Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280609 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #280 -: 24-07-2011, 20:53:34 »

Здрасти , Марго. Не е споменато в профила ти съвсем нищо, дори и пол  ( вероятно е доста конфиденциално :) ) и не зная как да се обърна ..
Нека да е в женски род :)
Два дни сухо не са голям срок и не е фатално как точно ще се захраниш -дали със сок или с айрян. Или пак с диня.
Аз наскоро точно същото гладуване направих, само че вместо диня -череши. Захраних с айрян, но после на погледа ми попаднаха едни шоколадови бисквити ,аз пощурях и ги издумках поетапно всички и нищо не ми стана :) ( но така не  бива , то е ясно )
А това за животинските протеини  много интересно кой го е казал, някой да не се е объркал? :)
 В света има само един човек , който има издаден патент за сухо гладуване от Здравно Министерство ,  ( на Русия) тоест - официално му е разрешено да го прилага. Авторска методика. Със стаж 50 години  в сухото гладуване. (сега е към 85 годишен, тича из гората , не можеш го стигна..)
И той изрично казва - животински продукти чак на седмия ден! И то по малко. ( при това не по необходимост, а само ако много ти липсват :) )  
Захранването почва със ситно смляно зеле или морков.
Тези му препоръки касаят 5 дневно гладуване. ( за 11 дневното са по-други :) )
(Засега не го съобщавам, смятам да ходя при него и после ако оцелея , ще разказвам :) )  
« Последна редакция: 24-07-2011, 21:04:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #281 -: 24-07-2011, 21:43:55 »

...
(Засега не го съобщавам, смятам да ходя при него и после ако оцелея , ще разказвам :) )   

Бате Бино, ще ми е интересно да разкажеш за сухото гладуване/от извора/.
« Последна редакция: 24-07-2011, 22:02:34 от Ros »
Активен

margo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Сухо гладуване
« Отговор #282 -: 24-07-2011, 21:49:49 »

          Здравей, бате Бино!
Извинявам се за непълния профил. Не е умишлено. Няма нищо секретно. Аз не съм от СЕКРЕТНИТЕ СЛУЖБИ. Ще го допиша, разбира се. От женски пол съм.
Схемите и захранването ги прочетох от този линк - http://golodanie-da.narod.ru/Suchoepros.htm , а ето това ми направи най-силно впечатление: " Правило 2 на первые двое суток.
          Первые двое суток после окончания сухого голодания надо обязательно пить только чистую кипяченую воду и, есть, в основном, только свежую, белковую пищу животного происхождения: жирную простоквашу, творог, сметану, сыр, рыбный и куриный бульоны, вареную рыбу и курицу, яйца и т.д. На второй день с утра можно съесть кусочек хлеба (лучше не дрожжевого), а вечером - кашу или вареные овощи.
          В течение 2-х суток нельзя употреблять сырую пищу: сырое молоко, сырые овощи и фрукты, а также сырые продукты растительного происхождения.
          Если вы съели что-то не то, и вас поташнивает, или вы ощущаете металлический вкус во рту, или отрыжка тухлым яйцом, или появились отеки, то надо срочно выпить стакан, два или три простокваши и снова перейти на животный белок.
          Правило 2 обязательно для всех, включая вегетарианцев. Это не противоречит вегетарианскому питанию. Это необходимо потому, что после окончания сухого голодания организм для синтеза белков и новых клеток остро нуждается в "строительном материале", которым является животный белок.
          Нарушение правила 2 может привести к отрицательным последствиям!
Начиная с третьего дня можно понемногу употреблять еду, указанную в п. 1.2., а также хорошо усваиваемые соединения кальция, например, хорошо проваренные головы и кости рыб, гидроксилапатит кальция (до еды) и др., а также продукты жизнедеятельности пчел: мёд, апимины. Пища должна быть разнообразной и хорошо насыщенной витаминами и микро-макроэлементами. В течение первых пяти дней после начала выхода из сухого голодания используйте только свежие и чистые высококачественные продукты. Нельзя употреблять: соль и солесодержащие продукты, сахар и сахаросодержащие продукты. В этот период остерегайтесь инфекции, патогенной микрофлоры, нитратов и т.п."  
          Тук пише, че едва от третия ден, се започва със суровите зеленчуци.
Благодаря за предложения вариант на захранване след сухото двудневно гладуване. Успокои ме. Тъкмо мислих дали в руските магазини в София има кефир, за да си купя, или с домашно мляко да спасявам положението.
          А това за шоколадовато изкушение не го вярвам.
          За оцеляването след 11 дневното сухо гладуване няма как да не ти се получи, защото винаги "пиеш вода от извора".
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #283 -: 25-07-2011, 07:59:58 »

 ДА , знам го този сайт, Марго, подробно съм го изследвал, но това точно ми е убягнало.
По отношение на сухото  - дадени са нечии препоръки , то и без това към темата са цитирани няколко автори , някои от които - едни от най-големите авторитети понастоящем в Русия по лечебното гладуване . Но като цяло този метод "сухия" е твърде млад и на научно ниво не е така добре изследван и не се прилага масово в клинични или санаториални условия, както "водното". Леко "нетипичен " е още :)  
Възможно е въобще никъде да няма такъв център с изключение  на този на руснака, дето споменах за него.
 Обаче като поразсъждаваме, (тъй като различни авторитети предлагат различни варианти на захранване ) е много вероятно за организма да е все едно  с какво ще го захраниш (говорим за натурални храни) , стига да е много постепенно и внимателно ,в съответствие с продължителността на самото гладуване.
 И да има някои отрицателни нюанси, явно те са наистина пренебрежими. Иначе лечителите биха внесли корекции.
(Сега като умувам, в препоръките, които ти копна,  не правят уточнение дали става въпрос за вегани или за месоядни...бях забравил, че някои наблягат доста здраво на трупното :)
възможно е за един месоядец  да е по-удачно захранването с пилешки бульон . Но ако си веган това би било екзотика :) )
Същото е и с прочистването на дебелото черво и черния дроб - всевъзможни  препоръки и дозировки , но всички са единни  в едно - Да, необходимо е.  :)

За профила - не е страшно ( и не е незаконно :) ) да е сиромашки , но добре е поне да знаем в мъжки или женски род  да пишем.  

Вярно е за бисквитите за съжаление :) ,бях ги купил от Лидл за почерпка , която не се състоя. Може понякога да преувелича 5% за да е по-интересно , но искам да се знае, че никога не си измислям. ( не че не мога , но просто не ми е интересно)
« Последна редакция: 25-07-2011, 08:08:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Здравейте,
от няколко месеца съм запалена по сухото гладуване, и правя по 1 ден в седмицата или през седмица с последващи 2 дни на плодове и зеленчуци.
Имам обаче някои притеснения. Изчетох доста неща за сухото гладуване, но моят казус не го срещнах и мисля, че от незнание може да правя грешки, затова реших да се допитам до вас- доста по-опитни и знаещи и благодаря ви, че неведнъж сте ме напътствали с цените си  съвети, и не само мен.
Та въпросът ми е, понеже пия хапчета, които имам за цел да спра (дори да се почувствам по-добре и когато съм без тях - висока летва за сега) чрез сухото гладуване, но за целта трябва да го направя повече от 1 ден; но те не могат да се спират изведнъж, а постепенно и не знам как да постъпя в случая докато гладувам– да пия хапчето с малко вода (както правех досега) и до края на деня да не приемам нищо, или да пропускам хапчето и след захранването да възстановя приема. Пропускала съм го, пробвах, но не повече от един ден – страх ме е за повече време да пропускам, а искам да погладувам повече време.... Мисля, че се чувствам по-зле когато съм опитвала да пропускам приема,  но от друга страна не знам дали се получава добре пречистването и дали не си вредя повече... Усещам че имам нужда от повече дни сухо, беше ми трудно в началото, но вече не е така и съм готова ... Възможен ли е сух глад с хапчета най-общо казано.
Знам какво е мнението на всички тук, относно медикаментите, опасявам се, че ще ме порицаете (и ще сте прави), но за момента наистина не мога без тях, повярвайте опитвала съм ...
Благодаря предварително за вниманието. Бъдете все така свежи и слънчеви   :Content_22:
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Сухо гладуване
« Отговор #285 -: 18-10-2011, 11:38:53 »

Здравей tania_si  :)

Бате Бино добре ти го е казал за твоя случай - въпросът ти на практика е дали "това хапче" е приятел на ТВОЕТО гладуване?  :essen:

Много си зависи от хапчето, но само ти можеш да вземеш решение какво да правиш.

Според мен е кой знае каква трагедия, че си глътнала малко водица с илача.  :Confus_3:

Успех  :)
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Сухо гладуване
« Отговор #286 -: 18-10-2011, 13:10:23 »

Според мен е кой знае каква трагедия, че си глътнала малко водица с илача.  :Confus_3:

Успех  :)
[/quote]

Ето това може би исках да чуя, може би трябваше още по-добре да конкретизирам въпроса си - давам си сметка, че хапчето не мога да го пропусна (явно трябваше да го напиша тук за да си изясня за себе си това :Confus_3:), което значи, че ще си го приемам всеки ден. Може би въпросът ми трябва да изглежда така - прекъсва ли се процесът задействан от сухото гладуване, ако всяка сутрин пия 2 глътки вода заедно с "илача"?
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сухо гладуване
« Отговор #287 -: 27-11-2011, 13:47:43 »

Добре де какво е това хапче? Някои са опасни и при пълен стомах.
Активен

Симон Живков

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
    • НЕО-ЕЗОТЕРИЧНИ (обединяващи наука и езотерика) ЛЕКЦИИ
Re:Сухо гладуване
« Отговор #288 -: 20-02-2012, 01:19:50 »

   Здравейте на всички,
 
   Предлагам моето мнение по въпроса, което е мое морално задължение. Всеки сам ще реши дали да го приеме, въз основа на своята интуиция, чувства и здрав разум.

   Земният живот, с нищожно малки изключения, е базиран на универсалния неутрален разтворител ВОДА. Тя е основа на почти всички процеси и системи в човешкото тяло. Обмяната на всички вещества и повечето енергии, както анаболната, така и катаболната, се извършват във водна среда. При лечебен глад е особено важно приемане на достатъчно количество "живи" течности, които са жизнено необходими за по-лесно и качествено отделяне на голямото количество токсини и шлаки, както и за преразпределяне на полезните вещества между органите и системите на тялото. Не бива да се стига и в другата крайност, погрешно препоръчвана от някои, да се пие насила по 3, 4 и повече л. вода на ден - достатъчни са 1.5-2л, според индивидуалното желание.
   Човешкото тяло е предвидено за много екстремни ситуации и при силен стрес (липса на вода) се включват компенсаторни механизми за оцеляване, а не за лечение. Понякога те оздравяват едно, а повреждат 2 други. Подобно на стандартната медицина. Ползата е главно поради твърдата убеденост, че това е полезен лечебен процес - психичната енергия има огромни възможности, но много по-добре е да я използваме за подпомагане на правилни процеси, а не за компенсация на вредни. Останалата част от ползата, когато има такава, е от големите възможности на лечебния глад, дори и при тези силно затруднени услвия. В много случи ползата е малка, никаква или вредата е много повече, дори може да е фатално за здравето и живота. И след това да бъде изтъквано от противниците на лечебния глад, като пример за неговите опасности.
   Именно такива и други неправилни гладувания дискредитират метода, плашат хората и дават основание на стандартната медицина да го отрича.
   Препоръчва се както от недоразбрали и объркани лечители, така и от целенасочено стремящи се да повреждат ентусиастите на духовния и физически напредък.
   Когато соково или водно гладуване не дават резултат, трябва да се търсят други методи, или психичното ниво има още много за освобождаване, или има кармични причини, окултни програмирания и мн, др. възможни по-дълбоки причини, които трябва да се открият. Повечето болести са духовни задачи, но хората обикновено не ги решават, а се опитват да препишат отговора - а той е индивидуален, уникален за всеки от нас!

Поздрави
Симон
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #289 -: 20-02-2012, 09:20:06 »

г-н Симон Живков, не съм съгласна с горенаписаното.

Аз съм убедена в полезността на сухото гладуване.

http://filonov.net/statji/suh-golod-effektivno
« Последна редакция: 20-02-2012, 09:24:41 от Ros »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #290 -: 20-02-2012, 09:36:57 »

Симон Живков, във форума има хора, които направиха дълги сухи гладувания и ВЕДНАГА СЛЕД ТЯХ получиха прекрасни резултати! (По 10 дни и по повече глад)  може да е било пласебо , но едва ли :)
Сухото гладуване е не по-малко научен метод от водното, но понеже е по-ново като метод,  вероятно и  ти не си запознат още.
Аз затова те питах , (но ти вероятно не четеш чуждите постове , защото си зает да пускаш своите) дали към твоя блог има място за  коментари, за да могат запознатите  да внесат корекциите, които се налагат.  . Не че  е задължително , но те (запознатите) така или иначе ще се подсмиват. :)
(Такива са хората - лоши. Винаги те гъбаркат, когато нещо не си в час :) )
Блогът ти е ценен, ти ще решиш дали не би  могъл да стане още по-ценен, като всеки добави по нещичко.

Освен Филонов има и други натуропати, които прилагат сухото гладуване с голям успех.  Единият от тях има патент от Руското Здравно Министерство . В центъра си приема за 5 дневно и 11 дневно сухо гладуване. (Ето ти жокера, сега може и да го откриеш с търсачката :) )

"Соково гладуване" -  няма такъв термин, особено за този, който претендира да  е запознат с материята.:)
 Има "сокова диета" , а гладуването може да бъде само на вода , сухо и уриново. ( за който го харесва)

Както ти имаш доброто сърце да ни обогатяваш, така и ние имаме благоразположението  да правим същото  :)
« Последна редакция: 20-02-2012, 09:40:24 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

savina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Сухо гладуване
« Отговор #291 -: 20-02-2012, 11:13:57 »

Донякъде споделям мнението на Симон Живков относно сухото гладуване,защото при мен то е точно с този обратен ефект и смятам ,че не е за всеки.Много по -добре се чувствам когато съм гладувала само на вода или плодов режим , но сме на ясно ,че всеки е различен и няма единствена и обща панацея за всеки и всичко.  :love_006 - emotloader:
Активен
Егото е причина за всички болести и несполуки..правилният начин на живот Помага..

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #292 -: 20-02-2012, 11:35:34 »

Да отбележа, че аз имам предвид правилно проведеното сухо гладуване.Излишно е да припомням, че то трябва да е проведено много точно и стриктно, за да се получи ефект.Освен това при сухото гладуване психологическият фактор има по-голямо значение от този при водното/а това влияе понякога определящо за крайния резултат/.

И още едно уточнение относно предната ми публикация.Не съм съгласна с това:
"....Човешкото тяло е предвидено за много екстремни ситуации и при силен стрес (липса на вода) се включват компенсаторни механизми за оцеляване, а не за лечение. Понякога те оздравяват едно, а повреждат 2 други. Подобно на стандартната медицина....."
« Последна редакция: 20-02-2012, 11:55:47 от Ros »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #293 -: 20-02-2012, 11:39:24 »

Така е , Савина, но преди всичко трябва да сме сигурни дали ефектът е наистина обратен или се касае само за временно неразположение , оздравителна криза или характерните за едно гладуване усещания - слабост, сънливост .. както и различни обостряния ( които не са оздравителна криза!)
Това е най-най-трудното нещо в самооздравяването - да може да се прецени дали става въпрос за наистина "обратен ефект"  или това си е нормална, че даже задължителна оздравителна криза , без която една болест не си отива. (така казват поне запознатите)  
Аз не се чувствам уверен да преценя такова нещо и ако няма някой наистина опитен покрай мен,( а то откъде да го има :) )  разчитам само на акупунктурната диагностика.
« Последна редакция: 20-02-2012, 11:41:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

savina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Сухо гладуване
« Отговор #294 -: 20-02-2012, 12:52:00 »


Това е най-най-трудното нещо в самооздравяването - да може да се прецени дали става въпрос за наистина "обратен ефект"  или това си е нормална, че даже задължителна оздравителна криза , без която една болест не си отива. (така казват поне запознатите)  


Да , така е много е трудно и лесно можеш да се заблудиш,но аз се ръководя доста усърдно от вътрешното си усещане,което дори и непонятно за другите,не ме е подвеждало /ПРЕДПОЛАГАМ,ЧЕ ВСЕКИ ИМА ТАКОВА/
аз нямам сериозни здравни проблеми,по скоро правя всичко за да нямам напред.. ;D и дълбоки очистителни кризи не съм имала,всичко е преминавала с типичното главоболие,леко гадене и замаяност за няколко дни,но тази сухота,пресипналости имах чувството,че целия ми организъм изсъхва при сухото гладуване и за това не го предпочитам,не че го отхвърлям. успех на всички ,които го практикуват  :heart_2:
Активен
Егото е причина за всички болести и несполуки..правилният начин на живот Помага..

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Сухо гладуване
« Отговор #295 -: 20-02-2012, 13:36:28 »

"Така е , Савина, но преди всичко трябва да сме сигурни дали ефектът е наистина обратен или се касае само за временно неразположение , оздравителна криза или характерните за едно гладуване усещания - слабост, сънливост .. както и различни обостряния ( които не са оздравителна криза!) "
 
 Точно. При сухото гладуване просто всичко се случва по бързо и съзнанието може да се обърка, когато изведнъж усети промяната(имам и мнение при какъв тип хора се получава това объркване в силна степен, но ще си го запазя за себе си, защото може да прозвучи цинично ). Затова и на първо място трябва да се започне с кратък период, който постепенно да се увеличава. Така се нагажда съзнанието, защото то (в повечето случаи) е по-важно, докато кризите на тялото са спътник на всеки човек и са напълно нормални.
  Аз винаги, когато правя сухо гладуване при криза си насочвам вниманието към ума,душата,съзнанието/както и да се нарече/ за да разбера какво се случва там и какъв "проблем" е предизвикан, защото неминуемо когато има проблем на физическо ниво, той се е отпечатал в съзнанието и когато бъде осъзнат следователно може да бъде поправен,(естествено не винаги това се случва веднага, но при добра ВОЛЯ всичко е възможно с времето)  а ако е осъзнат преди това добре си насочваш силите към оздравяването. И НИКОЙ не може да ме убеди, че който има съзнанието какво се случва с него няма да повярва, че ще успее.
 Сухото гладуване е това което е. Психиката води, психиката води навсякъде на пътя, под пътя, над пътя.
 Има една книга на Норбеков "Опитът на глупака или ключът към прозрението" http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%ED%EE%F0%E1%E5%EA%EE%E2 и увода в нея си заслужава да бъде прочетен, независимо че книгата е за лечение на зрението. Съгласна съм с него, че който иска се лекува, а другите "несретници" трябва да повярват сами че могат , иначе  няма как да им се помогне.

 Съжалявам, че така философствам, но дори да бях лекар,изследовател на гладуването и да можех да обясня нещата с термини, кое се чисти; как точно става, за мен горното е движещата сила.

  "Повечето болести са духовни задачи, но хората обикновено не ги решават, а се опитват да препишат отговора - а той е индивидуален, уникален за всеки от нас!"
 Болестите са духовни задачи-да. А сухото гладуване е най-добрия способ за премахване на заболяване, защото съзнанието е събудено и няма да минеш без да се изправиш срещу проблема.
 Не казвам че е за всеки, но да твърдиш че се появяват други два проблема на мястото на един   ::) Чудно
 
« Последна редакция: 20-02-2012, 13:39:08 от توقف عن قتلى »
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Сухо гладуване
« Отговор #296 -: 20-02-2012, 16:02:50 »

Пиеме ми се всичко течно, като чета тази тема.. :bleh.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Сухо гладуване
« Отговор #297 -: 20-02-2012, 19:13:06 »

 :kisss:Симо е прав!!!Всяко растение първо цъфти, после се опложда и ...естествено може плод да даде...всяко в определеното му време!!!Всичко е строго индивидуално. колкото и да ни се иска бърз и универсален метод за всички болести!
   А пък и май не всички са прочели началото!
 
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #298 -: 21-02-2012, 08:23:52 »

И още за  на сухото гладуване - цитат на Diego de la Vege :

Попаднах на интересна книжка на Олег Виноградов - "Сухое голодание", ето нещо интересно:

... "Известно е, че две трети от човешкото тяло се състои от вода. Твърдата материя в него не е
толкова много, колкото изглежда на пръв поглед. Водата, според съвременната наука, може да записва и съхранява дълго време информация от заобикалящия ни свят. И затова, живеейки в нашия нестабилен, агресивен свят, ние благодарение на свойствата на водата (включително на водата, която носим в себе си), се превръщаме в нещо като гигантски информационен носител на различни позитиви и негативи.
Ако живеем в една добра среда, сред хора, които ни обичат, „записите“ в по-голямата си част са положителни. В противен случай, ние абсорбираме раздразненето и гнева на другите, техния страх и най-различни низки емоции. Този запис е в състояние да нанесе щети върху нашето тяло и да го тласне към болестта.
Сухото гладуване има способността да изтрие негативната информация, внесена в нашия организъм от вън. След не много дълъг пост без вода, ние заставяме организма да преработи тази вода и по този начин ние се „обновяваме“ информационно, като в края на глада сме информационно „девствени“ и представляваме информационна матрица, на която нищо негативно не е записано. Този феномен е едно от основните предимства на този вид глад." ...

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Сухо гладуване
« Отговор #299 -: 21-02-2012, 10:19:49 »

това последното АКО в е вярно ...защото няма как да знам - ще е наистина страхотно и в даден момент ще трябва да направя сухо гладуване, защото доста негативни неща имам записани май :) лошото е, че съм силно интуитивен и буквално поглъщам енергията на другите каквато и да е тя... пък в България доста хора има с негативна енергия, така че ако мога да изтрия тия записи и успея да засиля повече моята си енергия и да се науча да ограничавам тази, която приемам от другите... май няма да е зле :) ще стана доста положителен със сигурност, защото принципно съм такъв, обаче като усещам толкова негативна енергия покрай себе си и усещам как и аз ставам такъв :Confus_3: изглежда ще трябва на сухо да го карам....  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.307 секунди с 23 запитвания.