато стигна супер много ожаднях. Изпих половин шише вода, но още ми е жадно.
Изядох си житото, но с тая жажда май и ябълката ще си изям. Доста засища, изобщо не усещам глад. Не знам дали споменах колко ми е добре, цепя мрака  ;D Не ми се спи сутрин, събудих се и днес в 6 часа. Вечер рано ми се доспива, лягам към 9 с книжка и до към 10 вече съм се унесла.
Тялото ми почна да се променя, "отбъбна" и кожата е една стегната и мека, много готина. В Петък ще тренирам, ако продължавам да съм толкова свежа (в което не се съмнявам). Уикенда може да съм на сокове и млека от ядки, извадих кухненския робот от шкафа :Р Хайде със здраве и до скоро ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #18 -: 29-10-2009, 10:04:18 »

Петко, на истинските йоги не им ли е студено?
По принцип всички ние трябва да се пазим от настинка, стоене на течение дори и да е 40 градуса и т.н.
А на йогите нито им е студено зимата, нито пък топло лятото. Усещат какво е времето, но не допускат то да им влияе.
Аз това лято най-сетне разбрах, че нямам нужда от климатик даже когато беше 40 градуса. Много е просто. Редовно йога, чистения, суровоядство(90-100%), една техника има с вдишване на въздух през устата и издишване през носа, от която ти става студено в жегата. И важно допълнение е при душ накрая да се облива човек с хладка вода. Ако се спазят всички тези неща, спокойно в жегата е възможно дори и да не се изпотиш :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #19 -: 30-10-2009, 09:37:23 »

Отново съм пушка :)
Последните 2 дни ям сварено жито, че с тая мускулна треска на челюстта ми беше невъзможно от другото. Не знам дали е нормално, излезнаха ми 4 пъпки от онзи ден, затова прибегнах към тежката артилерия:

- Жабурене с шарлан 15 минути
- 1 с.л. нарендан хрян с лимон (МАЙКО МИЛА, ТОЯ ХРЯН!!!) но след това се чувстваш много яко отпушен
- 50 гр. накиснато от снощи жито

Много ми е добре :) Панталона ми пада. Имам жито и за утре, а снощи от една леля си взех марули и моркови и в Неделята ще съм на сокове. С едно цвекло и малко ябълки, мисля добре ще се получи.
Нямам търпение да мина на по-разнообразно хранене, вече свикнах с тези количества и огладняването през 2 часа  :angel: Поздрави на всички ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.