Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на злоядия  (Прочетена 50243 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #140 -: 04-04-2011, 11:10:33 »

Друга идея при "задръстване", която може да сработи е проста салата от зеле и моркови (май някои й викат "Метличка"). Поне при мен помита всичко и произвежда плътни и големи "резултати", с които всеки мъж може да се гордее.  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #141 -: 04-04-2011, 22:04:14 »

benato
Изягвам бутилките с минерална вода, защото трябва да ги ползвам поне 3-4- пъти докато водата в тях започне да става за пиене. В края на краишата нямаше друга алтернатива и си взех такова - сега го пълня с размразена вода.
Не можех да ям твърда храна, а за какви плодове по това време може да става дума - вече ги спирам(пролет е). Чакам да стане копривата, а дотогава ще си правя картофи на пара.

Здравей Zloqd
На твое място аз бих направил следното:
При спиране на дефекацията просто бих спирял да тъпча отгоре каквото и да било и веднага бих почнал с млечно-маслените микроклизми (Малахов) Изключително ефикасни са за такива проблеми.
Бих се наливал здраво с вода както и с Фрешове, но доколкото разбрах не си имал възможност да си правиш - затова вода.
Не спрях да ям защото трябваше да си изясна дали имам чревна непроходимост. Това заболяване протича с бързо некротиране на червата. Винаги когато е "две тръби" -14-ти или 29-ти лунен ден си изпразвам червата а този път това не се случи. Но при непроходимост погълнатата храна се повръща и човек няма газове.
За сливите - държах да са точно под формата на компот, защото течноста е много по-гъста отколкото на другите компоти поради желирания пектин и това не дава на червата да я абсорбират бързо. Резултата е толкова злобно прокарване, че човек не усеща за колко време е взел разстоянието до двете нули.

Този път започнах да се замислям за иригатор (засега само майка ми има такъв у дома). Ползването на общ иригатор обменя чревни паразити и микрофлора.

Друга идея при "задръстване", която може да сработи е проста салата от зеле и моркови (май някои й викат "Метличка"). Поне при мен помита всичко и произвежда плътни и големи "резултати", с които всеки мъж може да се гордее.  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Само да ми се оправи стомаха и ще си направя нещо от зеле.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #142 -: 05-04-2011, 22:29:25 »

Вчера:
закуската - орехи с доматен сок.
обяд - половин грейпфрут - останалата част кое изхвърлих, кое изтървах в кошчето...
вечеря - отново таратор поради факта, че субстанцията в дебелото ми черво е подобна на глина - гъста и лепкава.
От този таратор научих на собствен стомах много важно уравнение:
млечни белтъчини + ядкови белтъчини=стомашни киселини :Confus_3:  :pensif_29:
В случая ядковите белтъчини бяха орехи.

Днес си взех на работата презрели банани заради киселините.
Вечерята - малко картофено пюре.
Оправих се с киселините (въпреки, че със сигурност загубих доста калции от това), но остана проблема с лепкавата маса в дебелото черво - толкова е трудноподвижна, че почти нямам перисталтика.
Това ми се случва обикновено веднъж на 1 - 2 години.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #143 -: 06-04-2011, 06:14:34 »

Визуализирай,че червото ти се оправя и ходиш нормално,ти поне с концентрацията си ок. ;) :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #144 -: 06-04-2011, 07:29:32 »

Вчера:
закуската - орехи с доматен сок.
обяд - половин грейпфрут - останалата част кое изхвърлих, кое изтървах в кошчето...
вечеря - отново таратор поради факта, че субстанцията в дебелото ми черво е подобна на глина - гъста и лепкава.
От този таратор научих на собствен стомах много важно уравнение:
млечни белтъчини + ядкови белтъчини=стомашни киселини :Confus_3:  :pensif_29:
В случая ядковите белтъчини бяха орехи.

Днес си взех на работата презрели банани заради киселините.
Вечерята - малко картофено пюре.
Оправих се с киселините (въпреки, че със сигурност загубих доста калции от това), но остана проблема с лепкавата маса в дебелото черво - толкова е трудноподвижна, че почти нямам перисталтика.
Това ми се случва обикновено веднъж на 1 - 2 години.


защо не си направиш една профилактична промивка със сол (шанка) ?
Мисля, че ще почисти доста добре всичката лепкава маса... ?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #145 -: 06-04-2011, 17:42:18 »

Злояд, защо не пробваш да си правиш таратора с бадемово мляко и малко лим.сок? Много вкусен става! Аз напоследък редовно това обядвам и ме държи поне 5 часа. Иначе бананите трябва да се ядат само добре узрели с петна.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #146 -: 06-04-2011, 21:16:12 »

Вече се пооправих  :)
Бадемите предпочитам да ги кисна, беля и после внимателно оглеждане преди консумация, защото хващат молци дори когато са в запечатан плик.
Това за бананите го знам ама понякога се налага да хапна а не мога да намеря такива и гледа само да не са много зелени. Вече не се налага да ям банани, но ако се появят хубави ще си хапна.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #147 -: 24-04-2011, 17:30:30 »

От известно време спрях да получавам киселини и дразнения в стомаха, но тази грешка ме върна доста назад. В определени моменти през деня получавам вълчи глад и се налага да хапвам по нещо.

... Иначе бананите трябва да се ядат само добре узрели с петна.
Напоследък се уверих, че тези банани са имитация. Точките върху тях са капки от някакъв много токсичен химикал, защото останалата част от банана не изглежда узряла въпреки, че сладнеят , а и като изям 3-4 такива банана получавам неприятни усещания през следващите няколко часа и затова смятам окончателно да ги махна от менюто си.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #148 -: 25-04-2011, 15:16:44 »

Яж по един ,два. :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #149 -: 25-04-2011, 18:53:01 »

Злояд, и според мен проблема е в количеството на банана. Дори и да е пръскана кората с нещо, бананите са едни от най-безопасните плодове, защото кората е дебела и тези отрови не могат да достигнат до плода. Напоследък често се случва да прочета отрицателен коментар за бананите, а  замисляте ли се колко много вредни и изкуствени храни сме изключили от менюто си, че почваме да се чудим и кои от суровите да премахнем. Според мен няма логика! Хапвайте си умерено плодове. Много по-добре е от колкото комерсиалните сладки буклуци. ;)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #150 -: 25-04-2011, 21:08:34 »

Бенато, ти поне трябва да помниш какъв вкус имаха онези банани през бай-Тошово време дето се редяхме на едни дълги опашки по нова година. Тогава можех да изям килограм и да питам за още.

Деси, кои са тези комерсиализирани сладки боклуци?.
Като казвам, че спирам бананите не означава, че ще вкарам нещо друго на тяхно място.

Наистина много жалко, че сега ще се наложи като станат вишните да ги хапвам без банани  :(
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #151 -: 26-04-2011, 07:02:34 »

Злояд, говоря за шоколади, вафли, пасти, торти и др.боклуци от този сорт. Аз се съмнявам да започнеш да ги ядеш, но според мен много си ограничаваш избора на храни.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #152 -: 04-05-2011, 22:38:00 »

Хич не ми върви с хранителния режим напоследък. Дори пропуснах последните акадаши (тялото ми искаше храна).
А днес взех, че се понатрових - отворих си един купешки буркан със стерилизиран грах във восъчна  или млечна зрелост и си направих салата. Граха го измивам с гевгира и излиза доста пяна, но този път май беше започнал някакви процеси на осапуняване. Вече си мисля, че го обработват със сода каустик преди стерилизация.  Целия ден ми беше лошо (алкализиране на кръвта), но като се прибрах си намерих антидота - червено вино дето вече е взело да пуска кисела жилка (още по подходящо за целта) и ударих 3 чаши. Главата ми е цяла и на мястото си а гледам, че кожата ми започна да си възстановява розовия отенък.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #153 -: 05-05-2011, 08:35:56 »

Злояд,не разбра ли ,че това е тотално мъртва храна? Стига с тези консерви.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #154 -: 05-05-2011, 21:52:10 »

Знам, че е така, но тази година сезона нещо закъснява. Боднал съм лук в саксии, но много бавно расте на студа. Два пъти ядох коприва, но повечето беше с въшки и беше голяма играчка да я измия.
От марулята получавам леки киселини (сигурно трябва да я режа по-ситно).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #155 -: 16-05-2011, 21:55:40 »

Няколко пъти през последните две седмици си направих спагети (защото с месеци не хапвам тестени изделия, а за ориза  - поне сорта който имам подръка установих, че не ми действа много добре).
Спагетите за разлика от хляба не се правят с мая.
Резултата е: един -два дни живвам, а след това се задръствам за кратко.

Днес установих, че какаото е голяма работа - досега не бях опитвал несварено какао.
Закуската ми беше смлени орехи - около шепа, два пъти загребах с чаена лъжичка от меда и добавих предпазливо какао на прах (колкото да докара шоколадов цвят и аромат). Когато съм хапвал по-рано само мед с орехи винаги ме е натръшквало, но с какаото нямаше такива странични ефекти и ме държа сит през целия ден. Другия път ще гледам да се сетя да го подържа в хладилника за да придобие форма.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #156 -: 17-05-2011, 07:51:13 »

Злояде, и на мен това ми е любимото-лъжица сурово какао, мед и орехче :essen:
Вместо спагети опитай да си направиш сурово хлебче, например от елда, или някакъв вид крекери...има много лесни рецепти...разнообрази малко това хранене
Ориза на мен ми се отразява много добре, и понякога си хапвам, обичам го.
Сварявам ориз и към него добавям всичко друго сурово- кълнове грах, лук, чесън, домат, магданоз, или спанак....каквото имаш в къщи
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #157 -: 06-07-2011, 19:25:47 »

Доста време не бях писал тука.
Допреди седмица нещо ми оттичаха стъпалата, но след два поредни сутрина шивамбукалпа всичко изчезна.

Напоследък съм си харесал следната закуска:
Краставици с маслини, понякога с чесън. В монента единия ми колега от моята стая е в отпуск а другия е болнични та няма на кого да мириша на чесън.
Моите тиквички на село са станали големи. Жалко, че намам с какво да снимам някоя от тях, но като претеглих една от най-големите беше над 4 килограма. И сега ям като магаре тиквички на пара (ама така, че да останат хрупкави). Тиквичките си ги правя с много магданоз един лимон, една глава чесън и малко зехтин. Тази вечер им добавих и маслини.
Донесоха ми и малко тученица от село, но докато и дойде реда сигурно ще свяхне. Някой има ли идея с какво върви тученицата?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #158 -: 07-07-2011, 13:19:41 »

Сух таратор с тученица
250гр тученица
2 кофички изцедено кисело мляко
2-4 ск. чесън
копър
2-3 с.л. смлени орехи, сол

Мове киселото мляко да се замени с извара и става пастет.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #159 -: 07-07-2011, 22:24:11 »

Сис, благодаря ти за рецептата. Като гледам в дневника си какво се случи последния път като ядох таратор ще ми трябва доста време за да постигна вътрешна нагласа да опитам отново.
А извара от доста години не съм опитвал - вече съм забравил как ми действа, но във всеки случай с млечните изделия няма да разбера какъв е вкуса на тученицата.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.325 секунди с 24 запитвания.