Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Анджи  (Прочетена 49119 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #160 -: 15-04-2010, 11:15:24 »

Преди време се бях оплакала че от ядене на кашу май ми става проблема с тежестта в червата..потвърди се. Обаче не ми става така от бонбонките Рафаело, поради което допускам, че ми е трудно да храносмеля нещо в немитото, ненакиснато кашу. Много неприятно, тежи ми в червата като буца, все на едно и също място. Тъй че кашу некиснато повече няма да ям. Правих клизми но облекчението е доста слабо :(((
Другото, което исках да споделя, понеже тук се чудеха някои хора как може да се ходи по 4-5-6 пъти на ден по голяма нужда.. Наскоро имах една много динамична седмица, през която всеки ден ходех, тичах, карах колело и правех едни други особено приятни за сърцето, душата и тялото упражнения...не съм била в движение само докато спях. Не е като да не съм яла..спътника ми ядеше постоянно, покрай него и аз все хрупах нещо, на закуската малко зеленчук и плод, през деня я ябълка-две,я сушен плод, но като цяло много малко прясна храна, вода според мен не пиехме достатъчно, а отгоре на това пет сутрини ядях по едно яйце за закуска. И ми беше чудно как така посещавам едното място по 1 път на ден и то сравнително оскъдно за количествата храна, че освен това толкова отслабнах, че ахаа, да си хвана талията между пръстите. И бях толкова пълна с енергия, че не се сещам въобще някога да съм била така. Разковничето е в движението и Любовта  :flowers2:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #161 -: 15-04-2010, 14:40:45 »

Анджи, може би зависи какво количество кашу хапваш. Ако е една шепа едва ли ще ти стане тежко на стомаха. А бонбонките Рафаело не се киснат предварително, защото после няма да могат да се смелят в кафемелачката. Ти как ги правиш или после ги сушиш?
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #162 -: 15-04-2010, 22:31:04 »

Ами,Деси,не съм изяла повече от 100 грама за 2 дена..даже май към 150то грама ги изядохме двама за два-три дена. За Рафаело първо ги кисна, после ги изсушавам във фурната на 50 градуса за малко.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #163 -: 16-04-2010, 14:53:38 »

За Рафаелото ми стана ясно. Аз всъщност само кашуто не накисвам, но нямам проблеми с него. Може би защото го консумирам много рядко под формата на бонбонки. Хапвай повече бадеми!
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #164 -: 29-05-2010, 15:40:15 »

Някой може ли да ми каже, като не знаеш какво да правиш, а трябва да решиш,какво да правиш? Когато в един момент мислиш едно, в друг-друго,не знаеш какво ти казва вътрешния глас, какво ума и какво страха или нещо друго...? Как се справяте, какво правите?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #165 -: 29-05-2010, 16:03:02 »

При всички положения, се опитвам да остана неутрален емоционално.Ако не мога,тогава търся начин да намаля важността,тъй като това е причината за емоцията.Ако не е важно,няма да ти пука.
В едно от упражненията при нас,срещу което Вики и Амазониан възроптаха,защото не са разбрали смисъла му е много добро, точно за вътрешният глас на разума-логиката-страха!(Вдигаш руцете на нивото на раменете,обръщаш палците на долу и стоиш поне 5 минути!)Научаваш какво ти говори този глас и никога не го бъркаш с интуицията.А нея можеш да я чуеш,само и единствено тогава,когато изчистиш емоцията!
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #166 -: 29-05-2010, 19:37:05 »

На мен не ми е трудно да взимам решения, за които се налага известна доза съобразителност и пресметливост. Тези, които ме затрудняват, са именно свързани с емоции. Бих могла да се пробвам с emotional freedom technique, но осъзнавам че ми трябва медитация, разчитайки може би на това, че ще спра да се раздавам , или поне раздаването няма да ми пречи на вътрешната цялост.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #167 -: 29-05-2010, 20:23:06 »

Някой може ли да ми каже, като не знаеш какво да правиш, а трябва да решиш,какво да правиш? Когато в един момент мислиш едно, в друг-друго,не знаеш какво ти казва вътрешния глас, какво ума и какво страха или нещо друго...? Как се справяте, какво правите?
Ето какво правя ,когато макар и много рядко се сблъсквам с такъв проблем.Първо отивам някъде ,където няма хора,ако не може в гората или на безлюдно място,оставам сам в стаята.После взимам със себе си часовник/хронометър/,чисто бял лист хартия и химикал.Сядам или стоя прав ,но гърба ми да е вертикален,взимам си дълбоко въздух няколко пъти и го задържам в белите дробове максимално дълго,докато почнат да ми избиват капки пот от зор по челото.Гледам хронометъра.Засичам секундите за апнеята.После като се успокои дъха,сядам на стол и слагам на масата листа.Почвам да чертая със свободна ръка вертикални успоредни линии отляво надясно,открай до край на листа,на около 5-10 мм разстояние една от друга.Гледам да са максимално успоредни и на равно растояние всичките.Така изчертавам целия лист от двете му страни.Край на процеса.Като направя тия двете неща ,отново се връщам към въпроса ,на който не знам  отговора-какво да правя.Каквото ми дойде в този момент на ума ,това правя задължително.Този трик не ме е подвел никога до сега в продължение вече на едно 15 г.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #168 -: 02-06-2010, 06:10:55 »

При всички положения, се опитвам да остана неутрален емоционално.Ако не мога,тогава търся начин да намаля важността,тъй като това е причината за емоцията.Ако не е важно,няма да ти пука.
В едно от упражненията при нас,срещу което Вики и Амазониан възроптаха,защото не са разбрали смисъла му е много добро, точно за вътрешният глас на разума-логиката-страха!(Вдигаш руцете на нивото на раменете,обръщаш палците на долу и стоиш поне 5 минути!)Научаваш какво ти говори този глас и никога не го бъркаш с интуицията.А нея можеш да я чуеш,само и единствено тогава,когато изчистиш емоцията!

Светльо, само да уточня, че аз срещу упражнението НЕ съм възроптала и много добре разбрах смисъла му - както и на всички останали, и съм съгласна (въпреки че малко повече ми `аресва клечащата поза - онова с ръцете ми е прекалено лесно, след еди колко си години силови упражнения с ръце, мога да си стоя така с часове и нищо да не усетя  ;D). Аз имах възражения срещу някои от убежденията на самия Норбеков, касаещи повече общи аспекти на живота. Това, дето го казваш беше възражение само на Амазониан.

Анджи, наистина се опитай да си неутрална... и преди всичко да се успокоиш, даже ако може мисли за нещо друго. Като се отпуснеш малко и умът ти не е "блокирал" от ужас, отговорът непременно ще дойде.
Поздрави! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #169 -: 02-06-2010, 06:24:00 »

Вики,правилна корекция,извине ме :flower:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #170 -: 09-06-2010, 11:51:25 »

Приятели отдавна не съм се разписвала тук. време е да доложа че се намирам в град Бухара Узбекистан  :P
Ще разправям друг път (много мми харесва ) снощи не знам от сладоледа или от неузрялата диня повръщах цяла нощ след обичайните жълти стомашни сокове изкарах някакви зелени това жлъчка ли е какво ли? вече почти ми мина но съм парцал  :surpris_22: Пак ще пиша  по нататък  :heart_2:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #171 -: 09-06-2010, 15:20:33 »

какво правиш там Анджи  :heart_2: ще е интересно да разкажеш, и снимки да видим  :)
а това повръщане не мисля че е проблем с жлъчката :surpris_23:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #172 -: 09-06-2010, 15:33:25 »

Това е друг континент. Нормално е да имаш подобни проблеми в началото.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #173 -: 09-06-2010, 23:54:10 »

Анджи  :flowers2:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #174 -: 10-06-2010, 08:04:23 »

О, Анджи! Дано си добре! Бързо приспособяване, много слънце и усмивки  :peperudi:  :flowers2:
Активен
Намасте :)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #175 -: 16-06-2010, 14:50:00 »

Hora, dobre sum, edna 6veizarka mi dade homeopati4ni hap4eta i mi mina. Tuk e super. V momenta sum v Samarkand. Izpulnih si edna me4ta, vidjah perlata na Iztoka, no istinskata perla sede6e do men i nabludava6e su6tata gledka  :heart_2:
A, i se ka4ih na vtoria si trihiljadnik. Pravja snimki, po-natatuk 6te pratja ;)
Celuvki na vsi4ki!! Blagodarja vi 4e ste mi prijateli!
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #176 -: 16-06-2010, 16:54:39 »

страхотни новини Анджи :love_007:
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #177 -: 16-06-2010, 17:09:42 »

wow Samarcand... :Content_14: blagorodno zavizdam, bravo na teb :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #178 -: 17-06-2010, 06:51:45 »

Иииии Анджи , разкажи за перлата :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Анджи
« Отговор #179 -: 17-06-2010, 23:34:47 »

Титан, все ми думите от устата tooth
Иииии Анджи , разкажи за перлата :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.121 секунди с 24 запитвания.