Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Къде греша според вас ?  (Прочетена 47616 пъти)

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #40 -: 06-10-2014, 09:18:22 »


   Хухуул Zloqdев този сериал ще се окаже доста сериозна работа, браво че го спомена! Избрах произволно тази серия където с акупунктура мацката разрешаваше разни здравословни проблемации, учешесе първо върху риба :)), интересно в коя ли серия започват с направата на оцета? :)
Това с оцета мисля, че беше в 20-ти епизод. От този сериал могат да се научат доста тънкости при приготвянето на някои ферментирали подправки - имаше една серия дето се чудеха, защо на ферментиралия боб му се е променил вкуса

    Готино, от една изгледана серия разбрах че целенасочено наблягат на конкретни детайли, за които си има обяснима причина, серияла е top!  :Content_14:
В края на серията която гледах информираха болния крал че единствения познат начин да оправят запушването на колона което имаше е като премахнат част от него и така свърши серията. Очаквам в следващата да му предложат адекватна неинвазивна алтернатива :)

   Попаднах на материал в който при процеса на ферментация на съда използват тапа на която външната част е от стъклено цилиндрично тяло и се пълни с вода. Водата действа като изолатор и спира О2 от влизане на вътре, но позволява на СО2 да излиза свободно навън, което би трябвало да ограничи окислението до минимум.
   Не съм запознат, навярно и в Бг продават такива джаджи.
Такова нещо можеш да си направиш от подръчни материали - трябва да намериш начин да закрепиш вертикално една стъклена тръбичка върху капачката на съда (става с коркова тапа) и при ферментацията въглеродния двуокис напълва тръбичката, а когато ферментацията приключи тя остава пълна с този газ и тъй като той е по тежък от въздуха няма да допусне да влезе кислород в съда.
Това може да намери приложение само при направата на вино, за оцета трябва да има достъп до кислород.

   Хммм интересно, нов съм и в направата на вино и на оцет  tooth, но имам още половин живот време да се науча. Ето тука видях как нагледно се прави оцет и тая джаджа дето се ползва за запушалка.
   Само дето тоя пич слага много пакетчета с прах в сместта, дали е наложително всичко това? Слага прах за дезинфекция, дрожди от шампанско за ферментацията, захар: кафява и бяла, прах която да активира дрождите.., може и да пропускам нещо.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #41 -: 27-10-2014, 21:11:52 »

Макар и вероятно да няма кой знае колко голямо значени по принцип , се чувствам длъжна да споделя развитието на мойте болежки във времето.
Както бях писала в първият си пост около 10 часа консумирах плод ( най -често само един вид , сезонен , или най-много 2 вида, но смесващи се по между си) .
Първоначално бях решила че непрестанните болки в стомаха биват предизвиквани от консумацията на зеленолистни за обяд. Обаче , времето доказа че това не е така.
Болките напълно изчезнаха в момента , в който спрях да консумирам плод сутрин . Не намирам логика в това, дори напротив -от всичко прочетено до сега логиката сочеше че  плодовете, зеленчуците и ядките са идеалната храна, но засега , за мен-  не е точно така.
Та така....просто исках да споделя , чувствайки се длъжна ,след като веднъж съм задала въпрос , да споделям и развитието след това .
 :thankyou:
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #42 -: 17-11-2014, 14:13:01 »

Аз започнах пълно суровоядство от веднъж и не консумирам нищо животинско.Трябва да смилаш кълновете в блендера и да спреш всичко готвено.Пълното суровоядство с много кълнове, смутита, ядки  и семена може да ти донесе пълно здраве.Аз съм правила гладувания на плодове, сокове, на вода ,но докато не минах 100% на сурова храна нямаше резултат.Имам блог за рецепти : naturalnakuhnia.blogspot.com Организмът не е прочистен и затова се явява акнето.Готвената храна също е причина.Пълното суровоядство, приложено правилно води до гладка и нежна кожа.
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #43 -: 17-11-2014, 18:00:53 »

Благодаря ти за съветите, но ми прави не чак толкова добро впечатление , че във всеки пост, който публикуваш , изтъкваш и блога си, който сякаш зорлем рекламираш. Разбирам , че го правиш за добро, но някак бие на очи....
От всичко изчетено до тук , съм направила изводите за себе си. Това че едно нещо е било добро за теб , съвсем не означава ( за съжаление) че ще е добро за всички останали( в случая абсолютното суровоядство).
Примери от живота ( включително с подробности и тук във форума ) има много.
Все пак благодаря ти  :love_006 - emotloader:
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #44 -: 07-02-2015, 17:06:30 »

Приятели има нужда от помощ и съвети. Отново . :surpris_23:

Темата си започнах преди около 5 месеца заради два основни проблема : акне и болка в стомаха.
Явно проблема с акнето се оказа някаква временна реакция или чистене на организма, защото отдавна лицето ми се изчисти, но за съжаление болките в стомаха си останаха и за мен са сериозен проблем.
В храненето ми общо взето нищо не се е променило.
Но това , което ме измъчва е че каквото и да хапна , когато и да хапна неминуемо започва стомашен дискомфорт-най често около 1 час след като съм се нахранила. Усещането е различно -понякога е като напрежение в областта между стомаха и гърлото , понякога е като усещане за несмляна храна пак в тази област, понякога е тъпа болка зад епигастриума ( тя си е типично гастритна) , друг път си е като тежест и дискомфорт.
Мислела съм примерно ако ми липсват ензими, които да смилат храната да взема да си купя да пия. Но в същото време си казвам : е нали ензими има в суровата храна , как може да консумирам толкова много сурови неща и баш на мен да залипсват ензими...?
Знам колко е важно дъвченето -старая се да дъвча мнооого пъти една хапка, но дори и така болките си продължават.
Опитвала съм методите на Батманджелич с пиенето на много вода -сякаш има известен ефект , но дискомфорта след всяко хранене си е налице.
Очевидно греша някъде , но наистина не знам къде?
Много е гадно усещането да искаш да се храниш по този начин , да вярваш че си на правилният път , да си убеден че правиш най-доброто за себе си и въпреки това след всяка храна каквато и да е тя , да усещаш тъпи , дълбаещи , предизвикващи дискомфорт болки....които до преди 1 година във всеядното си хранене бяха чужди за мен.
Помагайте с идеи как да си помогна ....Моля ви  :thankyou:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #45 -: 07-02-2015, 18:26:07 »

А ако тялото и мисленето ти не са готови за предимно суровоядният ти начин на хранене?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #46 -: 07-02-2015, 18:26:37 »

Зинаида, един приятел постигна добри резултати с розова вода. Как и по колко се употребява не знам, но можеш да се поровиш в нета за информация. Все пак имай предвид, че този метод по-скоро ще облекчи проблема, отколкото да го реши. Търси причината, за да я отстраниш. Успех!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #47 -: 07-02-2015, 19:12:28 »

на твое място съвсем полека бих включила несурови храни, но био, в добра комбинация, по малко, за да видя дали няма да има подобрение.
ако има... можеш сама да си направиш извода.

нещата не бива да се насилват.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #48 -: 07-02-2015, 19:27:19 »

Приятели има нужда от помощ и съвети. Отново . :surpris_23:

Темата си започнах преди около 5 месеца заради два основни проблема : акне и болка в стомаха.
Явно проблема с акнето се оказа някаква временна реакция или чистене на организма, защото отдавна лицето ми се изчисти, но за съжаление болките в стомаха си останаха и за мен са сериозен проблем.
В храненето ми общо взето нищо не се е променило.
Но това , което ме измъчва е че каквото и да хапна , когато и да хапна неминуемо започва стомашен дискомфорт-най често около 1 час след като съм се нахранила. Усещането е различно -понякога е като напрежение в областта между стомаха и гърлото , понякога е като усещане за несмляна храна пак в тази област, понякога е тъпа болка зад епигастриума ( тя си е типично гастритна) , друг път си е като тежест и дискомфорт.
Мислела съм примерно ако ми липсват ензими, които да смилат храната да взема да си купя да пия. Но в същото време си казвам : е нали ензими има в суровата храна , как може да консумирам толкова много сурови неща и баш на мен да залипсват ензими...?
Знам колко е важно дъвченето -старая се да дъвча мнооого пъти една хапка, но дори и така болките си продължават.
Опитвала съм методите на Батманджелич с пиенето на много вода -сякаш има известен ефект , но дискомфорта след всяко хранене си е налице.
Очевидно греша някъде , но наистина не знам къде?
Много е гадно усещането да искаш да се храниш по този начин , да вярваш че си на правилният път , да си убеден че правиш най-доброто за себе си и въпреки това след всяка храна каквато и да е тя , да усещаш тъпи , дълбаещи , предизвикващи дискомфорт болки....които до преди 1 година във всеядното си хранене бяха чужди за мен.
Помагайте с идеи как да си помогна ....Моля ви  :thankyou:

Зравей, Зинаида!  :fluretaa:
Приемала ли си пробиотици? те действат много добре при такива неразположения.
Причината може да бъде алергия към някои от храните които консумираш. Бих те посъветвала да си направиш тест за хранителна непоносимост.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #49 -: 07-02-2015, 19:45:11 »

вярвате ли на тия тестове?
аз съм супер скептична...
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #50 -: 07-02-2015, 19:50:57 »

вярвате ли на тия тестове?
аз съм супер скептична...
На кои тестове по-точно?
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #51 -: 07-02-2015, 21:06:45 »

Тихий да приемем че предположението  ти е вярно , какво предлагаш? Аз не искам да се връщам към старият си начин на хранене -не искам да ям хормонални глутаматни пилета или бял хляб бухнал благодарение на китайски косми... Няма връщане назад. Въпросът е как да продължа напред  :kisss:
А и не съм суровоядец. Менюто ми сутрин и на обяд е сурово. Но вечерята ( около 18.00 ) е винаги салата плюс нещо готвено( веганско предимно)
За алергия съм почти сигурна , че нямам,
защото не съм включила храни, които преди не съм консумирала.
 В крайна сметка ям плодове, зеленчуци, малко ядки , кълнове   и готвени бобови и зърнени. .  Изключила съм всички купени боклуци от магазина,  бяло брашно, бяла сол и захар ,пържено ,мляко , сирене , кашкавал, не пия нищо друго освен вода и в редки случаи чай. Риба 1 път седмично. Не обработвам термично никаква мазнина освен Гхи , което е  от кравата на баба ми.
Метаболизма ми е много добър ( ходя по 3-4 пъти дневно до Wc  , извинявам се за този вид уточнения, но мисля че е важно ).
Благодаря за идеята с розовата вода и пробиотиците , но имам усещането, че те ще замаскират евентуален реален проблем и няма да го изкоренят....
Правя всичко, което си мисля че е правилно.
И все пак явно някъде греша..  
« Последна редакция: 07-02-2015, 21:10:23 от zinaida »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #52 -: 07-02-2015, 21:10:34 »


На кои тестове по-точно?

ми, тестовете за хранителна непоносимост и разните там алергии.
хич не им вярвам, но  искам да чуя и други мнения.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #53 -: 07-02-2015, 21:21:40 »

така описано, мисля, че храненето ти не е зле.
не знам как реши, че Тихия има предвид да почнеш да ядеш бял хляб и захар   :surpris_23:
човек трябва хептен нищо да не разбира, за да реши, че може да има проблем при отказа от тия ... храни.
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #54 -: 07-02-2015, 21:28:40 »

О не Искрена , не си ме разбрала.
По-скоро питах как ,ако тялото ми не е готово за сегашното ми ( по мое мнение здравословно хранене ) , то как да се върна към предишното ( по-скоро вредно такова)....
А не че Тихия ме кара да ям боклуци.
Но пък разликата между сега и преди са точно боклуците, а те не ми липсват и не искам да ги ям....

Сложна работа.....
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #55 -: 07-02-2015, 21:33:52 »

не е сложна откъм тази страна - споменатите храни нямат място на трапезата на никого.
но е странно защо точно сега са ти почнали проблемите.

за отказа от тия храни не се иска никакво време,  логично е да се режат от раз.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #56 -: 07-02-2015, 21:39:03 »

За алергия съм почти сигурна , че нямам,
защото не съм включила храни, които преди не съм консумирала.
 
Как би могла да бъдеш сигурна, след като не си си правила тест, а имаш болки в стомаха, и предполагам и други здравословни проблеми.

http://www.jenskisvqt.com/zdrave/eto-kak-da-razberem-dali-sme-alergichni-kum-opredeleni-hrani/
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #57 -: 07-02-2015, 21:45:23 »


На кои тестове по-точно?

ми, тестовете за хранителна непоносимост и разните там алергии.
хич не им вярвам, но  искам да чуя и други мнения.
Аз съм от хората, които имат такива непоносимости, или алергии, на кой както му харесва така да ги нарече.

Имах дълги години болки в стомаха, подуване, дискомфорт, получих  гастрит, язва, хеликобактер пилори и астма, освен болките в ставите.
Та, до преди пет-шест години не знаех, че имам непоносимост към глутен, а до преди една година не знаех, че имам алергия към още 15 храни.
Добре че, все пак Съдбата беше благосклонна към мен, та намерих верния път който да ми посочат, защото е голям шанс да попаднеш на подходящия човек. Иначе няма как обикновените лекари да се сетят, че гастрита, язвата, астмата, артрита, са получени в следствие от непоносимост или алергична реакция към някои храни.   :Confus_3: :Content_22: :peperudi:
« Последна редакция: 07-02-2015, 21:47:47 от Mia »
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #58 -: 07-02-2015, 21:51:30 »

Разбирам те Миа и ти благодаря , но се опитвам да кажа , че и преди съм се хранила с нещата , които ям сега плюс още куп нездравословни неща , но такива оплаквания съм нямала.....за това си мисля че не е алергия или непоносимост....
Защото имам проблеми след всяка храна ( почти няма значение какво ям)
Направо ми е най -добре като нищо не ям  :Content_4 - emotloader:
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #59 -: 07-02-2015, 22:02:00 »

Разбирам те Миа и ти благодаря , но се опитвам да кажа , че и преди съм се хранила с нещата , които ям сега плюс още куп нездравословни неща , но такива оплаквания съм нямала.....за това си мисля че не е алергия или непоносимост....
Защото имам проблеми след всяка храна ( почти няма значение какво ям)
Направо ми е най -добре като нищо не ям  :Content_4 - emotloader:
Да, а аз искам да ти кажа, че човек може да отключи алергия към храни, които винаги е консумирал, и да си мисли, че никога няма да му се случи точно на него.  :surpris_25: :surpris_23: :-X
Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 23 запитвания.