Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: химически следи  (Прочетена 276034 пъти)

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:химически следи
« Отговор #200 -: 20-01-2014, 13:00:13 »

Досега не помня време като днешното: тежка мъгла, която трае със седмици, премесена предполагам с куп химически замърсители. Дали е случайно...? Майка ми е забелязала в малкото слънчеви прозорци без мъгла преплитащи се като паяжина химически следи в небето.
И малко инфо по темата: Българин показа оръжието, което предизвиква всички смъртоносни катаклизми (видео): http://svetovnizagadki.com/bulgarin-pokaza-haarp/
Активен

ТИНА

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:химически следи
« Отговор #201 -: 20-01-2014, 19:58:22 »

  И аз гледах интервюто с инж. Петко Ганчев. Впечатление ми направи, че той твърди, че според изследвания Хаарп не влияе на хора, силно вярващи и водещи духовен живот.  :angel:  :pensif_29:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:химически следи
« Отговор #202 -: 05-03-2014, 23:39:49 »

Приятели,
Виждам, че тази тема е интересна от години и споделяните тук вярвания са си останали непроменени...
Не бих споделял, ако не беше станало дума в съвсем друга тема и ако не съм пряко, лично свързан с въпроса.

За първи път множество хора наблюдава кондензационни следи в небето през 30-те години на миналия век, когато самолетите достигат такива височини. [На 10 000 м си е -52 град по Целзий почти целогодишно].
Пишещите в този и други форуми не могат да наблюдават кондензационните следи когато се возят на самолет, защото оросяването се случва малко след като горещите газове + кондензационните ядра (мъъъничките неизгорели частици) се смесят с околния въздух, през което време самолетът е отминал напред.
Освен на големи височини и при крейсерски скорости, кондензационни следи може да се образуват и при доста по-малки скорости и на по-малки височини, дори при изравняване преди кацане (!) - виждал съм ги лично. Те обикновено не се превръщат в облаци а се разсейват много бързо - за секунди.
Механизмът на образуване на кондензационни следи е следният:
1. От соплата на двигателите излизат горещи газове + микро- неизгорели частици с високо динамично налягане, което много рязко пада.
2. Те се смесват с околния въздух в огромен диапазон комбинации от възможни влажности, налягания и разлики в температурите.
3. При подходяща комбинация на смесване неизгорелите частици служат като кондензационни ядра, около които се събира вода от атмосферата.
4. Получените водни капчици отразяват слънчева светлина по множество начини и придобиват най-разнообразни цветове.
5. При някои комбинации от (2.) получените кондензационни следи служат за начало на големи облаци, по механизъм на образуване на облаци изобщо.
Лично съм оставял такава кондензационна следа при полет на обикновен реактивен дозвуков изтребител в средата на 70-те. Тогава можех да си я видя, защото сам си пилотирах и можех да правя завои и да гледам назад...

Писаното до тук изобщо не означава, че няма безумни Франкенщайни, готови да рискуват дори своето и на децата си здраве, за да се доберат до световно господство.
Опити, и то успешни, да се влияе на метеорологични елементи датират също от средата на 30-те години - в СССР. Точно с разпръскване на химични съединения във формата на прах са предизвиквали ранна кондензация и изваляване на облаци ПРЕДИ сатрапът Джугашвили да заеме място на трибуната, защото военният парад започва/завършва с минаване на самолети, които трябва добре да се виждат...
Същото, че и много по-лошо, са правили САЩ, вероятно и други правителства. След като се убедили, че опасностите тези опити да разрушат тях, а не само противника, са прекалено големи, ги прекратили (или пък - не).
Следите, които виждаме всеки ден са КОНДЕНЗАЦИОННИ, НЕ "ХИМИЧЕСКИ", т.е. никой не ни ръси всекидневно.
Има и още доказателства...
Моля обсъждането на темата да не преминава в обсъждане на личности и техните умствени и пр. способности.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:химически следи
« Отговор #203 -: 06-03-2014, 00:37:13 »

e, след такива доказателства няма как да не се убедя, че си прав!   tooth
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:химически следи
« Отговор #204 -: 06-03-2014, 00:41:26 »

Разкажи ни повече за сатрапът Бланк ?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:химически следи
« Отговор #205 -: 06-03-2014, 13:16:00 »

Хм, ето нещо, което би трябвало да ни заинтересува силно:
Нали всички сме чували за Службата за борба с градушките??! Дааа.
Тя се "бори" лятно време да не се чака природният механизъм да преохлади парата в облаците и тя да се превърне в ледени топчета. За целта в облака се изстрелват (понякога доста) ракети, дълги около 1,5 -2,5 метра и с диаметър около 15-20 см. Главите на тези ракети се взривяват на зададена височина и разпръскват в облака фин прах от някакво съединение. Частиците от праха послужват за кондензационни ядра и предизвикват изваляване на облака ПРЕДИ да са настъпили ония комбинации от температури, влажности и налягания, които биха го превърнали в градушка.
Тоест, дъждът донася на земята тези съединения, за които много силно се съмнявам, че са благоприятни/безвредни за децата ми и за мен.  :surpris_22:
Според мен в този случай няма значение дали замърсяването е малко или не, дали частните производители на зърнени култури щели да изгубят добиви.
Чак когато някой успее да организира, плати и проведе подробни продължителни изследвания на състава, съдържанието на боклуците, които изхвърляме при временно въздържане от храна, ще можем да имаме представа кое ни трови повече, кое - по-малко.  :surpris_23:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:химически следи
« Отговор #206 -: 07-03-2014, 00:20:21 »

Съединението е сребърен йодид. Като знам каква е цената на среброто едва ли го хвърлят в такива големи количества, но ще взема информация(за количеството) от първа ръка и ще я споделя.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:химически следи
« Отговор #207 -: 11-03-2014, 00:36:27 »

Да, чуваше се през 70-те, че било сребърен йодид, но не бих се учудил и обогатен уран да слагат - тогава никой не се интересуваше от здравето на отделните хора, механично се пренасяха практики от едни условия в съвсем други и пр. На колко хора е известно, че до края на 50-те или дори началото на 60-те години ядрените опити са се извършвали и в атмосферата(!)
Докато не завъдим поне една (по-добре 5-6) независими от правителството фирми за оценка на неща: състав, съдържание на храни, облекла, води, почви, материали, горива и пр.и пр., КОИ съставки са много вредни, с какво точно, кои са малко вредни, кои са неутрални и кои - полезни за човешкото здраве, винаги един малък брой хора ще лъже един голям брой хора...колкото и демократично да е избрана дадена управляваща партия/коалиция...
По света са известни - както с най-високотехнологичните си възможности за измервания с най-големи подробности и най-воки класове на точност, така и с категоричната си обективност и неспособност за подкупване/подправяне на резултатите - германски и швейцарски фирми. При тях дори цените са толкова високи, че е трудно да се поръча нещо... но имат славата, че каквото обявят, е точно така.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

adriana.mehandjieva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:химически следи
« Отговор #208 -: 21-03-2014, 13:43:01 »

Аз не мисля, че е невъзможно управлението на климатичните процеси. Но последващия контрол след указано влияние е много труден. Не мисля, че сме дорасли до такова господство.
Като цяло вярвам, че наистина са изкуствени тези следи.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:химически следи
« Отговор #209 -: 24-03-2014, 00:42:27 »

Противоградовите ракети съдържат по 20 грама сребърен йодид и когато се наложи се изстрелват средно по 20 ракети (а може и повече). Самият сребърен йодид няма как да остане в атмосферата - пада с валежа и оттам към подпочвените води и реките. Влияе лошо на рибата (ако е в по-големи концентрации я уморява)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Vov , намерил съм ти приятно занимание, но не е необходимо чак да черпиш де .. tooth  :kisss:
 Ако обичаш , коментирай приземяването на тези самолети, при които пилотите са забравили да изключат пръскалките и кацат , ръсейки.
 Ясно се вижда откъде излизат "следите" , доста встрани от моторите  tooth tooth tooth
Очакваме  твоето мнение с нетърпение  :Content_22:

https://www.youtube.com/watch?v=iYgdSc5evDA

Клипът всеки момент може да бъде изтрит, както е изтрит от десетките блогове, които го показват.(лично го установих)
Затова взех, че го записах, тук е :
https://www.dropbox.com/s/6c1wkh29hn3fj9o/Pilot%20Forgets%20to%20Turn%20Off%20Chemtrails!%20Debunked.mp4

Най-ясно е от 1.28"  нататък.

Ще излезе и все някъде в търсачката , при въвеждане на :
"Pilot Forgets to Turn Off Chemtrails!"
( но  излизат  клипове само с първият от самолетите, докато на горният клип са заснети и два други самолета )
« Последна редакция: 06-05-2014, 23:09:30 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:химически следи
« Отговор #211 -: 06-05-2014, 22:57:59 »

Много съм негативна спрямо тия  и направо бясна на тях! В последните 2 седмици плодните завръзи изсъхнаха, започнаха да падат листата на овошките,  съхнат клони и дървета, в района , в който съм. Може да не съм права, но си мисля, че е тяхно дело!
Сега няма черешки, няма вишни, зарзали и кайсии, това е тиха, грозна, химическа невойна, невидим концентрационен лагер...
« Последна редакция: 06-05-2014, 23:09:46 от Nelli »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:химически следи
« Отговор #212 -: 06-05-2014, 23:38:10 »

дааа, отвратително положение...
не ни стигат ваксините, не стига, че още  при раждане са ни взели половината кръв и имунитет с плацентата, но сега и това....
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:химически следи
« Отговор #213 -: 06-05-2014, 23:48:41 »

Като гледам каква година се случи - нормално е да няма ранни овошки - пчелите не опрашват в дъждовно време
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:химически следи
« Отговор #214 -: 07-05-2014, 07:12:41 »

Става дума за готови плодове,преди дъждовете
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:химически следи
« Отговор #215 -: 07-05-2014, 11:37:48 »

Като гледам каква година се случи - нормално е да няма ранни овошки - пчелите не опрашват в дъждовно време

а, случила се тя годината, случи се щото яко пръскаха преди това...
знаят те кога най - много да пръскат, точно пролетта.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:химически следи
« Отговор #216 -: 07-05-2014, 22:09:44 »

Пръскането няма как да предизвика валеж с неколкодневно закъснение. Единствено HAARP може да направлява пътя на циклоните.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:химически следи
« Отговор #217 -: 08-05-2014, 01:43:59 »

не знам кое има и кое няма как, но виждам, че след всяко зверско пръскане следва дъжд...
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:химически следи
« Отговор #218 -: 30-07-2014, 08:55:39 »

Германска телевизия официално съобщи за химтрейли над страната

"Радарните снимки са зашеметяващи като се има предвид, колко тона химически елементи са били необходими да се разпръснат. Въпреки че военните ни уверяват, че разпръскват само малки количества."

http://www.epochtimes-bg.com/201403/14060609.html
Активен

kjymma

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:химически следи
« Отговор #219 -: 23-09-2014, 00:57:11 »

Абе, Мислещ(каква ирония ;D), нали не мислиш наистина че ние сме толкова прости, че не знаем и не виждаме разликата между обикновенните кондензационни следи и химическите линии,а?

Ама наистина ли, Светльо, успяваш да видиш състава на атмосферата на височина 9-14 км? Защото обикновено (но не само) на тази височина летят самолетите, когато оставят след себе си следите, които "обременените" и "непрогледналите" наричаме КОНДЕНЗАЦИОННИ, а ти и себеподобните ти наричате "химически следи"? И би ли ми обяснил как само с поглед успяваш да определиш каква е температурата на съответната височина, каква е относителната влажност в същото място, какви са тези параметри по целия път на самолета? Успяваш ли да видиш всички микроскопични частици сажди, които изхвърчат след соплата на самолетите?

Ако ДА- браво, ти си национална ценност, защото за да се изследват тези параметри е доста трудно и скъпо, а ти някак си успяваш да го правиш само вдигайки взор нагоре  :laugh:

Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 23 запитвания.