Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Лози  (Прочетена 71223 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Лози
« Отговор #100 -: 09-01-2015, 13:30:33 »

На мен днес ми е 5 ден сухо и утре приключвам.Снощи спах малко повече от предната нощ,но пак се будих.Физически ако сравня водното и сухото гладуваме-при сухото имам повече енергия.Чувствам се добре,единствения проблем е жаждата...на мен от днес са ми много напукани и сухи устните направо се цепят и тече кръв -предполагам от студа навън, защото ми се налага да излизам по малко.Като цяло ръцете и краката са студени и ми е студено през цялото време с изключение на третия ден през нощта.
  Аз правя гладуванията заради здравословен проблем, не просто така.Мечтая си за едно дълго 20 дневно водно, за да реша проблема си,но нямам възможност,защото след 10тия ден трябва да се лежи.Затова правя по кратки и сухи,защото са по ефективни,а и са ми по лесни.
Браво за волята и вътрешната ти сила, като цяло. Надявам се усилията ти да бъдат възнаградени и да решиш здравословните си проблеми скоро. Ще чакаме добри новини.
Поздрави  :Content_14:
« Последна редакция: 09-01-2015, 13:32:38 от DeNiro »
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #101 -: 09-01-2015, 14:07:06 »

Evas браво! Възхищавам ти се. Нали един ден сухо се равнява на 2 дни водно, така че искрено се надявам да си разрешиш проблема.

Тихия, благодаря за мнението ти. Както писах по-горе за мен гладуванията във всеки сезон са прекрасни и повече от приемливи. Да, сигурно и Пол Брег е гладувал заради егото си. За нас това е начин на живот. Съвсем отделно е и факта, че имам здравословен проблем от години и друг от последните 2 години, които някак си не успявам да излекувам с тези 7-8 дневни гладувания и със сухото гладуване се надявам и аз да съкратя малко сроковете. Но май евас е права, че трябва да се отдели повече време. Предполагам при едно 21 дневно гладуване се разрешават нещата.

Вов, да, голям гаф, не успях да се контролирам. И предишния път беше така. Е, нищо не ми стана, но не може да е полезно изгълтването на толкова вода.

Хронологията: 6 ден, 49 кг. Спах на пресекулки, нямах толкова болки както предишната нощ, мъчи ме много сухотата в носа и кръвотечението от носа, защото се опитвам да го издухам. Имах и болки в кръста и то само в легнало положение. Опитах се да се подвижа повече днес, направих си и клизмата за деня и след ежедневните йога упражнения се чувствам по-добре. Все пак вагиналното течение продължава. Дразнещо. Кога ли ще изчезне най-накрая. Предполагам след по-дълго гладуване.

Успех на всички! Евас, дръж се:-)
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Дневник на Лози
« Отговор #102 -: 09-01-2015, 17:55:26 »

Ох, как го правите това гладуване! Браво на всички вас. Чета ви за вдъхновение  ;D
Поздрави от мен!
Лози, би ли споделяла повече кога, с какво и колко се храниш. Интересно ми е. Как се захранваш?
Де Ниро, отрази ли си в дневника твоя глад? Ей сега отивам да проверя :)

Сега като си показахте лицата се чувствам, все едно сме се запознали дори.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Лози
« Отговор #103 -: 09-01-2015, 20:13:57 »

Ох, как го правите това гладуване! Браво на всички вас. Чета ви за вдъхновение  ;D
Поздрави от мен!
Лози, би ли споделяла повече кога, с какво и колко се храниш. Интересно ми е. Как се захранваш?
Де Ниро, отрази ли си в дневника твоя глад? Ей сега отивам да проверя :)

Сега като си показахте лицата се чувствам, все едно сме се запознали дори.
Мерси за интереса, но се опасявам, че само, ще си загубиш времето с моят дневник :). Нещо се излагам пред самият себе си напоследък с тези краткотрайни гладувания, но колкото - толкова.
Поздрави
« Последна редакция: 09-01-2015, 21:07:55 от DeNiro »
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #104 -: 09-01-2015, 22:05:28 »

специално за Тихия:-) ето: http://zdravjivot.org/17469/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8F-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B4%D1%8A%D0%BD%D0%BE%D0%B2/

Newly, винаги досега сме се захранвали по Пол Брег. Сега, когато ще сме гладували 9 дни, ще се захраним в понеделник около 18 часа първо с био домати на пара, вторник пак около 18 часа: био-домати на пара(по 3-4 на човек)+чесън+мааалко ябълков оцет и малко зехтин, сряда: сутрин салата със зеле, моркови и цвекло, полята с половин портокал или лимон. Ако човек е гладен може след салатата да изяде малко зелени зеленчуци на пара и белени домати, със зеленчуците може да се изяде и 1-2 филийки пълнозърнест хляб, намазан с чесън и малко зехтин. Хляба го заменям със сурови кракери, които приготвям в дехидратор до 45 градуса и те са от бадеми, ленено семе и други съставки. Вечерта в сряда има салта от зеле, моркови. целина и авокадо, полята с половин портокал или лимон. Често човек не е гладен след салатата, но ако е, тогава може да изяде 2 или 3 задушени зеленчука като броколи, зелен фасул, моркови, грах, бамя, тиква и др. Четвъртък сутринта се ядат вече за първи път плодове: банан, ананас, папая, грозде, портокал, грейпрут и ябълка: по избор от тези плодове. На обяд има салата от зеле, моркови и целина с малко чеснов препечен хляб. Вечерта обаче е истинския празник: здравословната салата на Брег, мъж ми чака този ден само заради тази салата. Ето рецептата: 2 стърка целина, 1 чушка със семките, 1/2 краставица, 1 настърган морков, 1 глава настъргано сурово червено цвекло, 1 чаша зелено зеле, 1/2 чаши червено зеле, 1/2 чаши кълнове от люцерна или от слънчоглед, 2 пресни стръка лук с перата, 1 настъргана ряпа, 1 узряло авокадо, 3 средно големи домата. Това са 3 до 5 порции. Приготвям и дресинг по Пол Брег: 1/2 чаши ябълков оцен, 2 чаши мед(заменям го с агаве сок, защото е веган), 1/3 соев сос(Брег пише течни аминокиселини, но не ги намирам в БГ), 1-2 скилидки чесън(пресован), 1/3 чаша зехтин, 1 супена лъжица свежи подправки или сухи такива(френски или италиански микс). Успех.

А за това какво обикновенно ям, виж на 5 страница 2 поста по темата:-)
« Последна редакция: 09-01-2015, 22:15:44 от Лози »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #105 -: 09-01-2015, 22:51:49 »

Горещо умолявам зехтина и всякакви мазнотии да се отложат поне до 5тия ден на захранването.
Пък и защо не започнете с току що изцеден сок от целина, червено цвекло, морков, 1 (една) скилитка чесън - общо 100 грама, разредени със 100 грама (може и милилитра  ;))вода? Бавно, на малки глътки, с дъвчене и примляскване...
През цялото време на захранването да затваряте очи и да насочвате цялото внимание към езика, небцето и стомаха. И да усетите - искат ли я тая храна или - не? Вместо очите и спомените, мислите, да предизвикват неудържима лакомия...
Същевременно неотклонно да увеличавате физическите натоварвания - в идеалния случай - на ръба на мускулна треска... :weight_lift:
И пр. и пр.... извинете за намесата.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #106 -: 10-01-2015, 00:51:37 »

О, не се извинявайте: много ще се замисля над предложението и ще го обсъдя с мъж ми:-)
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #107 -: 10-01-2015, 08:44:49 »

Благодаря за препратката.
"Учителят не беше за продължителен пост. Само при някои боледувания Той предписваше пост, но по Негово указание. Той даде едно просто правило, което ползваше приятелите години наред. Той нареди всяка седмица да има един малък пост."
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #108 -: 10-01-2015, 20:11:05 »

Обикновенно е препоръчвал, обаче, сухо гладуване от 10 дни с предварителна подготовка от 1-ви месец 1 ден сух глад, 2-ри месец 2 дни сух глад и така до десетия. Пише го в същата статия. Интересно защо ли не си цитирал точно тази част. Не те разбирам, Тихия. Но явно държиш да бъдеш прав. Ок. Бъди си. Аз смятам да си слушам тялото и да правя това, което е добре за мен. Апропо при руснаците сухото гладуване е съвсем нормално ако съдя po форума им golodanie.su и други източници. Хубава вечер
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #109 -: 10-01-2015, 20:23:22 »

Вов, погледнахме от всички страни вариантите за захранване. Попрочетох и други източници. И обясненията на Пол Брег, Шелдън, Георги Костов(за 2014 има 62 дни сухо гладуване и 62 дни на вода) ми допадат най-много. А те са, че с твърда храна се задейства перисталтиката на червата, която е била в покой. Влакната на зеленчуците играят голяма роля.

И всъщност най-добрият аргумент в полза на захранването по Пол Брег е опита ни от вече 9 гладувания от по 7 до 9 дни: прекрасно се чувстваме при това захранване без никакъв дискомфорт. В нито един от случаите. Тук съм чела доста проблеми при разни други захранвания със сокове и решихме да не рискуваме с това. Въпреки, че съм любопитна натура, този път се съгласих в полза на изпитаното.

Хронология: 7-ми ден. Прекрасно спах, без събуждания и много дълго. Самочувствието ми е прекрасно, никакви болки. Сухотата в носа ми вече е поносима и всъщност почти изчезнала. Надявам се да се отърва от този хроничен сух ринит, който влача от 26 години. Пак си направих дневната клизма. Единственото ново явление за това гладуване(имах го и в предишни) е лекото задъхване когато се качвам по стълби. Това е нормално, някъде тук четах, че токсините се изчистват и през белите дробове. Така че, не се притеснявам.

След малко започвам да правя крекерите от бадеми(изкиснати цяла нощ), слънчоглед(киснал няколко часа), светло ленено семе(също няколко часа във вода), сушени домати, босилек, кориандър и др. и ще ги оставя в дехидратора за през ноща. Кълновете от люцерна са в машината за кълнове(български изобретател близо до Търново, да е жив и здрав), и за първи път експериментирам с кълнове от кресон в тавичка с постелен лигнин и върху семенцата още един пласт. Постоянно навлажнявам.

Успех на всички и до утре. :peperudi:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #110 -: 10-01-2015, 23:17:18 »

Разбира се, Лози, че всеки е свободен да избира най-доброто за себе си - обобщавайки целия наличен опит, най-вече - личния...  :Appetit_17:
Моето предложение подсигурява категорично, че няма да се шашардиса никой орган, който случайно не е в най-добро състояние към началото на захранването. И е най-най-нежното, за което се сещам - от гледна точка на стомах, чер дроб(жлъчка), дванайсетопръстник, тънки черва... След това (след един-три часа), в зависимост от усещанията, самочувствието, общото състояние, някои измерени показатели и пр., плавно или по-стръмно добавям нови и по-въздействащи зеленчуци, а още по-след това - и плодове.
Различните хора възвръщат работоспособност на органи и системи с различна скорост и Пол Брег е от тези, които след множество разнообразни мерки и въздействия върху тялото си е достигнал душевно-физическо състояние, позволяващо му по-бързо захранване. Но, аз повече се грижа за хора с нулев опит, които може би четат тук. Никога не е излишно, нито опасно, захранването да се разтегли, забави. Обратното може да е смъртоносно. И като знам какъв нетърпелив и устремен бях, и като наблюдавам изобщо всички млади хора...  :pensif_29:
Весело възстановяване!  :Content_22:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #111 -: 11-01-2015, 00:24:32 »

Благодаря Вов:-) Пол Брег включва плодове едва на 4 тия ден от захранването. Мъж ми нямаше никакъв опит с гладуването, когато за първи път се захранихме така и се почуства отлично. За това и не иска да ескпериментира(за разлика от мен:-)
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневник на Лози
« Отговор #112 -: 11-01-2015, 16:45:34 »

На мен днес ми е 5 ден сухо и утре приключвам.Снощи спах малко повече от предната нощ,но пак се будих.Физически ако сравня водното и сухото гладуваме-при сухото имам повече енергия.Чувствам се добре,единствения проблем е жаждата...на мен от днес са ми много напукани и сухи устните направо се цепят и тече кръв -предполагам от студа навън, защото ми се налага да излизам по малко.Като цяло ръцете и краката са студени и ми е студено през цялото време с изключение на третия ден през нощта.
  Аз правя гладуванията заради здравословен проблем, не просто така.Мечтая си за едно дълго 20 дневно водно, за да реша проблема си,но нямам възможност,защото след 10тия ден трябва да се лежи.Затова правя по кратки и сухи,защото са по ефективни,а и са ми по лесни.
Как върви гладуването Евас? Ровейки се из стари постове в темата за сухото гладуване, случайно попаднах на пост в който споделяш, че имаш проблем с очите. Любопитен съм дали този проблем се повлия, като цяло от гладолеченията ти?
Поздрави
« Последна редакция: 11-01-2015, 16:47:09 от DeNiro »
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #113 -: 11-01-2015, 22:11:03 »

Да, и аз се присъединявам към Де Ниро. Как си Евас, всичко нормално ли приключи?

8-ми ден: добре спах, 48,5 кг, движих се достатъчно, задъхването поотмина. Забелязах нещо интересно: вчера за първи път си направих уринова клизма, както е описана от Мер(т.е. първо с вода и след това с урина) и не излезе нещо кой знае какво, но днес след клизмата бях безкрайно учудена да видя, че излезе една почти черна маса. Мисля, че уриновите клизми действително отлюспват остатъците по червата, което не е възможно при нормалните клизми. Мисля си, че е забавен ефект от вчерашната клизма, но не съм сигурна.

Мъж ми имаше днес също една мини криза с болки в гърба.

Утре предстои захранване с по 3-4  обелени и задушени био домати.

Хубава вечер и успех на всички.
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Дневник на Лози
« Отговор #114 -: 12-01-2015, 09:31:19 »

Аз приключих събота.Първо започнах да пия вода.И вечерта към 5 реших да включа сок - 100гр беше разреден с вода - от ябълка, цвекло и магданоз.След това започнаха ужасни киселини.Точно заради киселините избягвам водното гладуване, защото ноември като правих от 5тия ден имах ужасни и прекъснах на седмия.При сухото нямам такива.Вчера реших заради киселините, че няма да пия повече сокове и продължавам с зеленчуци - сутринта изядох половин домат,наобяд -половин ябълка,вечерта -салата от магданоз с половин домат и чесън - но сложих и малко зехтин и ябълков оцет.Киселини пак имах от следобеда,но много по малко и от време на време като вечерта почти изчезнаха.
Искам съвет как да захранвам след сухо гладуване-след като със сокове няма да стане.Предния месец ,когато сухото беше 4 дена, нямах пък никакви такива проблеми.
  С очите промяна няма.Но аз сега искам да преборя няколко други проблеми - един от които е главоболие няколко пъти в месеца продължаващо по няколко дни само в лявата половина на главата и ме болят и врата и гърба горе от ляво докато е главоболието и още няколко други проблема имам.Другия месец пак ще гладувам.
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #115 -: 12-01-2015, 13:25:18 »

Еха, браво Евас! Знаех си, че ще издържиш. Мдаа, мисля, че соковете са концентрирана храна и дори разредени с вода се усвояват мигновено от тялото. Колкото повече чета, толкова повече се убеждавам, че захранването със зеленчуци на пара първо, а после и натурални е най-удачно(мисля, че плодовете предизвикват киселини). Георги Костов гладува много често по 5 и 7 дни без вода. Ето линк към фейсбук групата му, там можеш направо да си зададеш въпроса: https://www.facebook.com/groups/473856682737681/625030717620276/?notif_t=group_activity
Той е на 50 години, а изглежда на 30 и е много ерудиран човек. После тук виж в раздел гладуване, подраздел сухо гладуване  http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1328.0 опита на ВИКИ и на другите и можеш да им пишеш на лични, защото ако човек пише в раздела не се получават съобщения, а на лични идват веднага на имейла. Лунното момиче е превъзходен съветник, също, но тя май не минава вече насам. Може би на лични.

Хронология: 9 ден, 48 кг, т.е. само 0,5 по-малко от вчера, което си е ок. Интересното е, че езика ми е по-обложен от вчера, странно. Установих, че чистенето не е от уриновата клизма, а от тази с малко ябълков оцет вътре, защото и днес излезе някаква черна маса с твърди парченца. Продължавам да се учудвам от тялото си. Спах само 3-4 часа и се чувствам много уморена. Довечера около 18 часа предстои изяждането на 3-4 задушени на пара и обелени органични домата. Ще им добавя чесън, малко соев сос(няколко капки), ябълков оцет и една лъжица зехтин.

Апропо за зехтина: когато е малко е ок. Една жена имаше проблем с дефекацията, сподели го тук във форума: тя успява да се изхожда 2 дни след захранване, но изпражненията й са много сухи и това я обезпокояваше. Продължава така няколко дни, почти седмица. Накрая някой от съфорумците я посъветва да прибави към храната си зехтин и при следващото захранване да го включи по-бързо. Тъй като и ние вече 9 пъти го включваме при първото захранване и се чувстваме прекрасно, го препоръчвам и аз. А плодовете са чак за 4 ден от 10 дневното гладуване или 3 ден от 7 дневното гладуване. Дотогава човек е минал през сумати салатки от прясно зеле, моркови и други.

Успех на всички.
« Последна редакция: 12-01-2015, 13:33:00 от Лози »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #116 -: 12-01-2015, 16:30:24 »

.И вечерта към 5 реших да включа сок - 100гр беше разреден с вода - от ябълка, цвекло и магданоз..... - сутринта изядох половин домат,наобяд -половин ябълка,вечерта -салата от магданоз с половин домат и чесън - но сложих и малко зехтин и ябълков оцет.

Добре де, защо ябълка, оцет, чесън, домат... това са все кисели/остри неща...
Не може ли отначало сок от морков, зелени салати, целина, малко цвекло, краставица, зеле, карфиол, дори ряпа и пр. А от втория - третия ден да следват киселите...?

Тук вероятно е мястото да споменем следното:
Замърсяванията (дори само) в телата ни, натрупваме с десетилетия - атом по атом, молекула по молекула, съединение по съединение... Тези чужди за клетките ни неща се вграждат "дълбоко" и здраво във всякакви органи и тъкани. Постепенно, плавно, затрудняват, забавят жизнените ни процеси и т.н.
И сега ние, хоп, с едно очистително въздържане от 5 - 10 -12 дни, ще ги изхвърлим?... За съжаление не се получава. Замърсяванията в няколко трилиона (!!!) клетки не може да бъдат изхвърлени или изядени за толкова кратки срокове. От древните източници и от сегашните наблюдения се знае, че ако някой достатъчно много иска да се почисти - цялостно - му трябва повече време. После вече, с променено мислене, хранене, пиене, дишане, физическа дейност... може да поддържа повече или по-малко това очистено състояние.
Съществуват достатъчно ясни критерии кога трябва да се прекрати продължителното въздържане, за да не настъпят отрицателни изменения.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневник на Лози
« Отговор #117 -: 12-01-2015, 19:44:06 »

Вов, зеленчуците са алкални, плодовете са по-силни, точно те имат и киселини и фруктоза. Точно ябълковия оцет намалява киселинноста на организма(виж статии по темата в интернет). Например" Ябълковият оцет балансира цялостната вътрешна система на организма. Тялото постоянно се стреми да постигне баланс. Ябълковият оцет позволява на организма да поддържа здравословно алкално ниво на pH. Изследване показва, че завишени киселинни нива (понижено pH) води до липса на енергия и по-висок риск от инфекция." взето оттук http://revita.bg/15280/zdrave-i-krasota/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D1%8F%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%82/

Днес е първата ни храна: задушени домати, по 4 на човек, чесън, зехтин, ябълков оцет и малко соев сос. Ядохме ги бавно, задържайки всяка хапка в устата си. Прекрасно е усещането след това. Утре вечер същото.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Лози
« Отговор #118 -: 12-01-2015, 20:29:23 »

Лози, ябълковият оцет хххх... на кой точно стомах?

Не очаквам да ми омръзне да повтарям: твърдо съм убеден, че сухото въздържане има недопустимо (за мен) силни отрицателни въздействия върху някои (или множество) организми. Заедно с полезните въздействия.
То при въздържане на вода се започва със зеленчуци, та как да сложа оцет след сухо? За мен не е добра идея, но всеки си има право на мнение, становище и действия.
Съвсем друго е ползването на ябълков оцет във всекидневния ни живот. Има много случаи, в които сутрин си правя вода с такъв оцет и сода за хляб, силно го препоръчвам при продължително пребиваване в морето при гмуркане/подводен лов, които траят с часове и т.н...
А тук говорим за отдавнашни оплаквания от "киселини" в стомаха.
Весела вечер на всички!  :) :angel: :love_028:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневник на Лози
« Отговор #119 -: 12-01-2015, 23:13:55 »

Здравей Лози,  извинявай че се намесвам. Разгледах снимки на Георги Костов. За мен този човек има вече проблеми с калция, така че Vov в това отношение е много прав.

Има един човек, който е изкарал 14 дни сухо гладуване в Атлантическия океан - преминават го за 40 дни без храна, но под лекарско наблюдение , гладувал е 54 дни на вода, изминал е 800 км в пустинята с 2,5 кг храна и 8 л. вода - последните 3 дни е изкарал без вода и храна; оживял е в иранската камера на смърта; бил е ухапан от най-отровната змия на света, защото е проявил момент на страх пред нея, но оживява и на следващия ден  продължава да върви...Никога през живота си не е боледувал и не е приемал лекарства. Работил е в руските спец-части. По Discovery Channel е създаден  филм за него. Но той знае как правилно да се захранва.

Целта му е да докаже, че човешкият организъм е с много големи, безгранични възможности и човек, изпаднал в екстремални условия, не бива да се плаши и може да оживее. Но обръща внимание и на духовното, всичко постига след отслужени молебени в манастир и благословия на свещеник, иначе казва би бил загубен.

Не знам на какво мнение си, но ако човек има идол, мисля че би трябвало да е той. Това е Голтис. Човек с голяма буква, не само заради своите постижения, но и заради изключителната нравственост. Много смирен човек.

Както пишат - Голтис е човек - легенда.

http://goltis.info/
http://goltis.info/golodanie.html   -   тук е частичка от филма в Атлантика.

Ще се радвам ако и на теб ти хареса :).
« Последна редакция: 12-01-2015, 23:32:05 от donna »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 23 запитвания.