Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159887 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #440 -: 16-12-2010, 11:19:06 »

Умишлено не пускам отоплението, защото искам да карам веднъж и на по-сурови условия - поне за малко :). Да видя как я карат хората без радиатор - такива у нас, колкото щете, особено пенсионерите  :'(. Пък и да си припомня как е било преди да изобретят радиатора  tooth. Ходя си вкъщи с три ката дрехи (вечер понякога и зимно яке си слагам  tooth), завивам се през нощта с три одеала (специално нощес бях даже с четири  :Content_4 - emotloader:) и правя много сгряващи упражнения - еми, справям се, не е невъзможно  :). Да не говорим колко полезно е за здравето подобно "каляване". Пък и няма да е още много дълго - в събота пътувам за София, да съм с нашите по празниците, и ще имам честта да се възползвам от услугите на топлофикация - всяко зло, за добро  :whistling2 - emotloader:.

Аз лично съм забелязал, че спането в интервала от 8 до 13-15 градуса ми е най-пълноценно, и ме ободрява най-много. Така че Вики, води си статистика, да сравняваме после резултати и усещания :)
Мисля, че когато човек е идеално добре завит (губи топлина само от главата), спането на ниска температура е най-здравословно...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

TTT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #441 -: 16-12-2010, 16:44:28 »

Умишлено не пускам отоплението, защото искам да карам веднъж и на по-сурови условия - поне за малко :). Да видя как я карат хората без радиатор - такива у нас, колкото щете, особено пенсионерите  :'(. Пък и да си припомня как е било преди да изобретят радиатора  tooth. Ходя си вкъщи с три ката дрехи (вечер понякога и зимно яке си слагам  tooth), завивам се през нощта с три одеала (специално нощес бях даже с четири  :Content_4 - emotloader:) и правя много сгряващи упражнения - еми, справям се, не е невъзможно  :). Да не говорим колко полезно е за здравето подобно "каляване". Пък и няма да е още много дълго - в събота пътувам за София, да съм с нашите по празниците, и ще имам честта да се възползвам от услугите на топлофикация - всяко зло, за добро  :whistling2 - emotloader:.

Аз лично съм забелязал, че спането в интервала от 8 до 13-15 градуса ми е най-пълноценно, и ме ободрява най-много. Така че Вики, води си статистика, да сравняваме после резултати и усещания :)
Мисля, че когато човек е идеално добре завит (губи топлина само от главата), спането на ниска температура е най-здравословно...



В стаята ми и не само тя е  10 градуса без бечка ,при по малко обемните с духалка на 2000 вата докарвам 19 градуса,но бързо изстива и пада пак до 12 13, спя на стайна температура 10 градуса,не топля през часовете на сън,но  съм  мн доволен от съня си и се мушкам в летен спален чувал и отгоре 1 юрганче , спалния чувал е менте от  бриколаж,но ми върши работа за  в нас,също седя в него в седнало положение и си чета форума и така рядко пускам духалката,е изполвам термо бельо,полар,и гащеризон работен и терлици,за сега на -5 градуса вънка се търпи,ще видим баш зимата януари като тресне с -20,-30

поздрави , Тео
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #442 -: 16-12-2010, 19:34:24 »

Имам чувството, че тия духалки много сушат въздуха и трябва да се мисли за овлажняването му.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #443 -: 16-12-2010, 22:14:09 »

Имам чувството, че тия духалки много сушат въздуха и трябва да се мисли за овлажняването му.

Когато ги пускаш само за час-два, колкото да поразчупят въздуха преди лягане, не успяват да изсушат кой знае колко...
Ако отопляваш повече време обаче, тогава трябва да се вземат мерки... обикновено някакъв съд с вода,(тава например) дава добри резултати - изпарява се водата и се поддържа нивото на влага ...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #444 -: 17-12-2010, 11:32:15 »

Имам чувството, че тия духалки много сушат въздуха и трябва да се мисли за овлажняването му.

Когато ги пускаш само за час-два, колкото да поразчупят въздуха преди лягане, не успяват да изсушат кой знае колко...
Ако отопляваш повече време обаче, тогава трябва да се вземат мерки... обикновено някакъв съд с вода,(тава например) дава добри резултати - изпарява се водата и се поддържа нивото на влага ...

Мислела съм за духалка, но съм забелязала, че наистина бързо топлят, но и бързо се охлажда отново след като се изключат, а и освен това харчат ток колкото няколко PC-та... Номерът с водата го прилагаме в София, където ползваме съмнителните и доволно скъпоструващи услуги на топлофикация и върши работа, но май ел.радиаторът е най-икономичен, пък и топли.
Вчера за първи път го включих, щото навън беше сигурно -10 градуса и смело мога да кажа, че и вътре не е било много повече (тук блокът е студен, стените са студени - никой не отоплява, целокупната пенсионерска популация няма пари за ток, да не говорим за топлофикация, та студът се е просмуквал и в самите стени от десетилетия насам) и като прибавим и 4-те одеала и 4-те ката дрехи, спах като къпана  tooth.

Да разкажа как мина чернодробното този път.
Е, за мое учудване стане не съвсем по класическия начин. В сряда менюто беше обичайното - сутринта цитрусов фреш, чай; през деня плодове, за вечеря - салата; към 9 почнах да пия зехтин със сок лимон и грейпфрут (изпих към 150 мл, не можах повече), сложих грейката и към 11 си легнах. Не беше готино - не можах да спя, беше ми студено, имах някакви макар и слаби болки в стомаха и червата, а и трябваше да внимавам с електрическата възглавница и да я изключвам от време на време, че тия неща са по-несигурни от утринен летен облак (един път така си прогорих дупка в чаршафа, след като бях оставила едно таквоз чудо да работи цялата нощ!)... Въобще, не мигнах кажи-речи цяла нощ, а вчера цял ден ми се гадеше и не се чувствах добре. Чак към ранен следобед успях да се вдигна от леглото... Ходих до тоалетната няколко пъти, пих и чайче от сена, но излизаха (с извинение) само някакви "овчи" работи. С триста зора хапнах една кисела ябълка, а вечерта - салата от две глави цвекло и една краставица, поръсени с джинджифил и черен пипер. Радиаторът пуснах за цял ден, защото наистина ми беше много студено. Вечерта направих малко сгряващи асани и друга гимнастика и си легнах.
Едва тази сутрин камъните излязоха - с отварянето на очите се изстрелях в тоалетната. И друг път съм забелязала, че при мен този процес тръгва малко по-бавно (при първото чернодробно почнаха да излизат едва на другия ден, следобед), но може би така е по-добре. Явно допълнително съм си помогнала с цвеклото и другите работи (хубаво, че не минах веднага на картофи на пара, или нещо подобно, както ми минаваше през акъла), а може би е трябвало и да пусна малко допълнителна топлина с радиатора - иначе организмът може би е прекалено "втвърден" от студа, свива се и задържа токсините. Също така, установих, че вземането на слабителни и дори клизмите при това пречистване са излишни (поне по мое мнение) - организмът сам си върши работата идеално, когато намери за подходящо и пак по същия начин сам прекратява процеса  :). Днес дотук съм изпила сока на един изцеден грейпфрут и един топъл чай. После изядох няколко мандарини и след малко мисля да си направя салата "метличка" и не бих се учудила ако камъните продължат да излизат по напълно естествен път.
Та, това е, в общи линии  ;D. Днес се чувствам много по-добре - и слава богу, щото имам да чистя, да приготвям багаж, че утре пътувам за Голямото село, и какво ли още не...
Поздрави! :love_028: :love_006 - emotloader:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #445 -: 20-12-2010, 16:22:56 »

Ето ме пак... Отново съм в София - малко стрес, ей така, за тонус  tooth.
Утре пращам коледните картички - не знам кои кога ще пристигнат, но досега се мотах  :whistling2 - emotloader:.
Радвам се на факта, че макар и баща ми да имаше празник вчера, и това не ми даде повод да си разваля режима - предварително помолих нашите да ми сложат на масата една фруктиера с плодове и една голяма купа със салата и цяла вечер си карах на това преспокойно, докато гостите плюскаха пържоли  ;D. Много си ми беше добре и, интересно, ама нищо не ме изкуши - нито варените картофи, нито бобената салата, нито хлябът. Заради идващите празници няма да правя "компромиси" - другите да се тъпчат, ако искат, аз не изпитвам такива нужди  :).

Днеска пък с любимата седнахме в "О!Шипка" и определено това няма да се повтори скоро пак... Първо, окончателно се убедих, че скъпите чайове "Twinings" са пълен боклук - напоследък пия доста плодов чай, който сама си правя и не ми беше трудно да усетя разликата с купешкия "плодов  :-X. Второ, не ми беше трудно и салатата от зеле и моркови да видя, че не е прясно нарязана, а е от онези замразени пликчета от магазина - особено пък като ми я донесоха след точно 2 минути  :(. Е, вече ще мисля добре в кое заведение да седна, преди да му направя оборот  >:(.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #446 -: 21-12-2010, 14:51:57 »

Вики, ти колко пъти си правила чернодробното пречистване? Учудвам се, че след толкова пречиствания, шанки, сухи гладувания, суровоядство продължават да излизат камъни. Нямат ли край вече? И след като избягваш животинските храни от какво се образуват толкова?  ???
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #447 -: 21-12-2010, 16:02:49 »

Не е само храната - стрес, притеснение, неприятни емоции, потиснатост... Черният дроб е мястото, където се концентрира негативната енергия, особено от гняв, обиди и т.н. Мръсен въздух и среда също замърсяват дроба. Общо трябва да съм правила поне 4-5 пречиствания, а още излизат - представям си какво ще е чудото при някой по-възрастен и доста по-замърсен човек  :surpris_22:.
Сега ще поизчакам малко до следващото пречистване... Февруари е много подходящ за процедурата - стига да не е твърде студено.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #448 -: 22-12-2010, 11:41:44 »

Благодаря за разяснението, Вики! Нямах представа, че и от негативни емоции се образуват камъни. Добре, че съм винаги положително настроена и гледам да не се ядосвам много много. :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #449 -: 22-12-2010, 22:22:10 »

Аз досега не съм пробвал да правя чернодробно, но тази седмица опитах с черна ряпа (не постигнах някакъв резултат). То човек трябва да е много заклет суровоядец да яде салата от черна ряпа. Аз и сложих боб и я напудрих здраво с куркума да може да са яде. Даже и доста сол набутах вътре. Вярно сега не чувствам напрежение в черния дроб, а преди това усещах, но ако нещо се беше разтворило щеше да е доста зловонно.
Останаха още няколко репи и скоро пак ще пробвам.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #450 -: 22-12-2010, 22:27:46 »

Какво и е на черната ряпа  ??? аз обичам, смесвам я обаче със моркови, но подправки не слагам освен зехтин, тя си е доста люта .
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #451 -: 22-12-2010, 22:44:23 »

Досега не бях ял такова нещо и не съм свикнал с вкуса и. Освен това аз не оставям половинки от ряпата за следващото ядене - цялата наведнъж отива в салатата да не изветрява.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #452 -: 23-12-2010, 00:25:50 »

И ние ядем черна ряпа с моркови и цвекло.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #453 -: 23-12-2010, 09:22:14 »

Спомням си, баба едно време като превеше салата от ряпа(каквато и да е) я изстискваше хубаво с ръцете си, за да не разводнявала  :surpris_23:
Сега, най-вкусното от цялата салата ми е сокчето, което остава най-отдолу в чинията. Разбира се, аз не я изстисквам и като я смеся и с цвеклото и морковите и ако сложа и магданоз, става... :Appetit_17:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #454 -: 23-12-2010, 23:10:46 »

Ряпата все пак ми подейства ама с 4 дни закъснение - днес изкарах някакви зърна - около шепа.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #455 -: 24-12-2010, 12:40:58 »

Пропуснах да спомена, че въпросната салата я правих с доста лимонов сок и олио.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #456 -: 25-12-2010, 08:43:17 »

Честита ви Коледа, скъпи приятели! :flowers2:
Нека този зимен сезон бъде най-щастливия за вас, изпълнен с мечти и приятни емоции! :Content_22: :love_028:

Снощи си прекарах великолепно - имаше подаръци, прегръдки-целувки и али-бали-портокали; много постна и приятна вечеря (хапнах и малко сарми и питка, но пак си почнах с голяма салата), никакъв алкохол (не ми се пиеше - дори вино) и много филми, музика и танци... абе, пенсионерска работа  tooth.
Е, разбира се, не може всичко да е наред - все трябва да има и нещо неприятно, да не губи човек "тонус" към заобикалящата го среда...  :( Баба ми падна и си счупи крака - тазобедрената става, другата (точно преди година си счупи едната, правиха й операция за смяна на ставата и като по чудо се възстанови, макар и не напълно). Налагаше се баща ми да е с нея в болницата цяла нощ... Какво да се прави  :'( :(. В понеделник ще я оперират - пак... Надявам се всичко да мине максимално добре - женицата е на 86 години, с Паркинсон, склероза и още какво ли не  :surpris_25:. Ама пък не се дава...

П.П. Злояде, какво по-конкретно е това прочистване с черната ряпа? Аз съм я пробвала сурова, но просто ряпата не ми е любим зеленчук. Предпочитам сурови тиквички  :Appetit_17:.
П.П.2 От Малахов бях чела и още един вариант за чернодробно пречистване - с билки. Смесват се по 1 ч.л. анасон, семена на копър, кориандър, зърнастен, резене, ревен, по-голяма част майчин лист (за точните количества и пропорции не съм сигурна, ще направя справка, ако някой се интересува), смилат се и вечер се пие по 1 ч.л. с малко вода. Ефектът е потресаващ! Правила съм го по време на гладуване - излизат всякакви работи, при това след Пракшаланата, и след като постъпът на субстанции в организма е спрял поне от няколко дена! На другия ден се пият и още билки и камъните почват да излизат.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #457 -: 25-12-2010, 09:48:32 »

Вики, честита Коледа и бързо възстановяване на баба ти!  :flowers2:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #458 -: 25-12-2010, 11:06:30 »

Щастлива Коледа Вики,  и аз снощи хапнах една сърма и една пълнена чушка, две пълнени гъбки и питка. Това ми беше вечерята,но ми стана леко тежко на стомаха.
Днес съм си на изцяло сурово вече  :Content_22:
ще се моля за баба ти, късмет  :love_026:
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #459 -: 25-12-2010, 11:39:16 »

  Дядо и той си беше счупил крака, много неприятно, но това са неща от живота :flowers2:
Вчера ядохме следната салата - маруля, пресен лук, магданоз, репички, чери домати, краставички, царевица, после хапнах и една купичка супа от леща пасирана и бадеми и орехи. Празниците не са ,за да се наплюскаме като за последно и да мислим, че сме много богати като пием кола, ядем пъстърми и т.н... а да сме с любимите хора, да си гукаме, обичаме, гледаме филми, пеем, танцуваме, да си играем с децата и какво ли още не :)))))  може би празничното относно храната е да сготвиш нещо по засукано, което в делничния ден не ти остава време или просто в приготвянето да вземат участие и другите от сем., вчера ми се наложи да отида до магазина и се изнервих от навалицата с хора, които пазаруват в последния момент :) на мен ми е по-спокойно това да го направя предишния ден.
  Весели семейни празници!
Активен
Мисълта е там, където ни боли!
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 23 запитвания.