Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159907 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #520 -: 30-01-2011, 09:11:37 »

 Вики  :Content_14:...........
злояде , мерси че напомни, и аз утре вместо воден ден ще направя сухо гладуване  ;)
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #521 -: 11-02-2011, 09:59:40 »

"Ни съм умрела", както пишеше една моя любима героиня  :D. Просто съм малко ангажирана, затова не съм се мяркала напоследък. Малко трябва и да намина през столицата, да понагледам фамилията и да свърша едно-друго... Въобще, намирам се на работа  tooth.
Иначе всичко е наред, захраних се вече и се чувствам отлично. Няма да пиша менюта, че както ми е пламнала главата, не помня вече буквално какво съм яла през деня! Затова пък взех да пия редовно чай гинко - хем за оросяването, хем пък склерозата да ми премахне малко от малко (никак няма да му е лесно, но да опитаме  :whistling2 - emotloader:).
Тия дни времето беше страхотно и както не бях излизала много-много в големите студове, находих се по разходки из планината като отвързано куче  :peperudi: . Това през времето, когато не превеждам, разбира се. Ей това си е блаженство - работиш си от вкъщи, почиваш си когато и както искаш, никой не те безпокои... Ще вземе да ми хареса и да видим тая магистратура кога и къде ще я правя, ако не се откажа. Ама има време де - времето е наше  ;D.
Поздрави на всички и много усмихнат петък  :flowers2:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #522 -: 11-02-2011, 23:17:34 »

Ей Вики, няма майтап. Найстина си помислих, дали не ти стана нещо, понеже изчезна изведнъж да 5-6 дни.
Радвам се, че си добре.  :flowers2:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #523 -: 11-02-2011, 23:23:44 »

разходки из планината като отвързано куче 
Тоя израз ми хареса и ще взема да си го открадна ако нямаш нищо против  ;D
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #524 -: 12-02-2011, 20:06:49 »

Споко, толкова лесно няма да се отървете от мен тука ;) :bleh.

разходки из планината като отвързано куче 
Тоя израз ми хареса и ще взема да си го открадна ако нямаш нищо против  ;D

Разбира се - кради си от мен глупости на воля, аз не предявявам претенции за авторско право; пък и глупостите са ми патент, и други ще измисля  ;D.

П.П. Абе навсякъде бананите чукнали 3 лева  :o. Има ли нещо общо с българо-гръцката "дружба"? ??? Е*аси тъпнята  :( >:(.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #525 -: 13-02-2011, 08:20:33 »

Бананите мисля,че нямат общо с Гърция,но краставиците определено имат,чукнали 4 лева борсова цена(българските).
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #526 -: 13-02-2011, 12:29:50 »

И на мен ми направи впечатление, че са вдигнали банаите.  Обаче не могат да ме спрат от сурешното ми любимо смути  :essen:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #527 -: 13-02-2011, 13:07:39 »

И на мен ми направи впечатление, че са вдигнали банаите.  Обаче не могат да ме спрат от сурешното ми любимо смути  :essen:

А бре хора, откъде пазарувате вие  :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:
В Кауфланд и LIDL почти всяка седмица правят промоции, на безумно евтини цени, от 1.29 до 1.69 за килограм, при това качеството е супер, понякога пускат и по 0.79 лв за кг, но тези банани не струват :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #528 -: 13-02-2011, 13:11:35 »

И на мен ми направи впечатление, че са вдигнали банаите.  Обаче не могат да ме спрат от сурешното ми любимо смути  :essen:

А бре хора, откъде пазарувате вие  :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:
В Кауфланд и LIDL почти всяка седмица правят промоции, на безумно евтини цени, от 1.29 до 1.69 за килограм, при това качеството е супер, понякога пускат и по 0.79 лв за кг, но тези банани не струват :Confus_3:


От тези магазини не пазарувам. Два пъти съм купувала банани от големи вериги и двата пъти имах страхотни болки в стомаха после. Да не говорим, че като ги купуваш са почти зелени, а на другия ден са целите изгнили. Един приятел ми обясняваше, че ги карат насам в хладилни камиони и после ги обработват по някакъв начин, за да узряват по-бързо. Склонна съм да му вярвам.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #529 -: 13-02-2011, 14:37:36 »

бананите в Турция също са 3 лева по това време на годината, така че едва ли има надежда в България да падне цената... :surpris_23: добре, че не ги обичам особено, та ми е все тая колко струват....
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #530 -: 13-02-2011, 14:42:21 »

 marul4e, а чери доматките колко са? На пазара тук има от Петрич, Турция, Сингапур. Поне аз такива съм срещала, само от Сингапур не съм купувала ;)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #531 -: 13-02-2011, 14:48:36 »

ми те са скъпи, аз не си купувам, че не ми вдъхват доверие и без друго... последно си взех нормални домати на салкъм 2 лв/кг, по-добре са от другите на вкус, обаче през февруари едва ли някъде се намират истински домати, та не е много желателно да се ядат, особено сингапурски... :Confus_3: то Сингапур квото е мъничко се чудя де изобщо имат място да си гледат домати и за самите сингапурци (които са сигурно повече население от Б-я), та чак и за българите да остане tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #532 -: 13-02-2011, 14:53:15 »

то Сингапур квото е мъничко се чудя де изобщо имат място да си гледат домати и за самите сингапурци (които са сигурно повече население от Б-я), та чак и за българите да остане tooth

Остават им, защото сингапурците ядат Тайландски домати  :bleh
А тайландците внасят от Индонезия  :weight_lift: tooth
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #533 -: 13-02-2011, 15:31:33 »

И на мен ми направи впечатление, че са вдигнали банаите.  Обаче не могат да ме спрат от сурешното ми любимо смути  :essen:

А бре хора, откъде пазарувате вие  :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:
В Кауфланд и LIDL почти всяка седмица правят промоции, на безумно евтини цени, от 1.29 до 1.69 за килограм, при това качеството е супер, понякога пускат и по 0.79 лв за кг, но тези банани не струват :Confus_3:


От тези магазини не пазарувам. Два пъти съм купувала банани от големи вериги и двата пъти имах страхотни болки в стомаха после. Да не говорим, че като ги купуваш са почти зелени, а на другия ден са целите изгнили. Един приятел ми обясняваше, че ги карат насам в хладилни камиони и после ги обработват по някакъв начин, за да узряват по-бързо. Склонна съм да му вярвам.

Е, това ми се струва доста преувеличено - аз поне не съм попадал на банани, които да ги купя зелени, и още на другия ден да загният, въпреки че жената ги обича и купува леко зелени... а аз дори си купувам такива на мънички кафяви петънца, защото тогава са най-узрели и най-сладки, момента точно преди да започнат да гният. Но дори и в това положение изтрайват два дена, преди да ги изям. Или другия вариант - да си с много чист организъм, и отровите в тези банани да са предизвикали такава реакция при теб. Нямаш никаква гаранция, като ги купуваш от друго място, докато не видиш как производителя ги бере от дървото и ти ги продава веднага ...мисля, че ВСИЧКИ търговци на банани ги обработват така, че да издържат достатъчно дълго, докато се транспортират и пласират, просто в Кауфланд и LIDL ги пускат от време на време доста по-евтино... жалко, но мисля, че това е действителността с чуждоземните плодчета...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #534 -: 13-02-2011, 16:13:35 »

аз някъде четох сериозна статия обясняваше как продуктите, които се пренасят на дълго разстояние (през океани и т.н.) се налага да бъдат облъчвани за да могат да изтраят цялото пътуване, съответно промяната на климата и да не се развалят... става въпрос не само за плодовете, но и за боб, ориз и т.н., те също могат да се развалят.... та пак си стигаме до старата идея, че най-добре е да си ядем това, което расте по нашите си ширини в определения им сезон...

аз затова и не се прехласвам изобщо по супер храни и глупости, дето масово пристигат пакетирани от Азия и Южна Америка... как пък някоя супер храна не се пръкна по нашите земи, да си я хапваме от малки и да сме супер и ние като китайците и перуанците tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #535 -: 13-02-2011, 17:04:11 »

Знам ли? Може и двата пъти да съм попанала на кофти банани, а иначе да са си ок.
Марулче, как да няма - ябълките са си супер-храна.  :Content_22:
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #536 -: 13-02-2011, 17:07:39 »

не са пакетирани в малки разфасовки на космическа цена, значи не са tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #537 -: 13-02-2011, 17:20:37 »

ХАххаха, в Китай може и да са :)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #538 -: 13-02-2011, 17:32:22 »

Китай е един от големите производители и износители на ябълки. Така че, друга трябва да е супер-храната! :Confus_34:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #539 -: 13-02-2011, 18:04:15 »

Опасни са тези китайци  tooth Вики, оспамихме ти дневника - скарай ни се  :police:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.