Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280874 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Сухо гладуване
« Отговор #140 -: 27-09-2010, 17:36:20 »

Живко, предполагам ,че тези дни си ги посочил ориентировъчно - всеки има собствен метаболизъм и освен това няма двама гладуващи които започват гладуването с еднакъв начален капитал от подкожна тлъстина (при мен такава направо липсва въпреки, че в момента ям все едно ще спя зимен сън).
Ще помоля тези дето са провеждали истински гладувания (а не такива на плодове или сокове) да споделят дали след това са успели да възстановят първоначалното тегло (сега съм 52 и не ми се иска да ги закова перманентно на 45 примерно. Моят скромен опит в гладуването е 36 часа и тази година може да пробвам два дни (стъпка по стъпка да съм по-сигурен)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Сухо гладуване
« Отговор #141 -: 27-09-2010, 17:48:25 »

...
Ще помоля тези дето са провеждали истински гладувания (а не такива на плодове или сокове) да споделят дали след това са успели да възстановят първоначалното тегло (сега съм 52 и не ми се иска да ги закова перманентно на 45 примерно.
...

Аз моите кила ги възстанових. Но не се води по мен - майстор съм на качването :) Ако питаш мен, пробвай с постепенно вдигане на времето на гладуването и си прецени сам. Нямаш бърза работа.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #142 -: 27-09-2010, 18:04:58 »

След продължителното сухо гладуване бях 35, но, слава богу, бързо взех мерки и ги възстанових до прилични. Като казвам "мерки" нямам предвид след сухото гладуване - на бира с кебапчета  tooth. Когато си почиваш, пиеш вода и се храниш с мярка, но достатъчно, и теглото си влиза в релси. В никакъв случай не трябва да се оливаш със захранването, но и не трябва да лишаваш организма си от нищо - особено след този, все пак, доста стресов период.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Сухо гладуване
« Отговор #143 -: 27-09-2010, 19:15:43 »

За 3-4 месеца килограмите се въстановяват.Правил съм 20дневно на вода,от раз без подготовка,след 9 месеца на сурово.Скоро бях 65кг.А като всеяден около 72-75.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Сухо гладуване
« Отговор #144 -: 27-09-2010, 19:33:13 »

Благодаря за своевременните отговори. Засега се водя по екадашите за гладуванията, но се замислям за по-основно прочистване (имах гангрена на зъб и стоях една седмица с лекарство в каналите).
По-трудно ще ми е да убедя моите хора в необходимоста да направя 2-3 дни като начало отколкото да пристъпя към самото гладуване.

Как стои въпроса със солта по време на захранване - от една страна човек е загубил доста соли по време на гладуването, а от друга - може да се подуе ако не внимава?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Сухо гладуване
« Отговор #145 -: 28-09-2010, 00:49:11 »

...
Как стои въпроса със солта по време на захранване - от една страна човек е загубил доста соли по време на гладуването, а от друга - може да се подуе ако не внимава?

На последното захранване имах леко подуване. Според мен при гладуването няма да имаш грижи със солта, но много трябва да внимаваш със захранването.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Сухо гладуване
« Отговор #146 -: 28-09-2010, 18:57:56 »

Без сол и мазнини първите дни!Аз се захраних по-набързо,че не устисках на глада,но при лека храна с плодове и зеленчуци без сол и мазнини за да не товариш бъбреците и черния дроб,дори и да прекалиш с храната ще те боли корема,но не е толкова страшно.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Сухо гладуване
« Отговор #147 -: 28-09-2010, 21:33:34 »

Олеле, сега видях какво съм написал. Имах предвид, че не трябва да се приема сол и че нищо няма да ти стане по време на гладуването. И, както е казал зигзаг, после много внимателно със солта при захранването, че може да се подуеш.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Сухо гладуване
« Отговор #148 -: 28-09-2010, 22:00:05 »

 Аз видях в някакъв сайт на руски йоги, че преди захранването пият вода с лимон и сол. Говорим за еднодневно сухо гладуване на екадаши. Ефекта е като на шанката. Солта не позволява да се усвои водата и тя отмива това, което е все още в червата след 24те часа за да не се всмуче с първата вода. Пробвах го след 36 и след 48 часа на сухо с леки опасения, че организма ще дръпне и солта с водата и лимона след 48 ч. на сухо. Сместта мина безпрепятствено и без никаква помощ от моя страна по целия тракт(без да правя някакви движения като при шанката). Нямаше никакви отрицателни последствия. Явно при мен този метод работи.
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #149 -: 29-09-2010, 17:44:13 »

Живко, предполагам ,че тези дни си ги посочил ориентировъчно - всеки има собствен метаболизъм и освен това няма двама гладуващи които започват гладуването с еднакъв начален капитал от подкожна тлъстина (при мен такава направо липсва въпреки, че в момента ям все едно ще спя зимен сън).
Ще помоля тези дето са провеждали истински гладувания (а не такива на плодове или сокове) да споделят дали след това са успели да възстановят първоначалното тегло (сега съм 52 и не ми се иска да ги закова перманентно на 45 примерно. Моят скромен опит в гладуването е 36 часа и тази година може да пробвам два дни (стъпка по стъпка да съм по-сигурен)

Не са ориентировъчни напротив но за да се убедиш трябва да четеш книжки а не форуми.
Твоят метаболизъм е оплескан ти нямаш правилна асимелация на хранителните вещества за това не качваш.
И не с количество а с качество на храната ще се оправиш.
Аз гладувам(истински) вече 4 години(ориентировъчно) и знам какво удоволствие е да усетиш истенския вкус на ябълка примерно или каква енергия получавам от чинийка салата без подправки.
И за това ти казвам че единствения начин да се оправиш е дългосрочно гладуване.
Е може би и с хранителни добавки ще стане но ще е скъпо.
Аз например започвам от 76 и стигам до 66 за 22 дни в началото започвам да отслбвам бързо и по много а после бавно и по малко.
И като се погледна в огледалото-ужас-някво рахитично зомби :)
След захранването поради подобрената асимелация са ми нужни много малки количества храна но заради некачествената такава започвам постепенно да ги вдигам(количествата) и за около 2 месеца съм пак 76.
Като ако продължа в същия дух сигурно ще кача още но аз се старая да гладувам периодично за да потдържам едно добро физическо и духовно ниво.
След 3-4 месеца вече не се чувствам комфортно в собственото си тяло заради шлаките предполагам.
На теб силно ти препоръчвам да прочетеш малко книжки за да си вдигнеш хранителната култура (нищо лично).
Не че ние нямаме нужда де

примерни книжки:
До опастната черта -Юрий Смотров
Ракът-Пааво Айрола
Време е да запазим здравето на здравите-??
Здравето е в главата а не в аптеката-Александър Свияш
Книга за здравето-Петър Дънов и др.
Аз лично съм много доволен от тях и си търся артритът от Пааво Айрола
Сещаш се че това не са традиционни книги нали -примерни Пааво е убит от американската фармацевтична индустрия заради книгите си.
Активен
Здравето е преди всичко

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #150 -: 29-09-2010, 17:49:38 »

За 3-4 месеца килограмите се въстановяват.Правил съм 20дневно на вода,от раз без подготовка,след 9 месеца на сурово.Скоро бях 65кг.А като всеяден около 72-75.

Браво зигзаг подушвам близка кръвна група.
Ето още един сериозен съмишленик освен Вики.
Нямате представа как се радвам че ви има.
Бях се отчаял че съм сам и никой не ме разбира.
Активен
Здравето е преди всичко

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #151 -: 29-09-2010, 18:07:05 »


По-трудно ще ми е да убедя моите хора в необходимоста да направя 2-3 дни като начало отколкото да пристъпя към самото гладуване.

Гладуването е много интимно преживяване и не е необходимо да го разгласяваш, а и едва ли някой от твоите хора ще те разбере още по малко пък да ги убедиш.
Аз вече 4 г. не мога да ги убедя дори баща ми ме обвени в сектанство :surpris_22: ето така го гледах и тъпях и аз като ми го каза но какво да се прави хората са с промити мозъци от медицинската и хранителна индустрия.
Не напразно забраниха гладуването със закон че то ако вземат всички да гладуват ще им умре здравеопазването ако изобщо има такова.
Активен
Здравето е преди всичко

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #152 -: 29-09-2010, 18:13:34 »

След продължителното сухо гладуване бях 35,

Мале ужас ако жената разбере на къде съм се засилил направо ще ме изрита от вкъщи,тя и сега не ме харесва-отслабнал съм бил много, не съм приличал на мъж,готиното ми дупенце било изчезнало(стопило се) и др.подобни :Content_4 - emotloader:
Активен
Здравето е преди всичко

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #153 -: 29-09-2010, 18:18:09 »

За 3-4 месеца килограмите се въстановяват.Правил съм 20дневно на вода,от раз без подготовка,след 9 месеца на сурово.Скоро бях 65кг.А като всеяден около 72-75.

Браво зигзаг подушвам близка кръвна група.
Ето още един сериозен съмишленик освен Вики.
Нямате представа как се радвам че ви има.
Бях се отчаял че съм сам и никой не ме разбира.


Всички сме си мислели така в един или друг момент ;). Но дори само по пътя на логиката - в света има към 8 милиарда души... Все някъде не може да нямаме по някой и друг скатан съмишленик, от близка кръвна група ;).

П.П. Не искам да отговарям вместо Злоядия, но той, доколкото знам, е доста отдавна на сурово и веганизъм, така че едва ли оплескан метаболизъм е фактор при него  :surpris_23:. Впрочем, и аз съм доста лекичка и поднормена, но това не би ме спряло да провеждам периодични гладувания (разбира се, в рамките на разумното) - не знам дали това е особено препоръчително и не бих посмяла да съветвам никого да следва точно моя пример  :fun_096:. Просто за мен лично най-важното е психологическата нагласа - гладувам ли, го правя с пълното съзнание, че нищо лошо няма да ми се случи и това е добро за мен, и никакви негативни изживявания не съм имала ;).

Цитат
Според Пол Брег не трябва да се намисаме в природните работи с някви клизми,очистителни и пр.

Да, знам го това становище и донякъде съм съгласна, донякъде не съм с Пол Брег по въпроса. Да, от гледна точка на принципа за максимално естественото, клизмите са си намеса в природните работи, но точно същото важи и за разните му там шоколади, вафли, колбаси и други работи, които повечето хора апетитно похапват в периодите на "нормалното" си хранене, да не говорим за въздуха от ауспусите, цигарите и алкохола... При това положение е по-добре като се влиза в гладуване, да се направи с максимално изчистен организъм, най-малкото, за да се улесни процеса, а не да се натоварваме двойно ;).
Моето мнение е, че преди водно гладуване може да се направи Шанкх Пракшалана и това също е достатъчна помощ (действа на целия храносмилателен тракт, а клизмите - само на дебелото черво). Преди сухо, Шанкхата не е много подходяща, защото от солената вода възниква естествена жажда - може би по-скоро ден-два по-рано. Клизмите при сухото, както вече пояснихме, не са необходими; а за да е още по-ефективен процесът, наистина е добре да се приключи с вода, сол и лимон - благодаря на Ронин за обяснението  :fluretaa: (знам една подобна процедура, но не съм сигурна дали е същата  :surpris_23:).
Не съм гладувала от средата на юли някъде и обмислям скоро да направя едно есенно, "сезонно" гладуване. Ако има желаещи да действаме заедно, да пишат  ;D :flowers2:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #154 -: 29-09-2010, 20:41:11 »

Така е , Живко. Знаменитата фраза  не е на Николаев ,наскоро пак попаднах на нея, един друг авторитет беше , ще я намеря . 

Но за "оплесканият метаболизъм " на Злоядов изобщо  не си прав. Ще бъдеш доволен да запълниш тази малка празнина с  познанието по Аюрведа.  Инвестирайки малко в нея ( чак толкова много не е нужно) ще ти се изяснят много неща .(А това ще хармонизира абсолютно с подвизите ти и  напредъка  в гладуването.) 
   Напр. че за един човек 55 кг може да са норма, а за друг 85 са норма ( при еднакъв ръст)  Освен това , без познания по Аюрведа  си е направо опасно да гладуваш дълго. 40 те дни са приемливи за кафа , но за вата може да са направо опасни.

Пол Брег не е прав по отношение на клизмите. ( тоест , само понякога може да се пренебрегнат)  Вече почти всички авторитети в гладуването  заеха тази позиция. (какво да се прави , и знанията остаряват :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Сухо гладуване
« Отговор #155 -: 29-09-2010, 21:59:23 »

Живко, от книгите имам тази на Дънов - ще я препрочета в скоро време

Гладуването е много интимно преживяване и не е необходимо да го разгласяваш, а и едва ли някой от твоите хора ще те разбере още по малко пък да ги убедиш.

Няма как да скрия това - когато си проготвям яденето се въртя около половин час в кухнята и още толкова докато ям. За по-сигурно оставям мръсната чиния на масата да не ме обвинят, че не съм ял.

Като се погледна в огледалото - нищо излишно и почти нищо не липсва, но съотношението ръст-тегло е малко стряскащо.

Вики, само да уточня за хранителния си режим - не готвя в смисъла, който се влага в това действие, но дори и сега част от храната ми е термично обработена (печени чушки, картофи на пара). Важното е във всяка порция поне един от продуктите да е напълно суров  - това ме спасява от хранителна левкоцитоза.
Проблема ми е , че поради сезонност и ниска трайност на някои продукти понякога преяждам.

За гладуванията - преди всичко слушам тялото си, независимо какво съм бил планирал в началото (т.е. спазвам принципа "гладен ли съм - ям"). В повечето случаи минава добре.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #156 -: 30-09-2010, 07:21:34 »

Цитат
За по-сигурно оставям мръсната чиния на масата да не ме обвинят, че не съм ял.
Зрял човек си. И да гладуваш никой няма право да ти каже нищо!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Сухо гладуване
« Отговор #157 -: 01-10-2010, 06:30:46 »

а не такива на плодове или сокове
Соковата терапия няма нищо общо с плодуването....

Смешно ми е как преди време ме направи на пух и прах заради тези сокове, а сега самият ти пишеш за гладувания.
« Последна редакция: 01-10-2010, 06:32:46 от Вери »
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Сухо гладуване
« Отговор #158 -: 01-10-2010, 10:00:54 »

Аз започвам предвиденето за октомври 10 дневно каскадно сухо гладуване - 1 ден ще гладувам,един ден ще ям / мисля да е 100 процента сурово или някои дни да са само сокове/ . Между другото да споделя след 4 дневното ми гладуване в началото на септември такъв апетит ми се беше отворил,чак се бях уплашила,по толкова много не пях яла последната година/въпреки че бяха полезни храни поне/.Чак сега последната седмица започнаха да се нормализират нещата.Доста дни преядох, поне беше след захранването и не съм имала проблеми,но просто не можех да се спра.Това го отчитам като голям минус и след това гладуване няма да повторя тази грешка.А и това ще ми е последното по дълго гладуване за тази година,следващото ще е чак януари,за да си нормализирам метаболизма малко....
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #159 -: 06-10-2010, 09:53:50 »

Супер. Споделяй какво се случва, evas .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 21 запитвания.