Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Петко  (Прочетена 412767 пъти)

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1340 -: 04-02-2015, 10:29:04 »

Мое менние е,че при храненто трябва да се съобразяваме с принципите на Аюрведа. Суровоядството не е добра идея за доша вата.За доша капха пък си е направо манна небесна.Питта-горе,долу,но не пълно суровоядство.Имам наблюдения върху мои приятели,които са питта и вата-как се хранят и как гладуват.
Вата не може без топли,готвени храни,бульони,супички,защото имат нужда от огъна на питта,който им липсва.За тях се препоръчват също и малко млечни продукти и масло гхи,заради сухотата в конституцията им.Също по нашите географски ширини,през зимата е добре да се консумират топли храни,житни култури,кореноплодни.Зеленчуците изстудяват допълнително организма през зимата.В Русия защо Малахов захранва с кефир и употребява млечни продукти,месни бульони? Ами защото там е още по-студено.Ами ескимос-суровоядец? tooth
Има и нещо друго-всички знаем,че днешните храни са непълноценни.Гледат се върху бедни и слаби почви,а за торенето и химията няма да споменаваме.Затова,според мен, самите храни не доствят жизненоважните елементи за организма,били те и сурови.Тогава за какво правилно суровоядство говорим??? ???
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1341 -: 04-02-2015, 10:35:44 »

...ето защо, ако ще до сто години да си чистиш тялото, ако щеш се скъсай от пречиствания, гладувания, суровоядства, ако щеш иди на Хималаите и прекарай живота си в пиене на чиста снежна водица, не почнеш ли да приемаш подходящата духовна храна от правилния Източник.... то ще си останеш все същия ДеНиро    tooth
е, с една разлика, де - ще имаш стабилни претенции, че си пречистен и извисен!
и в известен смисъл ще имаш право, че си извисен - разбира се, ако все още не си слезнал от Хималаите   tooth
Искрена,ти провеждаш ли гладолечение? Колко дни си гладувала-говорим за водно или сухо гладуване?
Суровоядка ли си, веганка или поне вегетарианка?
Ако отговориш са ДА на поне един от тези въпроси - добре, ако обаче отговора е НЕ -не мисля,че имаш място в този форум.
Редно е Бате Бино вече да вземе отношение...
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1342 -: 04-02-2015, 10:50:58 »

Чери и аз това си мислех.....
Предишният път  си спомням, че Искрена беше любезно подканена да си вземе почивка от форума .
Сега, от както  се появи преди няколко дни не спира  да пише из всички теми , но с вплетена нотка на конфронтация.
Нищо градивно. Нищо позитивно.
Само укор или присмех.
Или вероучение.....
Нямаше да се намеся , но наистина прави  впечатление.Отрицателно.
..........................................................................................

Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1343 -: 04-02-2015, 12:49:36 »


Искрена,ти провеждаш ли гладолечение? Колко дни си гладувала-говорим за водно или сухо гладуване?
Суровоядка ли си, веганка или поне вегетарианка?
Ако отговориш са ДА на поне един от тези въпроси - добре, ако обаче отговора е НЕ -не мисля,че имаш място в този форум.
Редно е Бате Бино вече да вземе отношение...

Черка, ти откога си в ролята на съдия, ве?  
и къде пише, че човек, който реши да пише тук, трябва непременно да отговаря на твоите условия?
може би трябва да се впише в правилата на форума...

и да, гладувала съм, драга, примерно на плодове, което съм правила, използвайки, че просто не ми се яде.
а за другите видове гладуване не искам да говоря, защото аз не ги вмъквам изобщо в графата "гладуване", а ти, ако беше запозната с библията щеше да знаеш как стои въпроса с тях.

така нареченото "сухо гладуване" от вас е редовна практика от библейските личности.
вие не сте открили нищо ново под слънцето, но проблемът при вас е парадирането с това и заблудата, че това ще ви пречисти и извиси на духовно ниво.
това няма как да стане никога, ако не сте стъпили на правилната духовна основа.

друго, аз бях писала в една от темите, че при мен редовно, почти всеки ден има огромни интервали, в които не приемам храна - понякога се е случвало и по 20 и повече часа.
това ти, Чери, правиш ли го всеки ден или често?

но, пак да повторя, това не е водещото.

а в поста си към ДеНиро аз не съм искала да го обидя, просто се шегувах с него, когато му пишех за нещата, които неправилно е повярвал.
но, вие, суровоядите,  както винаги се обиждате много яко и настръхвате, ако някой засегне вашата религия...
защо???
ако тя е истина, това не би трябвало да ви кара да се изправяте на нокти, а само със съжаление да гледате на заблудилия се и да се опитате да му помогнете...
но не, при вас това липсва!
защо???
защото виждате на инстинктивно ниво, че не сте прави за нещата, а и реалният резултат - вашите реакции,  го потвърждава!

ако трябва да се махна за написаното и Боби реши така, приемам и сама ще си напусна!
но моето напускане ще бъде само едно доказателство за вашето поражение - та вие дори не можете да търпите инакомислещите!

при все това, за да съм изчерпателна,  ще кажа, че уважавам храненето със сурова храна и в много случаи гледам повече от храната ми да е такава.
само не обичам изпадането в крайности и не правя от това основа за всичко, още повече за духовно пречистване.
и междувпрочем, духовното извисяване не  е нагоре, то винаги тръгва с път надолу - смирението.


« Последна редакция: 04-02-2015, 12:51:54 от iskrena »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1344 -: 04-02-2015, 12:58:40 »

Мое менние е,че при храненто трябва да се съобразяваме с принципите на Аюрведа. Суровоядството не е добра идея за доша вата.За доша капха пък си е направо манна небесна.Питта-горе,долу,но не пълно суровоядство.Имам наблюдения върху мои приятели,които са питта и вата-как се хранят и как гладуват.
Вата не може без топли,готвени храни,бульони,супички,защото имат нужда от огъна на питта,който им липсва.За тях се препоръчват също и малко млечни продукти и масло гхи,заради сухотата в конституцията им.Също по нашите географски ширини,през зимата е добре да се консумират топли храни,житни култури,кореноплодни.Зеленчуците изстудяват допълнително организма през зимата.В Русия защо Малахов захранва с кефир и употребява млечни продукти,месни бульони? Ами защото там е още по-студено.Ами ескимос-суровоядец? tooth
Има и нещо друго-всички знаем,че днешните храни са непълноценни.Гледат се върху бедни и слаби почви,а за торенето и химията няма да споменаваме.Затова,според мен, самите храни не доствят жизненоважните елементи за организма,били те и сурови.Тогава за какво правилно суровоядство говорим??? ???

аюрведа, Чери, е религия!
това може, значи, да се прокламира тук и да се стъпва на него и това не среща съпротива от такива като Зинаида, но ако някой има друга основа... о-хооо, такъв е за изритване...ми, без коменнтар!

и друго, което писах и на Боби - пречистените и извисени хора нямат навика да настръхват като ощипани моми!
« Последна редакция: 04-02-2015, 13:05:57 от iskrena »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1345 -: 04-02-2015, 13:19:05 »


Редно е Бате Бино вече да вземе отношение...

Чери, такива като теб, нетърпящи нещо друго, освен тяхната си религиозна доктринка, са били точно хората, дето са пращали инакомислещите на кладата....
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1346 -: 04-02-2015, 13:37:42 »

Искрена ,  смятам, че не  бива да давам лично мнение, когато твърде много съфорумци изразиха своето  :-\   
В конкретният случай тяхното мнение е по-правилно от моето  :-\

Нормално е  отвреме на време да се посдърпваме все с някого, после да се посдобряваме.. :Cherries / както дори майката се случва да се скарва с детето си, нищо , че й е най-скъпото / 
Обаче при твоето участие, виждаш, това е по-скоро практика, отколкото изключение  :-\
Не е хубаво да сме в постоянна конфронтация, нещо трябва да се направи..
Не искаш ли да приемеш едно предизвикателство? Тъкмо ще бъде забавно! А и интересно .
Да си направиш един нов профил, от който да пишеш така, че никой да не успее да разбере , че това си ти?  :surpris_23:  И ако случайно се разбере .. тогава  да го мислим пак?  :surpris_23:


/ многото постове един след друг , които са на  един и същ човек , доста натоварва общуването! Има достатъчно време за редакция за да се добавят новите мисли, вместо да се пускат като отделни постове./

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1347 -: 04-02-2015, 13:54:27 »

аз предлагам всеки един, който е заинтересуван от въпроса изобщо,  да каже иска ли или не да участвам тук.
ако повечето не искат, просто ще прекратя участието си, няма да се налага да ме банвате.
просто  няма да пиша, а само ще чета.

това е моето предложение, но ти си админ, ти решаваш!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1348 -: 04-02-2015, 14:08:32 »

Добре, щом това е твоето предложение - пусни анкета / тъкмо отдавна не е имало / и после сама прецени по отговорите. Да не е тук в тази тема. Дневникът е ценен, после ще разчистим несъщественото. Ако забравя, подсетете ме. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1349 -: 04-02-2015, 14:11:59 »

И аз имам предложение (отново):

Във форума изобщо, да обсъждаме идеи, практики, логики, информации. Да НЕ обсъждаме личните качества на участниците.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1350 -: 04-02-2015, 14:32:25 »

Не искам да обидя никого,но ми е неприятно да се обсъжда начина на живот на съфорумец,само защото не е в унисон с библията.Има форуми за религия,за готвене,коли,женски форуми и пр.,но този тук е за суровоядство и гладолечение.Не мисля да участвам в анкети...Доста от Дневниците тук напоследък са нападнати от хора,които нямат връзка със ситуацията и доста от пишещите в тях си тръгнаха,за съжаление.
Искрена,Христос е живял в Индия с години и е изучавал индийската религия аюрведа,както и ученито на йогите,преди да се появи на сцената на християнството.
« Последна редакция: 04-02-2015, 14:35:13 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1351 -: 04-02-2015, 14:43:33 »

Чери, като е за суровоядство тоя форум, ти защо си позволяваш да обясняваш къде е живял Христос?
защо дълбаеш натам изобщо?
за да почна да ти обяснявам, че този христос е просто друг, за което има свидетелство и в библията даже, че ще има други христосовци, които тия, дето не обичат истината, лесно ще търпят, но здравото учение няма да търпят, затова ли?!

искам да знам - къде съм обсъждала "начина на живот на съфорумец"?
та аз не познавам никого от съфорумците, та да почна даже и начина им на живот да обсъждам...

тук нещата са на принципно ниво, докато ти, обаче, с нежеланието си да пиша тук,  ги насочваш към личността на човека...
дано схванеш разликата...

 в отчаяната си безпомощност, не само хвърляш камъни към личност, но даже гледаш и да я унищожиш, като в случая това унищожение се простира само до форумното ми участие, но ако имаше реална власт???
я се замисли докъде би стигнала...
жалка картина, наистина...
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1352 -: 04-02-2015, 14:57:13 »

Искрена, ти няколко пъти споменаваш „ вие; вие суровоядците“. Ако за теб сме разделени на „те и аз“ може би не се чувстваш добре в атмосферата тук? По време на отсъствието ти, забелязах, че дори и да не пишеш, влизаш редовно, дори и в малките часове на нощта. Честно да ти кажа, стана ми съвестно и на няколко пъти си казах“трябва да дадем шанс на Искрена да се завърне по-рано. Надявах се, че след завръщането ти, ще престанеш да се конфронтираш. В първите няколко дни, дори ми направи много добро впечатление в това отношение. Предполагам и не само на мен. Евгени, дори те поздрави най-чистосърдечно с песента на Джон Ленън. Обаче ти и тук видя „провокацията“.  Дори в този момент продължаваш да се конфронтираш. Та затова и те питам, чувстваш ли се добре сред нас?
Казваш „но, вие, суровоядите,  както винаги се обиждате много яко и настръхвате, ако някой засегне вашата религия.." Цитат на Искрена. Суровоядството за мен лично не е религия, а по-скоро е начин да се освободя от оковите на религията.
"пречистените и извисени хора нямат навика да настръхват като ощипани моми!". цитати на Искрена. Може би ти се е сторило, че сме импулсивни, може би сурови или какво? Защо си решила, че извисените хора трябва да са кротки, като агънца. Така съм чувал, че в човешкото тяло има фосфор, колкото и в  200 кибритени клечки. В някой се пали по една, а в някой се възпламенявт всичките наведнъж! Това обаче не ги прави лоши хора! Виж и природата Искрена, тя е сурова, безмилостна, не търпи и не прави компромиси, но е съвършенна!
Защо не прочетеш нещо от Ричард Докинс? Мисля си, че винаги е полезно, човек да погледне нещата от всички страни.
« Последна редакция: 04-02-2015, 15:09:28 от DeNiro »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1353 -: 04-02-2015, 14:58:11 »

И аз имам предложение (отново):

Във форума изобщо, да обсъждаме идеи, практики, логики, информации. Да НЕ обсъждаме личните качества на участниците.

вова, прав си абсолютно!

аз си позволявам да обсъждам качества, които са последица, плод на религията, която някой следва и това е важно да се види, защото ако плодът от дадена практика или учение не е добър, то и самата практика е за изхвърляне...
ако пък съответните качества  не са последица от дадената ценностна система на  личността, то тогава възниква въпросът - защо тази система не успява да изкорени лошите плодове от характера на някого.

всичко, което е свързано с характер, трябва да бъде в тоя контекст.
и не мисля, че това е нещо лошо, напротив - така всеки може да си направи изводи за нещата и ако трябва да почне отначало в търсенето си на Пътя!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1354 -: 04-02-2015, 15:13:34 »

да, ДеНиро, чувствам се добре  тук!   :)

когато казвам "суровояди" имам предвид изпадането в крайност - а именно, приемането на този начин на живот като религия... религия, която прави чудеса от сорта на това да промени  характера на някого и да го извиси духовно.
това е напълно, напълно невъзможно, но няма да обсъждам това в тоя форум.

в тоя контекст се дистанцирам от "вас, суровоядците"!

а иначе, да, да се яде сурова храна е добро нещо.
освен това, самото мислене в тази насока е добро - как човек да поддържа тялото си здраво!

само че, моят мотив за това поддържане е един, а на повечето тук - друг.

относно гладуванията вече споменах - те в много случаи са не само желателни, ами и направо задължителни!

казваш - "Казваш „но, вие, суровоядите,  както винаги се обиждате много яко и настръхвате, ако някой засегне вашата религия.."  Суровоядството за мен лично не е религия, а по-скоро е начин да се освободя от оковите на религията. "

може за теб и да не е религия, но всеки, който е готов да изгони някого от даден сайт, само защото не е  съгласен с мотивите по повод на дадена практика,повярвай, това е чиста проба на религия и то в най - лошия смисъл на тази дума.

освен това, не мисля, че това е начина да се освободиш от каквито и да било окови... самата вяра, че даденото нещо може да те освободи от дадени окови е вече основание нещото да те стегне с окови от друг калибър...
« Последна редакция: 04-02-2015, 15:20:27 от iskrena »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1355 -: 04-02-2015, 16:01:14 »

...ето защо, ако ще до сто години да си чистиш тялото, ако щеш се скъсай от пречиствания, гладувания, суровоядства, ако щеш иди на Хималаите и прекарай живота си в пиене на чиста снежна водица, не почнеш ли да приемаш подходящата духовна храна от правилния Източник.... то ще си останеш все същия ДеНиро    tooth
е, с една разлика, де - ще имаш стабилни претенции, че си пречистен и извисен!
и в известен смисъл ще имаш право, че си извисен - разбира се, ако все още не си слезнал от Хималаите   tooth
Това, ако не е лично, здраве му кажи... :pensif_29:
Кой е Източника? Кой може да каже? Всеки има своя начин на живот, своя религия и своя източник. Не мисля,че е тема за обсъждане тук. Обсъждаме хранене, лечение, гладуване. Е,може и религия,но не толкова настървено.Пак казвам-не искам да прогоня никого,просто не е етично да се обиждат и критикуват съфорумци, част от които вече са минало. Ако има промяна в отношението-да остане. Чета и много други форуми, в някои от тях пиша и не е тайна, че нашите форуми са пропити от малко повече злоба,критикарство и обсъждане на околните. "Земя на заем" е един от малкото форуми,в които участниците се държат позитивно и възпитано.
Има един виц:"Американски форум-задаваш въпрос и всички ти отговарят;руски форум-задаваш въпрос и всички ти задават въпроси;български форум-задаваш въпрос и всички ти обясняват колко си тъп..." tooth
Извинявам се за спама. :love_006 - emotloader:
« Последна редакция: 04-02-2015, 16:19:54 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1356 -: 04-02-2015, 16:16:43 »

И аз се присъединявам към думите на Чери. Аз също не искам да прогоня Искрена, дори мога да я уверя, че нямам лоши чувства към нея. Също така нямам абсолютно нищо против религиозните и убеждения, само я моля да не ми ги натяква постоянно!!! Иначе всеки има право да вярва в каквото си иска. Също така я моля да не се конфронтира с когото и да било.
Поздрави
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1357 -: 04-02-2015, 16:44:24 »


Това, ако не е лично, здраве му кажи... :pensif_29:

не,Чери, не е лично, не е насочено конкретно към личността ДеНиро, та аз дори не го познавам!   :surpris_23:
както писах и по- горе - насочено е към неправилните очаквания на ДеНиро спрямо гладуване и суровоядство... и то не за да го съкруша, а напротив - да го провокирам, за да бъде разрушено това, дето е за разрушаване, за да може, ако има искреност да даде основа за изграждане у него на правилното здание.
често процесът на разрушаване е важен за да може да  се изгради стабилно здание на добър фундамент!

Кой е Източника? Кой може да каже? Всеки има своя начин на живот, своя религия и своя източник. Не мисля,че е тема за обсъждане тук. Обсъждаме хранене, лечение, гладуване. Е,може и религия,но не толкова настървено.Пак казвам-не искам да прогоня никого,просто не е етично да се обиждат и критикуват съфорумци, част от които вече са минало.

Чери, Самият Източник може и казва Кой Е Той, ама няма гладуващи и жадуващи за Него сърца... а в повечето случаи има упование на себето за намиране на Някого, извън нас... поне се замисли, че това е невъзможно, ако Този Някой, много по- висш от нас, не протегне Сам ръка надолу, към нас.. от нас се иска смирение да хванем тази протегната ръка... в противен случай си оставаме до "моето", "нашето", "аз"....

обсъждането на религия, ако аз го правя настървено, то моля всеки да погледне своята си реакция... много често тя е доста по - настървена, па било то и само за да се каже, че не е добре да се обсъжда религия... нямам предвид написаното от теб сега, а като цяло!

иначе, благодаря и на теб за изказването!   :love_006 - emotloader:
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1358 -: 04-02-2015, 16:54:14 »

както писах и по- горе - насочено е към неправилните очаквания на ДеНиро спрямо гладуване и суровоядство... и то не за да го съкруша, а напротив - да го провокирам, за да бъде разрушено това, дето е за разрушаване...
Аз лично съм във този форум да науча повече за суровоядството, здравословното хранене и гладолечението.
Да се мотивирам и да знам,че имам съмишленици тук. Каквото е предназначението на всеки друг форум-да събира хора със сходни интереси.Неприятна ми е излишната критика към съфорумците.
Ще помоля Бате Бино да изтрие тази каша тук,която се получи в така ценния за нас Дневник на Петко!!!
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Петко
« Отговор #1359 -: 04-02-2015, 17:01:09 »


Аз лично съм във този форум да науча повече за суровоядството, здравословното хранене и гладолечението.
Да се мотивирам и да знам,че имам съмишленици тук. Каквото е предназначението на всеки друг форум-да събира хора със сходни интереси.Неприятна ми е излишната критика към съфорумците.
Ще помоля Бате Бино да изтрие тази каша тук,която се получи в така ценния за нас Дневник на Петко!!!

аз го помолих вече да премести постовете, свързани с последните обсъждания, в анкетата.

мисля, че и чрез написаното в тия постове също можеш да научиш неща относно суровоядството...  примерно - за какво по- точно е правилно да се мотивираш и какво да очакваш от тия си мотиви...

 не виждам и критика към съфорумците, поне не и от моя страна.

пс и аз дойдох да науча повече за суровото хранене, освен за здравето на тялото като цяло!

НО, видях и някои крайни очаквания в тази връзка...
« Последна редакция: 04-02-2015, 17:03:56 от iskrena »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.