Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тwilight Splitting  (Прочетена 57912 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #100 -: 26-05-2010, 06:26:45 »

Що не замените сиренето с извара? По-безсолна и немазна е. И по-евтина:)

Даниела, сама ли си го правиш това сирене? Ако да, можеш ли да кажеш как?

beelee, пробвала ли си да взимаш допълнително някакви добавки специално за ъгъчетата на устата? На мен ми се е сцепвала устата, когато не съм ядяла никакви зърнени, но виждам че при теб едва ли е от това.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #101 -: 26-05-2010, 10:01:54 »

Нещо ми е млечно тия дни, а много обичам сирене!
В редките случаи, когато си го купувам, много бързо свършва :Р и този път свърши за 2 дни... :surpris_25: Стори ми се, че са го поразвалили малко...реших да си купувам само домашно вече.
А съм ходила в Швейцария, където в магазините има цели редици със сирена, но БГ саламурено няма и бях в депресия, а на швейцарците не им се вярваше, че не могат да ми угодят при тоя огромен избор.

Вторник, 25.05.2010
Закуска: 3 форнети с топено (на всичкото отгоре) сирене...знам, знам  ;D
Обяд: салата от зеле, домати и краставици (около 350 гр)
Междинка: Кисело мляко "Боженци" с овесени трици, и него са развалили :(
Вечеря: 1 зеленчуков сладолед на форумната среща и последната филийка хляб малко по-късно вечерта.

Сряда, 26.06.2010
Закуска: Все още не съм яла нищо за деня
Обяд: Ще бъде зеленчукова мусака със спанак и салата домати, краставици и зеле

За другото е рано да се говори :) Явно вчера съм се понаяла с тия млечни и днес апетита ми не е на макс
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #102 -: 26-05-2010, 10:24:46 »

Томирис, сиренето не мисля да го заменям , а окончателно да го откажа  :Content_22:. Понякога със седмици не ям, но понякога ми се прияжда все още. Може би след следващото ми гладуване ще го откажа съвсем.А сиренето го купуваме от един човек, който си го прави в едно близко село. После го накисвам във вода и не е толкова солено.

Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #103 -: 26-05-2010, 13:57:55 »

Белее, само от месото ли получаваш акне? Питам защото съм чела, че млечните продукти са основния виновник за проблемната кожа. Аз преди година и половина отказах кашкавала, който инцидентно слагах в домашната си пица. След това в продължение на 1 година намалях сиренето като стигах до 2-3пъти по 50грама на месец. От 1 месец не съм вкусвала, нали съм на сурово. Кисело мляко не съм яла от миналто лято когато си хапвах само инцидентно. И на мен ми правеше впечатление, че всеки път когато хапвах сирене на салата на следващия ден имах храчки в гърлото. Организмът ми веднага се опитва да премахне слузта. Ядковите сиренца са много добър заместител и авокадото, но тук няма как да си направя и вече почнаха да ми липсват.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #104 -: 26-05-2010, 14:00:24 »

Деска, сиренето се приготвя от сурово мляко, мая и сол, така че по принцип е сурово. Проблема при него е, че не е веганска храна, а и всички тук знаем за вредата от него.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #105 -: 26-05-2010, 16:28:11 »

Деси, не съм сигурна точно как да ти отговоря, защото спрях всичко наведнъж и не знам на кое по-точно се дължи ефекта. Под "спрях" имам предвид когато реших да не ям животински продукти в по-големи количества. Месо не съм обичала никога, не ми се прияжда, обаче сиренето и киселото мляко са си "Булгарикус" и смятам, че не бива да се изключват напълно...1 път в месеца не е кой знае какво :)
Сега много рядко ми се появява някоя пъпка и не съм забелязала да е свързано с употребата на млечни.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #106 -: 26-05-2010, 17:34:26 »

Аз проблеми със сиренето никога не съм имала - въобще не обичам бяло саламурено. Обичам кашкавали, топени, пушени, сини, бри-та, но не и саламурено. Сега съм само на извара, прясно мляко и кефир. Кисело мляко много обичах, но нещо ми писна и не съм яла от месеци. Въобще, млечните да ги консумирам веднъж седмично, почти не ми се прияждат. Но храчки, пъпки, сополи - такива странични ефекти не забелязвам.
И аз имах огромни гнойни пъпки в периода, когато консумирах малко повече месо. Много се чудех от какво са, с какво ли не се мазах. Окончателно спрях месото и сега инцидентно да ми се появи някоя пъпка, най-вече през ПМС периода, което си е абсолютно нормално.

Делфин, има сирена от пастьоризирано и непастьоризирано мляко. Вторите са доста скъпи и се намират рядко в България. Аз лично само веднъж съм пробвала такова - беше оригинален Рокфор от сурово овче мляко.

beelee, веднъж имах щастието да опитам оригинални швейцарски сирена. Хич и нямаше да се сетя за нашето сирене ако бях в Швейцария. Но всеки си има вкус;) "Боженци" последно ядох на Нова Година, че бях баш в региона. Усетих веднага нишестето.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #107 -: 27-05-2010, 09:39:25 »

И аз го усетих сега...не бях яла от цифра време и изобщо нямаше вкуса, който помня :(
А за Швейцария, да не казвам голяма дума, ама само на шоколад и сирене живях там  :essen:

Вчера:
Междинка: Зеленчукова супа, 1 стрък чесън и малко масло
Вечеря: 30 гр. суров слънчоглед и 1 суп. лъжица мед

Четвъртък:
Закуска: Жито с мед и орехи
Междинка: Сандвич с познайте какво :Р
Обяд: Зеленчуков бифтек, каквото и да е това, салата и крем-супа от тиквички

Днес сутринта в хладилника си имах само малко масло и 1 стрък чесън  tooth  Явно трябва да се пазарува, мисля да направя гранола барчета и ще пиша :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #108 -: 27-05-2010, 09:47:38 »

Забравих да напиша обратната връзка: не мога да пия кафе и не мога да поемам захар дори в малки количества. Снощи и днес вдигнах кръвно от кафето (не беше много силно), супер неестествено и гадно се почувствах. С моята хипотония, имах чувството че ще ми отлети главата и като станах да ходя - че стъпвам в лодки. Утре няма да пия кафе!!! За захарта си го знаех, но се изненадах колко силно усетих ефекта - един колега черпи за РД на бебчето си. Надрусах се с Е-та и захари от 1 бонбон! Така съм се разглезила с домашен шоколад, че вече другия ми действа като отрова. Колежките са много впечатлени от фигурата ми, всички питат каква диета пазя и много се разочароват, като има кажа че съм суровояд и не пазя диети. No pain - no gain ;) туй е то :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #109 -: 27-05-2010, 10:19:26 »

Ефка ти плодове не ядеш ли   :pensif_29:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #110 -: 27-05-2010, 14:48:27 »

Очевидно не много, но сега ще си купя някакви за смутитата сутрин :) нали знаеш как съм с въглехидратите...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #111 -: 27-05-2010, 20:28:22 »

Вечеря: Плодове-йе-йе  :Content_14: ягоди с какао, канела и поляти лекинко с мед, мммм

Петък, 28.05.2010
Закуска: Смути банан + магданоз
Междинка: Цедено кисело мляко с мед и орехи
Обяд: салата и таратор
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #112 -: 27-05-2010, 20:47:46 »

 tooth :Content_14:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #113 -: 27-05-2010, 22:45:54 »

Докато има млечни,че има и пъпки , преки наблюдения :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #114 -: 27-05-2010, 23:17:47 »

Аз не съм опитвал млечни от миналата година, но предната седмица ми се получи някакво акне.
И хляб не бях опитвал от доста дълъг период (чак завчера опитах т.е. след появата му) ако някой реши, че е от храната. Добре, че завчера си ходих на село  да садя доматите и слънцето стопи акнето.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

zlatina77

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #115 -: 28-05-2010, 12:39:20 »

Абе хора може ли да се слага мед в смутитата,аз днес си направих смути с ябълка и магданоз, но хич не ми беше сладко,и да ви питам по колко вода слагате ???
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #116 -: 28-05-2010, 15:31:21 »

Белее аз те попитах за млечнте продукти защото ги виждам в менютата ти. А ти всъщност ги хапваш рядко доколкото разбирам.
Иначе сиренето не е сурово защото се прави от пастьоризирано мляко. Аз в нашите магазини не съм намирала от сурово мляко. Бих пробвала сурово козе сирене ако намеря такова но едва ли ще се появи в магазинната мрежа.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #117 -: 28-05-2010, 16:04:06 »

Да, Деси, старая се да е рядко, щото зимата ги хапвам повече. Замислих се за това, дето казвате че има млечни-има пъпки. Около цикъл ми се появява по една-две, иначе почти нямам, но е почти. Така че мога да пробвам да ги изключа напълно. Миналата година изкарах 2 месеца само на растения и ми беше екстра :)

Златина, аз си слагам на ягодовото. Банановото ми е достатъчно сладко.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #118 -: 28-05-2010, 21:11:57 »

Абе хора може ли да се слага мед в смутитата,аз днес си направих смути с ябълка и магданоз, но хич не ми беше сладко,и да ви питам по колко вода слагате ???
Може, защо да не може? Въпрос на личен вкус. Аз лично никога не ги подслаждам, дори и да не са ми сладки, но това е до навик. Много зависи какви са били ябълките. Някои са доста неприятни. Вода слагам на око.

Злояд, на мен пъпки са ми излизали и от нерви, замърсяване. Не е задължително да са от храна.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #119 -: 30-05-2010, 08:24:49 »

Дам, стресът също отключва акнето.

В петък вечерта минах през пазара на седмочисленици и си взех цяла щайга ягоди за 3 лева  :essen: и това реши менютата ми в следващите дни  tooth
Също така в Четвъртък направих гранола барът от рецептата на Деси, стана СУПЕР вкусно!Трябваше да сложа малко повече мед, щот сега ми се разпадат, но ми свърши. Другия път ще знам :)

Събота, 29.05.2010
Закуска: 3 чаши смути ягоди с копър, сложих малко повече вода
Обяд: салати (домати и краставици, снежанка) с 1 парче питка и 4-5 напки сирене.
Вечеря: 150 гр. ягоди

През днея бях на парти на отдела, бяха донесли някви планини от скара, но хич не ме изкушиха. Изкуших се от панираното сиренце и питката (с мая), замесена от мой колега, страшен майстор се оказа  :sorcerer - emotloader:  Учудващо, хапките бяха панирани но не ми стана гадно на стомаха, принципно не ми понасят.
После след тоя пир не можах почти нищо да хапна.

Неделя, 30.05.2010
Закуска: 2 чаши смути ягода, банан и магданоз, не е истина колко е вкусно!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.237 секунди с 22 запитвания.