Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на злоядия  (Прочетена 50197 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #100 -: 08-02-2011, 20:36:39 »

Аз установих, че съм поотвикнал от чесъна или поне не със всяка храна. Вчера хапнах 5 скилидки (не от китайския) с ориз и веднага ми се запилиха вътрешностите, а на сутринта имах чувството, че някой се е опитвал да мори хлебарки в устата ми - даже и езика ми беше покрит дебел слой с кафеникав налеп.
Наложи се преди да тръгна на работа да обера плода на един компот от праскови да си оправя вкуса, а водата от компота я изпих като се прибрах(ама тя нещо ми дотежа на стомаха - сигурно не е достатъчно хидролизирана захарозата).
От сега нататък ще слагам чесън само в дресинг със сусамов тахан  :pensif_29:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #101 -: 12-02-2011, 18:21:40 »

Вчера изкарах само на гулия, а днес преди гладуването закусих овесени ядки с фурми.
Днес цял ден имам отпадналост, температура 38,7 и се мъчи да ме тресе, сухота в дробовете... и прекарах деня в леглото.
Налага се гладуването да не е сухо, за да се оправя по-бързо.
Ще гледам утре пак да се включа ако съм по-добре.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #102 -: 13-02-2011, 14:34:33 »

аз четох, четох и не разбрах точно какво ти се е случило... също не разбирам по каква логика мокро гладуване ще те оправи по-бързо от сухо... :surpris_23: надявам се да се оправиш бързо, макар че имам чувството, че нещо не правиш както трябва ???
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #103 -: 13-02-2011, 15:33:57 »

аз четох, четох и не разбрах точно какво ти се е случило... също не разбирам по каква логика мокро гладуване ще те оправи по-бързо от сухо... :surpris_23: надявам се да се оправиш бързо, макар че имам чувството, че нещо не правиш както трябва ???

Определено като ти чета постовете, и аз оставам с впечатлението на марулка :)
А сухота в дробовете- това е странно чувство, особено при положение, че пиеш достатъчно течности и ядеш...
имаш ли храчки или кашлица  ?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #104 -: 13-02-2011, 16:06:27 »

ами той всъщност... не пие достатъчно течности, но според него било достатъчно... спорихме на тази тема по-нагоре в дневника... яденето също не му е много добро, предимно компот и туршия... :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #105 -: 13-02-2011, 18:15:37 »

Аз съм привърженик на еднообразието в менюто - като почна с едно меню да деня и карам така с дни и затова рядко поствам в дневника. Хубавото на еднообразието е, че организма успява да се адаптира към дадено меню преди да съм го сменил.

Напоследък карам на две хранения дневно - закуска ябълки, а за вечеря - празнично меню - картофи на пара си ги правя на пюре (кромид лука и зехтина са сурови). Цяло чудо е, че се намериха хубави картофчета по това време и съм си взел повече от 10 килограма.
Злояде, надявам се не разсъждаваш реално така :whistling2 - emotloader:
Еднообразието натоварва. Това дето си го написал е напълно безсмислено. Защо се тормозиш със сложни акробатични асани и техники, описани във вехтите книги. Тези неща не са целта в йога. Целта е да разширим съзнанието си. Няма смисъл да тъпчем на едно място ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #106 -: 13-02-2011, 18:35:00 »

Снощи си направих около 400 гр. лайкова запарка и до 3.00 през ноща успях да сваля температурата под 37 градуса.
Това изглежда съм го получил от настинка - вчера имаше много неприятен вятър в Плевен.
Не съм получавал кашлица и храчки и днес вече съм добре.
Петко, не подценявай вехтите книги  :pensif_29:. Повечето от тях са писани от хора постигнали съвършенство. Познаваш ли някой дето е стигнал до това ниво за да казваш, че е тъпкане на едно място?
 Аз водейки се по тях сега не само виждам какъв съм бил в предишни прераждания, а забелязвам и кармични връзки между някои от тях т.е. как едното предопределя следващото.
Що се отнася до асаните месец и половина ги бях спрял като ми пострада крака и сега все още не мога да направя лотос, но някои от по-леките си ги правя.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #107 -: 13-02-2011, 18:45:51 »

Не искам да спорим. Просто в йога има стотици техники, но не бива да опитваме всички. Иначе цял живот ще се чистим, ще правим поредната и все край няма да има.

Рядко чета форума напоследък, но прави впечатление, че когато и да седна да чета, все слушам от теб как си настинал, от какво си се разболял и т.н. Не мисли за болести и няма да те навестяват ;)
Писаха ми от форума членове, че си правил някакви странни неща, които си описал в дневника си. Загрижени хора, които познавам. Това е причината за моите постове тук. Иначе не бих се бъркал, щом не ми е поискан съвет :love_028:
Весели дни :Content_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #108 -: 13-02-2011, 19:06:58 »

Щом съм се разболял значи е имало причина. Сега се чувствам по-добре отколкото преди да се разболея.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #109 -: 13-02-2011, 19:32:25 »

Температурата не е болест. ;) И на 38.7 нищо и няма.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #110 -: 13-02-2011, 23:26:33 »

На тебе ти изглежда майтап, ама на мене бяха започнали да ми изтръпват дланите и да ми се схващат сухожилия по ходилата
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #111 -: 14-02-2011, 01:56:00 »

О, не, в никакъв случай не се майтапя. Все пак имам и две деца, които също са вдигали Т и се е случвало да боледуват. Важно е ние как гледаме на нещата и как ги приемаме.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #112 -: 14-02-2011, 23:38:47 »

Нощес поради съмнения за някакво остатъчно възпаление в главата започнах деня рано-рано с шивамбукалпа. Като за начало - 2 глътки, че е ужасно солена и горчива. Бях позабравил приятното чувство на лекота след тази процедура. Около час след процедурата дебелото ми черво просто изсипа съдържанието си. До вечерта успях и да се отхрача.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #113 -: 15-02-2011, 00:36:41 »

Според чичко Малахов явно си прекалил със соленото и горчивото, след като е такъв вкуса и :)
Аз откакто съм на 90 % сурово,и проведох 14-дневния глад, и не ползвам почти никаква сол, не мога да повярвам колко неутрален вкус има... :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #114 -: 15-02-2011, 00:53:23 »

някой ще разясни ли за нас простосмъртните какво е туй шивамбукалпа?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #115 -: 15-02-2011, 06:59:30 »

някой ще разясни ли за нас простосмъртните какво е туй шивамбукалпа?

Не е за простосмъртни, нито за хора, които не са готови да отидат отвъд задръжките си:)  :whistling2 - emotloader: :Confus_3:
 прочистваща процедура с урина е  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #116 -: 16-02-2011, 23:58:33 »

Главата се оправи след процедурата, но ми пресипна гласа. Вчера цял ден така. Днес покашлям от време на време и изкарвам много слузове.
 Менюто вчера:
закуска орехи
обяд гулии
вечеря - буркан с домати , няколко сварени яйца, лук и зехтин (защото кухнята беше заета да се приготвя помена на баща ми за днес)

Менюто днес:
закуска Малко гулии
след обяд 120 гр печени фъстъци
като се прибрах един компот кайсии
и преди малко реших да оползотворя половин кутия със сусамов тахан : смачках много чесън, полях го със сока на 2 лимона, разбърках с тахана, малко куркума и още толкова зехтин колкото е тахана - направо стана трепач.
Това вече трябва да ме отхрачи както му е реда.
От днес вече вървя нормално без да куцам - само по стъпалата се обажда и трябва да го вардя.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #117 -: 17-02-2011, 00:12:34 »

вечеря - буркан с домати , няколко сварени яйца, лук и зехтин

е, това меню за лекуване ли е? :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #118 -: 17-02-2011, 00:16:17 »

Не е за лекуване ама ми трябва кухня за да си приготвя нещо друго (или поне маса)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на злоядия
« Отговор #119 -: 17-02-2011, 00:44:37 »

Zloqde, толкова много ми напомняш на един много скъп мой приятел, който е неспасяем хипохондрик. Казвам го с най-топли чувства - да не ми се обидиш  :fluretaa: 
Сещам се как веднъж хукна към Пирогов в 3 през нощта, защото го заболяло гърлото  :laugh: Весели времена бяха.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.122 секунди с 22 запитвания.