Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159906 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #500 -: 21-01-2011, 22:31:36 »

Видях, че си пуснала линк към рецепти за оризово мляко, и веднага го пробвах, обаче доста водниво става, няма плътност като ядковото мляко... как го "подобряваш" на вкус?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #501 -: 22-01-2011, 11:15:19 »

Странно, моето пък стана добре  ???. На мен пък ядковите нещо кофти ми се получават, ама пък отдавна не съм пробвала да си правя - не ми се хаби мат`риала, предпочитам да си ги хрупам.
Иначе, с повечко медец, ванилия или канела би трябвало да няма проблеми  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #502 -: 22-01-2011, 11:40:32 »

ми с какао и медец го направих, ма се едно вода с какао беше на вкус... ше пробвам пак по някой от другите варианти тогава, да видим пак ли такова ще излезе... може пък да не съм го блендирала достатъчно... много ми се иска да стане, щото оризът е най-леснодостъпният и евтин мат'риал за мляко... :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #503 -: 22-01-2011, 11:49:01 »

Зависи и какъв ти е оризът - може и този да не е бил много читав, случва се.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #504 -: 22-01-2011, 22:10:26 »

И моя опит за оризово замина в мивката... Преди да го изхвърля опитах да го подобря с ванилия и фурми  - същата гадост... Не знам защо, но всичките ми ядкови млека завършват по един и същи начин, явно бъркам някъде много сериозно  :surpris_23:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #505 -: 24-01-2011, 15:00:51 »

Делфинче, ядковите и аз нещо хич ги не мога - това с ориза ми стана най-доброто, което въобще съм правила  tooth.

Такаааам... Трети ден ми е - дотук проблеми няма. Само дето много ми се спи - дали заради студа, или заради друго, ама вчера и онзи ден голямо спане му ударих  :Dormir_13 - emotloader:. И по 12 часа през нощта, и през деня чак - това си е същински рекорд за мен... Чак днес направих една разходка нагоре по баира. Може спокойно да се каже, че навън е по-топло, отколкото вкъщи  tooth. Като се прибрах, така хубаво бях загряла, все едно съм била в помещение с клилматик и две печки. Иначе нощем проблеми няма - набарах тук един спален чувал, то се оказа че било много удобно да се спи в такова нещо - затваря се хермметично и - бей гиби!  :Dormir_13 - emotloader: tooth Май до другата седмица ще изкарам. Косата ми е мръсна и дъхът ми смърди като сметището в Суходол  :(. С изключение на това, се справям добре.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #506 -: 24-01-2011, 15:05:24 »

Давай, Вики, стискам палци да си постигнеш целта.
Ако не е много лично, би ли споделила твоя капацитет на отделяне на газове за едно денонощие ?
Защото много спорим с половинката ми колко точно газове трябва да отделя нормален човек...

Беше ми казала една позната с опит във вегетарианството и суровоядството, че при преход към сурова храна неизбежно има и такива (пиро)ефекти  :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #507 -: 24-01-2011, 15:33:35 »

По време на гладуване или по принцип? :) При гладуване тия "процеси" при мен практически липсват, то няма какво  :D. А иначе - доколкото знам, винаги зависи какво и колко изяжда човек... Зеленчуците май са склонни към образуване на газове.
При преход към суровоядство или въобще смяна на хранителния режим (към повече зеленчуци и плодове примерно) наистина често се получават подобни (не)приятни изненади, но по някое време минават (за съжаление не може да се каже точно, при всеки е различно) ;). Знам, че от зеле (и особено сока му) също се отделят бая газове, защото действа силно очистително... Също при смесване на много разнообразни (макар и сурови и от един тип храни) се получават такива ефекти; особено след гладуване. Рано или късно стомахът се приспособява и не прави такива проблеми...
Тук по принцип не сме по лекарствата, знам, но по принцип Мезим форте помага за газове и е напълно безопасно - ако искаш, пробвай го :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #508 -: 24-01-2011, 16:14:19 »

а, глупости, ще вземам лекарство, за да прекратя нещо, което смятам за удоволствие и съвсем естествено...  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
половинката да му мисли :)
 :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
А ти защо писа, че при теб температурата е като навън?
Толкова ти е топло от сухото гладуване, че нямаш нужда от топлина, или още не се е затоплило, откакто си се прибрала ?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #509 -: 24-01-2011, 16:48:43 »

Май бях писала и по-рано... Тук целия блок е студен - не се е отоплявало от десетилетия насам (то кой ли да отоплява - бабите, дето нямат пари за храна  ???) и студът се е просмукал и в самите стени... В София сме на топлофикация - и в съседните апартаменти се отоплява, така че дори и парното внезапно да спре, сигурно няколко дни вътре си топли по инерция. А тук е тъкмо обратното. Та затова наистина може смело да се твърди, че вътре в апартамента е - хайде, ако не по-студено - то поне доста близо до температурата вън  tooth. Имам един електрически радиатор, но в засега още не съм го включила - навличам се с дебели дрехи, завивам се с по няколко одеала, правя гимнастики и това е - просто обичам да се оправям и в по-сурови условия, ако не е прекалено напечено  :whistling2 - emotloader:. Сега поне е цял един градус над нулата - като станат минус 15, тогава ще му мисля  tooth. Сигурно утре-вдругиден вече ще включа радиатора, щото по принцип трябва да работи около едно денонощие, за да се отвърне малко от малко въздухът... Засега не е толкова зле, да видим после  :D.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #510 -: 26-01-2011, 13:34:46 »

Пети ден - засега всичко е точно... Е, само сутринта не издържах и си измих зъбите и изтърках езика, щото устата ми фонтеше на умрели лебеди  :-[. Не че ефектът трае дълго, но все пак помага малко или много - май повече на психическо равнище. Добре се чувствам, вчера бях леко отпаднала, но днес съм "чук".
Правя разходки из града или нагоре по баира - адски красиво е, всичко бяло, снежно, приказка... Е, и студенко малко, но се търпи  ;D. А в момента - както се изказаха и преди малко - "Тука пИче"  :Content_22: :D. Много обичам да пИче! Даже вече се размечтах за лято, морета, плажове, чехли... Уви, малко е рано още за такива работи  :). Има-няма няколко месеца още  :D.
А, забелязвам и че разни дребни ранички по тялото ми са изчезнали почти напълно - едната даже беше загноясала, а сега съвсем я няма. Супер!
Сега излизам, че навън е цели 2-3 градуса, по-топло няма да става за този ден, а и не искам да изтървавам слънцето. Приятен ден на всички! :peperudi:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #511 -: 26-01-2011, 20:43:07 »

Браво, продължавай в същия дух !
Май ще ми се наложи да мина и аз по твоя път, ако тази рана продължава да ме дразни, ще направя няколко
пъти по 3 сухи каскадни  :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #512 -: 26-01-2011, 21:20:25 »

Браво, продължавай в същия дух !
Май ще ми се наложи да мина и аз по твоя път, ако тази рана продължава да ме дразни, ще направя няколко
пъти по 3 сухи каскадни  :)
Не и се връзвай на тази рана. Ако се впрягаш и се притесняваш организма не може да се самолекува. Трябва ти спокойствие(и оптимизъм).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #513 -: 26-01-2011, 22:08:10 »

благодаря, имам ги и двете, просто коментирам следващата мярка, която ще предприема, ако се изчерпа спокойствието и търпението ми :)
и сори за спама в гневника на Вики :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #514 -: 27-01-2011, 13:50:54 »

благодаря, имам ги и двете, просто коментирам следващата мярка, която ще предприема, ако се изчерпа спокойствието и търпението ми :)
и сори за спама в гневника на Вики :)

Нямаш проблеми ;). Точно аз, като един почетен и виден спамър, най-малко бих се разсърдила за подобно нещо  ;D 8).
Раната не я мисли наистина - със сигурност ще заздравява все по-бързо и скоро няма да я усещаш. По принцип сухото гладуване наистина помага в такива случаи, но ако решиш, най-добре направи 3-4 или 5 дена (не бих препоръчала 10-дневни маратони като моите, все пак си е стрес за организма, малко или много), а преди това обезателно си почини хубаво след водното, поне 2-3 седмици :).

Аз иначе, да чукна на дърво ( :Confus_3:) добре се справям - шести ден, засега няма проблеми... Даже дъхът ми не е вече толкова противен (или просто аз съм му свикнала). Доста ми се спи, сигурно от студа, ама лошо няма - при предишните сухи гладувания сънят ми създаваше малко проблеми...

Друго ново на източния (или по-скоро централния  ;D) фронт - уж щях да почивам, но ми се отвориха нови преводни проекти, така че се заемам с пълна пара. По време на пости нищо не помага така, както полезното и увлекателно занимание - хем времето минава неусетно, хем и работата се свършва бързо-бързо  :). Е, да видим как ще се справя - призовавам всичките си музи на помощ за процеса  ;D :love_028: :peperudi:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #515 -: 28-01-2011, 21:19:58 »

ЩЕ се справиш без проблеми със задачите, вече би трябвало да си минала на вътрешно хранене, и да нямаш толкова тежки очистителни кризи, така че мозъка ти ще е на 6, и сила ще имаш, за да пишеш и превеждаш...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #516 -: 29-01-2011, 14:39:33 »

Вчера прекъснах гладуването - 6 дни, слаба работа тоз път  tooth, ама взе наистина да ми става много студено, да не говорим, че килата ми пак паднаха долу в ниското... Организмът си показва кога пречистването има ефект и е добро, и кога вече има опасност да извадим очи, вместо да изпишем вежди.
И така, вчера към 8 сутринта пих вода (към 250 мл, мнооого бавно), след 2 часа - айрян (по препоръките на чичко Малахов, пробвала съм го - добре ми действа), след още 2 часа - наааай-вкусната ябълка, която бях яла в живота си  :Appetit_17: (или поне така ми се стори в него момент  :D). Енергията ми веднага се вдигна, даже изведнъж ми стана по-топло - абе, супер  :Content_22:. До края на деня изядох още 3 ябълки (пак през 2 часа). Толкова ми е свит стомаха, че вече и от една се наяждам и после не съм гладна маса време  tooth. Разбира се, няма да я карам така оттук нататък, ще увеличавам постепенно - поне препъникамъка със захранването съм го преодоляла вече и не ме притеснява  :).
Айде, толкова засега. Приятен уикенд! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #517 -: 29-01-2011, 18:22:02 »

Е, ти пък- слаба работа... не е слаба, даже напротив, дори Великия Корифей Пол Брег е правил от 7 до 10 дена 4 пъти годишно, ама на вода, не сухо, така че за следващите три месеца си си взела дозата чистене :)  :Confus_3:  :pensif_29:

А 6 по 3 прави някъде около 18, така че като се вземат предвид студените обстоятелства - ЕКСТРА  :flowers2:


Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #518 -: 29-01-2011, 22:39:07 »

Вики, това последното гладуване трябваше да го започнеш с два-три дни по-късно защото утре е последното екадаши преди китайската нова година т.е. слънцето и луната са в съвпад, което го прави най-ефективния ден за сухо гладуване през годината. Други подобни дни са екадашите в които слънцето и луната са в противофаза.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #519 -: 30-01-2011, 08:25:21 »

Вики, това последното гладуване трябваше да го започнеш с два-три дни по-късно защото утре е последното екадаши преди китайската нова година т.е. слънцето и луната са в съвпад, което го прави най-ефективния ден за сухо гладуване през годината. Други подобни дни са екадашите в които слънцето и луната са в противофаза.

Еми, на, така се получи... Другия път ще е явно :).

Бойко, аз казах слаба работа, спрямо досегашните ми "рекорди" :). На сухо съм изкарвала и две седмици ;) (не че е нужно, разбира се - просто малко авантюристично подходих  :whistling2 - emotloader:).
Вчера яденето - фреш морков, два портокала, салата зеле и моркови.
Нещо не можах да спя нощес и се събудих зъзнеща... Сега пия чай и ще си взема един горещ душ, белкин се загрея...
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.062 секунди с 22 запитвания.