Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тwilight Splitting  (Прочетена 57951 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #80 -: 02-04-2010, 18:02:48 »

И аз съм на мнението на Деси. Елдата ми е вкусна и сочна. Тази за покълване, разбира се ;D :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #81 -: 14-05-2010, 11:40:13 »

Ето ме отново, този път реално започвам да си водя дневника :) Само да уточня, небланширана елда не съм намерила до сега в нито един от околните био- и здравословни магазини.

Като въведение, мисля че по-рано споменах - зимата ми е трудно да съм на 100% сурово и като цяло имам нужда от повече калории, но това май при всички е така. Успявам да поддържам около и често над 60%, но предимно ядки и салати с много зехтин, както и мазни плодове. Сега започва топлото време, когато задължително съм на максимално сурово, иначе просто не мога да понеса жегата.

Хапването: Тази седмица съм на житния режим. Пак малко закъснях - днес е новолуние, но се събраха почивни дни, имахме работа по вилата и нямаше как да устоя на всички салатки, копривки и тем подобни, които правех за баща ми. Познавам си се и не го почвам, когато заминаваме. Започнах го от Понеделник, то пък се оказа Екадаши  :Content_14: Тъй като го правя всеки месец, обикновено продължава по 1 седмица, а не 10 дни. До днес съм стриктна, но вече почват да ми идват craving-и за други храни, например жизненоважното масло и хлябът от слънце и луна  :surpris_23: Знаете, принципно се храня високомазнинно и вече явно тялото си го иска. Независимо от това, днес и утре ще издържа, а в Неделя ще почна да се захранвам. Не знам психическо или физическо е, но към края на режима неизменно почва много да ми се яде ангелска супа :Content_22:
Пийването: пия супер много вода, по 3 кила само в работата. Още не съм спряла кафето, че  :Dormir_13 - emotloader: За сметка на това, не ми се пият чайове, а и водата от машината в офиса е ужасна, дори преварена. Даже май няма да зареждаме вече...

Цепене на мрака (или грижа за тялото): Понеделник и Четвъртък ходя на сауна и масаж, а фитнеса го пропускам когато съм на изчистване. Физическата ми активност е неползване на асансьор и разходките с Робин, които са по 3-4 часа и понякога много интензивни.

Обратна връзка: Вчера всички забелязаха колко съм се била вталила. Според мен беше от черния панталон  ;D

Цели: Към края на месеца ще отида да ми измерят мазнините, като входни данни към началото на лятото. До края му искам да съм достигнала идеалното си тегло, което по предварителна преценка ми е 68 кг. но и на 70 съм навита, по-важно е как се чувства човек :) Толкова за сега, в Неделя ще пиша какво съм усвоила - няма да е много, заета съм с много светли планове за деня, след дългата работна седмица. До скоро :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #82 -: 17-05-2010, 16:30:03 »

Здравейте,

днес нещо нямам апетит, хапнах сутринта нещо като импровизиран сандвич от маслини, тахан, малко сирене, малко кашкавал и домат, завити в листа от маруля, като дюнер. Огладнях съвсем леко, сигурно е заради 3те литра вода. Сега отивам на сауна и масаж, довечера може и да не вечерям ако продължава така.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #83 -: 17-05-2010, 16:37:25 »

И на мен днес не ми се яде явно е от времето. Сутринта се насилих да ям, защото съм отслабнала нещо, сега на вечеря пак ще се насилвам...Не е добре да се яде като не ти се яде, но това пусто телесно тегло трябва да се поддържа...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #84 -: 17-05-2010, 17:58:43 »

Ти пък кашкавал??? От къде измисли тая химия?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #85 -: 18-05-2010, 08:19:40 »

Бенато, домашен е  :essen: от крави, пасли трева ;) Сиренето е от магазина - биволско на Маджаров.
Томирис, аз в такива дни много се кефя, щот още имам тук таме по някое килце в повече.

Иначе снощи вечерях зелена салата и малко пуканки, също домашни и с домашно краве масло.
Физическа активност - дълга разходка с много катерене на стълби през една ...всичките ми приятели живеят по таваните  tooth

Днес пак си накиснах жито, мисля още няколко дни да изкарам че бонусите са големи :)
Нещо и жажда ме гони яко, сигурно пак ще изпия 3 кила вода...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #86 -: 18-05-2010, 14:06:12 »

И аз напоследък включих в менюто ми покълнало жито с мед и орехи и се надявам да стабилизирам теглото защото само на сурово този месец трудно го поддържам.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #87 -: 19-05-2010, 09:47:25 »

Накиснато, с мед и орехи е супер за закуска :) И вчера и днес това закусвам. Ето за вчера:

18.05.2010
Закуска: Накиснато от вечерта жито с мед и орехи
Обяд: 500гр. сурови червени чушки
Следобяд: Жито с мед и орехи
Вечеря: 300 гр. задушени бейби картофки с чесън и магданоз

Течности: 3л вода; 2 кафета

19.05.2010
Закуска: Жито с мед и орехи
Обяд: около 400 гр. салата, но все още не знам какво има в стола
Следобяд: 3 зелени ябълки
Вечеря: сигурно пак картофки

Течности: 3л вода, 1 (засега) кафе.

Обратна връзка: Нещо ми е много картофено, но това е горе-долу несуровата част на менюто ми :) Вчера на обяд като ми се приядоха печени чушки...чудих се, маех се, накрая си ги изядох сурови :) Бях супер недоспала, затова си взех кафе и следобяда, но само ми се приспа повече. Днес съм ОК, легнах си рано, така че сигурно няма да пия второ...то и без това не лови  :Confus_3:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #88 -: 19-05-2010, 17:30:51 »

Къде ги намери тия червени чушки? Повечето чушки в момента стават само за готвене - пържене.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #89 -: 20-05-2010, 09:12:42 »

На пазара, ама са 3 лева. Бяха супер вкусни и сладки :)

Вчера обядът ми се оказа домати (200гр), краставици (200 гр) и сирене (100 гр). Не знам дали е от сиренето, но след първото влизане в сауната веднага ми изгря няква плюска на брадичката  :surpris_23:
За вечеря си направих останалите картофки соте, само че този път с копър. Не го обичам особено, но реших да пробвам смути с някакви червени плодове, избрах си ягодки :)

20.05.2010
Закуска: Смути ягоди + копър и 1 л. мед, супер вкусно стана обаче покъртително на цвят, кафяво като да не казвам какво  tooth
Обяд: 2 домата със зехтин и босилек + сирене по шопски, обожавам го
Междинка: Жито с мед и орехи
Вечеря: Вероятно морковена крем-супа или някаква салата

Течности: 3 л. вода, 2 кафета

Обратна връзка: Картофеното ми мина :) Три дни ям сурово и днес в кафето junk-a не успя да ме изкуши, просто не ми се яде, кеф :) Днес чакам най-добрата ми приятелка на гости, че от известно време не живее в София. Казах и да донесе яко зарзавати от градинката на майка и :Р ще видим кой кого ще подхлъзне с храненето, тя мене или аз нея :D
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #90 -: 21-05-2010, 11:06:09 »

Добрютру :) Тя ме подхлъзна, ама не с яденето. Донесе 2 л. домашна ракия, от която изпих точно 50 гр. и имам чувството, че в стомаха ми нещо е умряло, а в главата ми нещо друго е оживяло  :Confus_3:

Както и да е, хапнах само 1 ябълка, а водата много ми се услажда  tooth
Не съм сигурна освен ябълки какво друго бих яла днес, но определено ми е много по-добре, организма има нужда да се детоксикира. Слава Богу, че е Петък   :angel:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #91 -: 22-05-2010, 13:53:21 »

Петък, 21.05.2010
Закуска: Ябълка
Междинка: Смути банан + магданоз
Обяд: Жито с мед и орехи
Междинка: 1 варена царевица, не беше лоша
Вечеря: Чаша зеленчукова крем супа + 2 яйца, едното сурово.

Май се изказах неподготвена в другата тема, че ще ги спра, суровото ми беше ОК, но жълтъка на вареното ми замириса яко на мърша...

Събота, 22.05.2010
Закуска: Ябълка
Обяд: 1 курабийка с масло и сирене от Слънце и Луна, малко домашна лютеница и 4 белтъка...жълтъците - за Робин :)
Много се наядох и отивам на планина, вечерта сигурно пак ще засупя, зеленчуците са домашни, от градинката на моята приятелка :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #92 -: 23-05-2010, 08:05:09 »

Леле колко обичам царевица...Ама съм я отказала, защото всичката е от САЩ. Ще изчакам да излезе БГ продукцията (малко като за кокошки е) и тогава ще ям явно.
Яйцата напоследък са отвратителни, даже по вестниците писаха че ги внасят от незнамсикъде с изтекъл срок. Ям предимно белтъка точно поради гадния вкус на жълтъка, а не е много добре така да се консумират, защото май не се усвоява. Попадала съм на жълтъци, които смърдят на риба. Направо ми се отяде. Ако и тоя протеин го спра...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #93 -: 23-05-2010, 09:43:00 »

Ако си мислиш, че царевицата в БГ не е ГМО , жестоко се лъжеш ... освен това с царевица се угояват прасета , така че не е голяма загуба ако не я консумираш
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #94 -: 23-05-2010, 10:08:46 »

Ако си мислиш, че царевицата в БГ не е ГМО , жестоко се лъжеш ... освен това с царевица се угояват прасета , така че не е голяма загуба ако не я консумираш
Миналото лято изядох бая голямо количество и над 40 кг не се вдигна стрелката на кантара tooth
Може и да е ГМО, но поне е "сезонна".
Сериозно, царевица в момента консумирам изключително рядко ако случайно присъства в някакъв микс от зеленчуци и ми се налага в момента да го ям. По кръвна група също ми е противопоказна, въпреки че не вярвам на 100% на тази прословута теория за хранене според кръвната група.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #95 -: 23-05-2010, 11:17:31 »

Струва ми се ,че само идиот би повярвал на тия глупости за кръвните групи и храната :)) хехехе трябва въобще мисъл да не протича !
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #96 -: 23-05-2010, 12:13:33 »

Струва ми се ,че само идиот би повярвал на тия глупости за кръвните групи и храната :)) хехехе трябва въобще мисъл да не протича !
Има някаква научна обоснованост - разни ензими, количество на стомашна киселина и други фактори, различаващи се при различните организми. Явно някой е забелязал връзка между честотата на срещане на тези индивидуални различия и кръвната група на съответния индивид. Сега доколко е изследвано и доказано никой не ти казва, но факт е че хората си съчиниха цели книги и взеха пари. Аз лично съм открила много неточности и противоречия. Е, сега е на мода и някакъв "Вега" тест". Поне разбраха, че такова нещо като универсален режим не съществува. Хората обичат да пръснат голяма сума за някакви изследвания, да ги класифицират по определени таблици и да им напишат дневен режим "От - до". Така не им се налага да мислят за нищо, освен за сдобиването със зелени хартийки на ликове и числа;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #97 -: 23-05-2010, 13:54:21 »

Моето мнение е ,че това си е абсолютна измама. количеството на определени вещества зависи много от това какво ядем .Ако ти напр. ядеш тестени изделия , а сестра ти яде  плодове , пък брат ти месо нивата на различните вещества в организмите ви ще бъде съвсем различно.
Някой изрод се е сетил,че по този начин може да печели от слабоумните и пуска системата в действие.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #98 -: 25-05-2010, 09:07:22 »

Mоже и така да е, а може и кръвната група /ензими и т.н./ да съдържа в някаква степен физиологичното обяснение на Аюрведа. Факт е, че хората искат друг да мисли вместо тях и да им утъпче пътя, но има и такива като мен, който експериментира с храненето. Яз съм група "Б+" и всеки месец ми се сцепват ъгълчетата на устните от авитаминоза. Не ям мръвки щото ми миришат гадно, но и сцепването не е най-приятното...преди имах друг проблем, хапвах мръвки, но имах акне, абе драма...надявам се да намеря оптимума си, а ето какво ям през това време:

Събота, 22.05.2010
Междинка: Шопска салата без сирене
Вечеря: Зеленчукова крем-супа

Неделя, 23.05.2010
Закуска: Жито с мед и орехи
Обяд: 2 филийки хляб от Слънце и Луна с чушки и сирене
Вечеря: Зеленчукова крем супа

Понеделник, 24.05.2010
Закуска: Ябълка
Междинка: 2 филийки със сирене
Обяд: Гръцка салата /домати, чушки, краставици, лук, маслини, риган/ + айран
Вечеря: 2 филийки със сирене

Обратна връзка: Умирам от глад...нарастваща луна е...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #99 -: 25-05-2010, 13:08:25 »

Ефка тва сиренце ти се услажда доста май  tooth
...и аз все още не съм го спряла съвсем, за съжаление. Рядко ям, но поне е домашно. Когато през деня ям сирене, на другата сутрин имам много храчки, усеща се разликата веднага...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 23 запитвания.