Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на злоядия  (Прочетена 50247 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Дневник на злоядия
« -: 19-10-2010, 22:19:39 »

Слагам началото на дневник, който няма да е много редовен...
Знаете, че не съм от примерните суровоядци - сигурно ще отнеса доста критики за това.

Един мой примерен  ден минава по следния начин:
9.30-ставане (повечето дни съм си в къщи а сега съм и няколко дни в неплатен отпуск).
следват шаткарми 10 минути(тези,които не изискват вода - наули, тратака, агнисата дхаути).
закуска обикновено 2-3 чепки грозде.

В зависимост от това дали през съответния ден съм по-гладен мога да си направя и обяда и вечерята приготвени на пара, а ако не съм гладен - завършвам към между 20.00 и 21.30 с грозде.

Когато съм нощна смяна на работа си нося плодове обикновено ябълки, които изяждам до полунощ.

И когато съм си у дома започвам обикновено от 23.30 с асани - около 45 минути или час, след това пранаяма, понякога медитация(зависи какъв лунен ден е и в какво състояние съм) и след това си лягам.
Някои практики съм ги спрял докато ми свършат нощните смени, защото при това положение няма смисъл от тях.
Водя заседнал живот - излизам от вкъщи само да ходя на работа - ами трудно ми е да му измисля решение на този проблем но не е толкова належащ.
Днес бях забравил да пия вода и сега ще се отбия до кухнята.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #1 -: 19-10-2010, 22:44:32 »

Хайде, честито! Как така си забравил за водата? Не ти ли се пие? :surpris_22:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #2 -: 19-10-2010, 23:04:07 »

Не мога да изпия общоприетото за нормално количество течности (а обикновено не пия друго освен вода).
Сега откакто туршията ми стана спирам да соля ястията и ще карам само на тази сол  от туршията (правих я с морска сол) поне докато я свърша, което означава намаляне на солта.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #3 -: 19-10-2010, 23:09:42 »

ехее, изпревари ме с няколко минути, а да ти е честито! :flowers2:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #4 -: 19-10-2010, 23:13:39 »

ехее, изпревари ме с няколко минути, а да ти е честито! :flowers2:
Ти ме беше изпреварила с цял първи том на дневника :)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #5 -: 19-10-2010, 23:15:21 »

ама него вече го няма, така че сега ти си първи :sorcerer - emotloader:


ти, междудругото, вярно си бил много злояд, добре, че не съм ти аз майка, че колко щях да та пляскам, лелиии!!! tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #6 -: 20-10-2010, 23:01:01 »

Днес - втори ден без мазнини - пушка съм.
Менюто - един исторически боб... два дни го киснах във вода (трябваше да си го хапна вчера, но не остана време та му смених водата за днеска). Та тоя боб го правих на пара както си му е реда - съвсем постепенно съм му вдигал температурата докато водата почне да завира и постоя така около 20-30 минути. Не увря, но се наложи да хапна от него, че щях да ходя на село и бързах.
После рекох да го доваря - сипах му размразена вода завря, изпари се пак долях толкова и няма увиране.
Направих си постен "боб по родопски" с домашна лютеница, чубрица, джоджен, червен лук и добавих зелени доматки от туршията. Хапхах и две хлебчета производство на сестра ми, които 3 дни бяха престояли незавити и напук не искат за изсъхнат (рядко ям хляб но поне гледам да е сух).
Добре, че тази вечер започна 14-ти лунен ден "две тръби" - поне няма да мисля за ядене до утре вечер.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #7 -: 20-10-2010, 23:09:00 »

Според една от версиите дядо Вазов е умрял след като е ял недоварен боб (другата версия е, че правейки секс с ученичка tooth), според мен е много лоша идея да го вариш на пара, някои видове боб и с нормално варене едвам увират...

Хлябът защо гледаш да е сух?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #8 -: 20-10-2010, 23:22:24 »

За дядо Вазов знаех само версията за ученичката. Добре, че рядко си правя боб - веднъж на 2-3 седмици.

Хляба като е пресен и недай си боже да е още топъл е едно тесто което си намирисва на мая.
Като изсъхне става по-хрупкав, ароматен и ми е по-вкусен.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #9 -: 20-10-2010, 23:45:59 »

Правете го с квас или сода, щом е домашен хляба.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #10 -: 20-10-2010, 23:53:07 »

аз хляба го правя все плосък вече, така не ползвам нито мая, нито сода, на мен много ми харесват арабски или индийски плоски хлебчета, но май почти всеки друг предпочита да си е бухнал хляб...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #11 -: 21-10-2010, 00:04:24 »

Аз ако трябва да си правя хляб ще пробвам да го направя като тортилята - без набухватели - разтелгя се тестото и се шляпва върху нагорещена ламарина ама ако изгоря тавата има да ми го натякват с години и затова сестра ми се занимава с тия работи, а тя никак не е фен на здравословното готвене и я мързи да се върти в кухнята -  просто включва и навива часовника. Затова всеки у дома си готви собствено меню.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #12 -: 21-10-2010, 00:11:15 »

е аз това имах предвид, от вида на тортилята, но арабските и индийските са по-овкусени, аз затова повече тях харесвам... днес ядох арабски питки, само от брашно и вода, пека за 2 минути във фурната, много са хубави... ама топли, като престоят се скоравяват...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #13 -: 21-10-2010, 11:03:21 »

честит дневник злояде  :love_026:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #14 -: 21-10-2010, 20:50:32 »

Цитат
Според една от версиите дядо Вазов е умрял след като е ял недоварен боб (другата версия е, че правейки секс с ученичка
Дано не е от боб ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #15 -: 21-10-2010, 22:32:17 »

е аз това имах предвид, от вида на тортилята, но арабските и индийските са по-овкусени, аз затова повече тях харесвам... днес ядох арабски питки, само от брашно и вода, пека за 2 минути във фурната, много са хубави... ама топли, като престоят се скоравяват...
Има ли рецепта някъде в нета?


Днес - малко понастинах на тоя вятър и лявото око беше почнало да ме гложди ама се оправи като хапнах 300 гр. грозде късно след обяд(започнах храненето късно защото днес беше 14-ти лунен ден).

Другото ядне не беше никак суровоядско - едни картофи дето и без пари да ми ги дават няма да взема, ама майка ми купила на промоция цели 3 торбички груби сивкаво-зеленикави картофи. И да ги чакам по-хубави няма да станат пък е грехота да ги хвърля и обелих половин торбичка (ама дебело изрязване) след това 45 мин на пара накрая ги надробих в друга тенджера добавих им малко размразена вода и морска сол и като завря добавих малко вино и една нарязана глава червен лук(гледам поне той да остане хрупкав)  и го махнах от котлона. Това съм го ял с куркума и туршия.

В 22.30 - половин авокадо.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #16 -: 21-10-2010, 23:08:37 »

мали, как как се храниш, едно, че малко, друго, че някви странни манджи забъркваш... :surpris_22:

рецепти за хляб без мая има много, специално аз каквото съм правила и може да ти свърши работа - тук и тук
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #17 -: 21-10-2010, 23:47:38 »

мали, как как се храниш, едно, че малко, друго, че някви странни манджи забъркваш... :surpris_22:
Тия картофи наистина са много калпави - ако са само на пара остават тъмни и с лютив привкус. Добре, че се разбрахме кой ще купува картофите в къщи. По тази рецепта готвя за първи път и надявам се като ги свърша и другите две торбички да не се налага повече (абе по-вкусно става в интерес на истината).

Мерси за рецептите - другата седмица ще пробвам да сглобя една обща от двете с подръчни материали - щом се мята на скарата няма да има загорели съдове.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #18 -: 21-10-2010, 23:50:32 »

е, сложи фолио или хартия за печене върху скарата, едно че по-лесно се слагат и вадят, друго че по-чисто...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #19 -: 22-10-2010, 00:03:04 »

Някои казват, че фолиото като е от алуминий ще навреди на хлебчетата, а колко му е да поостържа от хлебчето чернилката от скарата след като го изпека. Хартията не я знам при каква температура започва да отделя катран, но ако падне върху реотана ще опуши питките.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 22 запитвания.