Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тwilight Splitting  (Прочетена 57979 пъти)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #240 -: 02-10-2010, 16:45:19 »

18ч: 2 банана

Събота, 02.10:
4ч: 1 крайче току-що изпечен хляб
после спане до около 12ч
12ч: сандвич с песто и моцарела, 1 домат
15ч: 200 гр. хумус
17ч: 1 червена чушка и сокът на 1 лимон с 1 чаена МСМ

Обратна връзка: Днес пазарувах :) по случая сложиш 3 буркана да покълват кълнове, от боб мунг, леща и последния пъпеш :Р  и измислих една рецепта за бонбони тип "енергийна бомба". Ето ги и тях:

Шоколадови бонбони за цепене на мрака "Ефка":

50 гр. ленено семе
50 гр. сурова елда, двете смляни предварително
50 гр. какаови зърна (ако са цели-без обелките), също може да се смелят
2 с.л. Чиа, смляна
2 с.л. натурално какао
1 ч.л. канела
4-5 с.л. мед, 5 ако е кристализирал
2-3 с.л. шарлан или друго студено пресовано масло (зехтина ми горчи)

Всичко без меда и маслото се смесва до добиване на хомогенен вид на брашно. След това се добавят масло и мед и се меси тесто, така че от него да може да се оформят твърди топчета. После те може да се овалят в какао или нещо друго по избор. Много са вкусни, аз за пръв път си взимам сурова елда и страшно ми харесва :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #241 -: 03-10-2010, 16:49:49 »

Тези два дни са ми дни за пазаруване :) Потроших сума ти пари за какво ли не, но всичко е полезно. Пример - био соев сос за 8 лева, в супера - 2, но с натриев глутамат...Също така си взех и масло от рапица, много е приятно и богато на омеги.
Мисля, че съм споменавала преди, имам приятел - риболовец, който знае колко обичам сом и вчера ми донесе един. Знам, че не е най-доброто решение, но го направих в алуминиево фолио. Днес забелязах, че съм изкарала желатин, което значи - и чист глюкозамин  :Content_14: По традиция си правя и супи от главата и костите след това, но ми е за пръв път да има още при печенето.
Нещо апетитът ми е в повече, но това е понеже съм в един такъв период от месеца, даже снощи си взех баничка, обаче по-голямата част кучето я уважи. Просто супер много ми се прияде, понеже минах през една пекарна в бившия ми квартал и ме налегна носталгията :) Предпочитам в такива моменти да си позволя малко, отколкото после 2 дни да страдам  tooth Поне имам куче, което винаги може да даде едно рамо и да няма "жал ми е да го изхвърля, затова ще си го изям"

Ето и менюто тези 2 дни:
Снощи 18ч: ок 50 гр. баница със сирене
20ч: 1 портокал и 100 гр. сом

Неделя, 03.10
12ч: 2 филийки хляб с кашкавал и сирене и 1 голям домат
16ч: 50 гр. шам-фастък
17ч: сокът на 1/2 лимон с МСМ; Салата от спанак, 1/2 връзка магданоз, пресен лук, червена чушка, 50 гр сом, соев сос, къри, джинджифил, лимон, масло от рапица, някаква божествения е!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #242 -: 03-10-2010, 17:29:02 »

Рапицата е ГМ-на както соята и царевицата. Но е ако е био, става.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #243 -: 04-10-2010, 09:44:43 »

Да, био е, но не запомних производителя...

Снощи:
19ч: 1/2 домат, стрък лук, 2 филийки хляб с малко сирене и масло
20ч: 1 филийка с мед и тахан

Днес, 04.10:
9ч: 1 банан - пак е мрачно и пак се успах, не остана време за смути.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #244 -: 05-10-2010, 11:54:49 »

12ч: Шопска салата; малко картофи
15ч: 50 гр. ядки микс: кашу, бадем, бразилски орех
18ч: филийка с кашкавал
20ч: салата от спанак, магданоз, лук, чушка, домат с ок. 30 гр сирене

Днес, 05.10
9ч: червена чушка и 2 чаши сок от моркови
12ч: Салата от краставици, домати, тиквички, лук, маслини, яйце; гъбена супа

Обратна връзка: Усещам, че имам нужда от пречистване и от утре мисля да започна житния режим. Малко съм закъсняла, но чак сега ми мина бесния ПМС апетит...Житуването в периода на Везните помага за развиване в сферата на изкуството. Интересно, това го бях забравила, но като споменах на колежката ми че ще почвам, тя ми изпрати извадка от една статия и там го пишеше. В Петък съм вокал на едно парти, а пък следващия уикенд - на 2, но частни. Сигурна съм, че ще се представя много добре  :Content_22:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #245 -: 07-10-2010, 11:24:55 »

Вторник вечерта:
Салата от магданоз, спанак, домат, чушка, лук, тахан, малко чесън и малко сирене

Днес - втори ден житуване. Чувствам се доста добре, но чистя яко слуз...имам цели 5 пъпки. Не знам какво да направя, дали да включа хрян с лимон в комбинация с житния режим? Гледам че на пазара са изкарали много добре изглеждащи коренчета :) сега им е сезона.
Гледах, че Кухчо и Вери пишат, че им падат пломбите и даже растат зъби. И моите падат, зъболекарката ми записа час за днес а и се обадих средата на Септември...през цялото време съм без 2 пломби и без части от 3та - нито ме болят зъбите, нито са ми чувствителни. Ще видим какво ще ми каже днес...
Другата седмица пък имаме ежегодни профилактични прегледи. Умишлено искам да отида докато съм на житуване, предните пъти винаги съм била на крайностите: 1вия път постех, после почнах да се храня на 60% наситени мазнини, после почнах да суровоядствам, а сега - пречиствам. Предполагам, че няма да има драстични разлики, чувствам се прекрасно :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #246 -: 07-10-2010, 13:59:02 »

A, на мен само ми падат пломбите. Това с растенето на зъби само съм го чувала. Но няма как всички зъболекари да са кофти, които са ми правили зъбите. Другите хора са си доволни. Явно има някаква причина в мен. От друга страна зъбите са ми на място макар и умъртвени (тези с падащите пломби). И не знам как би излязло нещо ново. Много обмислям дали да ги махна, защото така умъртвени са вече чуждо тяло за организма. Кой знае с какви боклуци са запълнили каналите. Да подчертая, че зъбните ми проблеми не са резултат от вегано-суровоядството, бременност и кърмене. От преди това са.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #247 -: 07-10-2010, 14:15:00 »

Интересно, аз имам пломби само на живите зъби, другите са с коронки. Доста се замислих сега, като каза...ако отида и си извадя някой от мъртвите, дали ще ми порастне нов? Четох онази книжа, където човекът отказал цигарите, почнал суровоядство и му поникнали нови зъби, удивителна е!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #248 -: 07-10-2010, 18:56:00 »

Това, че са ми поникнали нови зъби беше шега , разбира се :bleh! Да не си извадите зъбите сега заради мен :Confus_3:. По-добре не ги вади Вери, макар и мъртви, те са ти удобни, а ако сложиш нещо изкуствено ще е по-зле.
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #249 -: 07-10-2010, 19:25:01 »

То и сега с нещо изкуствено. Пломбата е половин зъб. Но не съм се заслилила да ги махам де. Само си умувам.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #250 -: 08-10-2010, 00:10:01 »

Тези два дни са ми дни за пазаруване :) Потроших сума ти пари за какво ли не, но всичко е полезно. Пример - био соев сос за 8 лева, в супера - 2, но с натриев глутамат...

Те тия китайци във всичко слагат натриев глутамат за пристрастяване към ястията им... Пък може да си мислят, че е био?! Ти защо не погледна преди, а след това кво има вътре? Има една тема за оплакване от стоки някъде из форума, тва май е за там...

Междудругото, защо ми се привижда навсякъде сирене и кашкавал из тая тема?! :surpris_22: Аз спрях да влизам тук от срам, че не ям сурово (поради практическа невъзможност), пък те взели вече всичко да ядат из дневниците... Ми да взема да пусна и аз едно меню, белким намерите някой суров плод или треволяк из него  :-[  :'(

Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #251 -: 08-10-2010, 01:06:27 »

Пускай, пускай. Не се срами.  ;)
То имаше и цяла тема за пилешкото месо. :))))))))))

Аз също от време на време не влизам във форума, но по други причини. Просто ми писва от разни работи.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #252 -: 08-10-2010, 09:37:15 »

Форумът много се е променил, едно такова, не мога да се ориентирам...

Днес досега ми е сурово менюто, 2 резена диня и после 1 мандаринка... ;D Ама подозирам, че на обяд нещата ще се променят драстично...  :Confus_3:

Кухчо, Вери, не сте ли чували, че след 100-годишна възраст зъбите никнели наново. Просто изчакайте, вместо да ходите по зъболекари :pensif_29:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #253 -: 08-10-2010, 13:56:19 »

:))))))))))))))))))
 Ще изчакам тогава да стана на 100 в името на зъбите.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #254 -: 08-10-2010, 15:41:06 »

Тези два дни са ми дни за пазаруване :) Потроших сума ти пари за какво ли не, но всичко е полезно. Пример - био соев сос за 8 лева, в супера - 2, но с натриев глутамат...

Те тия китайци във всичко слагат натриев глутамат за пристрастяване към ястията им... Пък може да си мислят, че е био?! Ти защо не погледна преди, а след това кво има вътре? Има една тема за оплакване от стоки някъде из форума, тва май е за там...

Междудругото, защо ми се привижда навсякъде сирене и кашкавал из тая тема?! :surpris_22: Аз спрях да влизам тук от срам, че не ям сурово (поради практическа невъзможност), пък те взели вече всичко да ядат из дневниците... Ми да взема да пусна и аз едно меню, белким намерите някой суров плод или треволяк из него  :-[  :'(

Не ти се привижда, за съжаление...чак сега, когато почнах да житувам и ми избива пъпка след пъпка, разбирам какво съм си направила с тия млечни. Определено това не е най-добрата алтернатива, но е най-достъпната (ако сирене 25 лв/кг може да бъде достъпно). Аз съм все още в процес на търсене, затова и слагам винаги обратна връзка. За пръв път се храня така за по-дълъг период и не очаквах чак такива последици :( Както писах някъде по-назад, мога да изкарам без проблем на сурово, но след примерно 10-15 дни имам тотален срив в мисловната дейност, а това е което работя, аналитик съм и просто не става. Различно е, аз съм на периоди - в момента не ми представлява никакъв проблем житуването, а съм до ушите в работа и довечера имам участие. Друг път непрекъснато ме боли корема от глад, а в главата ми е вакуум...
В последните месеци бях супер заета и извън работа, като съответно в единия период не ядях почти нищо, а в другия - макс 50% сурово, некъв ужас. Благородно завиждам на хората, които винаги имат възможност да отделят достатъчно време за прекрасните сурови рецепти, които се публикуват тук и в Magician-a. Сега като се застудява вече разредих ангажиментите и ще мога и аз да си приготвям повече, например снощи поставих началото с една гранола ;) а кълновете от мунг и леща са почти готови, но в началото ги поливах всеки ден...така е в шоу-бизнеса, понякога хвърчиш като финикиец  :Confus_3: и даваш съответните жертви.
За соевия сос, явно съм се изказала двусмислено - този, който си купих не съдържа гадости или поне не пише да съдържа.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #255 -: 08-10-2010, 20:14:38 »

Бийлийче, аз не си прекарвам деня в кухнята. Вярно е, мъжът ми също помага. Но повече време на манджите отделяме, когато имаме повод или гости. Мисля, че всичко опира до организация. А и не е казано, че трябва да правиш някакви засукани неща. Другото, което може да ти помогне, е да си планираш менюто за седмица напред.
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #256 -: 09-10-2010, 12:41:57 »



Кухчо, Вери, не сте ли чували, че след 100-годишна възраст зъбите никнели наново. Просто изчакайте, вместо да ходите по зъболекари :pensif_29:
Не, аз сега чувам, но ще пиша след 62 години за резултата! :bleh
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #257 -: 10-10-2010, 07:47:28 »

Белее, за концентрацията и мисловната дейност хапвай повече орехчета, включи в менюто си афа водорасли или още им казват кламатски, а за моментите в които не можеш да се храниш пълноценно можеш да включваш спирулина и хлорела с повечко вода.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #258 -: 11-10-2010, 11:24:20 »

Мерси за съветите, мили мацки :) Вери, права си за планирането, при мен лятото това е големия проблем. Напоследък и с ядки не се запасявах, защото е топло и ми се е случвало да ми гранясат в чекмеджето :( Еесента и зимата по-често се прибирам и за по-дълго, обикновено знам какво ще правя в края на седмицата...ще ми е по-лесно занапред :)
Лилка, явно трябва малко повече да се задълбоча за полезностите на водораслите. Вземала съм си 1 път и тоя мирис (и вкус) на блато ми дойде в повече...а като гледам Десито най-се приближава към моя начин на живот и успешно се справя с помощта на водорасли.
Благодаря ви още веднъж, отивам да чета за АФА  :kisss:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #259 -: 11-10-2010, 21:13:02 »

Деси мисля, че взима спирулина.
Към твоя начин на живот ми се струва, че се приближава и този на Стойка (предполагам се сещаш за коя ти говоря). Можеш да и драснеш във фейса.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.