Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340407 пъти)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Valia, няма ограничения за 1 вид плод стига общото количество да не надвишава 800-900 г. Според Бутенко има значение какво избираш подсъзнателно - организмът ти знае от какво имаш нужда и гледа да си го набави. Дори дава конкретни примери със семейството си, които бяха интересни за мен.

Най-приятните ми гладувания са били на 1 плод според сезона: череши, дини, ябълки, грозде. Много чай от коприва, ройбос, мента (също като копривата ме засища), липа. Пред вид на това с какво разполага пазара, пролетните плодове ми се струват по-подходящи от миналогодишните ябълки, портокали и т.н.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Ексте, отпадналостта е знак, че наистина тялото ти се чисти и е имало нужда от това, за да стане всичко по-леко или си направи клизма, или пий чайче с разхлабващо действие (майчин лист или зърнастец, сената ще ти е много рязка). Вземи си душ с топли и хладки обливания, ще те освежи много, или намери сили да излезеш сред природата, в някой приятен парк седни на слънчева пейка - по време на гладуванията е важно повече да се препичаме на слънце (когато не е много парещо). Приемането на слънчева енергия и дишането на свеж въздух ни зареждат допълнително с енергия - няма да има и следа от отпадналост. Ако все пак не можеш да продължиш, започни да се захранваш много бавно. И 7 дни е много добър период.
Валя, гладуването е страхотно и много мощно, но все пак ако наистина ти е трудно и плашещо, може да решиш да преминеш за минимум 1 месец на строго и пълно суровоядство. Подобен месец излекува доста диабетици в Щатите в много тежко състояние, няма как и твоите проблеми да не се разрешат.
Активен
Духът владее материята!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

И аз да се включа :D
Вале,можеш да ядеш повече от 1 плод на ден,но не трябва да ги смесваш на 1 хранане.
 ;)
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Благодарение на всички вас,днес съм на един чай и две ябълки,поне до сега и евентуално още две за вечеря.Дано да устискам,само на ябълки и чайчета...до довечера! За цигарите-сутринта си позволих една да изпуша.Добре, че сте вие за да има с кого да споделям.Не съм си поставила задача,колко дни ще гладувам,решила съм колкото издържа, това ми е първи опит, така че колкото -толкова.Важното е да придобия опит и винаги мога да повторя гладуването и потретя.За сега това от мен!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Exte

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Момичета,
Благодаря за моралната подкрепа!!
Мер, Vasilena... наистина съм признателна за ценните съвети!

Vladi, продължавам с гладуването! Вчера си позволих да ям малко повече (950 гр.), но ми подейства добре, изведнъж живнах и извинявам се за подробността, която ще споделя, но днес при посещението ми в тоалетната направо не можех да повярвам на количеството, от което успях да се отърва... Аз си мислех, че нищо не е останало в червата ми от това гладуване та чак се шокирах, но сега ми е едно леко и усмихнато, чувствам се прекрасно. Приятелят ми също ми е голяма подкрепа. Днес сутринта ми каза, че изглеждам видимо отслабнала и че ако се чувствам добре, смята, че трябва да продължа до когато съм решила. Вчера разбрахме, че ще трябва да летим до България на 2-ри юни и самият той започна да ми калкулира дали ще се падне в дните, в които ще се захранвам. Голям е сладур е, но няма как да го накарам той да прави гладуване - току що му правих сандвичи с бекон за обяд. ;D

Valia, браво че си започнала! Стискам ти палци! Аз също съм предимно на ябълки. Не бях хапвала ябълки от години и сега като че ли ги преоткрих. А и с гладуването някакси усещаш мириса им по-осезаемо. Природата ни е дала такова богатство. Желая ти успех! И като ти стане трудно, ела тук да си поговорим, действа толкова мотивиращо.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Приятелчета и аз се присъединявам към гладуващата банда от утре...за 5 или 7 дни,не съм решила още.
 ;)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Ексте, страхотно е, че имаш подкрепата на приятеля ти. Понеже той е най-близко до теб, тази подкрепа е и най-важната. Направо, много ви се зарадвах :).
Василенче, много заразително е :), чак и аз се зачудвам дали да не подхвана плодуването :).
Активен
Духът владее материята!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Нали,Мер ;D
 ;)
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

        Василенка,много съм щастлива поради факта,че и ти се включваш в групата на гладу
ващите,та ти си ми морална и въобще всякакъв вид подкрепа....!!!               
        Мер и Ente,благодаря и на вас за подкрепата,голяма сговорна дружина сме...!!!
     
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Феникс

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Момичета,никъде не мога да открия информация дали по време на бременност може да се провежда плодолечението по Ковачева.На мен ми се появи една разширена вена(боляща) и оток на единия крак,очевидно съм яла някакви неприемливи неща и искам да се прочистя.Но се чудя ... :-[
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Феникс, в книгата си Л. Ковачева разказва за бременна, на която лечебния глад е помогнал. Не помня естеството на проблема и подробности, ще трябва да погледна.

Феникс

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Влади,знам за този случай-но там се касаеше за рискова бременност,при която трябваше бебето да се задържи,иначе майката би го изгубила.Т.Е.доста рискова ситуация,в която обикновено медицината е безсилна,и гладът е единственото спасение.
Тук около мен ме убеждават,че ако тръгна сега да си прочиствам организма,всички токсини и отрови ще отидат директно в бебетата.Дали е така?-смея ли да рискувам...а не ми се вярва,но и в книгите ми нищо не пише по въроса-нито ,че не може,нито,че може да се гладува в моето положение :(
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Феникс, виж тук съм написала на кате, да не се повтарям. Ще ти разкажа за личния ми опит.

Гладувания по време на бременност не съм правила. 1-вата беше лакто-ово вегетарианска, почти цялото лято веганска и в голяма степен суровоядна; имала съм дни, които съм хапвала само плодове и зеленчуци, защото тялото ми това е искало - не съм се ограничавала в количеството, не съм следила кг си.

Втората - аналогично, почти без яйца, с още повече сурови храни и дни само на сокове. Отново при желание, без да се насилвам, без да планирам. Просто като не ми се яде, не се храня, приемам разнообразни пресни сокове, чай, вода; все пак на 2-я ден гледам да започна да хапвам, защото на тялото му харесва и се увлича.

Не съм имала никакви проблеми, не съм боледувала, изследванията ми винаги са били в норма. Как става това чудо с прословутото желязо - не знам, не питай  ;)

Конкретно аз твоя случай - опитай гимнастика за краката, домашен крем от невен също много помага. И суровоядство, то е ясно.
« Последна редакция: 28-05-2009, 09:35:59 от vladi »
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Феникс, пропуснах нещо относно притесненията на близките ти.

Плацентата играе роля на бариера и защитава плода от вредните фактори. Естествено, не може от всичко - някои бактерии, паразити преминават, алкохолът. Тялото се стреми да се освободи от токсините чрез дебело черво, черен дроб, бъбреци и кожа, и не ми се струва логично да ги насочи към  развиващия се живот, пазен и изхранван от самия него. Разсъждавайки така, единствения начин при бебето да попаднат шлаки (ако плацентата не ги филтрира) е чрез кръвта (участник в транспортирането). Т.е. би следвало да се внимава кръвта да не се насища с отпадни продукти - пречистването да става бавно. И колкото е важно хидратирането за един човек, то за бременната и кърмачката е двойно, че и тройно.  :)

Не знам до колко съм права в размислите си, предпазливост в такъв момент не е излишна.

Друго, което се сетих за вените: укрепващо капилярите действие имат ябълките, лука, ананаса, витамин C, билката конски кестен. Добре е да не стоиш продължително време права (седнала), а да се раздвижваш периодично. Ежедневни разходки с удобни обувки също са чудесно решение за превенция.

И последно пак да си кажа за кремчето от невен - върши чудеса! Виждала съм с очите си как прибра вените на мама и баба.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Влади, какъв е този домашен крем от невен, че ме заинтригува? Продава се в аптеките, или сами си го правите?
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Радулче, не съм го търсила по аптеки, приготвяме го. Не е кой знае каква философия, дори рецепта вече не помня - слагам на око пресни невенчета. Преди месеци една баба си купи от аптеката сушен, за да прави същия крем, вероятно става и така.

Разтапям на котлона малко мас и накисвам в нея цветчетата, колкото повече, толкова по-добре. Държи се 20-ина мин. на слаб огън, за да не се пържи, но и да не се втвърдява; отмества се, кисне между 24 и 48 часа. Стопля се, прецежда се и се налива в кутийки. Държи се на хладно, може и в хладилник.

Първоначално мажеха обилно с лек масаж и увиваха краката, след няколко приложения - масаж е малко количество, което да попие.

Не съм запомнила противопоказания, но ще проверя в билкарските ми книги и ако има нещо, ще го добавя тук при рецептата.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Влади, а тази мас не може ли да се замени с нещо...  :-\
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Радулче, може и да може  :D Така го намерих в старите книги още преди ерата на интернет.  :) Едва ли има проблем да е с друго масло, което да извлече полезните съставки на невена. Маста няма кой знае какви полезности, знам единствено, че загрява, но този ефект може да се постигле и с друго. Насърчавам те да експериментираш!  :D

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Хехехе, Влади, мерси миличка!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Със зехтин става още по-добре, но да не се нагрява повече от 42 градуса (на водна баня, на слаб огън мисля, че е ок). Аз обикновено накисвам невена в зехтин и го оставям да престои 40 дни, стига да не бързам много :). По-добре ще е ако ползваме току що набран цвят от невен.
Активен
Духът владее материята!
 

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 22 запитвания.