Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тwilight Splitting  (Прочетена 57982 пъти)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #220 -: 24-09-2010, 15:55:08 »

Вторник, 21.09 - честно, не си спомням  tooth
Помня, че след работа си взех едно хлебче от Слънце и Луна и вечерях 2 филийки със сусамов тахан

Сряда, 22.09 - спах до обяд, супер кеф

13ч: 2 круши
18ч: миш-маш със сурови зеленчуци :) бъркани яйца заедно с малко масло и лук, след което добавих чушките и домата, стана страхотен

Четвъртък, 23.09 - според Аюрведа може да се ядат млечни + всякакви ядки и масла
8ч: чаша кисело мляко с овесени ядки и 2 с.л. боровинки
13ч: Салата домати и краставици с малко сирене; суфле от спанак
19ч: Останалия миш-маш с 1 варен картоф

Днес, 24.09
8ч: останалото кисело мляко с 2 с.л. боровинки, много готино и доста засищащо
12ч: Салата зеле, моркови, краставици, 5 маслини; крем супа от грах
16ч: 200 гр грозде
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #221 -: 27-09-2010, 15:55:28 »

20ч: Салата от червени чушки, домат и сусамов тахан с 1/2 ф. хляб

Обратна връзка: Супата ми в Петък миришеше ужасно, направо на пот! Преди готвеха много по-добре, но вече им нямам вяра :'(

Събота, 25.09
10ч: 2 круши и 1 домат
15ч: 2 супени лъжици боровинки
19ч: 100 гр Годжи-Бери
22ч: 200 гр лазаня със спанак и сирене (блатовете ги яде Робин)

Неделя, 26.09
14ч: 2 чушки с ок. 80 гр козе сирене Маджаров
18ч: ок 200 гр. слънчогледови и тиквени ядки
21ч: последния ми хляб с последния ми тахан ~ 2 филийки

Понеделник, 27.09
8ч: 1 круша
12ч: ок 400 гр шопска салата; картофи соте
15ч: 3 нектарини

Успях да си намеря МСМ, но в малки опаковки. Има потресуещ вкус, явно в смутита трябва да го добавям. Още не съм почнала да го приемам, утре ако се сетя ще го забъркам с нещо.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #222 -: 27-09-2010, 16:57:03 »

Ето ти един доста добър сайт за хранителни добавки. Има МСМ в най-различни форми, доставката ти е само 4 долара ако се вместиш до 1360 грама. Пратките пристигат за около 10 дни:
iherb.com
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #223 -: 28-09-2010, 09:45:34 »

Благодаря много :) ще го преслушам, затворили са и магазина на GNC, от който си намирах хубаво рибено масло и търся алтернативи. А за МСМ-а - днес си сипах 2 супени лъжици в сутрешното смути и беше покъртително на вкус, ужасно горчиво! Свърши ми меда, иначе щях да добавя и сигурно щеше да става за пиене...изпих го като лекарство, некъф ужас, некъф ад   :surpris_22: Утре ще си добавя малко кафява захар, но като почна да увеличавам дозата не знам какво трябва да измисля, няма толкова ужасно нещо!

Снощи ~21ч: 50 гр маслини с 2 залъка

Вторник, 28.09:
8ч: Смути круша, магданоз, 2 с.л. МСМ, 1 с.л. боровинки, както казах едвам се пие  :bleh
12ч: Пастърва със салата от зеле и около 100 гр варени картофи

Вторник е денят на Марс, по аюрведа дават да се ядат храни, богати на желязо, както си знаем - зеленолистни + риба и морски дарове. Само се надявам пастървата да не е пържена, всичко пържат напоследък :(
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #224 -: 28-09-2010, 11:12:40 »

Белее тези 2 с.л. МСМ са ти много за начало. Започва се с 1ч.л. след това постепенно се увеличава дозата. Нормално е в началото да ти горчи защото този микроелемент е в недостиг в организма ти. Сега си пия по една с.л. на ден с вода и ми е добре.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #225 -: 28-09-2010, 11:13:18 »

Аз взимам на NOW Omega 3. Излиза изгодно, особено от iherb. Опаковка 200 капсули е към 9 долара. В България е около 40 лв. Взимам го от около месец и кой знае какъв ефект не мога да очаквам все още. По принцип не е от най-добрите, но за тая цена си заслужава.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

milenski

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #226 -: 28-09-2010, 11:49:58 »

beelee, и на мен МСМ страшно ми горчи, но Деси в началото на темата беше писала, че първо го е приемала с лимонов сок и да ти кажа, така е много по-поносимо. Сега си изцеждам един лимон и в него разтварям МСМ-а - в комбинацията от много кисело и много горчиво двата вкуса някак се смесват и неутрализират в доста голяма степен - докато прецениш дали ти е кисело или ти горчи, вече си го гаврътнала ;) Освен това някъде пишеше, че МСМ е много по-ефективен в комбинация с витамин С, така че за мен това е перфектно решение.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #227 -: 28-09-2010, 13:14:16 »

хм...аз май се отказвам да си купувам такива добавки....бях се навила за мсм , но щом е неприятно на вкус няма да си давам парите... аз се храня само с неща, който са ми вкусни, не искам да се насилвам само защото е полезно....
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #228 -: 28-09-2010, 17:18:35 »

Дани и аз съм така. :laugh:Не ме ли кефи нещо,трябва да съм болен, за да го ям(хрян с лимон)
Виж процедурите,приятни неприятни ги правя.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #229 -: 29-09-2010, 09:25:54 »

Привет и балгодаря много за коментарите!

Деси, вчера сутринта пъхнан лъжицата в пакетчето и извадих една бучка, която на око ми изглеждаше колкото 2 с.л. и рязко я сипах в смутито. Бях останала с впечатлението, че със супени лъжици се почва, а не с чаени  :bleh  Изпих го на екс и после се чувствах страхотно целия ден, особено следобяд когато ми е най-тегаво (преди беше хипогликемия, а сега - обратно броене на минутите до края на работното време  ;D). Мога да кажа, че усетих ефекта и нямам търпение да се кача горе в залата (в момента я ремонтират) и да се тествам на макс. Забелязах също, че ми се пиеха много течности през целия ден.

Томи, от iherb си избрах хлорела, мсм и течно рибено масло от треска, общо около 43$. Само че опцията за доставка за 4$ ми беше неактивна. Грамажът е под посочения, нямам идея защо не ми е налична опцията. Kато си написах точния адрес останаха само DHL и другата, съотв. 26 и 36$. Можеш ли да ми дадеш подробности как поръчваш, защото цените им са страхотни, има поне 30% намаление на всичко, но с тази доставка се обезмисля. Иначе и аз съм ползвала рибеното масло на NOW, не е лошо. Не знам ти какъв ефект очакваш, аз се хранех яко мазно (яйца, мръвки, масло, сметана) и пиех по 6-9 гр. на ден. Изследванията ми бяха като на космонавт, а съм нетолерантна към слузообразуващи...омегите си вършат работата :) Сега реших да си взема по-висок клас и течно, а не в желатинови капсули.

Дани, Бени, това което Деси казва ми звучи логично - неприятният вкус на веществото може да е сигнал че то не е налично в организма ни. При достигане на необходимите нива, тялото няма да го приема като чуждо и субективните неприятни усещания може да отслабнат или въобще да изчезнат. Засега мога да кажа, че се чувствах наистина страхотно вчера :) днес, обаче, се успах и пропуснах смутито...

Вчера:
18ч: 2 филийки черен хляб с маслини, домат и малко козе сирене
21ч: 50 гр. орехи

Днес - Сряда, 29.09
9ч: 1 банан
12ч: Сирене по шопски (100 гр, сирене, яйце, масло); 400 гр салата от домати
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #230 -: 29-09-2010, 09:33:42 »

Цитат
Томи, от iherb си избрах хлорела, мсм и течно рибено масло от треска, общо около 43$. Само че опцията за доставка за 4$ ми беше неактивна. Грамажът е под посочения, нямам идея защо не ми е налична опцията. Kато си написах точния адрес останаха само DHL и другата, съотв. 26 и 36$. Можеш ли да ми дадеш подробности как поръчваш, защото цените им са страхотни, има поне 30% намаление на всичко, но с тази доставка се обезмисля. Иначе и аз съм ползвала рибеното масло на NOW, не е лошо. Не знам ти какъв ефект очакваш, аз се хранех яко мазно (яйца, мръвки, масло, сметана) и пиех по 6-9 гр. на ден. Изследванията ми бяха като на космонавт, а съм нетолерантна към слузообразуващи...омегите си вършат работата Smiley Сега реших да си взема по-висок клас и течно, а не в желатинови капсули.
Хмм, много странно. Аз съм дала адреса на мъжа, който има лична пощенска кутия. Може би до адрес доставят само с куриер? Как си дала адреса? Пощенски код и т.н. писала ли си?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #231 -: 29-09-2010, 09:43:54 »

Да, супер изчерпателно го въведох...лична пощенска кутия какво значи, до поискване в пощата ли?
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #232 -: 29-09-2010, 10:05:42 »

Да, супер изчерпателно го въведох...лична пощенска кутия какво значи, до поискване в пощата ли?
Пробвай наново. Имаш регистрация, нали?
Отиваш в пощенски клон и плащаш (май е 30 лв/година) за пощенска кутия. Пратките ги получаваш само там.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #233 -: 29-09-2010, 13:35:48 »

Супер, благодаря ти :) пробвах и служебния и домашния и пак не искаше, явно трябва да се регистрирам в пощата...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #234 -: 29-09-2010, 13:40:22 »

Тя и отровата горчи и не е налична,тази логика не върви, ;) Тяло-дух-енергия,2+2 не е винаги 4.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #235 -: 29-09-2010, 14:04:37 »

Абе не е задължително :) чипс+бира и сладоледите на Нестле цепят!  :bleh
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #236 -: 29-09-2010, 20:12:58 »

Супер, благодаря ти :) пробвах и служебния и домашния и пак не искаше, явно трябва да се регистрирам в пощата...
Не мисля, че е задължително. Странно, наистина. Аз днес пробвах и ми излезе опцията за 4$.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #237 -: 30-09-2010, 12:10:14 »

Да бе? Явно нещо не правя както трябва...

Вчера, 29.09:
15,30: 100 гр. ядки микс: шам-фастък, бадем, лешник, кашу
22ч: ок. 600 гр. пъпеш

Четвъртък, 30.09
8ч: 200 мл. кисело мляко с овесени ядки и боровинки
12ч: Салата марули, краставици, домати, моцарела, зехтин + ок. 80-100 гр ориз с маслини, беше мега солен!
15ч: 200 гр бяло грозде
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #238 -: 30-09-2010, 14:44:12 »

хм...аз май се отказвам да си купувам такива добавки....бях се навила за мсм , но щом е неприятно на вкус няма да си давам парите... аз се храня само с неща, който са ми вкусни, не искам да се насилвам само защото е полезно....

Аз да си призная когато започвах да пия МСМ в началото очаквах че трябва да ми горчи много но не беше така. Дори 1ч.л почти не я усещах като горчивост. Но наистина трябва постепенно да се увеличава дозата. Дори в началото се започва с половин чаена лъжичка. Сега една пълна супена лъжица на ден ми е добре и в съчетание с лимонов сок усещам само кисело.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #239 -: 01-10-2010, 14:51:37 »

Аз днес сложих 1 чаена с връхче в сокът от 1 лимон, пие се :) наистина само лимона се усеща.

Менюто снощи:
18ч: 2 филийки черен хляб със зехтин, кимион и магданоз
22ч: 300 гр. пъпеш

Днес, 01.10
8.30ч: сокът от 1 лимон с 1 чаена МСМ
9ч: Смути банан с магданоз
12ч: По случай деня на вегетарианеца - рибена чорба :Р и салата от домати, чушки, копър и зехтин
в момента - 5 люти солети Чипи, нещо ми пристърга и налазих колежката
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.