Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159889 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #460 -: 25-12-2010, 18:05:27 »

За прочистването с ряпата - ето как протече при мен: първо няколко дни закуската и обядя ми бяха грейпфрути(сигурно и това оказва влияние). Вечерите ми бяха картофи на пара(ама самите картофи нещо не ми харесват та се налагаше първо да ги беля и тогава, но въпреки всичко парата имаше амонячена миризма).  Към картофите добавях и други неща(лютеница, лук,куркума, олио).
В деня на прочистването само вечерята беше по-различна - една голяма глава черна ряпа(рендосана), толкова по обем боб на пара, куркума, сока на лимон и половина, две - три кафени лъжички морска сол. За олиото нямам мярка (на око). Това беше в неделя 19-ти. И чак в четвъртък се появиха камъчетата.

Присъединявам се към пожеланията за бързо възстановяване на баба ти.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #461 -: 27-12-2010, 10:42:16 »

Дойде утрото, а с него и температурите станаха малко по-високи. Дядо Пейо подаде глава изпод четирите одеала, изчака малко, докато се адаптира към стайната температура, след което я надигна от възглавницата (която, секунда по-късно, започна отново да изстива до нула градуса). Беше време да става. До него баба Симеонка още спеше, завита презглава – тя днес можеше и да си отспи, домакинската работа не е северен елен, че да избяга, но той беше дежурен него ден да излиза. Боклукът чакаше да бъде изхвърлен, сметките – платени, а трябваше и да се напазарува... Налагаше се да побърза, ако искаше да хване най-топлото време от денонощието – около два следобед температурите навън достигаха малко над нула градуса – така че нямаше много време... Дядото полека-лека се попривдигна и отметна четирите одеала от себе си. Изпсува от душа (полугласно, за да не чуе жена му) при съприкосновението на позатопленото му от постелята тяло със студения стаен въздух и се пресегна към стола за още една жилетка. Нахлузи я бързо върху трите пуловера, които вече носеше, надяна трети чифт яки вълнени чорапя на краката си, бавно стана и се упъти към кухнята.
Печката там, то се знае, не работеше, но дядо Пейо беше оставил бойлера включен за цяла нощ – по нощната тарифа нали не е толква скъпо... Дядото врътна енергично горещия кран на кухненската чешма и (след като свали леките платнени ръкавици, с които спеше – през нощта все пак малко се стопляше, та нямаше нужда от дебели кожени) се залови да мие чиниите от предишната вечер – не че имаше чак такава нужда – вечерята им беше доста оскъдна и не оставяше кой знае какви следи; целта по-скоро беше да позагрее помещението с образуваната пара, тъй като висящите от тавана сталактити вече добиваха застрашителни размери...
Но секунда след като се надвеси над мивката, старецът се отдръпна стреснат – изпод струята вряла вода бясно изскочи един пингвин! Третият поред за тая седмица... Явно беше допълзял по канализацията, примамен от приятната (за него) студена температура в дома на двамата пенсионери – види се, доста по-студена от тази на полюсите, които вече се бяха затоплили доста под влияние на глобалните промени...
Животинката скочи на кухненската маса и изгледа умолително дядо Пейо.
- А, не! – възрази старецът. – Не мога да те взема при мен – нямам с какво да та `раня, с бабата и за назе си нямаме! Ако пък се опитам да та сготвя за Коледа като мисирек, ще довтасат природозащитниците да ме съдят... Хайде марш!
Дядо Пейо посегна към пингвина, но той изквича уплашено и го клъвна по ръката.
- И от твоите целувки ми излизат мехури! – допълни сърдито дядото и без много да се церемони, сграбчи 40-килограмовата птица и я напъха не особено нежно отново в канала, след което продължи заниманието си.
Вратата се отвори и през гъстите кълба пара бавно влезе на фокус баба Симеонка.
- Добрутро! – поздрави тя мъжа си.
- Добрутро, жено! Затваряй бързо вратата, че да`н излягва топлото!
Бабата влезе, затвори бързо след себе си и се настани на кухненската маса (позабърсвайки разсеяно образувалия се по покривката скреж).
- Дъл` да не пуснем за малко печката? – попита тя.
- Каква печка ма, жено? Топло е днес, цели минус 5 градуса, недей са излага – ке са разглезим, а после кой ке я плаща таз печка?
- Изключи ли бойлера?
- Изключих го, още преди три часа, като ставах до тоалетната.
- Пак ли става, бе мъжо? Нъл` ти казах да`н пиеш толкоз вода преди лягане, че ке та удари простатата...
- Знам, жено, ма супата, дето ядохме снощи беше с много сол вътре – днес по-малко да сложиш! Какво има за ядене?
- За закуска ще пием чай, - заизброява като от списък баба Симеонка – на обяд доматена супа... и за вечеря нещо по-леко.
- Значи трябва да купя домати... – отбеляза мимоходом дядо Пейо.
- Имаме и една краставица от миналата седмица. Ако купиш и едно кисело мляко, мож` да я направя на таратор за вечеря.
- Как кисело мляко на вечеря, ма Симеоно? Нидей така, ке те удари холестеролът! И как тъй за един ден, и таратор, и супа – да не е някакъв празник днеска?
- Ти н`дей много приказва, Пейо, че ако не беше изтървал котарака, сега щях да го задуша с доматето и краставицата по рецепта за коледна мисирка... или новогодишно свинско!
- Ауу, ама то Нова година ли иде? – плесна се по челото дядо Пейо и затегна крана на чешмата. – Бях забравил... Значи е краят на месеца? Е, щом е тъй, да вър`я да плащам тока, че току-виж ни го спрели онез` серсеми! Остава да седим и без ламба!
Баба Симеонка го изпрати до вратата, помогна му да си облече двете палта върху четирите ката дрехи (въпреки че температурата вън принципно беше малко по-висока от къщната) и му подаде бастуна.
Дядото посегна да отвори външната врата, но около нея пак се бе образувал тънък слой лед. Той за две минути го натроши с бастуна си, отвори вратата, каза „чао” на жена си (която закрета отново към кухнята, да приготви „закуска”), но малко преди да излезе се спря на рамката и каза:
- Хубаво, жено – ша `зема и домати, и кисело мляко! Нъл` е Нова година, празник е! Има ли пари, нема ли – ке пируваме! А ти сложи по две лъжички захар в чая!
- Да, точно тъй – ке пируваме! Като ке му отпускаме края, да е както си требе! – засия баба Симеонка и се втурна да слага вода за чая.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #462 -: 27-12-2010, 11:09:58 »

Ехейй, тия от приказката са богати , Вики, щом имат по 4 одеала.. :)  Ако я прочетеш на  ония другите, дето са в кашоните под мостовете , сигурно ще те питат , кое й е хумористичното на приказката :)
Та ще трябва още една приказка да намериш и за техния вариант :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #463 -: 27-12-2010, 12:44:08 »

Само дето ония под мостовете не плащат данъци ;).
А иначе кой е казал, че има нещо хумористично тука? :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #464 -: 27-12-2010, 15:00:10 »

Тъжна приказка.....
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #465 -: 30-12-2010, 12:16:31 »

Здравейте всички, как върви зимната "фиеста"? :D
Пу - да не чува дяволът, чудесно си изкарвам празниците - запълниха ми набързо графика за срещи, търча като изоглавена нагоре-надолу (ту с приятели, ту в болницата да дежуря при бабчето), музика и танци, филмчета... И от Бъдни вечер до сега - 5 дена на пълно суровоядство (обикновено трудно изкарвам толкова, особено зимата) :). Едва днес хапнах една супа (не купешка) от зеленчуци - засега нежелани реакции не забелязвам... Алкохол - нъцки. Кафета, коли и прочие - нъцки. Много се кефя, че празниците не са ми оправдание да се тъпча и наливам с боклуци и към средата на януари да се чувствам като плондир - да му мислят последователите на клишета като "Яжте, пийте и се веселете, защото от утре сме на диета!"  ;).
Баба ми е по-добре - операцията мина успешно и сега се възстановява лека-полека... Е, бащата на приятелката ми почина (и той навръх Коледа!)  :surpris_25:. Много хубаво приключваме 2010-та, нЕма що... Не ми беше от най-приятните години - и това не е само мое мнение, супер много хора се оплакват и споделят същото. Айде, дано пък следващата бъде по-добра. Нали в крайна сметка това е основният смисъл от цялата тази дандания по "послещането" - надеждата, че ни чакат по-добри дни :). Иначе какво е Новата година - просто един следващ ден :). Е, и повод за напиване, за повечето хора - аз остарях вече за такива работи  tooth.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #466 -: 30-12-2010, 12:31:40 »

 За мен 2010 мина като стрела, определено хубавите моменти бяха повече, като цяло водя спокоен живот, нямам дразнители.. засега пу, пу. За и 11 нямам добри усещания, но се надявам да ми се случат много интересни неща. А  първият ден на новата година е просто паднала бомба по улиците :Д тук там се клатушкат хора, завръщайки се от някъде или отивайки на гости.
 Амиии, който не си е платил данъците да действа хахаха борчове и сметки изчистете и за нови се пригответе  :Content_4 - emotloader:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #467 -: 31-12-2010, 19:58:14 »

Айде, аз се отправям на новогодишен купон  :) :sorcerer - emotloader:.
Весел празник на всички, приятно посрещане на 2011-та и дано тя донесе от всичко най-добро по много за всички ни! :kisss: :peperudi: :love_028: :love_006 - emotloader: :flower: :love_007:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #468 -: 03-01-2011, 15:28:23 »

Вики,
много ми хареса сатирата за двамата пенсионери, ама има ли си име и кой й е авторът?
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #469 -: 04-01-2011, 16:45:10 »

Вики,
много ми хареса сатирата за двамата пенсионери, ама има ли си име и кой й е авторът?

Разказът е мой  :). Пописвам си чат-пат, любителски, така да се каже - ако беше чужд, щях специално да спомена автора ;). За заглавие - още се колебая как да го кръстя, но все ще ми хрумне нещичко... Радвам се, че ти е допаднал.

Отминаха и тези празници. Прекарах си ги великолепно и почти 99% вегано-суровоядски. Ако не беше станалото с баба ми, както и някои други неприятности с близките, щеше да бъде перфектно, ама какво да се прави  :(... Налага се да остана в София малко по-дълго - поне докато бабчето се възстанови малко от малко, нашите сами не могат да се оправят. Би било твърде егоистично и отвратително да ги оставя сега баш.

Менюто ми вчера беше:
7.00 - 10.00 - 1 ябълка и 3 портокала (не наведнъж, разбира се)
10.30 - фреш от спанак и листа на карфиол с 1 с.л. зехтин
13.00 - салата от спанак, маруля, домат, карфиол, мнооооого лук и картофи на пара
18.00 - пак голяма салата (всичко по-горе, с още няколко репички и към 50 гр. лешници)

Обичайните сто литра вода и чай през деня май може и да не ги споменавам  ;D. Велоергометри, гимнастики и асани - също  :weight_lift:.

Днес е новолуДие, та правя разтоварващ ден на течности - сутринта си направих чаша оризово мляко (по една рецепта, за която никак не бях сигурна, че ще стане, но се получи  ;D). Преди малко пих фреш от китайско зеле и морков. За целия ден до момента - към 2 л. чай. Около 2 часа разходка вън на студа... Сега сядам да превеждам, че утре сутрин пак съм дежурна при бабчето в болницата. Хай` до скоро! :love_026: :peperudi:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #470 -: 04-01-2011, 21:57:17 »

Вики, би ли написала рецептата за оризовото мляко. Много обичам, а това по магазините никак не ми се вярва да е сурово, колкото и да ме убеждават, че е :)
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #471 -: 04-01-2011, 22:27:08 »

http://forum.kulinar.bg/viewtopic.php?f=14&t=4130  ;D.

Направих го без предварително накисване - поради което не бях сигурна, че ще се получи добре, но си стана екстра ;). Подсладих си го със стевия.
Готово не съм пробвала - то и само в биомагазините съм виждала, ама като е 5-6 лв за литър  :surpris_22:, някак си не ме влече да си купувам  tooth.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #472 -: 04-01-2011, 22:34:37 »

Благодаря, ще пробвам идните дни.
Активен

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #473 -: 05-01-2011, 17:02:11 »

Вики, ставам фен на твоето творчество. :Content_14:
Ако имаш и други разкази, които си готова да споделиш, ще се радвам да ги прочета.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #474 -: 05-01-2011, 17:48:14 »

Вики, ставам фен на твоето творчество. :Content_14:
Ако имаш и други разкази, които си готова да споделиш, ще се радвам да ги прочета.

Благодаря много! :-[ :love_026: Повечето ми писания ги има ето тук http://oldspook.blogspot.com/  :) (Обикновено не забравям да постна, ако има нещо ново - освен ако не съм супер заета). Ако имате забележки или коментари, пишете - отворена съм за критики, мнения и препоръки  :).

Менюто днес:
7.00 - 1/2 л. чай.
8.00 - 12.00 - 3 портокала, 2 ябълки (на интервали)
12.30 - фреш (морков и листа маруля)
13.00 - салата от домати, карфиол
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #475 -: 05-01-2011, 18:01:24 »

(да му се невиди, що няма бутон "редактирай" вече... >:()
... краставици, лук, китайско зеле и (ок.100 гр) извара (моля веганите да не се мръщят - това ми остана почти единственият животински продукт, много по-добре е от сиренето и кашкавала, дава ми доста енергийка, все пак тренирам здраво всеки ден, а и студът навън си го бива  :whistling2 - emotloader:.
18.00 - 1 кокосов орех, поръсен с канела.

Оказа се, че и гризачът обича кокосови орехи - дадох му едно парченце и видимо добре му дойде  tooth. Също май обича и сушени плодове (стафиди, червени боровинки)... уж не трябвало да им се дават плодове, щото получавали диабет; зеленчуци - имало нитрати... Бе много им разбират главите на онези от зоомагазините - нали за тях важното е да им купуваме насипните храни  tooth. Досега на всичките си гризачи съм им давала ябълки, пък доживяват по 2-3 години, вместо по 2-3 месеца... хайде да видим колко съм права  :whistling2 - emotloader:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #476 -: 10-01-2011, 11:50:42 »

Аз Гневно да си излея Гнева малко, преди да съм хванала преводите...
 >:( Дъртаците ще ме побъркат  >:(. Мръсно било, мрачно било, мъгла било имало... щяла съм да се нагълтам с вредни газове, ако съм излизала днес да трамбовам 20 км... И какво от това?! Ми мръсен е въздухът, да - к`во да направя? Да не излизам от вкъщи два дни, за туй щото въздухът бил мръсен?! >:( За к`во, мислят, предпочитам да ходя в "дълбоката провинция", на студа, вместо да си седя удобничко на парното в София, при моловете и красивите задръствания? >:( Ама-ха!

Менюто ми вчера:
Между 8 и 12 - 3 ябълки, 5 мандарини.
12.30 - фреш от морков и магданоз
13.00 - картофи с кожата, приготвени на пара, с маслини и мнооого лук (суров)
19.00 - портокал, 20.00 - банан
Спорт - 3 часа ходене пеш. Не отричам, че въздухът ми е по-приятен, ако се увия с шал през лицето, ама какво, по дяволите, бих могла да направя?
Апропо, някой да знае метод за пречистване на белите дробове? Знам за парната баня, както и ходенето в планина или поне някъде на зелено... и от Малахов четох една рецепта с овес, ама бая сложничка ми се вижда. Ако някой се сеща, да пише - благодаря предварително! :love_026:
Успешна седмица и ша извинявате гневния ми пост! :whistling2 - emotloader:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #477 -: 11-01-2011, 00:21:50 »

Вики, буквално заспивам сега, но утре мога да ти напиша няколко дихателни практики от йога за прочистване на белите дробове
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #478 -: 11-01-2011, 10:21:09 »

"В замърсен въздух концентрацията на частиците е около 10^6 на кубичен сантиметър с диаметър от 0,01 до 0,1 микрометра. Човек вдишва по 18 пъти в минута по около 1,5-2 л въздух."  ;D Смятай колко има за чистене, докато се изчисти човек и ..айде пак мизерии!!! :peperudi:
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #479 -: 11-01-2011, 11:47:01 »

Именно  :(.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 22 запитвания.