Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Къде греша според вас ?  (Прочетена 47737 пъти)

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #160 -: 04-11-2015, 10:15:12 »

Оххх писах един час и го изтрих без да искам , ужасТ
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #161 -: 04-11-2015, 11:10:38 »

gгоw и аз си мисля, че си бех разрешила проблема, но уви, явно съм го задълбочила....
При все че, още в началото , когато попаднах в този форум бях изчела всичките теми , дори дневника на Петко силно ме впечатли, та чак се свързах с нехо да го попитам как е , и теоретично бях толкова добре подготвена какво трябва да Не правя, аз така съм оплескала нещата (и все още не знам как точно успях да го постигна )  та чак направо  подминах в болежките и Петко  дори :Confus_3:
Ще ви споделя случка от последните дни , свързана пряко с ГНМ.
От месеци ,понякога рано сутрин изпитвах много силна болка в областта на черния дроб и жлъчката. В началото си мислех , че е свързана с храна (мислех си : ето вчера хапнах повечко фурми или пък плодове и съм натоварила си черният дроб с повече фруктоза). Обаче, когато това започна да се случва и в дни , когато ограничавах плодовете , започнах да мисля в други насоки. Запознавайки се с ГНМ , знаех , че конфликтите съврзани с черен дроб са свързани с глада , но в началото погрешно реших , че е в преносен смисъл (например , ако човек загуби внезапно работата си и се притесни , че не може да издържа вече семесйтвото си и т.н) Отхвърлих вариантите в тази насока и така до момента на последното ми сухо гладуване (онова същото при ,което взех та припаднах).  Много се притеснявах, дори питах и тук с каква храня да се захраня , та да не ме заболи отново стомаха. Буквално си мисех "Ето то не остана вече каква храна да ям, от която да не ме боли стомах или да не се подуя"  На следващата сутрин имах много силни болки, отново в черният дроб и изведнъж ми просветна : ГНМ отново се оказа на 100 % вярна - точно това е :Гладът , но в прекият смисъл, буквално , това , че няма какво да ям (защото ме  е страх , че болките отново ще започнат)
И така до миналата вечер, покрай обостреното ми състояние пак се бях сдухала в тази насока(защото наистина не знам вече какво да ям ) и рано призори започна много силно да ме боли в областта на черният дроб . Започнах да правя Тес и то точно в тази насока (сега тука моля не ми се смехйте , защото малко побъркано звучи отстрани ) - говорех на черния си дроб , че го обичам, че му благодаря , за дето се притеснява за мен и ми напомня за себе си, повтарях му , че всичко ще е наред, че ще се оправя , че ще намеря правилната храна , от която да не ме боли нищо, и така може би около половин час, след като болката изчезна. Аз вярвам и знам , че това беше причината и за болките , а и за това , че ми мина след това ....

Относно храненето ми - от два дни сутрин си правя сок от суров картоф, час по-късно фреш от морков и червено цвекло, после чай редувам от сладък корен, жълт кантарион, градински чай...
Проблемът ми остава в момента в областта на душата , не знам как да го обясня по-точно в областта между гърдите и гръкляна (понякога е като тежест , понякога като осттри пробождания, друг път като изгарящо парене , като пристягане ) - то си е баш като да звучи като нервно разстеройство , въпреки че уж се опитвам да си мисля в посока "Когато те боли зъб , разбираш колко е прекрасен живота , когато не те боли зъб"
За сега без особен успех  ::)

За шитовидната жлеза, честно казано не знам какво да правя - не ми се тръвам по изследвания , защото освен да ме сдухат още повече друго няма какво да ми се случи.  :surpris_23:


ПП . имам още една случка около ГНМ от преди около месец , която да споделя , но понеже не е пряко свързана с тази тема , направо в темата за ГНМ някой ден ще ви напиша )
« Последна редакция: 04-11-2015, 11:20:40 от zinaida »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #162 -: 04-11-2015, 12:01:31 »

Искрена , ти се водиш уж за медицинско лице  :)
Ерозивният гастрит е ПРЕДРАКОВО СЪСТОЯНИЕ ! По сложност на протичане и лечение се равнява на ЯЗВА на стомаха!  Която също се води предраково състояние. Това не е моя констатация;
Веднъж вече изречени, поставени, тези диагнози пускат корен на дълбоко в организма и почват да моделират патологична програма!  Какъв е смисълът да  се допуска това, пък после да го борим с германска или с датска нова или стара медицина, като много по-мъдро е въобще да се отхвърли диагнозата с достоверно изследване.
Веднъж отхвърлени, погрешните диагнози моментално разтоварват психиката , на подсъзнателно ниво.  ;)

Зинаида, моя съвет е - не фетишизирай  нито една методика. ГНМ или ТЕС или други подобни методики работят само на енергийно-информационно ниво. Това не винаги е достатъчно. Нека някой да ми покаже как САМО с помощта на ГНМ или ТЕС  е раздробил и изкарал например камъни от бъбреците. Както ще ги изкара без проблеми САМО с помощта на билки, без да си коригира никакви мисловни или емоционални модели.. :)
Е,  вече защо са се появили  е друг въпрос,  факторите са безброй и далеч не са само психологически.. :)

Зинаида , болките в коремната област са  многолики и се проявяват на най-различни места и в най-различно време. И това, че са поутихнали временно на база някакви внушения, не значи , че проблемът е решен кардинално  ;) ;)

Според мен залитането  в тази насока - Луиз Хей, ГНМ и разни подобни  крие риск от параноично себенаблюдение!  В този стресов свят НЯМА КАК да няма конфликти , стрес, да не обидим някого дори без да искаме  и прочие. Което ще ни вторачва само на единия фронт,  а това неминуемо ще оголи останалите фронтове! Тоест , понеже е невъзможно да останем извън някой конфликт или погрешен модел, ние подсъзнателно ще се  имаме за перманентно все от нещо болни.  ;)
Намирисва на хипохондрия , че даже май е и по-лошо :) Защото за хопохондрията са нужни поне някакви симптоми :) (Хипохондрикът не се плаши от пневмония, когато му е подут хемороида  tooth )

Най-добре е, (за мен естествено :) )  въобще да не ни пука и да не изживяваме и да не се връщаме постоянно назад и да анализираме - какво се е случило, защо се е случило и какво е трябвало да направим , че да не се случи ..  tooth
Защото в динамичен живот като днешния трябва по цял ден само това да правим!  tooth Излишно вторачване , което само по себе си е нещо подобно на заявка за болест :)



 
« Последна редакция: 04-11-2015, 12:09:15 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #163 -: 04-11-2015, 13:13:03 »

Зинаида, ако четеше малко и другите теми, ще се да знаеш, че не само теб те наболява черният дроб през тези изминали дни.
Всеизвестно е, че черният дроб отслабва през есента, затова не се правят пречиствания в тази област, но да се знае че и пречиствания от паразити могат да го засегнат! Както и да е.
Да прави са че прекаленото вглеждане в нас самите си носи последствията.
"Областта на Душата" се нарича хранопровод и болките, парене и прочие се образуват от киселини.
Възможно е начинът ти на хранене да не е съобразен с нуждите на тялото ти, НО ако имаш вътрешни борби, тревожност и прочие, дори и диетата ти да е "бетон", то пак ще имаш киселини.


Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #164 -: 04-11-2015, 19:17:47 »

Храносмилателната е слабото място на вата. Почти всички вати имат такиви проблеми! След като това важи за несравнимо по-спокойните времена ( при това в най-спокойната  страна - Индия)  , когато е писана Аюрведа, то какво остава за днешно време, когато стресът ни бомбардира  отвсякъде и при това - непрекъснато.  
Ще си плащаме за цивилизацията и за това, че сме вата   tooth Другите доши пък си имат техни слаби места..  :-\  

Шангрила, освен от киселини , болките могат да бъдат и от спазми. Както и от нарушена моторика на някои органи ( напр.  дискинезия на жлъчния)  , което са функционални нарушения. ( всъщност, киселините могат да идват и от тях)
Върви им търси причините.. дали от нерви, дали от уроки, дали от новия либерал-капитализъм..  tooth
« Последна редакция: 04-11-2015, 19:21:27 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #165 -: 04-11-2015, 22:26:19 »

Да, съгласна съм с теб, бате Бино, единственото ни спасение е да хващаме гората.. аз друго не виждам..  tooth

Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #166 -: 04-11-2015, 22:48:38 »

Или пък, да "хващаме" водата!  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #167 -: 05-11-2015, 00:32:54 »

Малко повече любов и смирение са ти нужни, мила.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #168 -: 05-11-2015, 12:53:53 »

Чудесно казано Тихи, възхищавам се на кратките ти, но съдържателни коментари!
Болките около слънчевия сплит може да са просто разширение на душата ти zinaida, за да изпълниш живота си с повече любов. Мен ме болят различни части от тялото вече 3 години, понякога повече, друг път по-малко, но съм по-здрава откогато и да било през живота ми. Просто знам, че тялото ми се променя. И си ги търпя болките, даже им благодаря. Не казвам че и при теб е задължително да е така, но ми прави впечатление че много хора страдат от някакви болки в последно време, а всъщност при изследвания не се установява нищо нетипично.

Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #169 -: 05-11-2015, 14:54:22 »

Сочи , а как си обясняваш тогава , че хора, които нямат нищо общо с отдаването на любов - нищо не ги боли ?  ;)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #170 -: 05-11-2015, 16:23:54 »

Аз лично съм забелязала, че хората, които са превърнали любовта в център на вселената си, много често са по-лабилни и психичекси и физически.
Виж смирението е съвсем друго нещо :) За него подкрепям, че е изключително нужно и ценно качество, към което трябва да се стремим. Но с любовтта е по-особено. Понякога прекаленото отдаване или получаване, може да доведе до самоунищожение...
« Последна редакция: 05-11-2015, 16:27:56 от Atlantis »
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #171 -: 05-11-2015, 17:23:20 »

бате Бино, както казах по-горе за мен болката е свързана с определени промени, когато няма здравни отклонения. А и под изпълване на живота с любов имам предвид въобще цялостния процес на приемане и отдаване - за себе си и околните. Може би хората, които имаш предвид просто си имат друг път или са завършили дадени промени.

Права си Atlantis, прекаляването с каквото и да било носи разрушителни последствия. Винаги трябва да има баланс.
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #172 -: 05-11-2015, 17:30:23 »

Ам.. не съм много сигурна, мили приятели.. по повод смирението..
Защото, била съм смирена и точно тогава съм понасяла най-големите удари под-кръста ... и въпреки пак смирена.
Смирението за мен е за хора, които са си изградили живота, отгледали децата си и се радват на внучета че и на пра внучета. Те могат да си позволят, смирение.
Обаче не си ли "събуден", не си ли супер напорит и взискателен към себе си и тези за които се грижиш, не се ли вглеждаш внимателно в детайлите.. нямаш много шанс в този живот.
Според мен нещата са малко като на война, място за много разнежване и смирение няма...


ПС: Сочи, харесвам философията ти, много!
:flowers2:
« Последна редакция: 05-11-2015, 17:36:54 от Shangrila »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #173 -: 05-11-2015, 18:50:27 »

Сочи, има ли характерна симптоматика , болка, намалена енергия и прочие неприятни субективни усещания, още повече ако не отшумяват във времето.. - ВИНАГИ има  "здравни отклонения" !  
Просто те са още в самото начало и се проявяват като малки функционални нарушения, които чак след време ще преминат в органични промени, и вече лесно ще могат да бъдат диагностирани дори и от начинаещи лекари..
Но  в началото само единици мислещи лекари и лечители са способни да ги диагностират умело! На добрият диагностик не му трябва лаборатория! :)  Ще ти погледне кожата, косата, ноктите, блясъкът в очите, ще помирише дъхът ти , ще погледне и помирише урината ти,   ще пипне пулса ти.. и няма дори да ти погледне изрядните лабораторни изследвания!  Защото ще е добре запознат, че ще мине мнооого време докато малките симптоми станат големи и явни. Тогава ще е лесно за разпознаване, но ще бъде късно..

Попитай който и да е хронично болен човек или тези с "букетите болести". Всеки ще си спомни , че много в началото , всичко е започнало с леки  неудобства, леки болки, бодвания ,зачервявания, запъхтявания.. и т.н.
Обаче нали всички съветват да сме оптимисти, и да не мислим за болести , ние  оптимизмът го разбираме като
"да не правим нищо"  tooth И не правим.
 Но през това време болестта  не спи и набира мощност, докато ние с годините неминуемо отслабваме..

 Без задълбочен подход и познания  по медицина  е много вероятно да се попадне в капана на галещите ухото книжки за "положителното мислене"  за "безусловната любов" и "мисловни модели" ,като се изгуби ценно време. Поразгледайте някой ден раковият форум.. поразчетете историите на хората. Ще видите , че в огромният процент от случаи тези болести са били недиагностирани , защото са били подценявани малките симптоми и симптомчета, появили се доста по-рано . Пациентите са били лекувани от какво ли не , само не от това, което са имали реално. Точно защото никой не е искал да мисли за най-лошото  ;) ,тоест - мислел е  "позитивно"  "смирено" и т.н.    С една дума - въобще не е мислел  tooth
( от словосъчетанието "позитивно мислене"  втората дума се е изпарила и е била ползвана само първата )
( не е за смях, но нали ако няма "позитивизъм" , ако не се говори за "любов" или поне да има хумор,  никой вече не обръща внимание на написаното .. :surpris_23:)

А когато наистина  го закъсаме , или пък децата ни .., тогава бързо отиваме при лекаря или при хирурга, но май разчитаме да  попаднем на такъв, който  да не се е обучавал  от учебници, в които се е говорело само за любов и смирение..  ;) ;) ;)
« Последна редакция: 05-11-2015, 19:02:16 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #174 -: 05-11-2015, 19:16:23 »

бате Бино, разбира се че ако болките са хронични е добре да се направят изследвания и т.н. , но ако при най-малкото нещо притреперваме се превръщаме в хленчещите възрастни хора, изпълнили медицинските заведения.  Най-общо казано хората с наистина позитивно мислене въобще не стигат до услугите на медицината. Другите според мен само симулират позитивизъм.
С голямо уважение към твоя опит и ерудизъм :thankyou:
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #175 -: 05-11-2015, 20:21:05 »

... но ако при най-малкото нещо притреперваме се превръщаме в хленчещите възрастни хора, изпълнили медицинските заведения.  Най-общо казано хората с наистина позитивно мислене въобще не стигат до услугите на медицината. Другите според мен само симулират позитивизъм.


Абсолютно подкрепям това изказване!

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #176 -: 05-11-2015, 21:11:34 »

Благодаря , Сочи. Но да знаеш, има един куриоз ли , феномен ли , не знам как да го обясня .. Дано при вас да не е така ,както е при мен  :-[
Без значение колко съм запознат, ако нещо взема , че се влоша, че  и притесня.., веднага ставам неуверен и търся съвет , докато ако е за другите - абсолютно уверено давам становище.   tooth  Та затова според мен е ценно всеки да знае по нещичко и да е на линия в необходимият момент  за да помогне на събрата си :Content_22:
Или , както го е формулирал великият Станислав Лец -
"Харесва ни вътрешният ни глас да достига до нас отвън"   :)

По отношение на симптомите  ( особено необичайните!) съветвам обаче: Преди да преценим дали са безобидни ,нека за всеки случай , (спокойно , без паника ) да ги проучим и да се успокоим чак когато наистина се убедим, че са такива.

Един пример в подкрепа  на това:
Малък ребус: поинтересувайте се  какво ( с голяма вероятност ) означава една нищо и никаква тясна черна лентичка надлъжно на нокъта на палеца..

« Последна редакция: 05-11-2015, 21:13:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #177 -: 05-11-2015, 21:43:14 »

На мен ми е малко трудно да повярвам, че в днешно време може да има нещо като "истинско позитивно мислене". Извинявам се за скептицизма, но ми се струва нереално.  :surpris_23:
Деца, семейство, работа, грижи, проблеми- колкото железен и позитивен да си, в един момент напрежението си казва своето.
Трябва да си тотален непукист, изолирал всякакви чувства и емоции, и затворил се за Света, за да може да се доближиш дори и малко до това "истинското" позитивно мислене. В другите случаи човешката психика е свикнала да се притеснява и тревожи, да разиграва различни изходи за една ситуация, някои с положителен, други с по-трагичен край.
Да си постоянно позитивно настроен означава да живееш в някаква твоя паралелна реалност, където всичко завиди от теб и няма странични фактори, които да ти накривят шапката нанякъде :)

Идеята за това мислене е хубава, но според мен е силно непостижима за нормалния човек, емоционално обвързан и живеещ с други хора :)
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #178 -: 05-11-2015, 21:53:49 »

Така е Атлантис, обаче погледни този коментар, който ми направи впечатление от Соти:

"Болките около слънчевия сплит може да са просто разширение на душата ти zinaida, за да изпълниш живота си с повече любов."

Ето подобен тип мислене на мен специално ми липсва и подобен тип мислене може да промени толкова много неща..
Това с което съм наясно е... че просто някои хора имат по-високо духовно израстване от мен.
Надявам се един ден и аз да го достигна и се надявам да не е твърде късно...
 :love_026:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #179 -: 06-11-2015, 00:22:31 »

Медицината не лекува. Опознайте себе си.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.065 секунди с 22 запитвания.