Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Анджи  (Прочетена 49111 пъти)

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #100 -: 28-02-2010, 18:21:09 »

Докато я чакам също научавам интересни неща, които щяха да ми убягнат ако бях в състояние на непрекъснати връзки. В случая опознавам себе си - иначе щях да се опитвам да опозная човека до себе си. Можеш ли да кажеш, че го познаваш до момента в който реши да си тръгне от живота ти?

това, че така сериозно подхождаш не е лошо, но и според мен запознаването с нови хора и ситуации ще ти е полезно, и за опит в отношенията и за да улесниш съдбовната среща  :)
и доста опознаваш себе си точно във връзката с другия, иначе няма и как да се опознаеш напълно
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #101 -: 28-02-2010, 19:37:24 »

Аз бих добавила към Рибката, че доста научаваш за себе си и след края на връзката.Това,за което ти писа, че живота ти става по-празен. А ние от щастието ли учим повече, или от болката? Аз съм изживявала такива празноти, и моят личен опит е, че когато останеш празен и сам над бездната,и когато паднеш в бездната и и остържеш дъното, изкачването нагоре е мощно и пълно с енергия,защото празнотата ти всъщност те води към самия теб. Може и да има хора, които зациклят, като например се пропиват и след това става много лошо и трудно. Но ние не сме такива хора. А дали познаваш другия..зависи дали го гледаш, или гледаш себе си и собственото си опиянение..
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #102 -: 28-02-2010, 22:15:01 »

Аз бих добавила към Рибката, че доста научаваш за себе си и след края на връзката.Това,за което ти писа, че живота ти става по-празен. А ние от щастието ли учим повече, или от болката? Аз съм изживявала такива празноти, и моят личен опит е, че когато останеш празен и сам над бездната,и когато паднеш в бездната и и остържеш дъното, изкачването нагоре е мощно и пълно с енергия,защото празнотата ти всъщност те води към самия теб. Може и да има хора, които зациклят, като например се пропиват и след това става много лошо и трудно. Но ние не сме такива хора. А дали познаваш другия..зависи дали го гледаш, или гледаш себе си и собственото си опиянение..
Много точно казано е всичко в този пост. Синтезирано.
Злояд, не става само с йога това да опознаеш себе си. Трябва и жизнен опит и връзки. Както казва Анджи, опознаваш себе си и се каляваш. И не бива да предполагаш какво ще стане. Не бъди предубеден. Стъпвай смело. Жените на 20 са едни, на 25 съвсем други, а на 30 къде къде по-различни. Започни да се събираш с йога деятели или веге групи. Все ще падне нещо ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #103 -: 01-03-2010, 01:26:00 »

Рибке, права си донякъде за срещите, но почти нямам социални контакти(това вече не зависи от мене). От друга страна е добре, защото всеки път когато в полезрението ми попадне момиче, отговарящо на повечето от критериите ми си задавам въпроса "това ли е тя". До момента всичко става само в съзнанието ми - ами като не я виждам като човек задаващ си въпроса "това ли е той" не е трудно да си отговоря.

Анджи, ти оцеляваш, а другия... Не ми се иска някое лекомислено момиче да убие всичко детинско в мен. Не е правилно да казваш "това не ни убива". Сигурно някой ден ще се влюбиш истински и ще ни кажеш какво е останало от теб след връзката.

Петко наистина като се опознавам сега гледам от една гледна точка. Винаги ми е било интересно как изглеждам отстрани (през очите на някой който наистина иска да ме опознае). Навремето така си формулирах профила в елмаза ама отдавна не влизам там, че стана доста непопулярен тоя сайт и само лелки се регистрират там.
Казваш, че момичетата се променят с времето. Надявам се да е към по-добро.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #104 -: 01-03-2010, 01:47:20 »

Аз това за бездната го казах от опит,а не от прочетено. За първия си сериозен приятел скърбях сигурно колкото ни продължи и връзката..около 5 години. Но когато един човек не е твоята половинка, през каквото и да минеш след някоя раздяла, това не може да те убие. Защото е било плод на твоето или вашето въображение че сте един за друг. Просто понякога единия се усеща преди другия. И това човека да те остави, когато е прозрял преди теб че не сте един за друг, си е по-скоро услуга. В началото не си даваш сметка, но в последствие направо се радваш, че не си останал по-дълго с този човек.
Между другото, аз гледам да не си задавам въпроси от рода на "той дали мисли за мен", "дали наистина ме обича" и тем подобни. Това трови съзнанието и сладостта от любовта. Досега не съм се и питала "той ли е това", защото обичам ли го, значи е той. Ако не е той,ще си отиде, но ще сме си дали нещо един на друг,което ни е обогатило.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #105 -: 01-03-2010, 08:49:35 »

Злояд, аз като ти писах, че е хубаво да излизаш и да се срещаш с повече момичета и да не търсиш идеалното момиче още от първия път ти го казвам от позиция на човек, който е направил точно обратното. И сега малко съжалявам, че съм нямала опит преди това за да мога да сравня. А иначе хората наистина се променят-дали към по-добро или към по-лошо зависи от човека до тях и по това как им влияе. Не трябва да си задаваш такива въпроси-дали тя е за мен, дали е тя човекът? Защото в началото малко или много всеки се представя в най-добрата си светлина и после се показват и лошите качества. И ти трябва да прецениш до колко добрите качества могат да компенсират лошите и дали искаш да останеш с този човек. Няма как да разбереш това в началото. И бъди сигурен, че колкото и страст да има в началото след години тя преминава в обич и дълбока привързаност. Няма да ги има пеперудите в стомаха, които са в началото.
« Последна редакция: 01-03-2010, 08:51:25 от desi82 »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #106 -: 01-03-2010, 09:06:47 »

Злояд, дали тя е за теб или не, е въпрос за след години.
Колкото до влюбването - минал съм през бурни страсти и все си мисля, че вече не бих станал подвластен на такива неща. Имам предвид, че ще изпитвам обич, любов, но едва ли онова младежко и въздухарско влюбване....едва ли умът ми ще се излъже по една вече позната и повърхностна плоскост.
Забелязал съм, че откакто се занимавам с йога, съм станал доста равнодушен. Равнодушен в друг смисъл. Не проявявам силни емоции. Радвам се на мига и съм щастлив и винаги усмихнат, но не тръгвам да фантазирам така, както преди. Не знам при другите, занимаващи се с йога дали е така. Ще взема да разпитам.
Анджи, извинявай за спама ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #107 -: 01-03-2010, 11:02:23 »

Така е Петко , така е ... като ти разбият сърцето няколко пъти и вече преставаш да си въобразяваш глупости . Ставаш точно равнодушен и усещаш,че всичките ти чувства са притъпени и не можеш вече да ги излееш.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #108 -: 01-03-2010, 11:31:53 »

Не, Титан! Нямах предвид това. Аз мога, и изливам много любов и чувства, но за да съм по-конкретен ще кажа - просто не ме хваща "треската" вече. Това е :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #109 -: 01-03-2010, 12:00:54 »

Много сте готини всички!  :Content_22:

Злояде, ако промениш това, че нямаш социални контакти - да започне да зависи от теб... ще ти тръгне в друга посока мисленето да ти кажа. И със сигурност няма да съжаляваш :flowers2:
« Последна редакция: 01-03-2010, 12:02:29 от rima »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #110 -: 01-03-2010, 12:48:02 »

Не, Титан! Нямах предвид това. Аз мога, и изливам много любов и чувства, но за да съм по-конкретен ще кажа - просто не ме хваща "треската" вече. Това е :)
Е именно де , само дето не ти е разбивано сърцето многократно :))
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #111 -: 01-03-2010, 12:52:24 »

Ха,ха,как ви идват на ум такива работи,това да не е математика бе момци.. :laugh: ;D
И аз бях голям избирач и фантазьор,ама като ме набара една отракана к...ва,направо луд ма направи,а в какви филми ме вкара,не е истина :Confus_3: tooth tooth
Но поне сексуален опит натрупах :whistling2 :whistling2 - emotloader: - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Като ви завърти шайбата,ще останат само писанията в на Анджи дневника. :laugh:
Любовта е практика,както йога,може много да си чел и да пресмяташ и да знаеш какво да очакваш,но......... :peperudi: ;)
Така,че, очаквайте включване,няма да ви се размине :heart_2: :kisss:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #112 -: 01-03-2010, 12:54:14 »

Злояд и Петко да очакват, аз ще се отдам на духа и на йогата . При мен любовта приключи с нейните аватари  tooth
« Последна редакция: 01-03-2010, 12:56:00 от titan »
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #113 -: 01-03-2010, 14:51:13 »

Момци и моми  :Content_14:  да сте ми живи и здрави  tooth  толкова много знаете за любовта, че се чудя дали имам право да се включа  :Confus_3:   абе то да не е като да избираш стока в магазин  :bleh  виждаш я(го) и сърцето ти замира  :surpris_23: 
и аз съм имала няколко големи и единствени любови  tooth и все още търся най-голямата  :surpris_23: 
Активен
Намасте :)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #114 -: 01-03-2010, 14:57:46 »

Щом я търсиш,ще те споходи! :love_028: :peperudi:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #115 -: 01-03-2010, 15:32:48 »

Оох, първата целувка, наелектризирането при допира...това нещо не искам да го заменям. А най-вече не бих искала да заменя безвремието, блаженството, разтварянето на Аз-а.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #116 -: 01-03-2010, 19:38:14 »

Анджи, ти като излезеш в гората за гъби не си ли задаваш въпроса "тази ядлива ли е или двойник". И в двата случая човек като научи истината от опит е прекалено късно.
Аз колкото пъти не съм си задавал въпроса толкова пъти съм удрял на камък  tooth - кофти тръпка е ама по-добре така отколкото и тя да не си зададе този въпрос.
Оох, първата целувка, наелектризирането при допира...това нещо не искам да го заменям. А най-вече не бих искала да заменя безвремието, блаженството, разтварянето на Аз-а.

Нямам търпение да разбера какво е (есетствено не заради самото усещане). Само да не се окаже, че е като медитацията - при всекиго различно
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #117 -: 01-03-2010, 19:48:33 »

Анджи, ти като излезеш в гората за гъби не си ли задаваш въпроса "тази ядлива ли е или двойник". И в двата случая човек като научи истината от опит е прекалено късно.
Това просто не е вярно! В случая с жената е полезно дори една раздяла. Казвам го от опит. Кое е прекалено късно?!? Това е безценен опит, а ти го сравняваш със смъртта дори :surpris_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #118 -: 01-03-2010, 19:53:45 »

Както от две нормални храни може да се получи отровна комбинация така и от двама несъвместими човека може да се получи лоша двойка. Предпочитам да си намеря точния човек. А раздялата като нещо временно не е лоша - стига после пак да се съберем.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #119 -: 01-03-2010, 20:17:07 »

Аз разбирам, че не ти се иска да удариш на камък и да се разочароваш. Относно опитността- и има полза от нея, и няма. Няма дотолкова, доколкото един човек с друг не си прилича и е абсурдно да слагаме хората в един кюп, защото ние си ги групираме по някакъв си наш признак,който накрая може да се окаже че е нереален. Ползата от опитността е срещата със самия себе си, в това число и с представата,която оставяш у другия, срещата с другия- който независимо дали ще разберем докрай,ние усещаме; споделянето- както на мисли, така и на чуства, и на интимност. Споделянето на интимност никак не е за подценяване, абсолютно важен елемент. Знам, че има хора, които не могат да не са само с един човек, и могат да живеят сами докато не срещнат подходящия.Може би ти и Титан сте такива. Това до характер ли е,до нагласа ли, не знам. Аз лично не съм такъв човек, тъй че моя опит може въобще да не ти е интересен или от някаква полза. Но общо взето се опитвам да ти кажа, че любовното разочарование не е най-страшното нещо, което може да ти се случи.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 23 запитвания.