Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тwilight Splitting  (Прочетена 57963 пъти)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #120 -: 30-05-2010, 08:36:37 »

Ау, забравих най-важното, 3ти ден не пия кафе! Много е добре да си независим :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #121 -: 30-05-2010, 09:25:53 »

 :Content_14: живота е по-красив без кафе  ;D Аз бях доста пристрастена кафеджийка, не пиех много кафета на ден, но са наслаждавах на аромата... И сега аромата ми харесва, но не обичам да пия кафе, като го намалих в един момент просто организма ми каза едно голямо НЕ и аз го послушах  :sorcerer - emotloader:
Сега пия доста зелен чай, особено в моментите когато ми пада кръвното. Откакто увеличих суровите храни кръвното все по-рядко играе и съм много щастлива от факта  :whistling2 - emotloader:
Наскоро ми се случи да ям бял хляб, много вкусна манджичка в която грахчето се оказа от консерва  :surpris_25: и млечен шоколад и резултата не закъсня: появиха ми се пъпки, които от доста време не бях виждала  по лицето си  :-[
 Видях, че сте писали за различните видове сирена...Бри-то даде същия резултат веднага ми се появиха пъпчици.
От няколко седмици си правя вегански кефир: Ядково мляко в което си отглеждам кефирни гъбки и става много добре. Най-много ми допадна с бадемовото мляко. Иначе пробвах с: кайсиево, бадемово, орехово, конопено. Не е гъсто, защото се добавя водичка, става като айрянче. Тези дни ще пробвам таратор с такова мляко, мисля, че добре ще се получи. Ще ви споделя като пробвам!  :Content_22: Усмихнат ден ви желая!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #122 -: 30-05-2010, 10:06:59 »

Ау, забравих най-важното, 3ти ден не пия кафе! Много е добре да си независим :)
Боли ли те глава?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #123 -: 30-05-2010, 14:05:39 »

О, да! Банан и ягоди е топ смутито за сезона  :essen:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #124 -: 31-05-2010, 11:11:34 »

Страхотно е!  :essen:

Не, не ме боли глава, всъщност никога не ме боли, обаче края на миналата седмица усетих нещо като замайване. И друг път ми се е случвало и бях решила че е от кафето, като го спрях ми мина. Сега също, спрях кафето и не ми се мае вече.  :surpris_23:

Лилка, и аз обожавам аромата, но сега съм решила да съм 1 идея по-малко наркоманка  tooth

Неделя, 30.05.2010
Обяд: Палачинка със спанак и сирене, естествено
Междинка: останалите ягоди и 2 моркова със сусамов тахан
Вечеря: 3 гранола-барчета, супер са!

Обратна връзка: Не знам кое от изброеното ми подейства така, обаче през нощта 4 пъти ставах до тоалетната. Никога не ми се е случвало преди, дори от бира...къв беше тоя диуретичен ефект не знам, днес съм екстра :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #125 -: 31-05-2010, 11:52:00 »

Ягодите предполагам.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #126 -: 01-06-2010, 10:29:47 »

Най-вероятно...

Понеделник, 31.05.2010
Закуска: 3 моркова с тахан
Обяд: Салата моркови, картофи соте, таратор
Вечеря: Пица със зеленчуци и сирена

Вторник, 01.06.2010
Житен режим - 1ви ден

Много е добре :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #127 -: 10-06-2010, 05:49:12 »

Скъпи колеги :) след 8 дни и половина на житния режим реших да си направя прочистване на черния дроб. Вчера беше Екадаши :) Ето какво направих:

Закуска: Жито с мед и орехи
Обяд: Жито с мед и орехи

След това не ядох нищо, бях си взела моркови, ябълки и цвекло за сокчета, но имах 1000 ангажимента и не стигнах до тях, просто не ядох нищо. Към 9 часа (доста късно) направих Шанка-Пракшалана. Първата ми грешка беше, че забравих да сгрея водата. Чак вторите 6 чаши бяха с подходящата температура. Доста бавен беше ефекта, примерно час мина преди повика, но беше на 100% :) докато я правех шанката ми стана много студено, не знам защо...После, след като ходих до тоалетна някак си почувствах радост в целия си чревен тракт, много готино усещане!
След това, към 10.30 напълних най-голямите си чаши до горе с шарлан и лимонов сок и ги изпих за нула време, шарланчето не ми беше никак гадно, обаче тоя кисел лимон простоооооо  :Confus_3:
След това си легнах, след около половин час ми беше последния повик към тоалетната преди да заспя, изкарах почти бистра вода. Продължаваше да ми е студено и да ме тресе. После се събудих към 3.30 с голям зор, но нямаше топчета. Усещах, сякаш съм интоксикирана и върнах някаква част от поетия лимон и шарлан, явно не съм успяла да го усвоя целия. 100% беше заради късното начало на процедурите. Обаче поне не ме тресеше вече и пак си легнах и заспах, събудих се преди малко и пак беж в тоалетната. Изкарах огромно количество маслинено-зелена рядка желирана маса, но пак без топчета. За съжаление нямах с какво да си нагрея областта на черния дроб, разчитах че навън е 30 градуса но явно не е достатъчно. Така грешките станаха 3 - късно начало и липсата на загряване на съответното място.
Въпреки това, в момента се чувствам супер добре :) Същата радост като след шанката я изпитвам вече в цялото си тяло, много ми е готино и леко.
Обаче ще направя и четвърта грешка, щото нямам зеле - мисля зарзаватите от вчера да ги изстискам на сокове и да си цъкам през деня, а на обяд или вечеря да хапна салатата метличка, според кога огладнея.
Не съм очаквала някога, че ще си усещам целия храносмилателен път напълно празен, без никакво чувство на глад! Изобщо снощи преоткрих себе си :) Докато правех упражненията на шанката усещах всяка гънка на червата си, през която водата минаваше. Тук-таме имах подръпвания, прерязвания, но не силни, явно само откъртвания на разни шлаки. Радвам се, че го направих, въпреки леката импровизация :) Поне вече знам със сигурност че трябва да се почне рано и задължително да се загрява мястото и следващия път ще се погрижа.
Останалото си е както преди житния режим - пия по 3 литра вода, никакви суплементи и никакво кафе.
Можело, ша знайш!  O0 Аде чао засега и по-здрави ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #128 -: 10-06-2010, 10:56:57 »

Вече мога да се похваля, че изкарах и топчета...значи все пак грешките ми не са били фатални ;)
Време е за обяд и салата метличка, умирам от глад. От вчера на обяд съм само на води и сокове и вече стържа, но не неприятно. Също така горе забравих да дам обратна връзка за пречистването - чувствам се наистина нова, сякаш слънцето свети по-ярко! И също, обикновено като огладнея МНОГО ме боли корема. Сега, може би заради шанката усещам глад, но без болка, супер е!

Мер, благодаря ти за невероятния сайт и форум, където открих начина да се почувствам така! Целувки  :heart_2:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #129 -: 10-06-2010, 11:09:20 »

 :Content_14: браво Ефка, само ме притеснява, че си правила шанка и веднага след това пречистване на дробчето.

...аз все още изпитвам страх от чернодробното пречистване, страх да не получа много силни болки като по време на криза...а имам огромна нужда от това
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #130 -: 10-06-2010, 11:12:50 »

Еми да, малко ми беше тежко на стомаха и ме тресеше, но други неприятни усещания нямах. Тези подръпвания и приболвания бяха много леки, но да си призная и мен бая ме беше страх.
Може би е минало по-леко при мен заради това че нямах с какво да се нагрея, но пък явно така е трябвало да стане - все пак постепенно, а не рязко и с прилошавания.
Направи го когато можеш, аз мисля още тоя уикенд да го повторя.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #131 -: 11-06-2010, 09:28:51 »

Четвъртък, 10.06.2010 след пречистването

Закуска: 4 чаши сок от моркови, ябълки и цвекло
Обяд: Салата метличка + чаша сок от горния
Междинка: 50 гр. сурови ядки (лешник, бадем, шам фастък)
Вечеря: 5 тиквени семки и 1 морков

Петък, 11.06.2010

Закуска: Ябълка и жито с мед и орехи
Междинка: 1 филийка с извара, умирам от глад! Даже и след нея, в момента още ми стърже.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #132 -: 12-06-2010, 11:28:25 »

Обяд: сандвич от био магазин "Зелен" - хлебчетата са от Слънце и Луна, уж всичко е био, обаче...веднага усетих консервантите и другите шитни. Явно съм била супер наивна да си мисля, че всичко, което ми сложиха е приготвено на място  :surpris_23: Резултата - отмаляване, за да може организма да се справи с всички гадоссти + задържане на бутилка и нещо вода следобяд :( Бях като човечето на Michelin...дали това беше последния път в който ям такова нещо   :pensif_29:
Вечеря: купа череши

Физическа активност: Около 10 км разходка пеш през ловния парк + едно парти вечерта, на което добре си потанцувах :) Не съм споменавала до сега, щото за мен това си е напълно нормално ежедневие, но всеки ден изминавам между 5 и 10 км пеша. Отделно от това живея на таван и катеря яко стълби през 1-2, зависи колко бързам :Р Въпреки това, 2та месеца без кондиционно трениране си казват думата и явно е време да стегна кашкавалчетата, опа мускулите  tooth

Събота, 12.06.2010
Закуска: Проспана :Р
Обяд: Пъпеееееееш  :essen:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #133 -: 13-06-2010, 15:46:20 »

Цитат
Не съм споменавала до сега, щото за мен това си е напълно нормално ежедневие, но всеки ден изминавам между 5 и 10 км пеша.
Аз съм същата. Станало ми е навик.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #134 -: 14-06-2010, 09:44:44 »

Нали :) просто начин на живот.

В Събота не вечерях, качихме се на някакво парти на Витоша където не се размина без биричка. Цяла нощ беше ужасТна жега! Сутринта се прибрах към 7 и заспах веднага, не е лесно...

13.06.2010 Неделя
Закуска: Череши
Обяд: пак череши
Вечеря: Пица със спанак, сирене и яйце, още ме държи

14.06.2010, Понеделник
Закуска: Пропусната
Обяд: Ще бъде салата и супа от тиквички
Междинка: Круши
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #135 -: 15-06-2010, 12:15:15 »

Вечеря: Курабийка с масло и сирене от Слънце и Луна + салата от спанак

15.06.2010, Вторник
Закуска: Ябълка
Обяд: Салата от домати с малко сирене, малко картофи, таратор
Междинка: Ягоди
Вечеря: вероятно лазаня със спанак и сирене, нещо ми е много спаначено

Обратна връзка: Освен че се чувствам и изглеждам много свежа, ми казаха, че съм отслабнала драстично :) Не съм забелязала, но сигурно е така. Лятото по принцип нямам никакъв апетит, но сега след чернодробното пречистване нямам и желание да ям. Вече планирам следващото :)

Някой може ли да ми даде кефирна гъбка?
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #136 -: 15-06-2010, 17:01:14 »

Хубаво би било да изключиш сиренето от менюто си  :pensif_29:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #137 -: 16-06-2010, 09:45:33 »

Знам, ама го обичаааааам   :Confus_3:

Вчера вечерята ми беше без сирене :D Беше ябълка, малко вишни и 1 филийка със салата снежанка.

Днес, 16.06.2010, Сряда
Закуска: 5 нектарини и 30 гр печени фъстъци
Обяд: Ще бъде диня, таратор и някакво картоферно руло

Днес мисля да си направя една тренировка във фитнеса, че не съм ходила от 2 месеца и половина...
Това означава че ще има белтъци от яйца за вечеря, вероятно със зелена салата.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #138 -: 17-06-2010, 06:50:34 »

Честно казано  не виждам смисъл да се консумират пресечени белтъци.
Другото , което наблюдавам при себе си  е , че хлябът ми образува слуз и качвам драстично от него.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #139 -: 17-06-2010, 08:24:48 »

Пресечени? Вареното пресича ли ги?
Аз снощи вечерях 2 моркова и 2 яйца и днес нямам треска, а не бях тренирала от сума време.
За хляба - и при мен е така, само от Слънце и Луна ми понася, но не си купувам често. Винаги като видите в менюто ми хляб е от там :)

17.05.2010, Четвъртък
Закуска: Ябълка и 30 гр. печени фастъци
Обяд: Таратор и патладжанен гювеч
Междинка: Праскови
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.