Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280635 пъти)

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Сухо гладуване
« Отговор #320 -: 19-04-2012, 14:32:49 »

Здравейте,

Аз лично от 7-8 години  вече, като се разболея,  спирам храната, често и водата. Един два дни и съм репичка. Не знам дали е защото съм здрава или методът действа бързо, но според мен това е най-ефективния  метод за лечение на настинки  ..въобще за всяко анормално състояние на човека.
На мен  лично ми е  лесно на сухо гладуване, като се мотивирам мога  да направя и 5 дни от раз. Малко  ми е отпаднало и нямам особено много сили и желание да се  ядосвам,  но мисля, че околните са доволни от резултата ..в най-лошия случай виждат един ухилен идиот насреща, който не им  противоречи особено :D  Колкото до разходките, поне  при мен са строго препоръчителни, чисто психологически ..освен, че се раздвижва кръвта в организма и се стимулират мускулите, мисленето ми се отдава най-много по време на разходка :D
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Сухо гладуване
« Отговор #321 -: 19-04-2012, 14:34:07 »

..забравих да попитам ..има ли някой  навит за 5 дневно тия дни?   :)
Активен

snooker2

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Сухо гладуване
« Отговор #322 -: 30-04-2012, 21:54:26 »

..забравих да попитам ..има ли някой  навит за 5 дневно тия дни?   :)
Ето, че е време да се включа и аз.
Миналата седмица гладувах почти три дни. Беше адски трудно изпитание.
Боляха ме бъбреци, получих усилено сърцебиене и умерена липса на енергия.
Но бях доволна знаейки, че с всеки изминат час се приближавам до края
на запланувания срок. Най-трудните моменти изживявах, когато трябваше
да приготвям храна за моите деца.
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Сухо гладуване
« Отговор #323 -: 03-05-2012, 08:11:23 »

Браво! ..и аз се радвам като малко дете на мижавите си, за сега, успехи tooth ..но  малко по малко  ще се ошлайфаме :)
Активен

snooker2

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Сухо гладуване
« Отговор #324 -: 04-05-2012, 21:51:21 »

Браво! ..и аз се радвам като малко дете на мижавите си, за сега, успехи tooth ..но  малко по малко  ще се ошлайфаме :)
хайде пак да опитаме другата седмица, ако си готова за екстремни изживявания. правиш ли
предварително прочистване на отделни органи?
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Сухо гладуване
« Отговор #325 -: 04-05-2012, 22:43:01 »

Браво! ..и аз се радвам като малко дете на мижавите си, за сега, успехи tooth ..но  малко по малко  ще се ошлайфаме :)
хайде пак да опитаме другата седмица, ако си готова за екстремни изживявания. правиш ли
предварително прочистване на отделни органи?

..още не, защото това не е шега работа, а в момента не ми е дошла музата за сериозни неща ..та не ми се ще да започна и да не го довърша, че после ще стане по-зле ..като погладувам известно време, мотивацията ще дойде от самосебе си.  Колкото до предложението, май ще е по-добре да го правим през почивните дни, поне на мен така ще ми е по-лесно. На работа ми идва малко тегаво, особено с това пътуване сутрин един час права в грАДския траспорт..   tooth
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Сухо гладуване
« Отговор #326 -: 16-05-2012, 07:46:05 »

И аз да се отчета за сухото гладуване. :Content_22:
 Днес ми е втори ден.Сухото гладуване наистина се различава от това на вода.Като че ли при мен сухото протича по-леко-не ми се пие вода, не ми се яде.Вчера имах доста силни болки в стомаха,но явно е била някаква очистителна криза,макар че ми е странно още от първия ден да е започнало очистването. ::).Иначе вътрешния огън си го имаше, даже през нощта ми идваше да изляза долу и да бягам срещу вятъра tooth.А това,че се изчистват всякакви отрицателни енергии е много вярно.Сухото гладуване е много подходящо за по-чувствителните натури, които се връзват на щуротиите на идиотите около тях :whistling2 - emotloader:
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Сухо гладуване
« Отговор #327 -: 16-05-2012, 08:53:22 »

Здравей :)

..според мен ти е рано  за очистителни кризи,  по скоро  организмът ти реагира остро на смяната на режима. Ако нямаш тренинг, по-добре не го прави повече от три дни.
успех..   
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Сухо гладуване
« Отговор #328 -: 16-05-2012, 09:39:43 »

Благодаря!
Опит в сухото гладуване наистина нямам.А и работата ми е множко, и килограми нямам,така че сега не бих могла да го направя. :flower:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Сухо гладуване
« Отговор #329 -: 17-05-2012, 10:13:49 »

Хм, мотивирахте ме и мен за едно сухо гладуване. Чак изгарям от любопитство да видя крайният резултат. Колита пак ме мъчи. Като се обърна назад към последните 6 месеца, единствените дни без болко бяха няколкото след 4 дневното ми гладуване на вода. Да видим как ще му се отрази сухото сега.
Активен

purelove

  • Гост
Re:Сухо гладуване
« Отговор #330 -: 25-05-2012, 21:27:17 »

DeNiro, как върви сухото гладуване, приятелю  :whistling2 - emotloader: От 19-ти не съм приемала течности по неволя.. заради липсата на "диалог" на клетъчно равнище на инак добре програмирания човешки организъм  :surpris_25: Трудно ми е да определя каква точно вода пих последно, ама даде error при протичането на биохимичните процеси и клетъчната "памет" :surpris_22: И така след неколкократни позиви за повръщане, гадене и силни болки в корема, днес е седмия пореден ден. Та ангажирала съм се със сериозно "предизвикателство" този път, да видим докъде ще се докарам.. Макар, че още днес дадох ясна заявка за опорочаване на планувания в движение период като рязко понижих енергийния запас около едно двучасово тичане под дъжда в ранните часове на деня, но вече презаредих  :Confus_3: Успех  :-* 
Активен

purelove

  • Гост
Re:Сухо гладуване
« Отговор #331 -: 08-06-2012, 09:09:01 »

Здравейте, преди цифра дни стартира тази естествена терапия при мен. Последните три дни кихам при ставане от сън. Честотата е до две-три последователни кихания. (Оплаквания от рода на обилна секреция през ноздрите, сърбеж по небцето .. -нямам). Отдавам го на сухите лигавици или раздразнения на нервни окончания в носа. Понеже не ми се е случвало досега, реших да се допитам до Вас. Някакви идеи какви фактори биха могли да го предизвикват по време на "сухо" гладуване или сух алкохолизъм  :Confus_3: "На здраве !"   :surpris_23:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #332 -: 08-06-2012, 12:04:08 »

А каква е точно идеята да се търсят тези фактори точно в този случай? :-)
Те тук не са определящи за нищо, по време на гладуване са разрешени всякакви подобни дискомфорти.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:Сухо гладуване
« Отговор #333 -: 09-06-2012, 09:50:35 »

Сух алкохолизъм, това В USA преди около 50 години е било скъпо занимание.  По време на сухия режим.
Финансовото гладуване го приемам като единственото без нужда от психодиспансер за практикуване.
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Сухо гладуване
« Отговор #334 -: 22-11-2012, 16:19:42 »

Хора, има ли някаква препоръчителна схема на захранване и запиване след сухо гладуване? Примерно колко вода може да се пие първия път, какви са най-подходящите сокове и храни?

Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Сухо гладуване
« Отговор #335 -: 22-11-2012, 17:19:21 »

След като въобще съществува сухо гладуване дано някой не измисли и гладуване без дишане. tooth
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Сухо гладуване
« Отговор #336 -: 23-11-2012, 00:00:53 »

Хора, има ли някаква препоръчителна схема на захранване и запиване след сухо гладуване? Примерно колко вода може да се пие първия път, какви са най-подходящите сокове и храни?

Няма проблем със запиването. Има проблем със задавянето:). Като шибнеш първата-втората глътка ще разбереш за какво иде реч. Компотче няма как да съм сигурен, но според мен специално за теб сухото гладуване ти е абсолютно излишно. Следя ти и дневника и мисля, че е по-добре да изкараш дваж пъти по-голям период като си цоцаш по литър-два...че и три:)
За захранването си знаеш...фрешче, плодче, метличка...
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Еra_D

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Сухо гладуване
« Отговор #337 -: 07-01-2013, 00:08:27 »

Здравейте,

През м. октомври 2012 г. правих 4-дневно сухо гладуване, след което продължих със седемдневно водно гладуване. След това правих още 3-4 тридневни сухи гладувания. Това, което ме притесни е, че косата ми стана много тънка, суха и безжизнена. Реших дори, че ще започне да пада.Предполагам, че е временно явление...Бихте ли споделили дали сте имали подобен проблем. Предварително благодаря!
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Сухо гладуване
« Отговор #338 -: 07-01-2013, 14:06:46 »

В косата се задържат тежки метали и други токсични вещества, вероятно изтъняването й се дължи на чистенето на организма от вредности.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

ЛиР

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Сухо гладуване
« Отговор #339 -: 17-04-2013, 16:14:58 »

Здравейте!
Имам опит с гладуване по системата на Лидия Ковачева-2 курса от по 20 дни, които ми помогнаха да се разделя с конкретен проблем. Напоследък съм направила няколко кратки курса с продължителност от 1 до 3 дни. От както родих второто си дете обаче (вече три години) не съм правила сериозни пречиствания на организма, а тялото ми дава ясни сигнали, че има нужда.
В момента прилагам прочистване на синусите с мед и прочистване от слуз с хрян.
Интересувам се от сухото гладуване и МОЛЯ за мнението ви, съфорумци с опит, как според вас се съвместява кратко 20-36-часово сухо гладуване (да речем 1-3 пъти седмично) с кърмене.
Благодаря предварително на всички, които биха споделили опита и мнението си по въпроса!

Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 24 запитвания.