Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320342 пъти)

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #100 -: 01-09-2011, 00:32:03 »

Видно е по целта на практикуващите, че е диета.Плодов, чаен, плодово-чаен = сваляне на килограми.От четените досега коментари една група целят отслабване с този режим, а тези със здравословен проблем правят истинско гладуване на вода.
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #101 -: 01-09-2011, 09:49:02 »

ябълки - 800г - 450 ккал
Кайсии -          380
диня -             250
праскови -       340
череши -          570
грозде -           560
сливи -            440
Домати -          170
Мед - 10г -       30
Плодовото "гладуване" идва към 400 ккал дневно.

Изчислих приблизително калоричността на храната с, която обикновено се храня. Резултата беше - 820 ккал. Това за мъж, 178/77, спортуващ 2-3 пъти седмично по 1 час, занимаващ се с умствена работа.
Мога ли да претендирам, че с малки прекъсвания съм в постоянно гладуване  :D?
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #102 -: 01-09-2011, 12:19:06 »

о, да- мъж с умерено физическо натоварване има нужда от 2000-2500(по някои книжки и 3000)kkal дневно
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #103 -: 01-09-2011, 13:40:52 »

Kак толкова малко...? Аз съм 160см/50 гк, умствена работа, 1 час спорт всеки ден  и поддържам постоянно тегло с около 2000 калории на ден  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #104 -: 01-09-2011, 14:21:35 »

И аз се чудя- под 1000 ккалории би трябвало да слабее дори и без физ.натоварване
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #105 -: 01-09-2011, 14:39:13 »

     "..... равенството на Harris-Benedict, което макар и съдадено в началото на 20ти век, остава едно от най-точните и до днес.
    Според него основният метаболизъм (Килокалории) за мъже и за жени е:
        Мъже = 66.47 + 13.75*тегло (кг) + 5.0*височина (см) - 6.75*възраст (години)
        Жени = 665.09 + 9.56*тегло (кг) + 1.84*височина (см) - 4.67*възраст (години)

    Следователно основният метаболизъм на средностатистически мъж на 30 години, висок 185 см и тежащ 75 кг е:
        66.47 + 13.75*75 + 5*185 + 6.75*30 = 1820 ксаl
    За да получим цялостния енергоразход трябва да умножим получената стойност по т.нар. коефициент на физическа активност. За хора със заседнал начин на живот той се приема за 1.3 докато при активно спортуващи за 2.5. Следователно ако нашият въображаем 30 годишен пример извършва редовно средна по интензивност работа (спортува активно, но не е високо-разряден спортист) и приемем, че коефициентът му на физическа активност е 1.7, дневният му енергоразход ще бъде 3000 kcal. ...."
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #106 -: 01-09-2011, 15:16:07 »

Моля за извинение: -цитата е от някакъв сайт "Хранене и метаболизъм" или нещо такова
-а уравнението на Харис-Бенедикт съм сигурна че е такова, защото съм го учила по Хигиена на храненето
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #107 -: 02-09-2011, 04:32:57 »

Абе честно казано и на мен ми се виждат малко калориите...
Но по данни от този сайт http://nutritiondata.self.com/facts/vegetables-and-vegetable-products/2682/2
калоричността на една салата от домати и краставици е следната:

Домати  - 200г - 36 ккал
Краставици - 200г - 30 ккал
Пипер - 100г - 31 ккал
Лук - 50г - 20ккал
Зехтин - 1сл -14г - 119 ккал

Общо тегло - 564г
Калоричност - 236 ккал

Подобно е положението и с другите салати. Най-калорично в тях е мазнината и ядките, но те са в порядъка на 20-30 грама - 100-150 ккал.
Ако се храня само с горната салата, за да покривам нормата от 2500-3000 ккал, трябва да изяждам по 5-6кг на ден  :surpris_22:
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Аз почвам от утре
« Отговор #108 -: 13-10-2011, 18:05:20 »

Здравейте,

Чета от време на време сайта. Информирах се определено време, а сега дойде момента и на моето гладуване. Няма да си правя дневник, а ще пиша тук. Чувствам се ужасно, последния един месец храната ми беше ужасна и като качество и като количество. Усещам тялото си подуто, недоволно и все едно не съм аз. Нямам здравословни проблеми и оплаквания. Искам да направя 3 дена само на вода. Пиша тук, т.к. тук бих получила съвети, подкрепа и разбиране. Евентуално бих искала да направя гладуването 7 дни, но не съм сигурна дали ще издържа и затова си сложих първа стъпка 3 дена. Четох, че те са най-трудните. Ще вписвам ежедневно как се чувствам, какво правя и ще питам ако имам въпроси. По време на гладуването ще ходя на работа. Работата ми е стационарна, на компютър, от 8:30 до 17:30. В момента съм с наднормено тегло. Утре сутрин ще се претегля, ще го правя всеки ден. Искам да отчитам всички показатели на тялото си (килограми, усещане, понасяне на гладуването и т.н.).

Лека вечер.
« Последна редакция: 13-10-2011, 18:07:20 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Ден 1
« Отговор #109 -: 14-10-2011, 08:16:15 »

Добро утро,

Напред в темата се споменава книгата на Дийпак Чопра "Изцелението". Аз я имам. Правила съм си теста за да установя към кой тип доша съм. Правих го 3 пъти, но винаги ме изкарваше комбинация от вата, пита и кафа, а се казва, че това е многоооооо рядка комбинация. Или не познавам себе си или наистина съм този рядък тип комбинация.

Сутринта не се претеглих. Така или иначе тежа около 82-83кг със сигурност. Не знам защо, но сметнах, че килограмите не са най-важното нещо точно сега. Висока съм 174см и съм на 32г. Днес ще пия по 1 чаша гореща вода на всеки час (ориентировъчно). Довечера ще пиша пак.

Поздрави.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #110 -: 14-10-2011, 11:12:19 »

Toва с дошите при мен не важи... Като си правих теста, едно 60% от възможните отговори изобщо не съвпадаха с мен  :surpris_23:  Просто не съм нито едно от 3-те....
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #111 -: 14-10-2011, 12:20:26 »

Кате, напротив. Килограмите и самата структура са най-показателни  за определяне на дошата.( есетствено ако не става въпрос за ендокринно заболяване,  силно зашлаковане, изкуствено наддаване за някоя роля във филм .. или някакво друго вторично напълняване извън заложеното в чипа :) )
С тези килограми спокойно можеш да гладуваш , спазвайки основните правила . Определено не си "вата" , която е проблемната при гладуването. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #112 -: 15-10-2011, 17:44:36 »

С тези килограми спокойно можеш да гладуваш , спазвайки основните правила . Определено не си "вата" , която е проблемната при гладуването.  

Благодаря за пояснението.

Аз вчера се провалих. В офиса донесоха едни гевреци. Казах си, че няма да ям от тях, но в ранния следобяд се пречупих и си взех един. После още един...

Почвам от днес, събота, вкъщи, без изкушения. Е имах де, за малко да ям орехи с мед. Но не го направих. Най-важен е първият ден. Другите ще са по-лесни предполагам. Глад не изпитвам, по скоро се боря с навика да ям. И психически започвам да се чувствам по-добре, че последната седмица-две ми бяха много тегави. Почнах да чета една книга на Карлос Кастанеда: Пътуване към Икстлан. Супер заинтригуващо започна. Точно в целта беше един абзац, в който се казваше, че хората не осъзнават колко ЛЕСНО могат във всеки един момент да отрежат нещо от живота си. Тоест гладуването не е трудно. Разделянето с вредните навици на хранене е лесно... просто хората не го осъзнават.

Та в ден 1 от моето гладуване се уча са осъзнавам :).

Ден 1

Храна: никаква
Течности: не съм на сухо гладуване, просто днес не ми се пие вода.
Движение: 45мин на пътеката, малко разходка навън да напазарувам.

Лека вечер.
« Последна редакция: 15-10-2011, 17:55:37 от kati_na »
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #113 -: 16-10-2011, 17:58:55 »

Кате,здравей!Иска ми се да ти дам кураж да продължиш гладуването,от което си сметнала,че имаш нужда.А след като го осъзнаваш - това е равно на половин успех,т.е.-трябва да успееш.Толкова ми е познато това,което казваш за първия ден - при мен също е така.Трудно ми е да започна.После дори със самите кризи като че ли, ми е по-лесно да се справям.Веднъж започна ли,това означава,че ще успея.Но поне първият ден,трябва да мине,за да говоря за това.Аз направих скоро 7дневно гладуване на вода.Отчитам го като доста успешно.захранването също,но след него,като че ли тялото ми иска да си набави изгубените кг и усещам че като количество поемам малко по-вече храна от обикновено.Затова ми се иска да направя пак 1-2дена на вода или СГ,за да стабилизирам нещата.Много е по-лесно,когато има с кого да споделиш това свое начинание.Ако  някой е с теб,дори и виртуално,заедно да споделяте впечатления и усещания е с пъти за предпочитане.Незнам-днес не си писала,да не си се отказала?Дори и да ти се е провалил старта,не се отказвай.Понякога интуицията ни подсказва,кога е точният момент на започване на гладуването.Поне при мен е така.Случвало ми се е да започна и да се откажа вечерта.И,след няколко дена идва момента,когато е по-подходящ. Ако не си привършила все още,може да си правим компания.Но тава,може би от вторник.Успех и споделяй!
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #114 -: 17-10-2011, 09:38:03 »

Мерси за коментара. Тъкмо си написах поста в събота и по едно време вечерта, докато си бях в нас почна да ми става много студено (от времето навън и стоенето на едно място) и си направих чай от липа и шипки, в който сложих 1 лъжица мед. После изпих още един. Загрях се, но си провалих гладуването.

В неделя пак пих чай с мед, но ядох и пилешко филе на пара със зелен боб на пара...

Намерението ми е да започна от сряда и да направя 10 дена. Дали не приличам на лъжливото овчарче, а? До тогава ще помисля дали ще е само на вода или на вода и билков чай (липа+шипки с мед евентуално). Мисля, че с по 3-4 чаши чай на ден ще ми е по-леко, още повече че ще ме загрява сега като е студено навън.

Пак ще пиша.
« Последна редакция: 17-10-2011, 09:40:20 от kati_na »
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #115 -: 17-10-2011, 11:17:29 »

Кате,здравей отново!Хм,като че ли познах,че не сега точно е бил твоят момент!Но няма нищо-както казахме-щом не се е получило,значи ще има по-подходящо време..Ако искаш-мога да ти "ударя едно рамо" :)и да започнем заедно в сряда на старт линията.Но според мен,започни с по-кратък срок-например 3 дена.Явно не си готова все още за по-дългите гладувания.Аз използвах при скорошното си 7 дневно гладуване не само вода,а и билкови отвари-главно от пресен джинджифил и мента.Джинджифила също действа доста сгряващо.Но без мед,защото с него все пак подхранваме тялото си,а нали целта ни е ,то да използва собствените запаси.Разбира се,ако има и други желаещи-могат да заповядат.Имаше едни момчета,които бяха навити за колективно гладуване - къде сте Вале,Бойко,Де Ниро?!А и Ичо също май мислеше през този период да гладува,ако се не лъжа?...Но,колкото-толкова.За сега хубав ден-и да видим-ще има ли екип?! ;) :peperudi:
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #116 -: 17-10-2011, 12:21:12 »

Ще се радвам, ако не съм сама.
Почваме от сряда тогава. Без мед.
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #117 -: 17-10-2011, 14:27:47 »

 Когато е студено е по-трудно да се гладува. Аз също пробвах и не ми се получи. Много рязко застудя и организмът се пренастройва. Линдорина, би ли споделила как точно правиш отварата с джинжифил.
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #118 -: 17-10-2011, 16:08:10 »

ООО,супер,друго е когато имаш компания :)Да-в сряда,не е зле да се вземе преди това или някакво разхлабително,или да се направи клизма.Ще се справим заедно Кате,поне два дена със сигурност ще съм с теб.Но дори да решиш да направиш по-дълго гладуване-ще те подкрепям.Само предварително си изясни, колко дена ще е.Така четох,че е добре,преди самото гладуване да си наясно за какъв период  ще го правиш и да не превишаваш срока,дори и да се чувстваш способна.
Сис,много си права за студа,но понякога имаме нужда от гладуването,въпреки него.Аз просто усещам,че трябва да си нормализирам храненето след предишното гладуване и 2-3 дена ще са ми дабре дошли.При мен студа е винаги в наличност,независимо дали гладувам ,или не.Затова в къщи си ходя едва ли не с грейката навсякъде :)А за джинджифила-понеже обичам по-люто,отрязвам си едно поне 2см парче от корена и го нарязвам на ситно в стъклен 1литров термос.Възварявам водата и след минута-две,след като я сваля от котлона,заливам джинджифила.Така си стои в термоса,докато го изпия.А иначе с добавен мед и лимон е супер.Но понеже ние ще гладуваме,няма да го подслаждаме.
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #119 -: 18-10-2011, 07:33:46 »

lindorina, кое те кара да мислиш, че след двудневно или тридневно гладуване ще си нормализираш храненето?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 23 запитвания.